Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

El može neko da mi kaže poslednje podatke o mrtvima? Da ne tražim i ne ukrštam.Jutros kad sam ukrštala podatke od juče bilo je dosta zbuna, na primer ruski izvori su javljali oko 200 a neki zapadni oko 100. vi sad pominjete 4-cifrene brojeve. kako sad stoje stvari?

Edited by Luka
Link to comment
El može neko da mi kaže poslednje podatke o mrtvima? Da ne tražim i ne ukrštam.Jutros kad sam ukrštala podatke od juče bilo je dosta zbuna, na primer ruski izvori su javljali oko 200 a neki zapadni oko 100. vi sad pominjete 4-cifrene brojeve. kako sad stoje stvari?
Bolnica u Bengaziju, zvanično: 250.
Link to comment

4-ocifren broj sam ja pomenuo ali da si pazljivo procitala kao "mrtvi i ranjeni".edit: Anonymous me pretekao.btw. zestoko je u Tripoliju. tu se tek nista ne zna, pucnjava i sukobi su u celom gradu.

Edited by Bane5
Link to comment

Amerika ima 1 gadno povijesno iskustvo kad su 1979 pustili šaha niz vodu, savjetovavši mu da ne bi bilo baš lijepo da radi ovo što sad Gadafi radi i da malo popusti. Pa je pohapsio svoje najvjernije™, imenovao Šahpura Bahtijara itd. Ostatak je povijest. Izgubili su najboljeg regionalnog saveznika ikada, čuvara Bab el Mandeba, snabdjevača miljenog Izraela naftom i ravnotežnika na Blistoku, dobili antagonista. Malo su to kompenzirali uz pomoć glupog Saddama, ali ipak..Pošto mislim da je to iskustvo i dan danas duboko urezano u svijest diplomacije, thinktankera i političke elite u SAD, ja se zaista divim Baraku i ekipi što se usude opet puštati najvjernije™ u kanalizaciju, a kamoli da očekujem da bi svakom svom savezniku Barak odma i bezuvjetno trebao pokazati labuda.Rusija pak nema takvih problema, njeni najvjerniji™ su ljudi koji zna što se radi sa protestnikima (pošalješ OMON i skloniš ih sa ulice) i s kojima se Ruje savršeno razumiju, nije tu potreban balancing act.Srbija je čudna zemlja i u njoj žive ljudi, i ovdje na PPPu pišu, koji npr. kevću na Zuku Sandžačkog (kojeg je isto, jel, napalio Zapad), ali su im tamo u onoj dalekoj zemlji u kojoj nema nafte talibani simpatični borci za slobodu cijelog naroda. Pokušavam se navići na to ali mi nije lako, molim razumijevanje.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Dakle, ovde ne može da se kaže ništa na račun Zapada da ne krenu zamene teza, optužbe za rusofiliju i dalja patkometrija. Ceo svet je zatečen dogajima, reagovanja su od slučaja do slučaja, menjaju se stvari na dnevnoj bazi. Menjaju se reakcije kako se razvijaju događaji. (Evo naš ministar vojni još nije ni obavešten o događajima.)Nautilus je lepo sažeo par poenti u poslednjem postu. Kad sam već tu, kakve su poslednje reakcije iz SAD (i ostalih važnih igrača)? Poslednje što sam videla je da pozivaju svoje državljane da se povuku, znači računaju na produženje..

Link to comment
Dakle, ovde ne može da se kaže ništa na račun Zapada da ne krenu zamene teza, optužbe za rusofiliju i dalja patkometrija.
Ne podmeći. Kad je bio Tunis, Egipat, Yemen, Bahrain, nemam ništa protiv, tamo sugestije i fetwe iz Beltwaya i imaju neku težinu. Ali spočitavati pukovnika Qjua 'Zapadu' i 'čija je to nafta' (rasejani™), na to ću, da prostiš, popizdit.Lavrov je pak imao poprilično decidiranu izjavu o anužnosti™ ovih komešanja, reagovao je jedan diskutant i ubrzo bio ukoren zbog toga. Drugi se nisu javljali.
Link to comment
Ja stvarno ne znam sta se ovde ocekuje od US&A? Da ponove 1 El Dorado Canyon?
zapravo ništa, ovde je istina o usofa davno uklesana u kamen, šta god da urade to će biti zbog njihovih kvarnih interesa.
Link to comment
Ne podmeći. Kad je bio Tunis, Egipat, Yemen, Bahrain, nemam ništa protiv, tamo sugestije i fetwe iz Beltwaya i imaju neku težinu. Ali spočitavati pukovnika Qjua 'Zapadu' i 'čija je to nafta' (rasejani™), na to ću, da prostiš, popizdit.Lavrov je pak imao poprilično decidiranu izjavu o anužnosti™ ovih komešanja, reagovao je jedan diskutant i ubrzo bio ukoren zbog toga. Drugi se nisu javljali.
I zbog rasejanog (koji je samo poentirao za 1 aspekt ovih dešavanja), napao si dalje beowla, pa si izmaštane generalizacije preneo na ceo PPP i šire...Ma šta ja uopšte pričam sa tobom. Nastavi patkometriju bez mene.
Link to comment
Ja stvarno ne znam sta se ovde ocekuje od US&A? Da ponove 1 El Dorado Canyon?
Ni meni nije jasno. Obamina administracija je do sada odradila najbolje što se može u ovim arapskim previranjima. Rekao bih, na iznenađenje svih... Mislim da ljudi nisu realni, već slede ranije predrasude i mitove.
Link to comment
×
×
  • Create New...