Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Evo ovako, u prva dva servis gema Ane Vikmajer je imala 6 brejk lopti koje nije uspjela da realizuje, ali zato Ana kad god dođe do prednosti, napravi duplu servis grešku. I tako u krug.
Znači, business as usual. Hvala
Link to comment

Kad pogledam ovo kvalitetno raspadanje naših tenisera poslije dobitka prvog seta, onda sam kao nikad ubijeđen da je Nole stvarno jedan teški izuzetak, da apsolutno ne pripada srpskom mentalnom prostoru.A od svih elemenata teniske igre danas (pored Voznjacki, cike/vriske, nozdrva Mareja, proslavljanja poena Monfisa itd) Anin servis je nešto što najviše frustrira.

Link to comment
Kad pogledam ovo kvalitetno raspadanje naših tenisera poslije dobitka prvog seta, onda sam kao nikad ubijeđen da je Nole stvarno jedan teški izuzetak, da apsolutno ne pripada srpskom mentalnom prostoru.A od svih elemenata teniske igre danas (pored Voznjacki, cike/vriske, nozdrva Mareja, proslavljanja poena Monfisa itd) Anin servis je nešto što najviše frustrira.
Nema mentalni (mentalitetski) prostor veze sa tim. Pogledaj Top 20 u ATP i WTA, i videćeš da su većina njih nedovoljno ostvareni talenti.Troicki se trenutno nalazi ispred jednog Gaskea, Conge, Kverija, Verdaska, Bagdatisa, Davidenka, ... Edited by anantaram
Link to comment

Zvanično najbolji teniser na svetu Rafael Nadal izjavio je u intervjuu za špansku „Marku" da mu je zasmetao način na koji je Novak Đoković proslavio osvajanje mastersa u Madridu, ističući da on sebi ništa slično nikad nije dozvolio!Nadal nije precizirao šta ga je tačno iznerviralo u nedelju po podne, kada ga je Đoković prvi put u karijeri pobedio na šljaci (osim, naravno, rezultata), ali se pretpostavlja da je mislio na šampanjac kojim je Novak „okupao" svoj stručni štab i prijatelje na tribinama teniskog kompleksa „Kaha magika" u Madridu.Bez motiva protiv Noleta?- Svi vole da proslave pobedu i svako je proslavlja na svoj način. Nemam ništa protiv, ali ja nikad tako ne bih reagovao. Osvajao sam i ja titule u Madridu, kao i na mnogo bitnijim turnirima, pa mi nikad nije palo na pamet da na taj način proslavljam uspeh. Treba poštovati protivnika i uvek sam se trudio da igrače koji su izgubili „poštedim" svog slavlja. Novak, očigledno, manje vodi računa o takvim stvarima - rekao je Španac.

Link to comment
Pitanje koliko je to dobro prevedeno i šta je stvarno rekao, nemam baš previše poverenja u naše izvore :)
Por cierto, ¿ha visto cómo celebró Djokovic su triunfo en Madrid? ¿Qué le parece?Cada uno celebra sus victorias como quiere y lo estima más oportuno. Yo he ganado títulos como el de Madrid o más importantes y nunca se me ha ocurrido festejar de esa forma. A mí no me gustaría que el jugador que haya perdido la final contra mí me viera haciendo eso, aunque a él evidentemente le importó menos.To je otprilike i rekao, samo malo blažim rečnikom. Kao, ne bi voleo da ga njegov pobedjeni protivnik vidi da proslavlja na taj način, ali Nole izgleda ne brine o tome.Ako se okrenemo bitnijim stvarima, videćemo da po FedEx Reliability Index-u Nole ima 9. najbolji procenat pobeda u istoriji tenisa (boldovano).1. Bjorn Borg .000 0 0-0 .827 64 608-1272. Rafael Nadal .881 2 32-5 .826 45 504-1063. Jimmy Connors .000 0 0-0 .818 109 1242-2774. Ivan Lendl .000 0 0-0 .818 93 1071-2395. John McEnroe .000 0 0-0 .815 77 875-1986. Roger Federer .844 1 27-6 .811 67 770-1807. Rod Laver .000 0 0-0 .795 42 412-1068. Pete Sampras .000 0 0-0 .774 65 762-2229. Novak Djokovic .850 6 32-0 .772 24 356-10510. Boris Becker .000 0 0-0 .769 50 713-214
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...