Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

Mislim da je ta nova fizicka spremnost vise posledica nekih klikova u glavi nego sto je proizvod nekih revolucionarnih otkrica u fizickoj pripremi.
Sto bi rekao moj stari (koji uopste ne prati sport) nakon gledanja poslednjih nekoliko minuta meca. Vidi kako se nas nije oznojio, a njihov mokar to je sigurno na psihickoj bazi. :lol: Verovatno tri sata jurnjave po suncu nema nekog uticaja.Zanimljivo je da Novak ima najvise snage u sezoni pre koje je imao daleko najkraci odmor i najkrace vreme za pripreme u odnosu na sve sezone i u odnosu na sve konkurente jer je razlika izmedju DC i Hopman kupa nepunih mesec dana.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

I ja mislim da je u pitanju sinergija. I mentalno zreliji i bolji servis koji skraćuje poene i još nakucava samopouzdanje, naročito kod brejk lopti, i top spin forhend koji, čini mi se isto, manje troši telo od ravnih udaraca.Slažem se da je uveliko ušao u fazu, gde će dobar broj protivnika da skine gaće još u svlačionici, što je velika prednost na turnirima tipa Masters, gde najčešće nema pauze od jednog dana posle svakog kola
Postacu dosadan s ovim top spin forhendom ali odusevljen sam kako ga Novak igra poslednjih meseci. Poeni na 5:6, 30:30 u trecem setu ili na 5:2 i 6:4 u TB-u su cista poezija.I poslednja rec kad je u pitanju Umiruca Lepota. Da li bi neko menjao danasnji tenis za onaj u kojem su broj 1 istovremeno bili Monika Seles i Dzim Kurijer (svako u svojoj konkurenciji, naravno), a 1 Tomas Muster dominirao sljakom dok se nije izlomio? Edited by harper lee
Link to comment
Ne diraj Moniku angry.gif
Ja sam obozavao tu veliku sampionku (izmedju ostalog i zato sto je nasa :) ) ali, brate, ona rudarska igra u kombinaciji sa vriskom i piskom na terenu nije nesto sto bih rado gledao ponovo.
Link to comment
Pravda i za Mustera angry.gif :P Čitao sam skoro da se vratio tenisu, onako poluprofi, igrao je neki turnir u Austriji.
Kako se on bio sjeb'o to se ne pamti u istoriji tenisa. I manijak je trenirao lezeci u gipsu do kukova na nekom improvizovanom krevetu. :blink:
Link to comment

optimizacija je ključna reč u Novakovoj igri (na koji je način izvedena, nemam pojma, mogu samo laički da diskutujem o vidljivim benefitima :))ako bih birao primer, to bi mogao da bude drugi set protiv Fiša - to nije bila igra, to je bilo surovo i neminovno, poput egzekucije

Link to comment
da, da, Nadal je prakticno jedini koga Srbin sa reketom na ovom turniru nije doslovno ponizio
Bogami, nije ni Kevina Andersona. To je bio mnogo, mnogo zajebaniji mec nego sto rezultat pokazuje.
Link to comment

Kad ste spomenuli Mustera, covek koji se brine za Novakovu fizicku spremu je Gebhard Phil-Gritsch, koji je bio fitness trener i Musteru. Doduse, covek je sa Novakom vec skoro 2 godine ali mozda su ovo prvi plodovi dobrog rada.

Link to comment
Onaj sedi bradonja?
Ne, to je psiholog a ovaj Gebhard nemam pojma kako izgleda. Koliko znam on i ne putuje cesto sa Noletom. U boksu su najcesce Vajda, Amanovic (fizioterapeut) i familija.
Link to comment
ne. sedi bradonja je strucnjak druge vrste
sa sajta strucnjaka:
So-called “alternative” or “complementary” therapies are based on the ancient concept that the body is a “whole”. That’s where the expression “holistic” comes from (I don’t what happened to the “w”!)
:lol:po specijalizaciji, deluje kao izuzetan placebo doktor.
Link to comment
po specijalizaciji, deluje kao izuzetan placebo doktor.
što je novaku realno i trebalo. dečko ima sve što je potrebno da bi bio no1, samo je falio neko da mu kaže "e, sad, ako ujutru uradiš te te i te asane tvoj otac će te manje nervirati. A i biće manji kreten".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...