Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

Ja ne mislim da tako nesto kao sto je laksi zreb uopste postoji. Mozda se na jednom turniru dogodi nekakav sticaj okolnosti, ali u tri meseca igranja tenisa svakako ne. Fed je dobio one igrace koji su mu se pojavljivali preko puta i to je ono sto je mogao da uradi. To sto se HMDP tek vraca posle povrede, sto se Mari raspao k'o ogrlica, sto su Soderling i Rodik u bednoj formi, a ovi ostali mu nisu ni do kolena nije njegova krivica. Ne pisem ovo zbog Feda i njegovih rezultata nego sto je u poslednje vreme postala praksa da se u formi i zdravlju drugih igraca traze izgovori za to sto neko pravi ovakve ili onakve rezultate, a to mi je stvarno potpuno bezveze. Losa forma, povrede, pad u kontinuitetu igara su prateci sadrzaji u sportu i potpuno su ocekivana stvar. Na kraju ostaje rezultat, a rezultat je taj kakav jeste. Mislim, neko bi mogao da trazi izgovor u zrebu, Rafinoj bolesti i ne znam cemu vec sve ne i kad je Novakova dominacija u pitanju. U tenisu se uvek nesto desi, uvek je neko povredjen, uvek neko nije u formi, uvek se neko od opasnijih protivnika oklizne protiv slabijeg igraca pa ti malo otvori zreb. Traziti u tome izgovor za necije rezultate ne moze nista da utvrdi osim da nas odvede u beskonacan niz praznih spekulacija o tome sta bi bilo kad bi bilo. Jedino sto je izvesno je da je Fedovih 21-4 ili vec koliko posledica toga da je 21 put bio bolji od protivnika a 4 puta slabiji.
ako neko ne podnosi Pederera, onda sam to ja. ali glede boldovanog, ne samo da se slazem, vec je interesantno da su eto sve neki poluteniseri u slaboj formi, pa eto zato on pobedjuje, a istovremeno se uporedjuju sa covekom koji 7-8 godina nije bio u losoj formi ili se ozbiljnije povredio :blink: i Pederer nije imao nista laksi zreb od Nadala ili NJoleta. posledica rejtinga ove trojice je nemogucnost medjusobnog susretanja do polufinala. a to sto oni mogu lako da pobede druge igrace nije do zreba, niti do nedostatka kvaliteta u top50, vec je to samo dokaz njihove superiornosti
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...