Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ne tupi, satniče, gospe ti. Koga boli uvo za Srbiju, Hrvatsku i druge banane koje bi rođenu majku prodale za još jednu proviziju i proizvodile nagazne mine za svakog diktatora koji je voljan da ih plati..
Pa mora se priznati da se niko nece lepo osecati ako neko nadje istrosene caure i pakovanja tih protivtenkovskih i protivavionskih raketa kojima su ovi umobolnici masakrirali narod, a na njima pise "Made in Serbia".
Link to comment
Arapska televizija "Al Džazira" je danas javila da se ispostavilo da su neki pripadnici snaga bezbednosti koje su demonstranti uhvatili, zapravo, strani plaćenici.
Ludak, izgleda, ide ko kraja. Jadni ljudi. Edited by Anonymous
Link to comment
Prosipamo žuč po ozbiljnim državama koje imaju istorijsku šansu da pozitivno utiču kako bi se od MENA zone napravilo nešto dobro i napredno, a oni izaberu da podrže status quo, đubrad licermerna i kukavička. Sreća pa je onom narodu tamo suviše dosta svega, pa će poskidati diktatore sa ili bez pomoći zapada, i nadam se da im nikada neće zaboraviti kako su bili spremni da ih ostave na milost i nemilost ubicama.
Kakva pomoć zapada, jebote? Kad ćete se vi dozvat pameti? Svaka ta država ima hrpu vladine klijentele, koja će podršku zapada spinati kao izdajničko poticanje domaćih prodanih duša (hm, reko bi ti da bi ti to trebalo biti poznato), i hrpu islamista koji s Velikim Neprijateljem i Batinom iza Izraela neće imati nikakve veze. Koji još pomoćni qrtz hoćete vi? Invaziju i okupaciju? Sankcije? Uvođenje demokratije 82. zračnodesantnom u vezi kojeg je tu puno uvrijeđenih filipika prosuto, a da rat u Iraku s tim ''povodom'' nikad nije niti imao veze? Nove bombe po Tripoliju? Rusija još itekako više posluje sa svim ovim divotama od država, guns 'n' all, pa sam ja nabrojao samo 1 kofu govana po Lavrovu.
Russia has written off Libya's $4.5bn debt in exchange for billions worth of contracts for Russian companies. An intergovernmental agreement on trade, economic and financial relations was signed in the Libyan capital Tripoli today in the presence of Russian President Vladimir Putin and Libya's leader Colonel Muammar Gaddafi. According to Russia's Deputy PM, Finance Minister Alexei Kudrin, a sum of $4.6bn agreed upon a day ago, was cut back to $4.5bn in the course of negotiations by deducting some liabilities, mainly those owed by Vnesheconombank to Libyan companies.
Zaista, nije dobro pozivati na radikalizam i revolucije. :lavrov:Hague je povukao dozvolu britanskim kompanijama da prodaju oružje Libiji, PJ Crowley, koliko vidim, nije baš suzdržan i ekvidistantan, evo ti njegov tweet gore, pa te sa punim pravom pitam, a mi? Oćemo povuć ambasadore? Oćemo kurac. Vi pogotovo, jer drug Gadafi nije priznao Kosovo. Koliko ste vi tu antizapadni uh60808,1267059476,TheMuppetShowWaldorfStettler.JPG dosadni, repetitivni i predvidljivi, to je upravo nevjerojatno. Ma ustvari, vjerojatno je.
Link to comment
Pa mora se priznati da se niko nece lepo osecati ako neko nadje istrosene caure i pakovanja tih protivtenkovskih i protivavionskih raketa kojima su ovi umobolnici masakrirali narod, a na njima pise "Made in Serbia".
Mene iskreno zabole ona stvar. Ko jebe Libiju kada ne subvencioniše svoju namensku industriju, nego pare koje uzimaju od 'talijana za naftu i gas daju tamo nekim Srbima i Rusima. Edited by dux
Link to comment
Pa mora se priznati da se niko nece lepo osecati ako neko nadje istrosene caure i pakovanja tih protivtenkovskih i protivavionskih raketa kojima su ovi umobolnici masakrirali narod, a na njima pise "Made in Serbia".
20. februar 2011. 14:32 > 14:34Ministar odbrane Dragan Šutanovac izjavio je danas da je vojna industrija, za vreme njegovog mandata, ugovorila poslove u inostranstvu vredne više od milijardu dolara.Ministar je najavio osvajanje novih tržišta u Angoli, Gabonu i Kongu i sklapanje konačnih dogovora u Libiji i Kuvajtu.
Doduše, pominje nekakve vojne bolnice, videćemo.
Link to comment
Mene iskreno zabole ona stvar.
Bez brige. Neće bit Made in Serbia.
TRIPOLI, Libya, Feb. 1 2010(UPI) -- Libya's $1.8 billion arms deal with Russia comes amid a major rearmament program by the leading North African states, although it is dwarfed by Algeria's $7.5 billion arrangement with Moscow in 2006.The most contentious weapons system that Moammar Gadhafi's regime will acquire in the deal announced in Moscow Saturday is the S-300PMU2 air-defense missile, one of the most advanced in the world.Tripoli will also get several dozen T-90 main battle tanks and upgrades for more than 140 Soviet-era T-72 tanks, which are almost obsolescent now, and other weapons systems.
Nezainteresiranost.Fuckin' greedy seedy west. angry.gif
Link to comment
Hague je povukao dozvolu britanskim kompanijama da prodaju oružje Libiji, PJ Crowley, koliko vidim, nije baš suzdržan i ekvidistantan, evo ti njegov tweet gore, pa te sa punim pravom pitam, a mi? Oćemo povuć ambasadore? Oćemo kurac. Vi pogotovo, jer drug Gadafi nije priznao Kosovo. Koliko ste vi tu antizapadni uh60808,1267059476,TheMuppetShowWaldorfStettler.JPG dosadni, repetitivni i predvidljivi, to je upravo nevjerojatno. Ma ustvari, vjerojatno je.
Dobro, to je iznudjeno. Ionako je britanska javnost naelektrisana kada se pomene oslobadjanje Lokerbi bombasa. Jos uvek se oko toga prepucavaju Labour i Alex Salmond, skotski prvi ministar.Libija je u UK non-stop pod skenerom, bas zbog tog drzavnog licemerja, koje je u slucaju Libije prilicno nespretno odradjeno.Drugi slucaj koji se povremeno povlaci je slucaj korupcije u vezi prodaje oruzja Saudijskoj Arabiji.
Link to comment

heh, suska se o predsednickoj ponudi-pozivu liderima nesvrstanih da se pokrene inicijativa nas malih jer nas veliki ne razumeju.u teoriji, to mozda i ne bi bila losa ideja, jedino sto se bojim da broj pravih diplomata koji bi mogli da budu ukljuceni u to ne prevazilazi broj prstiju jedne ruke.malo nas samo kolju devedesete, ali boze moj, novi vodji, novi nesvrstani.

Edited by luba
Link to comment
Kakva pomoć zapada, jebote? Kad ćete se vi dozvat pameti?
Kad prestaneš da tupiš ničim izazvan, shvatićeš da niko nije ni pričao o otvorenoj pomoći, vazdušnoj podršci i invazijama, već samo o stavu: "Da podržimo mi ipak ovog ubicu jer imamo dobre ugovore sa njim i ne znamo da li će nova ekipa pristati da ih se drži". Naravno da niko ne očekuje od Hilari da izađe pred kamere ogrnuta u libijsku zastavu i zatraži da Gadafi odmah ode.Za nas me, kao što sam ti već rekao, živo zabole. Nije mi jasno zašto meni spočitavaš Vuka Jeremića.
Link to comment
Bez brige. Neće bit Made in Serbia.
Dobro, biće s ljubavlju iz Rusije. Ponavljam: Ko jebe Libiju kada ne subvencioniše svoju namensku industriju, nego pare koje uzimaju od 'talijana za naftu i gas daju tamo nekim Srbima/Rusima/Kinezima/SAD.
Link to comment
heh, suska se o predsednickoj ponudi-pozivu liderima nesvrstanih da se pokrene inicijativa nas malih jer nas veliki ne razumeju.u teoriji, to mozda i ne bi bila losa ideja, jedino sto se bojim da broj pravih diplomata koji bi mogli da budu ukljuceni u to ne prevazilazi broj prstiju jedne ruke.malo nas samo kolju devedesete, ali boze moj, novi vodji, novi nesvrstani.
I malo nas jebe to što su šezdesete za nama. Možda novo vreme zove za nove strategije.
Link to comment
nafta, zavera, nebriga, zli zapad, super, opet je krenuo celi repertoar.
Ma budale. Ovi se ubise da poboljsaju svet a nezahvalnici trube o zadnjim namerama. U svakom slucaju, svet nam je sve bolji - nek crknu dusmani. Edited by CowBoy
Link to comment
Kakva pomoć zapada, jebote? Kad ćete se vi dozvat pameti? ...Koliko ste vi tu antizapadni dosadni, repetitivni i predvidljivi, to je upravo nevjerojatno. Ma ustvari, vjerojatno je.
Da, neverovatno smo predvidljivi, vidi, ovde se ne radi o jednoj zemlji, vec o citavom regionu, sasvim slucajno na pljuc od Evrope. Ne postoji dosadni vid pomoci o kom ti vjerojatno razmisljas, postoji kritican momenat za promenu strateske ekonomske i politike uopste Evrope prema prvom susedu. Umesto da se enormni kapital salje i investira u daleki istok (i gube sopstvena radna mesta), na razne nacine oslobadja carine njihova roba itd, moze valjda da dodje do neke preraspodele koja bi razvila i ovaj deo sveta?¿ Znam da zvuci kao sci-fi prica, ali promena strategije Evrope i njeno obelodanjivanje bi bio najpozitivniji impuls za arapski svet i pocetak smanjivanja netrpeljivosti.
Link to comment
Ludak, izgleda, ide ko kraja. Jadni ljudi.
Strašna je situacija. Koristi maksimalno plaćenike, kako ne bi domaća vojska prešla na stranu demonstranata. Izgleda da je Bengazi oslobođen, ali je sve to vrlo teško potvrditi.Live stream iz Bengazija trenutno ne radi, ali je uglavnom aktivan.
Link to comment
I malo nas jebe to što su šezdesete za nama. Možda novo vreme zove za nove strategije.
istina, ali risajkling ukljucuje i nove elemente. evo i crvene brigade se povampirile, sa apdejtovanim programom, mogu i nesvrstani.okej, sve je samo teorija, ali cinjenica jeste da ne postoji neka vrsta middlemana. kao sto su sezdesete mrtve, polako odumire, kao sto vidimo, i postojeca geopolitika.
Da, neverovatno smo predvidljivi, vidi, ovde se ne radi o jednoj zemlji, vec o citavom regionu, sasvim slucajno na pljuc od Evrope. Ne postoji dosadni vid pomoci o kom ti vjerojatno razmisljas, postoji kritican momenat za promenu strateske ekonomske i politike uopste Evrope prema prvom susedu. Umesto da se enormni kapital salje i investira u daleki istok (i gube sopstvena radna mesta), na razne nacine oslobadja carine njihova roba itd, moze valjda da dodje do neke preraspodele koja bi razvila i ovaj deo sveta?¿ Znam da zvuci kao sci-fi prica, ali promena strategije Evrope i njeno obelodanjivanje bi bio najpozitivniji impuls za arapski svet i pocetak smanjivanja netrpeljivosti.
kada se evropa pomiri sa cinjenicom da je njeno vidjenje multi-kulti sveta mrtvo ne samo u njenom dvoristu, vec i u spoljnoj politici, do toga mozda moze i da dodje. a to nije samo sci-fi, nazalost, nego utopija. i zbog tupavog mejnstrima jaca ekstremizam, i levo i desno.zato je ovaj talas i tako zanimljiv sa posmatranje i proucavanje. (okej, ovo zvuci ko da pise somerset mom, ali nije, majke mi). dakle, revolte su pokrenule tzv zapadnjacke izmisljotine poput tvitera i fejsbuka, izneli su ga mladi i malo stariji koji ne zele okretanje ka sebi, vec prihvatanje i sebe i zapadnjackih izmisljotina. da je pravde, oni zgubidani sto se kriju iza nosenja arafatki i antiglobalistickih performansa na skupovima g7, trebalo bi da se pokriju usima i skoknu u severnu afriku da zasucu rukave.
Link to comment
×
×
  • Create New...