Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

Pa dobro, neka sam i preterao.Nazovi kako hoces, Novak inace ima fin skor sa Rafom na betonu. Neka bude da nikad nije bio veci favorit. Prilicno sam siguran u Novakovu pobedu sutra. Rafa em je rovit, em je neubedljiv.Ne slazem se da je ovo Fedov maksimum. Kraj prosle sezone odigrao je mnogo bolje. Pitanje je doduse, da li on ima snage da u kontinuitetu igra takav tenis ili tu&tamo bljesne na nekom slemu ili turneji.

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Ključna razlika između Federera i ove dvojice je u godinama. Feda jebe godina proizvodnje, i to je to. Rafa i Nole bolje se kreću, samim tim bolje postavljaju za udarce i tu je otprilike kraj neke velike filozofije.Ne vidim način da Federer to isprati, i tu je kraj svake dalje priče hoće li se vratiti na pobednička postolja, a kamoli na prvo mesto ATP liste.Jedino ukoliko se ponovi čudnovati slučaj Bendžamina Batona.

Link to comment
Pa dobro, neka sam i preterao.Nazovi kako hoces, Novak inace ima fin skor sa Rafom na betonu. Neka bude da nikad nije bio veci favorit. Prilicno sam siguran u Novakovu pobedu sutra. Rafa em je rovit, em je neubedljiv.Ne slazem se da je ovo Fedov maksimum. Kraj prosle sezone odigrao je mnogo bolje. Pitanje je doduse, da li on ima snage da u kontinuitetu igra takav tenis ili tu&tamo bljesne na nekom slemu ili turneji.
Blago tebi. Voleo bih da sam i ja tako siguran.Federeru popusta kretanje i to je to, malo se sta moze uraditi protiv vremena. U tom fantasticnom kretanju lezao je glavni kljuc njegove dugogodisnje dominacije a sada je glavni uzrok njegovih poraza protiv Novaka i Rafe cinjenica da on vise nije u stanju da pokrije teren na nacin na koji to rade ova dvojica. Tako da ovo jeste njegov maksimum (ne poslednji mec protiv Nadala vec ova tri meseca) ili je vrlo blizu tog maksimuma.
Link to comment
Federer ove sezone nema ni jednu "cestitu" pobedu.
Sve su to cestite pobede. Osim Rafe i Novaka pobedio je one igrace sa kojima je igrao, a da li su oni u prvih deset ili nisu potpuno je irelevantno. Ne mislis valjda da bi ga pobedili Mari ili Soderling u formi u kakvoj su, Ferer, Rodik, Melcer ili ko je sve vec u prvih deset?
Link to comment
Sve su to cestite pobede. Osim Rafe i Novaka pobedio je one igrace sa kojima je igrao, a da li su oni u prvih deset ili nisu potpuno je irelevantno. Ne mislis valjda da bi ga pobedili Mari ili Soderling u formi u kakvoj su, Ferer, Rodik, Melcer ili ko je sve vec u prvih deset?
ne znam da li bi ali znam da Wawrinka & co. ne mogu. Tu su jos i DelPotro Berdih pa i Riba
Link to comment
ne znam da li bi ali znam da Wawrinka & co. ne mogu. Tu su jos i DelPotro Berdih pa i Riba
Dobro sad, bili su tu i neki davidenkovi, troickii, monakoi, tsonge i slicni. Nije to neki profil ali ko pa jeste za njega? A Riba bi protiv njega prosla otprilike kao sto je prosla protiv Novaka, jedan tvrd set i onda raspad. Nekako smo svi mnogo brzi na obaracu kad je Fedova penzija u pitanju i to traje vec neke dve-tri godine.Ipak, jos uvek je velika razlika izmedju top 3 igraca i ostalog dela cirusa. U Australiji je u prvim kolima bilo fantasticno gledati koliko su Novak, Rafa, Fed i Mari odskakali kvalitetom od ostalih (buduci da HMDP nije igrao zbog povrede). Onda se Rafa razboleo, Mari raspao u finalu i nestao, a Feda su stamina i solidna forma drzali svih ovih meseci osim u slucajevima kad se sastajao sa poludelim Novakom. Treba njega dobiti i sad kad je ovako usporio i kad mu sve vise loptica bezi s reketa. Rafa i Novak su mu sakrojili odelce, Rafa odavno, ali ostali tek treba da pokazu kakvi su krojaci. A Rafa i Novak su samo dva igraca, to znaci da bi jedna povreda i jedno tankovanje dela sezone Feda odmah izbacilo u prvi plan kao favorita za poneki turnir. Ti si apsolutno u pravu da ovaj Federer nije ni blizu onog igraca od pre 4-5 godina, pa cak ni onog igraca od pre dve godine ali jos je on sasvim, sasvim, izvanredan igrac.Iskreno, meni se nesto i ne zuri da ode u penziju. Voleo bih jos da ga gledam jer igra veoma lep tenis.
Link to comment

ukoliko je kvota na nadala veca ili jednaka sa onom na djokovica, apsolutno je isplativo kladiti se na nadala.sto se RF-a tice:

A Rafa i Novak su samo dva igraca, to znaci da bi jedna povreda i jedno tankovanje dela sezone Feda odmah izbacilo u prvi plan kao favorita za poneki turnir. Ti si apsolutno u pravu da ovaj Federer nije ni blizu onog igraca od pre 4-5 godina, pa cak ni onog igraca od pre dve godine ali jos je on sasvim, sasvim, izvanredan igrac.Iskreno, meni se nesto i ne zuri da ode u penziju. Voleo bih jos da ga gledam jer igra veoma lep tenis.
Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
Od te cetvorice nabrojanoh - jedino je Viktor dobio poneki mec ove sezone.
Dobro je, druze, pogubio sam te totalno. Sta hoces da kazes? Da Federer nije treci igrac na svetu po kvalitetu? Da su njegove pobede rezultat srecnih zrebova i jos srecnijeg sticaja okolnosti? Ne razumem.
Link to comment
Federer je definitivno 3 igrac po kvalitetu ali njegov skor od 21-4 ili vec koliko je posledica dosta lakseg zreba
Ja ne mislim da tako nesto kao sto je laksi zreb uopste postoji. Mozda se na jednom turniru dogodi nekakav sticaj okolnosti, ali u tri meseca igranja tenisa svakako ne. Fed je dobio one igrace koji su mu se pojavljivali preko puta i to je ono sto je mogao da uradi. To sto se HMDP tek vraca posle povrede, sto se Mari raspao k'o ogrlica, sto su Soderling i Rodik u bednoj formi, a ovi ostali mu nisu ni do kolena nije njegova krivica. Ne pisem ovo zbog Feda i njegovih rezultata nego sto je u poslednje vreme postala praksa da se u formi i zdravlju drugih igraca traze izgovori za to sto neko pravi ovakve ili onakve rezultate, a to mi je stvarno potpuno bezveze. Losa forma, povrede, pad u kontinuitetu igara su prateci sadrzaji u sportu i potpuno su ocekivana stvar. Na kraju ostaje rezultat, a rezultat je taj kakav jeste. Mislim, neko bi mogao da trazi izgovor u zrebu, Rafinoj bolesti i ne znam cemu vec sve ne i kad je Novakova dominacija u pitanju. U tenisu se uvek nesto desi, uvek je neko povredjen, uvek neko nije u formi, uvek se neko od opasnijih protivnika oklizne protiv slabijeg igraca pa ti malo otvori zreb. Traziti u tome izgovor za necije rezultate ne moze nista da utvrdi osim da nas odvede u beskonacan niz praznih spekulacija o tome sta bi bilo kad bi bilo. Jedino sto je izvesno je da je Fedovih 21-4 ili vec koliko posledica toga da je 21 put bio bolji od protivnika a 4 puta slabiji.
Link to comment

Dokaz Federerove velicine je da cak i oni koji ga salju u penziju i koji znaju da nece biti vise broj1 ne iskljucuju mogucnost da uzme jos "samo" 2-3 GS, a do brojke od samo tri GS titule u celoj svojoj karijeri je stigao jos samo jedan aktivni teniser.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...