Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

http://www.atpworldtour.com/Tournaments/Event-Calendar.aspxMonte Karlo je Masters ;)Tuga i steta, no dobro, sigurno da znaju u stabu sta je najbolje. I lud je ako se pojavi u Beogradu a ne dohvati ga alergijatm
Jeste Masters, samo je specifican. Naime, ATP je hteo da ga skine iz serije jer ne ispunjava uslove za masters ali su igraci (imaju neki svoj sindikat koji je to bunario) izboksovali da ostane, pa je nadjen neki kompromis da se uzima 1000 bodova na njemu ali moze da se zameni turnirom kategorije 500 ili tako nesto. To sa tim bodovanjem i obaveznim turnirima je postala kvantna mehanika. <_<
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

u vezi sa eventualnim apojavljivanjem djokera na nole openu, pročitah skoro na mtf da su igrači obavezni da pored mastersa i gs igraju i na po 2 turnira 250 i 500, a ako to ne ispune ne računaju im se bodovi sa nekog od drugih turnira npr fedbot-u ne ulazi u bodovni skor 300 poena iz dubajia već mu tu računaju 0 sa nekog od turnira serije 500 koje nije odigrao - dakle ako je to tačno djoker će svakako morati da se pojavi na min 2 turnira 250 serije

Link to comment

Ta nula na 500 i 250(mada nisam siguran za njih) turnirima se dobija ako otkaze turnir posle roka za prijavu, a ne dodje da uradi bar promotivne aktivnosti. Nece dobiti nulu ako dokaze da je povredjen(onda ne mora da radi promotivne aktivnosti).Pored slemova i obaveznih mastersa, racuna se jos maximalno cetiri 500 turnira i dva 250 turnira. Monte Carlo prakticno pripada ovoj grupi 500 turnira, iako je ustvari masters sa 1000 bodova.Fed je prosle godine od ovih iz 500 serije odigrao Bazel(i osvojio) i tri puta odustao i zbog toga kaznjen sa nulama zato sto ta odustajanja nije opravdao. Od ovih sto je odustajao racuna mu se nula godinu dana. Prva dve nule od te tri mu ispada u julu. Zato on nije mogao da ubaci Dubai na kom je osvojio 300, jer su mu turniri 500 serije pokriveni sa Bazelom i tri nule. Ako osvoji vise od 500 u Monte Carlu(znaci 600 finale i 1000 pobeda), onda ce Monte Carlo da mu zameni Bazel.Tamo u julu kad mu isteknu dve kaznene nule njemu ce se dodati Dubai i Monte Carlo(ili Bazel ako bude bar u finalu Monte Carla). Znaci u mesecu julu kad se nista ne igra on ce dobiti fine bodove.Novak je u februaru nekako izbegao da bude kaznjen sa nulom za Roterdam koji je otkazao. Nisam primetio da je radio neke promotivne aktivnosti za turnir, pa je verovatno pokazao neki "lekarski nalaz" kao opravdanje. On se vec nalazi u Monte Carlu i sigurno mu nece biti tesko da se pojavi na par mesta da bi izbegao nulu, a kao rezervu izgleda da je vec nabavio neki "lekarski nalaz".Uf, al sam ga ukomplikovao.

Link to comment
Novak je u februaru nekako izbegao da bude kaznjen sa nulom za Roterdam koji je otkazao. Nisam primetio da je radio neke promotivne aktivnosti za turnir, pa je verovatno pokazao neki "lekarski nalaz" kao opravdanje. On se vec nalazi u Monte Carlu i sigurno mu nece biti tesko da se pojavi na par mesta da bi izbegao nulu, a kao rezervu izgleda da je vec nabavio neki "lekarski nalaz".
?
Link to comment
Monte Karlo je Masters ;)
Dobro, ajde, Masters je...(ima Masters u imenu)Dakle svi Mastersi su mandatory, a MC, iako su igrac izmuvali da ne bude ATP500, nego ATP1000, nije obavezan i ne mora da se igra ;)Nebitno, uostalom. ;)
Link to comment

Pa da, ja nisam imao pojma o tom njegovom "500 al' u stvari 1000" statusu, samo racunam da je najbitnije u celoj prici broj poena koji se dobija za pobedu, a ovde je to tisucja

Link to comment
Ovaj Lisnard mi daje nadu da josh nije kasno da uzmem reket u ruke... :thumbup:
I još ti natrči ovakav Viktor i možeš i do drugog kola Mastersa
Link to comment

Znam da ima igrača koji nisu za mečeve u pet setova, ima onih koji padaju već u trećem setu, ali da ima igrača koji imaju snage za jedan set (u prvom kolu), ovo odavno nisam vidio :blink: :D

Link to comment

Gledah malo Viktora. Mnogo mi je tesko da gledam ovu sljaku. Sporo da sporije ne moze biti. Tek je pocela sezona, a ja jedva cekam da trava dodje na red.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...