Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

1  	Nadal, Rafael (ESP--------12,870  	
[b]2 	Djokovic, Novak (SRB)------9,700 [/b]	
3 	Federer, Roger (SUI)-------8,550 	
4 	Murray, Andy (GBR)---------5,545 	
5 	Soderling, Robin (SWE)-----5,420 	
6 	Ferrer, David (ESP)--------4,600 	
7 	Berdych, Tomas (CZE)-------3,900 	
8 	Verdasco, Fernando (ESP)---2,925 	
9 	Melzer, Jurgen (AUT)-------2,660 
10 	Monfils, Gael (FRA)--------2,600 	
11 	Fish, Mardy (USA)----------2,376 
12 	Almagro, Nicolas (ESP)-----2,350 	
13 	Wawrinka, Stanislas (SUI)--2,320 	
14 	Roddick, Andy (USA)--------2,270 	
15 	Youzhny, Mikhail (RUS)-----2,205 	
[b]16 	Troicki, Viktor (SRB)------1,790 [/b]	
17 	Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)--1,715 
18 	Gasquet, Richard (FRA)-----1,700 	
19 	Nalbandian, David (ARG) ---1,585 
20 	Querrey, Sam (USA----------1,520 	
21 	Dolgopolov, Alexandr (UKR)-1,500 	
22 	Cilic, Marin (CRO)---------1,495 	
23 	Simon, Gilles (FRA)--------1,475 	
24 	Montanes, Albert (ESP)-----1,450 	
25 	Llodra, Michael (FRA)------1,425 	
26 	Baghdatis, Marcos (CYP)----1,375 	
27 	Garcia, Guillermo (ESP)----1,330 	
28 	Chela, Juan Ignacio (ARG)--1,290 	
29 	Isner, John (USA)----------1,255 	
30 	Robredo, Tommy (ESP)-------1,245 	
31 	Gulbis, Ernests (LAT)------1,220 	
32 	Bellucci, Thomaz (BRA)-----1,205 	
33 	Anderson, Kevin (RSA)------1,197 	
34 	Kohlschreiber, P (GER)-----1,190 
35 	Raonic, Milos (CAN)--------1,173 	
36 	Mayer, Florian (GER)-------1,128 	
37 	Monaco, Juan (ARG)---------1,110 	
[b]38 	Tipsarevic, Janko (SRB)----1,100[/b]

veoma impresivno za jednu zemlju kakva je ova

Edited by tsva
Link to comment
Jasno je to, samo hocu da kazem da je ova prica o lepoti koja ustupa mesto revolveraskom tenisu golo govno. Dok je Fed imao snagu i brzinu da se suprotstavi Rafi i Novaku to je i radio. Sad kad je popustio u tom segmentu krenulo odmah vajkanje kako se tenis promenio iz neceg lepog u nesto ruzno. Voleo bih da mi neko objasni sta je to bilo toliko lepo u nacinu na koji je Rafa isponizavao Feda u polufinalu i sa koliko "umetnickih" udaraca se Fed suprotstavio Rafinoj sirovoj snazi? To je otprilike kao da ceo zivot gledas tenis na youtube-u, vidis jedan udarac kroz noge i zakljucis kako te divote vise na svetu nema. :lol: Takve cirkusarije moze da izvede bukvalno svaki igrac iz prvih 100.
jasno. ja u sportu ne priznajem lepo i ruzno, to po meni ne postoji (mozda u umetnickom klizanju i gimnastici) tj tsmo gde ocenjuje ziri. za sve ostalo - gde se broji rezultat, lepota je irelevantan faktor. ko hoce da bude lepo neka gleda neke egzibicije, a ne vrhunski sport.
Link to comment
jasno. ja u sportu ne priznajem lepo i ruzno, to po meni ne postoji (mozda u umetnickom klizanju i gimnastici) tj tsmo gde ocenjuje ziri. za sve ostalo - gde se broji rezultat, lepota je irelevantan faktor. ko hoce da bude lepo neka gleda neke egzibicije, a ne vrhunski sport.
Ja na to gledam malo drugacije. Naime, ja priznajem lepotu u sportu i uvek se obradujem kad vidim neobicnog i originalnog igraca koji izvodi neobicne i neocekivane poteze, ali tvrdim da Novak i Rafa trenutno, iz mog ugla, igraju ubedljivo najlepsi tenis za gledanje. Mislim, OK je to sto rade Dolgopolov, ranije Santoro, recimo, ali jedini igrac ikada koji je sa takvom unorthodox igrom uspevao da postize neverovatne rezultate je Dzon Mekinro i sa njim se ta prica zavrsava. Federer igra veoma klasican tenis kakav igra mnogo igraca, samo su njegov fascinantni footwork, razorna snaga i elasticnost zgloba ruke kojom igra cinili da godinama taj tenis nema premca na svetu kad je elegancija u pitanju. Ovo sad nije ni senka tog tenisa, ne zato sto je ruzno pobedilo lepo, vec zato sto te snage i tog footwork-a kod Federera vise nema.Novakov tenis je prelep. Sto je stariji sve vise podseca na Lendla, s tim sto igra dvorucni bekhend. Kretnje kod udaraca, rotacija tela na obe strane, kontrola sa oba krila cak i iz stretcha, selekcija udaraca, to je prava mala skola tenisa.
Link to comment
Nikada nisam volio Lendla :(
Steta. Kad se zaobidje neverovatna kolicina sranja kojom su ga novinari zasipali jer je bio isuvise nabusit i uplasen od javnosti i malo se obrati paznja na njegov tenis to je jedna od najlepsih igara koje se uopste mogu videti na teniskom terenu. Savrsen spoj snage, elasticnosti i kontrole. Pisao sam vec o tome, jedna od stvari koje nikad necu zaboraviti je jedan Lendlov poster u stavu trenutak pre nego sto je opalio top spin bekhend. Da je Mikelandjelo znao za tenis gledajuci taj poster bi izvajao statuu koja simbolizuje savrsen udarac u tenisu s te strane. Lendl je, inace, postao velika tema u tenisu tek kad je pokusavao da se izbori protiv sebe i promeni igru kako bi osvojio Wimbledon (jedini GS koji nikada nije osvojio), a vec je tada imao nekih 29-30 godina. Bez diskusije, genijalan igrac. Edited by harper lee
Link to comment
1  	Nadal, Rafael (ESP--------12,870  	
[b]2 	Djokovic, Novak (SRB)------9,700 [/b]	
3 	Federer, Roger (SUI)-------8,550 	
4 	Murray, Andy (GBR)---------5,545 	
5 	Soderling, Robin (SWE)-----5,420 	
6 	Ferrer, David (ESP)--------4,600 	
7 	Berdych, Tomas (CZE)-------3,900 	
8 	Verdasco, Fernando (ESP)---2,925 	
9 	Melzer, Jurgen (AUT)-------2,660 
10 	Monfils, Gael (FRA)--------2,600 	
11 	Fish, Mardy (USA)----------2,376 
12 	Almagro, Nicolas (ESP)-----2,350 	
13 	Wawrinka, Stanislas (SUI)--2,320 	
14 	Roddick, Andy (USA)--------2,270 	
15 	Youzhny, Mikhail (RUS)-----2,205 	
[b]16 	Troicki, Viktor (SRB)------1,790 [/b]	
17 	Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)--1,715 
18 	Gasquet, Richard (FRA)-----1,700 	
19 	Nalbandian, David (ARG) ---1,585 
20 	Querrey, Sam (USA----------1,520 	
21 	Dolgopolov, Alexandr (UKR)-1,500 	
22 	Cilic, Marin (CRO)---------1,495 	
23 	Simon, Gilles (FRA)--------1,475 	
24 	Montanes, Albert (ESP)-----1,450 	
25 	Llodra, Michael (FRA)------1,425 	
26 	Baghdatis, Marcos (CYP)----1,375 	
27 	Garcia, Guillermo (ESP)----1,330 	
28 	Chela, Juan Ignacio (ARG)--1,290 	
29 	Isner, John (USA)----------1,255 	
30 	Robredo, Tommy (ESP)-------1,245 	
31 	Gulbis, Ernests (LAT)------1,220 	
32 	Bellucci, Thomaz (BRA)-----1,205 	
33 	Anderson, Kevin (RSA)------1,197 	
34 	Kohlschreiber, P (GER)-----1,190 
35 	Raonic, Milos (CAN)--------1,173 	
36 	Mayer, Florian (GER)-------1,128 	
37 	Monaco, Juan (ARG)---------1,110 	
[b]38 	Tipsarevic, Janko (SRB)----1,100[/b]

veoma impresivno za jednu zemlju kakva je ova

9.700 poena. :blink: Znao sam za ovaj podatak i pre nego sto si ga postavio ali jos uvek gledam i ne verujem.
Link to comment
Pa pola od toga ima u poslednjih 2 meseca.
Da, ali pogledaj u odnosu na poene drugih igraca kolika je ta polovina. Ove brojke kod Nadala i njega su jednostavno nerazumne i, iako su delimicno posledica povecanog broja bodova na GS-ovima, izgledaju potpuno zastrasujuce.
Link to comment
Nikada nisam volio Lendla :(
Što kaže Harper, baš šteta. Jeste, igrao je kao da je ispao sa ilustracija neke zamišljene knjige o tenisu - Tennis 1001, ili All Tennis - How To Play Like A Pro, tako nešto.
Link to comment
9.700 poena. :blink: Znao sam za ovaj podatak i pre nego sto si ga postavio ali jos uvek gledam i ne verujem.
duplirali su najveće turnire ;)Šalim se naravno, znam da znaš.Inače, Nadal brani čudo poena, a Nole nekih 1270 (možda sam nešto pogrešno video, ali svakako ne mnogo). Mislim da već sada treba da se odbrojava do dana kada postaje No1. Ali hajde da sačekamo šljaku i kako će se tamo svi ponašati. Mene je sinoć impresioniralo nekoliko odličnih izlazaka na mrežu, tako da ima nade i za Wimbledon.
Link to comment

Mene je ipak najviše fascinirala fizička spremnost Novaka. Majami sa tom zajebanom visokom vlažnošću, a sve to posle 10 dana drndanja u Indijan Velsu, pa još finale, u maltene podne, sa kiborgom Rafom u 3 seta. I mada je na kraju bio skroz ispumpan i emotivno i fizički, izgledao je svežije od Rafe.Ranije se znalo, čim počne da baca nerezonske dropšotove, znalo se da očajnički pokušava da skrati poene i da je na leru. I tu ga namirišu ova dvojica i krenu da ga tovare.Sada je na svako dodavanje gasa Nadala, spremno odgovarao i to polako nagriza protivnikovo samopouzdanje dok ne počne da greši. Tukao je Rafu njegovim oružjem.

Link to comment
Inače, Nadal brani čudo poena, a Nole nekih 1270 (možda sam nešto pogrešno video, ali svakako ne mnogo). Mislim da već sada treba da se odbrojava do dana kada postaje No1. Ali hajde da sačekamo šljaku i kako će se tamo svi ponašati.
Mala navijacka racunica - tri Mastersa na zemlji + RG - Nadal je uzeo sve, znaci 5000 poena. Ako ponovo osvoji sve ostaje na 0. Nole kad bi usao u finale sva tri Mastersa, i RG, i zajebo Beograd, zaradio bi 1900 poena preko onoga sto brani, sto znaci da bi prisao guzatom na nesto vise od 1000 poena, a s obizrom da ovaj brani i Wimledon...smena je maltene neminovna, samo da Djovak nastavi u ritmu.
Link to comment
Mene je ipak najviše fascinirala fizička spremnost Novaka. Majami sa tom zajebanom visokom vlažnošću, a sve to posle 10 dana drndanja u Indijan Velsu, pa još finale, u maltene podne, sa kiborgom Rafom u 3 seta. I mada je na kraju bio skroz ispumpan i emotivno i fizički, izgledao je svežije od Rafe.Ranije se znalo, čim počne da baca nerezonske dropšotove, znalo se da očajnički pokušava da skrati poene i da je na leru. I tu ga namirišu ova dvojica i krenu da ga tovare.Sada je na svako dodavanje gasa Nadala, spremno odgovarao i to polako nagriza protivnikovo samopouzdanje dok ne počne da greši. Tukao je Rafu njegovim oružjem.
Mislim da je ta nova fizicka spremnost vise posledica nekih klikova u glavi nego sto je proizvod nekih revolucionarnih otkrica u fizickoj pripremi. Ono kao kad je neka jaca i neizvesnija utakmica/mec a ti trcis kao zver sve vreme se pitajuci otkud ti toliko snage. Novak ima savrseno telo za tenis i sa njim bi morao bez problema da izdrzi i najvece napore, a sada je i naucio kako da dobije mec u kojem prohoda sa pola snage, tako da napori kojima se izlaze na turniru i nisu toliko veliki kakvi su bili pre par godina. Decko je izgubio ukupno 6 setova ove godine, bar petnaestak je dobio sa nulom ili jedinicom, a Bog sveti zna koliko sa dvojkom, sto je kao posledicu proizvelo da su mu mecevi u dva dobijena uglavnom izmedju 50 i 100 minuta, osim u izuzetnim slucajevima ili kad igra protiv Feda i Rafe. Bilo bi interesantno videti neku uporednu statistiku o ukupnom broju minuta koje je proveo na terenu u odnosu na nekoliko proslih godina, cenim da bi bilo prilicnih iznenadjenja.Da je spremniji, spremniji je, ali moj je utisak da se uglavnom radi o tome da je sustina njegovog nepristajanja da "umre" na terenu u glavi a ne u nekom revolucionarnom preokretu kad je rad na fitnesu u pitanju. Sta god da je uzrok, lepo je videti ga kako ne popusta pod pritiskom, to mu je u ranijim godinama bila ozbiljna boljka.
Link to comment

I ja mislim da je u pitanju sinergija. I mentalno zreliji i bolji servis koji skraćuje poene i još nakucava samopouzdanje, naročito kod brejk lopti, i top spin forhend koji, čini mi se isto, manje troši telo od ravnih udaraca.Slažem se da je uveliko ušao u fazu, gde će dobar broj protivnika da skine gaće još u svlačionici, što je velika prednost na turnirima tipa Masters, gde najčešće nema pauze od jednog dana posle svakog kola

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...