Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

^ Taman dok budemo razmatrali da li posle 0:0 sa Estonijom jos imamo sanse da se plasiramo na EP2012. :)

Edited by Kayser
Link to comment
Cinjenica je da provodi manje vremena na terenu, ali i Novakovo angazovanje na terenu je vece nego sto je bilo u prethodnom periodu. On je i pre imao sjajne kretnje, ali ovo sad je na visem nivou i deluje (makar meni)neverovatno.Realna je ocekivati da to dovodi i do veceg trosenja i samim tim je i logicno da se kod posmatraca javi strah od neke povrede. Samo zato bi bilo dobro da napravi neku pauzu za oporavak. Mozda je bolje propustiti neki turnir, a nastaviti sa ovakvim nastupima.
Novak je uvek izuzetno dobro pokrivao teren, to je jedan od kljuceva njegove vrhunske defanzive. Strah od povreda je uvek tu jer niko nije potpuno imun na njih ali su veoma male sanse da ce se desiti u Novakovom slucaju jer je on izuzetno gradjen za tenis i u njegovoj igri nema nicega sto posebno opterecuje telo (ne racunajuci tinejdzersku naviku da proklizava na betonu :isuse: ). Drugo, njemu je ovo tek cetvrti turnir ove godine, od top igraca jedino je Rafa odigrao manje i to zato sto je bio bolestan. Trece, gotovo svi vrhunski igraci imaju timove koji pazljivo planiraju sezonu i tesko je ocekivati da ce ti timovi raditi protiv interesa igraca koji ih placa. Dakle, bojazan da ce se preopteretiti pretrpanim kalendarom i navuci neku povredu zbog toga je potpuno neosnovana. Jedino sto moze da bude visak je Beograd koji Novak verovatno oseca da je u obavezi da igra i gde se njegov tim verovatno i ne pita mnogo.Inace je interesantna prica koja provejava po teniskim forumima i blogovima o Novaku kojeg drma nevidjeni hajp za koji se samo ceka kad ce stati. Mislim da ce se autori takvih komentara prilicno iznenaditi kako ce sezona dalje teci. Naravno da Novak nece stalno pobedjivati ali ja vrlo ozbiljno sumnjam da ce njegova igra sledecih par godina drasticno pasti u odnosu na ovo sto sad igra ako ne bude nekih nepredvidjenih stvari (povreda, kurcobolja, pad motivacije, drastican pad samopouzdanja ili tako nesto slicno). Decko nije napravio nikakav senzacionalni preokret u svojoj igri, samo je napravio jedan korak dalje/vise, pre svega kad je autoritet u pitanju, u odnosu na svoju vise puta dokazano zasluzenu poziciju treceg igraca na svetu i to u vreme kad je Fed zbog kilometraze poceo da pokazuje vise slabosti nego ranije a Rafa jos uvek nije bas u najboljoj formi. Hocu reci da ovo sto gledamo jeste nesto sto je vrlo prijatno za Novakove navijace ali nije bas najveca senzacija u istoriji tenisa, on je to imao godinama na reketu ali su mu se sada poklopile sve kockice, narocito u glavi. Jedino kako mogu da objasnim ovo opste odusevljenje i zaprepascenje teniskog sveta zbog Novakove serije pobeda je to sto je predugo bio u senci "Fedal" medijskog koncepta i britanske medijske histerije oko Marija pa su ljudi tek sad shvatili ono sto su lako mogli da vide na ATP listi godinama samo da su bacili pogled na nju. Sam Federer je tokom US Opena prosle godine rekao da svako ko zanemaruje Novaka kao jednog od glavnih kandidata za titule nema pojma o tenisu.U svakom slucaju, bice sezona za trljanje ruku svih onih koji vole tenis. Fed je ove godine u sjajnoj formi (gubio je do sada samo od Novaka), Novak igra za sada (naglasavam ovo za sada jer verujem da moze jos bolje) najbolji tenis u zivotu, Rafa se polako vraca u staru dobru formu koju ce imati na vrhu tokom svog najomiljenijeg dela sezone, HMDP je sanirao povredu i ubrzano se krece ka vrhu. Jos samo da se blesavi Endi vrati u zivot i gledacemo tenis do kraja godine da ce sve da prsti. Edited by harper lee
Link to comment

Svaka čast svima koji ubacuju neke fizičke/tehničke elemente u priču oko Novaka (ja tu ne vidim neke epohalne novine) ja jednostavno mislim da je čovjek očistio glavu od gluposti i da je sad potpuno fokusiran na igru, da je mentalni dio igre podigao na viši nivo. To se ne troši trčanjem po terenu, a kako se troši, to je drugi par opanaka.

Link to comment
Svaka čast svima koji ubacuju neke fizičke/tehničke elemente u priču oko Novaka (ja tu ne vidim neke epohalne novine) ja jednostavno mislim da je čovjek očistio glavu od gluposti i da je sad potpuno fokusiran na igru, da je mentalni dio igre podigao na viši nivo. To se ne troši trčanjem po terenu, a kako se troši, to je drugi par opanaka.
To je to.
Link to comment
Svaka čast svima koji ubacuju neke fizičke/tehničke elemente u priču oko Novaka (ja tu ne vidim neke epohalne novine) ja jednostavno mislim da je čovjek očistio glavu od gluposti i da je sad potpuno fokusiran na igru, da je mentalni dio igre podigao na viši nivo. To se ne troši trčanjem po terenu, a kako se troši, to je drugi par opanaka.
Da, nema epohalnih novina, osim što se vratio na kvalitet serviranja iz 2008. ili je da kažemo tu negde. Poslednje 2 godine je potrošio vršeći razne eksperimente u tom domenu i uglavnom se to završavalo loše iz raznih razloga.Sve ostalo se slažem.Inače, priča i ne ide u tom smeru da treba da preskače bilo koji turnir jer je umoran ili da ne može da izdrži tempo.Jednostavno, on već duže vreme (par meseci) drži koleno bandažirano, iako verujem da je to samo preventivno, najbolje će sam da proceni za koje napore je spreman.
Link to comment
Petković: Ana i Novak su mi najbliži, uskoro novi "Petkoraci" ples I.Đukić | 29. 03. 2011. - 20:01h | Foto: AP | Komentara: 0 Velikom pobedom nad Karolinom Voznijacki Andrea Petković iznenada je dospela u centar pažnje medija na turniru u Majamiju. Petkovićeva je pričala o razlozima zbog kojih je u detinjstvu napustila Bosnu i Jugoslaviju, o usavršavanju udaraca u tenisu, kao i o slobodnom vremenu i druženju sa ostalim srpskim teniserima. "Imam odlične odnose sa svima. Sa Anom Ivanović igram dubl i lepo nam ide. Pre nje u dublu nisam slavila skoro godinu dana. I ranije smo probale da igramo zajedno samo što smo tada gubile od igračica koje bi realno u singlu dobijale. Sada smo pobedila u dva meča i veoma smo uzbuđene zbog toga. Sa Novakom Đokovićem sam takođe bliska, svi troje smo 1987. godište pa smo puno vremena provodili zajedno na turnirima za juniore. Lepo se slažem i sa Jelenom Janković i Jankom Tipsarevićem, ali su mi Ana i Novak najbliži", rekla je Andrea koja je dodala da je Nole u društvu zadužen za šale. Andrea je otkrila i da su joj idoli Štefi Graf i Serena Vilijams, kao i da radi na sledećem "Petkoraci" plesu, ali da za njega ima sve manje vremena, jer sve češće pobeđuje i samim tim, ostaje duže na turnirima.
:lol:
Link to comment

ovaj nemacki komentator na djurosportu je legenda. ok je tip, volim kad on prenosi, ali sad je'e govana malo. prvo su reprizirali petkovic - voznijacki gde je N puta govorio "dankinja poljskog porekla" ili "rodjena poljakinja".andrea je samo nemica :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...