Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

Izuzetno važna pobjeda. Nije to bio vrhunski tenis, kao i obično u duelima ove dvojice. Novak nije ponovio igru iz Dubaija i bio je u velikom grču od momenta kad je izgubio svoj servis početkom drugog seta. Ono što je najbitnije, to je stanje uma - siguran sam da će Novak u svaki sledeći meč sa Federerom ući kao favorit, u glavi svjestan da ne mora da igra 100% svoj najbolji tenis da bi ga dobio. Jer ono što je igrao u njihovom meču u Emiratima može da ponovi 3-4 puta godišnje, u najboljem slučaju.Inače, prilično sam siguran da Višković čita forum. Prije početka meča je komentarisao sličnost u boji glasa njega i njegovog kolege, a ne znam gdje je to mogao da pročita nego ovde, baš dan ranije. (Meni sigurno nikad nije palo na pamet, kolega ima glas poput nekog 13-godišnjeg dečkića).

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

U ovoj godini Novak na 17:0, Federer na 18:0 (protiv igraca koji se ne prezivaju Djokovic). U dosadasnjoj karijeri Novak ima najvise pobeda protiv Vavrinke i Troickog - 8 te protiv Federera - 9.U dosadasnjih 5 finala Djokovic - Nadal trenutni rezultat je 0:5.

Link to comment

Gledao sinoc od 3:2 za Novaka u trecem setu zbog raznoraznih ivenata™. Ne znam kako Federer misli da dobije Djokovica kad vise ni sam ne veruje u to da je za tako nesto sposoban. Mislio sam da u zivotu necu videti da se Fed onako raspadne kad zagusti, obicno je do sada upravo u tim trenucima igrao najbolje, ali, eto, doslo je vreme i za to svetsko cudo.

Link to comment

mislim da je sustina u tome da je ovu novu ultra mega giga noletovu defanzivu moguce razbiti samo vanserijski dobrim agresivnim tenisom a to je jako tesko igrati na duze staze i u kontinuitetu.fedu je to uspelo u drugom setu i uopste, u poenima u kojima je uspevao da bude maksimalno agresivan i da dovoljno dugo zadrzi fokus. fed je morao tako da pokusa jer je video da od drugacijeg pristupa nema koristi (debakl u dubaiju). e sad, ono sto se vidi kao raspad je nemogucnost da se tako ''atomski '' odigra ceo mec. visko je rekao da su te greske usledile jer je fed bio suvise ''napaljen'' u ovom mecu. mozda nije bio napaljen ali je sigurno bio svestan da od defanzive leba nema, pa je isao na sve ili nista i dobio nista i ovaj put.sa nadalom je druga prica. i njegova defanziva je izvan ove planete i zato je on u ovom momentu mnogo tezi protivnik noletu.

Link to comment
mislim da je sustina u tome da je ovu novu ultra mega giga noletovu defanzivu moguce razbiti samo vanserijski dobrim agresivnim tenisom a to je jako tesko igrati na duze staze i u kontinuitetu.fedu je to uspelo u drugom setu i uopste, u poenima u kojima je uspevao da bude maksimalno agresivan i da dovoljno dugo zadrzi fokus. fed je morao tako da pokusa jer je video da od drugacijeg pristupa nema koristi (debakl u dubaiju). e sad, ono sto se vidi kao raspad je nemogucnost da se tako ''atomski '' odigra ceo mec. visko je rekao da su te greske usledile jer je fed bio suvise ''napaljen'' u ovom mecu. mozda nije bio napaljen ali je sigurno bio svestan da od defanzive leba nema, pa je isao na sve ili nista i dobio nista i ovaj put.sa nadalom je druga prica. i njegova defanziva je izvan ove planete i zato je on u ovom momentu mnogo tezi protivnik noletu.
Ne znam sta da ti kazem. Ako si ti u pravu onda Fed tek vise nece dobiti Novaka, osim ako ovaj sam sebe totalno ne upropasti. Fed je bio poznat po tome da je redovno izvlacio iz patika svoj najbolji tenis kad mu je to najvise trebalo, ako je "odlucio" da udje u down kad se odlucivao mec onda tu za njega vise nema 'leba. Kazem, gledao sam samo poslednja tri gema pa ne mogu da sudim o mecu ali ono sto sam video u ta tri gema je izraz lica i body language Federera koji je slao jasnu poruku - probao sam, ne ide, gotov sam. Mislim, jedan brejk je u pitanju, odlucujuci set polufinala major turnira, igra protiv coveka koji ga je posteno zaduzio ove godine. Nije bas situacija da prestane da pokusava. Narocito sto, sudeci po Novakovoj reakciji posle meca, ni sam Novak nije bio potpuno siguran u svojoj kozi. Delovalo je da je bukvalno do poslednjeg poena strahovao da ce se Fed nekako vratiti u mec, sto nije bio slucaj ni u Australiji, a jos manje u Dubaiju.Bice zanimljiv mec u finalu, verovatno zanimljiviji od mnogih Novakovih i Rafinih meceva u poslednje dve godine, mada cenim ne toliko kvalitetan kao onaj sada vec legendarni Madrid. Nadam se da ce Novak izvuci jos malo hajpa koji ga prati od pocetka sezone da dobije ovo finale jer mi se cini da je moja prognoza da ce igrati za trofej u IW a relativno brzo napustiti turnir u Majamiju sve bliza realizaciji. Ovakve pobednicke serije i prateci hajp na kraju mogu uzasno da smore igraca i da ga ucine neopreznim. Tim pre sto u slucaju da dobije i Nadala Novak ulazi u Majami u ulozi trenutno najboljeg igraca na svetu bez ikakve dileme.Sta je to bilo s publikom? Vidim u komentarima na tennis.com da je Novak prilicno pizdeo tokom meca na publiku.
Link to comment
Ne znam sta da ti kazem. Ako si ti u pravu onda Fed tek vise nece dobiti Novaka,
pa nece novak (i ne moze, objektivno) biti uvek u ovakvoj formi, tako da, cerace se oni josmeni se cini da je fed prosto shvatio da protiv ovakvog novaka ima sansu samo ako igra ultra agresivno i to je i pokusavao a tako nesto je i rekao pre meca.jeste fed igrao uvek najbolje kad mu je to najvise trebalo ali nije uvek imao ovakvog protivnika sa druge strane mreze gde za svaki poen mora krv da propisa (da izvinete na izrazu :D .)edit: ma prvo ameri uzdisali i izdisali na svaki fedov promasaj a na noletove vanserijske poene nesto mlako apludirali (opet im upropastio fedal finale <_< ), ali nasa srpska stoka se derala u momentima kad novak vec tapka lopticu i to ne jednom Edited by duda
Link to comment
Sta je to bilo s publikom? Vidim u komentarima na tennis.com da je Novak prilicno pizdeo tokom meca na publiku.
Rece komentator (na B92 ili SK, nempojma, saltao sam cesto) da publika uvek navija za slabijeg :)
Link to comment
Rece komentator (na B92 ili SK, nempojma, saltao sam cesto) da publika uvek navija za slabijeg :)
Pa, dobro, takav komentar se moze ocekivati od nasih komentatora. :isuse: Mislio sam na to sta se zaista dogodilo pa je Novak ispizdeo (ako nesto uopste jeste). I njemu je jasno da je americka "teniska" publika naspanovana na Fedal finala ali nije mu to narocito smetalo na US Openu kad je ta medijska histerija bila sto puta gora.edit: Hvala, Dudo. Kad god vidim "ponosnu emigraciju" koja nije pogledala jedan teniski mec u zivotu pre nego sto je "Srbin poceo da ga igra" sa zastavama na tribinama smesta pocnem da ocekujem neko sranje i bruku. Edited by harper lee
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...