Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

Ok Kubota stvarno nije bog zna sta, ali poredeci Novakov body language protiv njega i ono sinoc nikako ne odaje utisak da mu je bilo teze na podnevnm suncu, naprotiv.Druga stvar, mislim da stvari treba posmatrati u sirem kontekstu, cenim da mu na sporoj sljaci Rima vise odgovaraju topli suvi uslovi, docim na nekoj brzoj podlozi (izabrati po zelji) vise mu prijaju vecernja svezina i vlaga, zato sto, bar je do sada tako bilo, je Nole najbolji bas u uslovima srednje brzih podloga i srednjeg bouncea.

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

nadal je blago zivnuo nakon fekijeve rane odjave, sada ce ubrzano ozdraviti i naci se u finalu.
svakako. Nadal je do sada nebrojano puta pokazao da se boji Pederera. pogotovo na sljaci...
prvi set je bio slika i prilika toga, a onda u drugom je novaku dozlogrdilo da slusa kljucanje, a i sve se odigralo dosta kasno, valjalo se leci na vreme -_-
ja ne znam koji si ti mec gledala, ali u drugom setu NJole je minimalno tek podigao nivo igre, nista spektakularno da bi bilo 6-1... ali se za Wawrinka raspao kao da je Pederer na drugoj strani. covek je drugi set odigrao kada da je 15. ne na ATP listi, vec 15. na listi rekreativaca Malog Mokrog Luga...
Link to comment
U pravu si. Kakvi bre meteorolozi. Svako normalan zna da je u Rimu sada 40 stepeni.
znači ti tvrdiš da nema razlike u temperaturi u hladovini i na suncu :rolf:
Link to comment
Ok Kubota stvarno nije bog zna sta, ali poredeci Novakov body language protiv njega i ono sinoc nikako ne odaje utisak da mu je bilo teze na podnevnm suncu, naprotiv.Druga stvar, mislim da stvari treba posmatrati u sirem kontekstu, cenim da mu na sporoj sljaci Rima vise odgovaraju topli suvi uslovi, docim na nekoj brzoj podlozi (izabrati po zelji) vise mu prijaju vecernja svezina i vlaga, zato sto, bar je do sada tako bilo, je Nole najbolji bas u uslovima srednje brzih podloga i srednjeg bouncea.
istina je da je bio lose raspolozen, ali to nije datost u njegovim kasnim mecevima, a govorimo generalno. ne mozemo suditi na osnovu jednog primera vec na osnovu citave slika, a cinjenica je da je najvecih smetnji i predaja imao kada upece zvezdaza drugi zakljucak se slazem da moze imati logike, videcemo
svakako. Nadal je do sada nebrojano puta pokazao da se boji Pederera. pogotovo na sljaci...ja ne znam koji si ti mec gledala, ali u drugom setu NJole je minimalno tek podigao nivo igre, nista spektakularno da bi bilo 6-1... ali se za Wawrinka raspao kao da je Pederer na drugoj strani. covek je drugi set odigrao kada da je 15. ne na ATP listi, vec 15. na listi rekreativaca Malog Mokrog Luga...
ne znam sta bih ti rekla, ima par likova iz petnih zila se ovde trude da rastumace pogresno ono sto pisemna mene ne moras da se osvrces u tom maniru jer kao i ti navijam za nadala. nadalu je prolazak preko fekija skoro uvek zagarantovna, ali sa novonastalim virusom i formom koja mu se vidno pogorsava uz pad samopouzdanja imao bi tesku misiju i pokusao je sebi da sagradi odstupnicu vec juce pomenom da postoji sansa da ga virus onemoguci da ide dalje u rimuza drugi pasus, ni ja ne znam sta si ti gledao jer je novak u drugom setu igrao prilicno rizicno uz mentalni edge koji je svakako dobio na kraju prvog setaznam da je nekad tesko razaznati podizanje igre jednog naspram pada igre drugog, a narocito sada kada svi naspram novaka deluju kao raspadi, kako si ih lepo nazvao Edited by Afterburner
Link to comment

Kako li mi se provuklo ispod radara da je Čilić prošao tri kola čak, to je ipak eksces. Čak se i poslovično nahajpovani hrvatski tisak smorio od njega i njegovih flopova, pa ga lagano ingoriraju.Danas kuću na Nadala, pod svim mogućim hendikepima.P. S. Sad vidjeh da mu je od tri pobjede jedna za zelenim stolom, a druga se desila tako da mu je umjesto Ferera gdje bi mu bila dženaza garantovana u žrijeb uskočio laki luzer Belok koji je vjerovatno došao na meč nakon što se oždrao đelata u nenormalnim količinama (kao onaj naš plivač na EP u Budimpešti)

Link to comment

ja ne mogu da verujem da ga starace nije opraoodlozeni masakr znacineverovatno koliko se taj momak tesko dize posle padova i kuburi sa pritiscima svih vrsta

Link to comment
za drugi pasus, ni ja ne znam sta si ti gledao jer je novak u drugom setu igrao prilicno rizicno uz mentalni edge koji je svakako dobio na kraju prvog setaznam da je nekad tesko razaznati podizanje igre jednog naspram pada igre drugog, a narocito sada kada svi naspram novaka deluju kao raspadi, kako si ih lepo nazvao
ne bih se slozio. nije igrao NJole nista preterano rizicno. izuzevsi onaj ludi forhend i bekend sa 15-40 na 4-0, ostatak je odigrao vise stabilno nego jako i do samoga kraja kako je recimo odigrao gem na 5-4 u prvom setu(oni bekendi su bili naprosto nenadjebivi). Wawrinka se s druge strane potpuno raspao. lopte koje je ceo prvi set pogadjao sada je slao u lagane aute. jeste tu bilo mnogo mental edge iz prvog seta kako si primetila, ali i to je posledica Wawrinkinog raspada. mislim, nije to samo njemu svojstveno. slicno smo videli i kod Nadala i Italijana u prvom kolu. Italijan je igrao iznad svojih realnih mogucnosti dok Nadal nije uspeo da iscupa set. nakon toga, covek se jednostavno srusio. nije se Nadal naprasno setio da je no1, vec je ovaj nakon gubitka seta u glavi vec izgubio mec. ostalo je bila lagana egzekucija, koja ponekad moze da izgleda superiorno zbog igraca na drugoj strani, ali najvise zbog toga. i da ne bude da je to nesto pu-pu-puj pike ne vazi jer drugi ne ume. nikako. ta cvrstina da ostanes na odredjenom nivou igre i kada izgubis set cini Nadala, Njoleta i Pederera no1/2/3
Link to comment
ne bih se slozio. nije igrao NJole nista preterano rizicno. izuzevsi onaj ludi forhend i bekend sa 15-40 na 4-0, ostatak je odigrao vise stabilno nego jako i do samoga kraja kako je recimo odigrao gem na 5-4 u prvom setu(oni bekendi su bili naprosto nenadjebivi). Wawrinka se s druge strane potpuno raspao. lopte koje je ceo prvi set pogadjao sada je slao u lagane aute. jeste tu bilo mnogo mental edge iz prvog seta kako si primetila, ali i to je posledica Wawrinkinog raspada. mislim, nije to samo njemu svojstveno. slicno smo videli i kod Nadala i Italijana u prvom kolu. Italijan je igrao iznad svojih realnih mogucnosti dok Nadal nije uspeo da iscupa set. nakon toga, covek se jednostavno srusio. nije se Nadal naprasno setio da je no1, vec je ovaj nakon gubitka seta u glavi vec izgubio mec. ostalo je bila lagana egzekucija, koja ponekad moze da izgleda superiorno zbog igraca na drugoj strani, ali najvise zbog toga. i da ne bude da je to nesto pu-pu-puj pike ne vazi jer drugi ne ume. nikako. ta cvrstina da ostanes na odredjenom nivou igre i kada izgubis set cini Nadala, Njoleta i Pederera no1/2/3
sasvim je ok i da se ne slozis, naravno. moj je utisak da se vavrinka raspao pridodatim pritiskom u drugom setu koji ga je naterao da poene skracuje.sto samo po sebi implicira veci broj gresaka. to je bio takticki raspad, a ne nicim iznudjen raspad, imo. i to je ono u cemu je novak itekako pojacao u drugom setu. u prvom je govorio svom boksu da ne moze, da ne vidi i ko zna sta mu je jos falilo, ali kada je uzeo prvi set u drugom je navalio na one relije kao blesav, potpuno je vavrinki razbio nadu da bilo sta bez pukog srljanja na srecan dan moze upaliti. a onda je u onim gemovima u kojima je servirao i gubio, na krilima sopstvenog samopouzdanja slao projektile koji su ulazili. cinjenica da su ulazili u teren ne potire drugu cinjenicu da su bili rizicni. i da opet ne bude zabune, ja pozdravljam kada neko prepozna dobar talas za surf i zajashe ga iz sve snage.ista prica i sa nadalom. jeste se italijan raspao, ali jeste i nadal pojacao. trenutak kada pobrojani igraci prepoznaju momenat preopkreta u svoju korist nije samo trenutak slabosti nadahnutog protivnika, nego trenutak ippon-a da se plasticno izrazim, kao bacanje u dzudou. ne moze samo protivnik da padne nego i ti moras biti jos jaci.
Link to comment

uzas u svakom slucajunema odvratnijeg nacina izaci sa turnira i uvek je tako kada se umesa visa silamaki ipak napravio reprizu drugog seta u trecem i pobedio

Link to comment
evo gahttp://www.facebook.com/Live.Tennis/posts/197384083639725
Ako se Novaku ne racuna pobeda nad Jankom jer ovaj nije izasao na teren onda mu se ne bi racunao ni poraz ako veceras ne izadje na teren. :wicked: JJ igra protiv prve teniserke sveta...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...