Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

ja redovno uzimam teniski rakat u ruke, kada treba da ga pomerim da obrisem prasinu, pa ipak,ovakav tenis ne mogu da se setim da sam skoro videla. Dakle, svaka im cast, ali stvarno im svaka cast obojici. fantasticna igra obojice i nadmudrivanje od prvog do poslednjeg poena. neopisivo mi je drago da je tih par poena koji obicno odlucuju u mecevima izmedju njih dvojice, ovoga puta otislo novaku. bas zato mislim da je ova pobeda nad nadalom novaku mnogo bitnija od prethodnih. ovako tesne meceve sa nadalom je ranije uglavnom gubio
Novak je prvi set izgubio iskljucivo zbog toga sto je sve vazne poene osvojio Nadal. Osim u prvom servis gemu Nadal je na svaki svoj servis gem spasavao zivu glavu i uvek je uspeo da je spasi, osim jednom kad ga je Novak brejknuo na 5:2. Tako da, tu su negde. Podelili su choke poene ravnomerno samo sto ih je Novak sve ispucao u prvom setu.
Možda bi ti to očekivao, igra sa osnovne je Novaku uvek bila jača strana. Jeste, Nadal dobro udara i trči ko konj, ali kada Novak ne pravi neiznuđene greške, onda dere koga i kada želi.
Dobro, sad, nemojmo preterivati u zanosu pobede, Nadal posesivno poseduje zadnju liniju na nacin koji je do sada vidjen samo mozda kod Agasija. Ono sto je pocelo da pravi razliku u korist Novaka je njegov new and improved top spin forhand koji se pretvorio u zverski udarac poslednjih meseci. Dosta se prica o servisu koji je konacno pronadjen, o samopouzdanju posle Davis Cup-a, o konacnom kliktanju svih parametara u Novakovoj glavi ali ako bih morao da biram izabrao bih taj forhend kao glavni razlog toga sto je Novak ovako odskocio na pocetku sezone. Novak je kao klinac imao izuzetan flat forhend, narocito ga je dobro koristio kao inside-out udarac, ali mu taj top spin nije bio neki narociti udarac. Sad njime izvlaci neverovatne uglove i pogadja jako i duboko. Imajuci u vidu da taj udarac u krosu ide na Nadalov bekhend to je bas znacajno poboljsanje.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Novak je prvi set izgubio iskljucivo zbog toga sto je sve vazne poene osvojio Nadal. Osim u prvom servis gemu Nadal je na svaki svoj servis gem spasavao zivu glavu i uvek je uspeo da je spasi, osim jednom kad ga je Novak brejknuo na 5:2. Tako da, tu su negde. Podelili su choke poene ravnomerno samo sto ih je Novak sve ispucao u prvom setu.
cini mi se da sam to i rekla. u glavi mi se motaju Madrid, Queens i OI kada su takodje bili tu negde(moguce je da gresim), ali bi nadal dobijao te meceve. ovoga puta je takav mec dobio Novak
Link to comment
cini mi se da sam to i rekla. u glavi mi se motaju Madrid, Queens i OI kada su takodje bili tu negde(moguce je da gresim), ali bi nadal dobijao te meceve. ovoga puta je takav mec dobio Novak
:D Nisam te onda dobro razumeo. U prvom setu u jednom trenutku racio brejk lopti je bio 2:3 Nadal 0:4 Novak. Tek petu brejk loptu je dete iskoristilo i to kad je set vec dobrano otisao niz vodu.No, kad smo vec kod "prvi put vidjeno", na 5:1 u prvom setu na dve relativno lake Novakove lopte Rafa uopste nije ni potrcao iako je bez problema mogao da ih stigne. Secam se da sam tad pomislio (ili sam samo zeleo tako :D ) da mu se to grdno moze osvetiti. Nisam navikao od Nadala da tankuje poene i cuva snagu za sledeci gem.
Link to comment

Posle IW je bilo da je posao ostvaren, a ovde ako udje u cetvrtfinale bilo bi super, kad ono... Cestitke svima, a posebno kondicionom treneru i sedom cikici.Sto se serija na pocetku sezone tice Mek je svoju napravio kad je AO bio u decembru, o Vilasu da ne govorimo.edit: Nadam se da je jucerasnji mec definitivno uverio publiku da ne treba biti razocarana ako finale ne bude Fedal.

Edited by MrX
Link to comment

Sta reci vec vise od 30 godina pratim tenis,pamtim i Mekinroa, i mog ljubimca Borga,pa preko Lendla,Bekera,Samprasa,Agasia,Edberga i da ne nabrajam vise dva velika sportsmena dva giganta odavno nisam gledao.Mozda da ne preterujem jedan od najboljih meceva koje sam ja gledao i mec koji ce uci sigurno u anale tenisa.Prezadovoljan sam sto je Nole pobedio ali sam jos vise prezadovoljan sto je odlucen taj brekom jer fantasticna igra obojice tenisera nije ni zasluzila drugaciji kraj.Iako mi je Nole na prvom mestu pa ostali kilometrima iza njega, moram odati veliko priznanje Nadalu koji je sportsmen par ekselans covek koji je olicenje pravoga sporta.Nadalu zelim sve najbolje u zivotu osim da ne bude bolji od Novaka.NOLE TOLIKO SI MI SRECE U ZIVOTU DONEO DA NEMAM RECI KOJE BIH UPOTREBIO DA TI IZRAZIM SVU ZAHVALNOST.RECI CI TI SAMO JEDNO MA KOLIKO TO SKROMNO ZVUCALO ALI JE OD SRCA.H V A L ASvaki put pomeras mi granicu ponosa.

Link to comment

Gledam sinoć meč, dolazi mi žena i baci pogled, bio neki dugačak poen, ovi dvojica trče ko sumanuti, loptice jedva vidiš kako sevaju, a ona pita: šta je ovo, neki ubrzani snimak? :D Stvarno je na trenutke izgledalo tako...

Link to comment

Novak :Hail::Hail::Hail: Ono sto me najvise raduje, pred sezonu na njivi, je Novakova fizika. Prvi put je bio jaci i izdrzljiviji od Nadala. A mislio sam da mu se to u karijeri nece dogoditi.I ne moze da se ne pomene % poena na drugi servis. Preko 70% sto je u ovom mecu bilo vise od % osvojenih na prvi servis. Ja to nikad nisam video od kako pratim tenis, jedino ako sam zaboravio :unsure:

Link to comment
Nadam se da je jucerasnji mec definitivno uverio publiku da ne treba biti razocarana ako finale ne bude Fedal.
Vernu publiku poznatiju kao Fedtardi nece nista uveriti da je vreme njihovog idola proslo kad je u pitanju H2H sa Rafom i Novakom i tako ce biti dok Njegovo Tenisko Velicanstvo ne izvoli otici u vise nego zasluzenu penziju. Meni je mnogo zanimljiviji fenomen pojedinih teniskih komentatora koji gorke suze prolivaju za elegancijom i lepotom koja neumitno umire pred divljackim naletima superiornih atleta koji biju po loptici za sve pare i bez kompromisa. To je otprilike najvece sranje koje sam procitao u ovom dugom nizu godina koliko pratim tenis. Fedovom tenisu zaista ne manjka elegancije i lepote ali razlog sto je on postao inferioran lezi koliko u snazi i brzini kojom Rafa i Novak napadaju teren i lopticu toliko i u ogromnom manjku inteligencije u odnosu na tenis ove dvojice igraca. Rafini i Novakovi stabovi su jednostavno provalili Fedovu igru a njih dvojica su vise nego dovoljno inteligentni da taktiku s kojom izlaze na teren vode, prilagodjavaju i menjaju u zavisnosti od toga sta Fed baci na njih s druge strane mreze. S druge strane, tvrdoglavi i samoljubivi Federer sve vreme prdi o svojoj igri i tome koliko je bio ili nije bio agresivan, odbijajuci da shvati da sa svojim trenutnim arsenalom jednostavno nije igrac koji cak ni na samom vrhu svoje igre ne moze da izadje na kraj sa Rafom i Novakom.Tacno je da ova dvojica igraju kao masine ali ne kao velike i teske dizel masine koje proizvode veliku snagu vec kao visoko sofisticirane, automatizovane masine ciji CPU sve vreme radi punom parom, kalkulise i prilagodjava se, proizvodi najbolja resenja u najboljem trenutku za njih i upravlja masinom na raznovrstan i efikasan nacin. I da se covek (to jest njegovi navijaci) koji je karijeru izgradio na ubitacnom servisu i neverovatno jakom forhendu sad zali da je porazen sirovom snagom, to je totalno pateticno. Prosto se radi o tome da Fed jos uvek pokusava da eksploatise svoje prednosti na koje je navikao i nema nameru vise da se trudi da ojaca i unapredi svoju igru, a losa vest za njega je da one prednosti na koje je navikao vise nisu prednosti u odnosu na Rafu i Novaka. Servis mu je procitan i izgubio je edge, forhend mu je izbacen iz igre jer mu sa druge strane iz tog ugla dolaze jos mocniji i dublji udarci od njegovih, a jednorucni bekhend nikad nije ni mogao da izdrzi navalu ubitacnih top spinova kojim ga Rafa i Novak po toj strani buse. Kad se na to doda i cinjenica da mu je footwork oslabio dovoljno da vise ne moze da trci iza bekhenda i namesti se na forhend a da ne bude surovo kaznjavan resetanjem dela terena koji isprazni da bi se izvukao na forhend, ne pise mu se nesto narocito dobro u daljim mecevima protiv ove dvojice.I sad plakati za tim da sa Fedom umire i sva lepota u tenisu ubijena terminatorskim (kako Bodo rece bar-brawl) tenisom je vise nego smesno. Fedova brzina i snaga mu je dobila mnogo meceva, sad su prosto dosli brzi, jaci, inteligentniji igraci koji razmisljaju na terenu i to je to. Samo jos jedan novi upgrade u istoriji tenisa. Edited by harper lee
Link to comment

sve si u pravu. samo ja mislim da on vrlo dobro shvata i da je veoma svestan toga da trenutno ne moze da izadje na kraj sa nadalom i djokovicem pa makar i igrao najbolje sto u tom momentu moze, samo to nece javno da prizna. da li je to zbog licne sujete ili neceg drugog ne znam. to mozda nije sportski, ali je krajnje ljudski i mene uopste ne iznenadjuje.da sam ja bio godinama najbolji u necemu i da sam proglasen za najboljieg svih vremena verovatno bih se isto ponasao.a ti komentari da je ovo sto prikazuju nadal i djok pad u odnosu na prethodni nivo tenisa su smesni.

Link to comment
sve si u pravu. samo ja mislim da on vrlo dobro shvata i da je veoma svestan toga da trenutno ne moze da izadje na kraj sa nadalom i djokovicem pa makar i igrao najbolje sto u tom momentu moze, samo to nece javno da prizna. da li je to zbog licne sujete ili neceg drugog ne znam. to mozda nije sportski, ali je krajnje ljudski i mene uopste ne iznenadjuje.da sam ja bio godinama najbolji u necemu i da sam proglasen za najboljieg svih vremena verovatno bih se isto ponasao.a ti komentari da je ovo sto prikazuju nadal i djok pad u odnosu na prethodni nivo tenisa su smesni.
Jasno je to, samo hocu da kazem da je ova prica o lepoti koja ustupa mesto revolveraskom tenisu golo govno. Dok je Fed imao snagu i brzinu da se suprotstavi Rafi i Novaku to je i radio. Sad kad je popustio u tom segmentu krenulo odmah vajkanje kako se tenis promenio iz neceg lepog u nesto ruzno. Voleo bih da mi neko objasni sta je to bilo toliko lepo u nacinu na koji je Rafa isponizavao Feda u polufinalu i sa koliko "umetnickih" udaraca se Fed suprotstavio Rafinoj sirovoj snazi? To je otprilike kao da ceo zivot gledas tenis na youtube-u, vidis jedan udarac kroz noge i zakljucis kako te divote vise na svetu nema. :lol: Takve cirkusarije moze da izvede bukvalno svaki igrac iz prvih 100.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...