Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

evo jedan interesantan podatak za NJoletov sledeci mec.Anderson vodi 1-0 u medjusobnim mecevima protiv NJoleta. tu pobedu je ostvario u Key Biscayneu 2008. nakon sto je NJole osvojio AO i IW :unsure:

Link to comment

Jeste al je Nole vece pre meca nagnao rusku snajku :)Gledao sam Jelenu treci set uzas bre! Samo vraca i vraca i vraca i vraca i vraca i vraca i tako u nedogled.

Edited by Moća
Link to comment

dobar mec izmedju viktora i novakaviktor je pokazao svoj novi arsenal, unapredio je neke segmente igre koji bi trebalo da ga odrze u vrhu i obezbede cak i dalji napredaknovakova kretnja je nestvarno dobraa sada natrag u pekaru, imamo jos onih koji cekaju red za svoju kiflu, djevrek, slani stapic, dodati po zelji

Ova JJ se celu karijeru brani
i to bi bila suma sumarum njene karijere. plac majke bozije kako ona beskrvno gubi meceve i ne vuce nikakve pouke
Kakav treći set izmedju Andree i Jelene. Mislim tenis je bio tek jedva prosečan, za razliku od prva dva prejadna.Ali ovoliki grind, grind, grind iliti Last (wo)man standing. A mogli su da puste Anu i Kim da gledamo i nešto zanimljivo.
:lol: ana se trenutno bavi ulascima u ginisa po mnogim luzerskim pitanjima, kim igra na ovom turniru raspali tenis i to je bilo dovoljno da je otrese. mozda je to nekima zanimljivo, ali po statistickim i bihevioristickim pitanjima, po teniskim je do zla boga nakaradnoi mene su ti mecevi potsetili zasto slabo pratim wta
Link to comment
dobar mec izmedju viktora i novakaviktor je pokazao svoj novi arsenal, unapredio je neke segmente igre koji bi trebalo da ga odrze u vrhu i obezbede cak i dalji napredak
Interesantnu taktiku je Viktor pokusavao na pocetku meca, drzao je loptu u igri i samo pokusavao da ostane u poenu. To se protiv Rafe i Novaka otprilike smatra samoubistvom koliko i forsiranje Fedovog forhenda ali je Novaku trebalo dosta vremena da se snadje, ne pre nego sto je ocas posla napravio neverovatnih 20 gresaka u prvom setu. Naravno, to je protiv njega taktika za izbegavanje krompirica a ne za pobedu jer je tesko ocekivati da ce igrac takvog kalibra popustiti pod pritiskom toliko da se totalno raspadne ali, eto, pokusano je i to.Viktor je izgleda prilicno ojacao sto je dalo autoritet njegovim udarcima sa osnovne linije, narocito sa forhend strane. Tu sad vec ima udaraca kojima moze da se zavrsi poen naglom promenom ritma iz razmene, a nedostatak tih udaraca mu je do sada, po meni, bio najveci problem. Ta povecana snaga mu je dodala i na eksplozivnosti i boljem kretanju, takodje nesto sto mu je bio problem do sada. Sad je manje-vise kompletirao igru i bice zanimljivo videti kako ce dalje gurati u karijeri. Nekako je njegov napredak i rad ostao u senci ove Novakomanije ali mislim da bi morao biti jako zadovoljan onim sto sada igra. Viktor je mnogo drugaciji igrac od starog sebe iz ovog perioda prosle godine, igra neuporedivo bolje.
Link to comment

meni je duboko u secanje urezana konferencija za stampu vikotra posle veoma ubedljivog praza od mareja na vimbldonu. prenos je isao uzivo na b92, a neka nasa novinarka ga pita "kako planirate da nastavite dalje kada je razlika izmedju vas, koji ste 30. igrac na svetu, i mareja ovolika". gledam i ne mogu da verujem kakvo pitanje zena postavlja. viktor je kulturno odgovorio da ne mogu svi da budu federer i nadal i da je on vrlo zadovoljan sto je uspeo da bude medju 30 najboljih na svetu u psolu kojim se bavi. bas mi je drago sto napreduje

Link to comment
meni je duboko u secanje urezana konferencija za stampu vikotra posle veoma ubedljivog praza od mareja na vimbldonu. prenos je isao uzivo na b92, a neka nasa novinarka ga pita "kako planirate da nastavite dalje kada je razlika izmedju vas, koji ste 30. igrac na svetu, i mareja ovolika". gledam i ne mogu da verujem kakvo pitanje zena postavlja. viktor je kulturno odgovorio da ne mogu svi da budu federer i nadal i da je on vrlo zadovoljan sto je uspeo da bude medju 30 najboljih na svetu u psolu kojim se bavi. bas mi je drago sto napreduje
:lol: Vecina nasih sportskih novinara su kompletni idioti, to bi do sad morao da znas posto pomno pratis basket. Njihov idiotizam se narocito vidi onda kad ih neko ubaci da prate sport o kojem ne znaju nista, narocito ovaj sport u kojem za njih ne postoji nista osim Novakovih rezultata. Tu bandu ignoranata i degenerika treba rasterati govnjivom motkom.edit: Uzgred, ne rekoh li ti ja sinoc da ce Janko da se usere? <_< Edited by harper lee
Link to comment

Viktor je skoro deset kilograma laksi nego u ovo doba prosle godine, a o samopouzdanju posle DC i da ne govorim. Nadam se i ocekujem da u Beogradu zaradi svoj drugi ATP, naravno pod uslovom da Novak odustane zbog alergijetm. Inace Vikror je predhodnih dana imao ozbiljnih problema sa zglobom desne noge i sa noktima na noznim palcevima, tako da se sinoc junacki drzao.

Link to comment
meni je duboko u secanje urezana konferencija za stampu vikotra posle veoma ubedljivog praza od mareja na vimbldonu. prenos je isao uzivo na b92, a neka nasa novinarka ga pita "kako planirate da nastavite dalje kada je razlika izmedju vas, koji ste 30. igrac na svetu, i mareja ovolika". gledam i ne mogu da verujem kakvo pitanje zena postavlja. viktor je kulturno odgovorio da ne mogu svi da budu federer i nadal i da je on vrlo zadovoljan sto je uspeo da bude medju 30 najboljih na svetu u psolu kojim se bavi. bas mi je drago sto napreduje
:isuse: Kakva debilka jebote.
Link to comment

Meni se cini da je Viktor igrao sa ciljem da uzme sto vise gemova a ne da nedajbobeb uzme neki set ili pobedi. Al dobro, ne moze mu se nista zameriti zbog toga. Ovakav Novak je nepobediv i za bolje igrace od Viktora.Jel gledao ko Janka? Kako je igrao? Vidim dobio prvi set.. Ja sam izdrzao do zagrevanja i zaspao :isuse:

Link to comment
Interesantnu taktiku je Viktor pokusavao na pocetku meca, drzao je loptu u igri i samo pokusavao da ostane u poenu. To se protiv Rafe i Novaka otprilike smatra samoubistvom koliko i forsiranje Fedovog forhenda ali je Novaku trebalo dosta vremena da se snadje, ne pre nego sto je ocas posla napravio neverovatnih 20 gresaka u prvom setu. Naravno, to je protiv njega taktika za izbegavanje krompirica a ne za pobedu jer je tesko ocekivati da ce igrac takvog kalibra popustiti pod pritiskom toliko da se totalno raspadne ali, eto, pokusano je i to.Viktor je izgleda prilicno ojacao sto je dalo autoritet njegovim udarcima sa osnovne linije, narocito sa forhend strane. Tu sad vec ima udaraca kojima moze da se zavrsi poen naglom promenom ritma iz razmene, a nedostatak tih udaraca mu je do sada, po meni, bio najveci problem. Ta povecana snaga mu je dodala i na eksplozivnosti i boljem kretanju, takodje nesto sto mu je bio problem do sada. Sad je manje-vise kompletirao igru i bice zanimljivo videti kako ce dalje gurati u karijeri. Nekako je njegov napredak i rad ostao u senci ove Novakomanije ali mislim da bi morao biti jako zadovoljan onim sto sada igra. Viktor je mnogo drugaciji igrac od starog sebe iz ovog perioda prosle godine, igra neuporedivo bolje.
nisam gledao mec pa ne bih previse da ulazim u sve, ali ako kazes da covek igra neuporedivo bolje nego ranije, a prikazuje igru ciji je cilj izbegavanje krompirica(ce se sam naguzim, ali cu usput i da podmazem... bolje tako nego iznenada pa na suvo), to je 1 jaki luzerski mentalitet koji nikako ne moze da se poredi sa unapredjivanjem igre. slazem se da je u mnogome popravio forhend, dok bude mislio da je bolje izgubiti 7-6 7-6 nego 6-0 6-0, nikada nece dostici svoj maksimum.da se ne lazemo, njegovo trenutno mesto na ATP listi je vanserijski rezultat i pokazatelj velikog talenta i jos veceg rada i na tome mu svakako treba cestitati, ali ako izgubi prvi set vec u svlacionici onda je on dosegao svoj maksimum. u prevodu, to se najbolje moglo videti na Roddicku protiv Pederera. covek je godinama izlazio na teren ubedjen da ce izgubiti i vrlo lagano gubio. sve tamo do finala Wimbledona koje je na pravdi boga trebao uzeti(kao sto je na pravdi boga trebao izgubiti od Nalbandiana US Open koji je osvojio...), ali se Pederer nekako cudesno izvlacio dok Roddick vise nije mogao da dise i tada ga dokrajcio... e tako i Viktor treba da igra. izadje na teren, igra svoju igru koliko moze, i ako dobije extra, ako izgubi jbg bice jos sansi... tim pristupom ce mozda izgubiti 9 meceva sa po 6-0 6-1, ali ce deseti da dobije. pristupom sve samo ne krompiric ce svih 10 da izgubi jos u svlacionici...
Link to comment

ne bih se slozila da je viktor izasao indisponiran od startaon je bacio sve sto trenutno ima na novaka i mec je vrlo bio nervozan na obe strane, naterao je novaka da vise radi za svaki poenrezultat moze izgledati kao neki trzaj u cilju izbegavanja blamantnog rezultata, ali ja ga tako nisam dozivelajednostavno je novak isuvise dobar trenutno, toliko da licni napredak njegovih protivnika ostaje neprimetan u duelima

Link to comment
nisam gledao mec pa ne bih previse da ulazim u sve, ali ako kazes da covek igra neuporedivo bolje nego ranije, a prikazuje igru ciji je cilj izbegavanje krompirica(ce se sam naguzim, ali cu usput i da podmazem... bolje tako nego iznenada pa na suvo), to je 1 jaki luzerski mentalitet koji nikako ne moze da se poredi sa unapredjivanjem igre. slazem se da je u mnogome popravio forhend, dok bude mislio da je bolje izgubiti 7-6 7-6 nego 6-0 6-0, nikada nece dostici svoj maksimum.da se ne lazemo, njegovo trenutno mesto na ATP listi je vanserijski rezultat i pokazatelj velikog talenta i jos veceg rada i na tome mu svakako treba cestitati, ali ako izgubi prvi set vec u svlacionici onda je on dosegao svoj maksimum. u prevodu, to se najbolje moglo videti na Roddicku protiv Pederera. covek je godinama izlazio na teren ubedjen da ce izgubiti i vrlo lagano gubio. sve tamo do finala Wimbledona koje je na pravdi boga trebao uzeti(kao sto je na pravdi boga trebao izgubiti od Nalbandiana US Open koji je osvojio...), ali se Pederer nekako cudesno izvlacio dok Roddick vise nije mogao da dise i tada ga dokrajcio... e tako i Viktor treba da igra. izadje na teren, igra svoju igru koliko moze, i ako dobije extra, ako izgubi jbg bice jos sansi... tim pristupom ce mozda izgubiti 9 meceva sa po 6-0 6-1, ali ce deseti da dobije. pristupom sve samo ne krompiric ce svih 10 da izgubi jos u svlacionici...
Ne sumnjam da ce u svakom drugom mecu Troicki igrati upravo onako kako zelis ali Novak u ovom trenutku jednostavno nije parametar za odredjivanje Viktorovih ambicija. Nema niceg loseg u tome da se pravi taktika protiv najboljih igraca na svetu kako bi im se postavila zamka, tesko je ocekivati da se takvi igraci dobiju tako sto ces "igrati svoju igru". Uostalom, ta fraza "igram svoju igru" u nacelu nista i ne znaci za vecinu danasnjih igraca. Moze Karlovic da igra svoju igru posto se oslanja na jedan ili dva udarca koji daleko odskacu od ostatka njegovog arsenala ali Troicki ne moze. Za njega je velika stvar sto u ovom trenutku popunjava (umnogome ih je vec popunio) rupe u svojoj igri i pocinje da biva konkurentan iz svih pozicija na terenu. Kad to jednom napravi ostaje mu da udari glazuru i da bude jos konkurentniji, to ce mu dati vise opcija na terenu i pogurati ga ka prvih deset igraca ako mu je to ambicija. Bez kompletnog igrackog i taktickog arsenala nijednom igracu tamo nije mesto, pa ni Troickom.Na kraju krajeva sam si rekao da nisi gledao mec pa samim tim nisi ni video da je taktikom koju je primenio Viktor dobrano oznojio dupe Novaku u prvom setu. Stavise, Novak je bukvalno iscupao set na gurku i dobru realizaciju bitnih poena, sto veliki igraci koji cesto pobedjuju umeju da rade. Nisam gledao statistiku ali se ne bih iznenadio da je Viktor u tom prvom setu osvojio ukupno vise poena od Novaka. U drugom setu ga je Novak jednostavno slomio tempom, a kako to ove godine radi i Federeru i Nadalu malo je preterano zamerati Troickom sto je pod tim tempom popustio.Sve u svemu, daleko od toga da se Viktor predao pre meca. I njemu je kao i svima drugima bilo jasno da ce tesko preko Novaka koji igra atomski tenis ali nije da nije pokusavao.edit: Pretece me afterburnerka. Edited by harper lee
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...