Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

gadafi jos uvek moze nasiljem da parira dok su protesti (ocekivano) na severoistoku drzave. kad se i ako budu prosirili ka zapadu, tek to ce biti njegov kraj. ovo jos nije.za sada postoji samo jedna vest da je u misrati bilo pokusaja protesta protiv nasilja nad demonstrantima u bengaziju i ostalim gradovima, ali se navodno kaze i da ti protesti nisu bili upereni i protiv samog rezima.minsrata je na samo par stotina km od tripolija i zaista mi je tesko poverovati da ce tu tako lako doci do vecih demonstracija.

Edited by Bane5
Link to comment
Kad prestaneš da tupiš ničim izazvan, shvatićeš da niko nije ni pričao o otvorenoj pomoći, vazdušnoj podršci i invazijama, već samo o stavu: "Da podržimo mi ipak ovog ubicu jer imamo dobre ugovore sa njim i ne znamo da li će nova ekipa pristati da ih se drži". Naravno da niko ne očekuje od Hilari da izađe pred kamere ogrnuta u libijsku zastavu i zatraži da Gadafi odmah ode.
Ko ga osim Fornicatia Berlusconija podržava, boga ti? Tko? Gdje si ti vidio da ga neko podržava?S druge strane, Loverove je sasvim komotno u talu sa status quom, principijelno, od Tehrana do Rabata. Ruske gazilijarde su itekako prisutne, međutim očitavam kroničnu i kvantitativnu nestašicu tvojeg hračka po 'Da (p)održavamo mi ove ubice jer imamo fine poslove s njima' ako je citirano ispisano na ruskoj ćirilici.Koliko ja vidim, 'Zapad' angry.gif maksimalno koliko može, a ne može puno, radi samouništavajuće kontra svojih zaista postojećih i realnih interesa, a svejedno tu ide pljuc pljuc, osim e-ve-ntu-alno kad bi Hilldag učinila upravo ovo što ti kažeš da 'ne mora'. Kremlj sasvim lijepo i principijelno 'smiruje situaciju', 'ne miješati se u unutranja pitanja', but where's the hračak? Fali. sad.gif
Ovi se ubise da poboljsaju svet a nezahvalnici trube o zadnjim namerama. U svakom slucaju, svet nam je sve bolji - nek crknu dusmani.
Spare me. Tvoje sasvim utemeljene & vrlo lokalne predrasude kapaju na sve strane iz posta ti.
Zato je ovaj talas i tako zanimljiv sa posmatranje i proucavanje. (okej, ovo zvuci ko da pise somerset mom, ali nije, majke mi). dakle, revolte su pokrenule tzv zapadnjacke izmisljotine poput tvitera i fejsbuka, izneli su ga mladi i malo stariji koji ne zele okretanje ka sebi, vec prihvatanje i sebe i zapadnjackih izmisljotina. da je pravde, oni zgubidani sto se kriju iza nosenja arafatki i antiglobalistickih performansa na skupovima g7, trebalo bi da se pokriju usima i skoknu u severnu afriku da zasucu rukave.
+1
Link to comment
kada se evropa pomiri sa cinjenicom da je njeno vidjenje multi-kulti sveta mrtvo ne samo u njenom dvoristu, vec i u spoljnoj politici...
e ovo je zaista zanimljiva tema. mislim nekakav multi-kulti nam je neophodan/neminovan, ali u cemu je to bila greska evrope i kako postaviti stvar ubuduce?
Link to comment
Da, neverovatno smo predvidljivi, vidi, ovde se ne radi o jednoj zemlji, vec o citavom regionu, sasvim slucajno na pljuc od Evrope. Ne postoji dosadni vid pomoci o kom ti vjerojatno razmisljas, postoji kritican momenat za promenu strateske ekonomske i politike uopste Evrope prema prvom susedu. Umesto da se enormni kapital salje i investira u daleki istok (i gube sopstvena radna mesta), na razne nacine oslobadja carine njihova roba itd, moze valjda da dodje do neke preraspodele koja bi razvila i ovaj deo sveta?¿ Znam da zvuci kao sci-fi prica, ali promena strategije Evrope i njeno obelodanjivanje bi bio najpozitivniji impuls za arapski svet i pocetak smanjivanja netrpeljivosti.
Ne, ne postoji ni momenat za promenu ekonosmke niti bilo koje druge politike Evrope/SAD/Rusije/Kine. Danas postoji samo volja za promenama koja, avaj, stiže iz suprotnog smera. Možda bi građani Libije više voleli da sami kroje svoju sudbinu sklapaju svoje oružje i da ga izvoze u recimo 1 Kongo. Ili Arizonu, zašto da ne? Edited by dux
Link to comment
Ruske gazilijarde su itekako prisutne, međutim očitavam kroničnu i kvantitativnu nestašicu tvojeg hračka po 'Da (p)održavamo mi ove ubice jer imamo fine poslove s njima' ako je citirano ispisano na ruskoj ćirilici.
OK, javi se kada završiš sa istragom rusofila pa ćemo da pričamo.
Link to comment
Koliko ja vidim, 'Zapad' angry.gif maksimalno koliko može, a ne može puno, radi samouništavajuće kontra svojih zaista postojećih i realnih interesa, a svejedno tu ide pljuc pljuc, osim e-ve-ntu-alno kad bi Hilldag učinila upravo ovo što ti kažeš da 'ne mora'. Kremlj sasvim lijepo i principijelno 'smiruje situaciju', 'ne miješati se u unutranja pitanja', but where's the hračak? Fali. sad.gif
Zapad trenutačno radi jedno veliko ništa.
Link to comment
da je pravde, oni zgubidani sto se kriju iza nosenja arafatki i antiglobalistickih performansa na skupovima g7, trebalo bi da se pokriju usima i skoknu u severnu afriku da zasucu rukave.
sto se tice arafatki, oni uglavnom podrzavaju manjinski ugrozene, tako da ovde ne vide neki izazov.
Link to comment
sto se tice arafatki, oni uglavnom podrzavaju manjinski ugrozene, tako da ovde ne vide neki izazov.
I molim da se koristi kefija, kufija. Prvi put čujem za arafatku. Edited by dux
Link to comment
e ovo je zaista zanimljiva tema. mislim nekakav multi-kulti nam je neophodan/neminovan, ali u cemu je to bila greska evrope i kako postaviti stvar ubuduce?
pa oni, mislim evropa, kazu da je multikulti mrtav, eno i merkelova i kamerun, da ne pominjem napoleona juniora. ali jeste zanimljiva tema, svakako, samo ne znam da li za ovaj topik ili negde drugde.ajd ukratko, posle prihvatanja stanovnika bivsih kolonija i ostalih u potrazi za boljim zivotom tokom swinging 60s i istrazivackih 80tih, puna su usta bila integracije, inkluzije i mi smo svi jedno. a onda je to jedno postalo 70 posto jedno, a zemlje odakle su dolazili novi stanovnici utefterene su kao trziste, izvoriste... dodati po potrebi, a svaka (uvek dobrodosla) pomoc isla je 1. rezimima, 2. kapitalu, 3. antirezimskim pokretima ako je to potrebno, ali sa naznakom tako treba, bez previse udubljivanja da li to moze i kako.da se razumemo, govorim samo o politici.
sto se tice arafatki, oni uglavnom podrzavaju manjinski ugrozene, tako da ovde ne vide neki izazov.
mislis, mladi antiglobalisti, anarhisti i postovaoci ratm koji kupe arafatku i vezu je oko vrata, dodelivsi tako sami sebi orden boraca za bolju buducnost, jednakost i slicno? pa jebiga, evo im ovde ugrozenih koliko hoce, nek pomazu koptima u egiptu, bidoonima u kuvajtu, zaboravljenim unucima dzimija hendriksa...
Link to comment
OK, javi se kada završiš sa istragom rusofila pa ćemo da pričamo.
Nemamo ja i ti o ovoj temi više što da pričamo, pale su maske sa nenormalnosti tvojih (& vaših) misaonih procesa. Ej, prozivati 'Zapad' zbog Gadafija?wacko.gifHail.gifBen Ali i Mubarak, OK, ti su zaista prodavali svoju stabilnost prvenstveno 'Zapadu'. Ali jebeni Gaddafi je do prije par godina bio na Axis of Evil, imao nuklearni program (odakle mu techno, btw.? Sigurno sa kletog zapada), ucjenjuje Zapad na svakom koraku i gdje god mu se ukaže prilika. S Rusiijom je pak odnos malo iskreniji i pun uzajamnog razumijevanja. Pa još i Wikileaks
5. © Certain EU members, sensing Libya’s eagerness to move ahead, have threatened to block a framework agreement as a means by which to secure bilateral concessions, chiefly on commercial and human rights issues. Italian Economic and Commercial Counselor Domenico Bellantone said that Italy is prepared to veto any framework agreement unless Libya ends a series of discriminatory commercial practices that target Italian firms operating in Libya. … French and Greek diplomats in Tripoli have hinted that they may also dangle a veto threat to resolve commercial disputes. The Netherlands have approached certain EU members about a possible veto over Libya’s outstanding private debt to Dutch firms. Danish Consul-General George Wallen recently told EU Ambassadors in Tripoli that Denmark would veto a framework agreement with Libya unless the GOL lifts bans on Danish imports and Danish participation in infrastructure projects in Libya (prompted by a Danish magazine’s re-publishing in February 2008 of cartoons depicting the Prophet Muhammad). Denmark also wants the GOL to release Jamal al-Hajj, a Danish-Libyan dual-national arrested on February 16, 2007 in connection with plans to hold a peaceful political demonstration. Maltese diplomats have said Malta is considering a veto over dissatisfaction with Libya’s maritime patrols in its designated Search and Rescue (SAR) area and continuing concerns over the lack of cooperation by the GOL in efforts to stem the flow of irregular migrants from Libya to Europe.
.© Summary: A senior official with the MFA Americas Department demarched us to protest the Ambassador's remarks on human rights in a recently published interview in which he addressed the state of U.S.-Libya relations and the issues on which he intends to focus. The Ambassador's mention of the case of released regime critic Idriss Boufayed and his call for the release of political prisoners and those of Boufayed's group who remain in detention constituted "unacceptable interference in Libya's internal affairs", our interlocutor said. The Ambassador should be careful in what he discusses publicly, else there would be serious repercussions for the bilateral relationship. Libya was willing to discuss human rights, but such discussions should be restricted to suitable (i.e., private) fora. The timing of the intervention suggests that the GOL wanted to attempt to intimidate the recently arrived Ambassador and reiterate that any public mention of human rights constitutes unacceptable interference in internal Libyan affairs. End summary.
Saif, according to the State Department cables reviewed by The Atlantic, told U.S. representatives that he could "fix" the nuclear crisis--if the U.S. met his demands. His list included military equipment, assistance in building a nuclear medical facility, relaxation of trade embargoes against Libya, and a sum of money that he implied would be in the tens of millions of dollars. But Saif made clear that what he sought most was respect. He suggested that the United States and Libya end their decades of enmity with a grand gesture of détente, even recommending that the senior Qaddafi and President Obama hold a joint summit. The incongruity of demanding friendship from the U.S. while simultaneously blackmailing it with the risk of loose nuclear materials does not appear to have bothered Saif. He concluded with a bit of American vernacular, telling the ambassador, "The ball is in your court.
Nemamo dakle mi šta pričati više, ja pričam s ljudima koji vide četiri podignuta prsta na ruci sa 4 podignuta prsta, a ne kojima se eto sviđa da vide pet, jer im tako nalaže njihov pogled na svijet i kretanja, njihov mali privatni & unutrašnji O'Brien. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Zapad trenutačno radi jedno veliko ništa.
A što bi trebao? Atentat? Znači, imaš pouzdane informacije da se u Washington DCu/Londonu/Rimu krije taster gdje se isključuje Gadafija? Đubrad, pa što ne stisnu pa da ovo trenutno prestane. Jbg, Zapad je to, Bilderberg, kurac palac, svime upravljaju, nafta, usmeravaju nezadovoljstvo, Cia brate, itd, uitf. I sad ti ja tu serem da oni kao ne mogu isključiti Gadafija na taj taster. Koji sam ja govnar neviđeni.Ma odjava. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
A što bi trebao? Atentat? Znači, imaš pouzdane informacije da se u Washington DCu/Londonu/Rimu krije taster gdje se isključuje Gadafija? Đubrad, pa što ne stisnu pa da ovo trenutno prestane. Jbg, Zapad je to, Bilderberg, kurac palac, svime upravljaju, nafta, usmeravaju nezadovoljstvo, Cia brate, itd, uitf. I sad ti ja tu serem da oni kao ne mogu isključiti Gadafija na taj taster. Koji sam ja govnar neviđeni.Ma odjava.
Nemoj da si tako malodušan. Atentat je, koliko i ovaj nerad, sasvim legitimna opcija. I nerad je nekome koristan rad. Jbg, to možda nije moglo da prođe u Egiptu, ali će proći u Libiji.
Link to comment
Spare me. Tvoje sasvim utemeljene & vrlo lokalne predrasude kapaju na sve strane iz posta ti.
Dochim je tvoje bezrezervno ljubljenje globalisticke guzice nadasve globalan pristup - etimoloski je logicno, u pravu si.Ti cesto imas potrebu da branis nesto sto niko u sustini ne napada. Nemam ja nista protiv americke (ruske, kineske vatever) zelje za kontrolom u veku u kojem svaki majmun koji ima internet i nesto sitnine moze da napravi paklenu mashinu - ali da pravdam imperijalizam pod maskom kontrole - e to je vec zesce slepilo.Ako si mi rekao. Eto ti erasera pa diskutujte
Link to comment

satnik vrlo lepo pojašnjava, no kao i obično real diskusije su osuđene na smrt, i moraju biti svedene na crno-belu forumsku matricu, i zgražavanje nad licemernim zapadom.

Link to comment
×
×
  • Create New...