Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

rafa je vrlo specifican igrac i zato ga mnogo postujem, ima priblizno idealan balans i u pobedama i porazima u moralnom smislu i njegova je skromnost cesto pogresno tumacenaon je zapravo naucen da posle truda ide nagrada, a ne obrnuto i da nista nije gotovo dok nije gotovo. nikog ne potcenjuje, ukljucujuci i juniore i uvek kaze da je mozda danas dan kada ce on izgubiti od bilo koga sa druge strane mreze. on radiza svaki poen i ne pravi posebne planove za buducnost, jer da to radi, sprecio bi svoje povrede, predao bi po koji mech, izostao sa nekih glupih dogadjaja i produzio svoj vek trajanja vrlo pronicljivo

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Nadal se uzasno smorio zbog ovog poraza, zato nije ni bilo onog karakteristicnog grljenja posle meca. Mislim da ga je vec onaj poraz u Majamiju posteno zaboleo ali da je uspevao da prikupi nesto od "videces ti kad dodjemo na sljaku" mantre koja ga prati. Sezonu je poceo odlicno, igrao je dva jaka turnira i oba dobio, a onda je Novak prestao da se zavitlava po Beogradu dosao u Madrid i ukinuo ga i to njegovom sopstvenom igrom. Videlo se da to uopste nije lako podneo. Sad, dobra stvar kod Rafe (a losa za njegove protivnike :D ) je to sto je do sada uspevao da nervozu i popizditis posle ovakvih poraza istrese na novoj kampanji koja ga obicno vraca tamo gde je i bio, umesto da ronza po konferencijama za stampu kako mu je upao trun u oko pa je zato izgubio. Takve stvari on obicno ostavlja svojim vernim navijacima.Mozda gresim ali ja nekako imam utisak da se Rafa uopste ne oseca dobro kad je na broju jedan i da vise voli da lovi nego da bude lovljen. Nekako mi je previse melanholican i kontemplativan da bi se busao u grudi sedeci na lovorikama. I posle ovog meca je, iako jos uvek vodi sa zilion bodova na ATP listi, otpisao tu listu i objavio kako on vise nije broj 1, niti se tako oseca. U jednom trenutku sam cak pomislio da mu je proslo kroz glavu da odustane od Rima, prepusti prvo mesto i krene od Pariza u novom izdanju. To od Federera neces cuti u sledeca tri zivota. Rafa izgleda mnogo bolje funkcionise kad ima cilj pred sobom koji mora da postigne a ti ciljevi su obicno vezani za druge igrace a ne za vevericje skupljanje trofeja za GOAT riznicu, sto je kod Feda slucaj. Mozda je prosto isuvise dugo proveo na drugom mestu, ko zna?
Hm... nije ni čudo ako mu pomalo ponestaje motivacije - osvojio je već praktično sve što se može osvojiti, igra pro tenis 10 godina, jedino mu ostaje da juri Federerovih 16, ukoliko mu je to uopšte cilj. :) Ne znam, bukvalno do pre pola godine ili nešto više je bilo kad Novak izvuče Federera, spremite bele zastave. Sad kad izvuče Federera, pitanje je izgleda da li će osvojiti jedan set u najboljem slučaju. Moguće da je i sa Nadalom konačno lomi... mada meč u Madridu je morao dobiti još onomad, možda bi sve bilo drugačije. :)
Link to comment
Hm... nije ni čudo ako mu pomalo ponestaje motivacije - osvojio je već praktično sve što se može osvojiti, igra pro tenis 10 godina, jedino mu ostaje da juri Federerovih 16, ukoliko mu je to uopšte cilj. :) Ne znam, bukvalno do pre pola godine ili nešto više je bilo kad Novak izvuče Federera, spremite bele zastave. Sad kad izvuče Federera, pitanje je izgleda da li će osvojiti jedan set u najboljem slučaju. Moguće da je i sa Nadalom konačno lomi... mada meč u Madridu je morao dobiti još onomad, možda bi sve bilo drugačije. :)
Ne verujem u to. Do nekakvog zasicenja, naravno, moze doci ali da Rafa misli da sebi i drugima vise nema sta da dokazuje u to ozbiljno sumnjam. Bilo bi borgovski neozbiljno pomisliti tako nesto. Ono sto njih trojicu izmedju ostalog razlikuje od vecine drugih igraca je ta glad da se bude na vrhu, da se bude najbolji sto moze. U sportu uvek ima necega sto moze da se osvoji i sto mozes da postavis sebi kao cilj, sustina je u tome da sebi zelis da postavljas takve ciljeve. A njih trojica to zele, toliko zele da ne pustaju. Duboko verujem u to da kad Novak dodje do broja 1, a sada je vec gotovo izvesno da ce se to desiti (pu, pu, da ga ne ureknem) i osvoji Wimbledon, dakle uradi dve stvari koje je sebi zacrtao na pocetku karijere, nece mu ni na krajnji kraj svih krajnjih krajeva pameti padati ideja da je postigao sve sto je hteo i da sad moze da kulira i batali tenis.Zahvaljujuci kladionicama i ovoj utilitaristickoj pomami za rezultatima mi smo svi pomalo zaboravili da se neki sport igra i zbog njegove unutrasnje strukture i unutrasnjih zahteva. Zasto je tako daleko od toga da se pomisli da ovi ljudi vole da igraju tenis prosto zato sto vole da rade nesto u cemu su toliko jebeno dobri? Tenis ih je ucinio i cini ih poznatim, slavnim, bogatim ljudima, zasto bi svesno napustali svoje mesto pod suncem reflektorima i odlazili u zaborav, kad vec mogu jos toliko i sebi i drugima da daju igrajuci tenis? Sto se para i titula tice vec su se svi oni upisali, koga briga (osim Federera :D ) hoce li ih biti 2, 5 ili 10. Neki se broj uvek ganja ali se ganja uglavnom reda radi. Nece ni Rafa ni Novak ikada stici Fedovih 16 GS titula, to sam skoro siguran ali ne verujem da se time uopste opterecuju. Bar se ne opterecuju toliko koliko njihovi navijaci-statisticari u bespostednoj i uglavnom uzaludnoj borbi da jedni drugima nesto dokazu.
Link to comment
zašto je to rekao rafa:1. možda zato što želi da optereti djokera sa bremenom favorita u rimu i rg 2. a možda i zato što je procenio da nema rešenja za djokera u ovoj formi pa je samo iskren
Novak je u Majamiju protiv Nadala servirao u trecem na 4:5 i 5:6, protiv Belucija je imao set i brejk manjka, protiv Nadala na sljaci u Spaniji je dopustio da ga stigne od 0:4 do 5:5 pa znamo kako se sve zavrsilo, decko se nosi i sa malo vecim bremenima nego sto je to jedna izjava.Nadal citavu karijeru daje izjave kako su svi protivnici veliki i teski, kako on nikad nije favorit i ovo se totalno uklapa u taj sablon, on je naucen da daje takve izjave i verovatno ce ih davati do kraja karijere, da li to zaista misli i sta mu je cilj nemam pojma, ali je jednostavno tako.
Nadal se uzasno smorio zbog ovog poraza, zato nije ni bilo onog karakteristicnog grljenja posle meca.
Za razliku od drugih, meni je to poprilicno zasmetalo i ne mogu reci da Rafu sada vise cenim nego u subotu, naprotiv. I Novak se uzasno smorio zbog poraza na istom mestu pre dve godine ili u Pekingu pa ga je ipak bio velik u porazu. Pa bas njemu je Fed ukrao slavlje na onom AO i on ga je morao tesiti, a sada pravi slicnu predstavu Novaku, ako ste vec uveli tradiciju da se lepo izgrlite na kraju i zestoko ishvalite na dodeli trofeja ispostuj je bez obzira na ishod. Federer je uveo tu praksu da ljudima mora biti neprijatno i da suzbijaju osecanja kad ga dobiju, sad i Rafa u Madridu cini slicno (a obojica su padali kao pokoseni i nakon nekih rutinskih pobeda), pa je onda bilo i izjava kako neki toliko postuju Federera da otprilike nije bitno ni ko ce pobediti, a i igrali su kao da im nije stalo, pa ljudi u tablicu zele da pobede brata, a ne najboljeg tenisera sveta. Nadam se da ce Novak nastaviti sa pobedama i oborite sve rekorde, pa kad mu dogodine recimo Delpotro prekine seriju od 99 uzastopnih pobeda da mu najsrdacnije cestita i pusti da se covek iskreno raduje, a ne da cmizdri i da trazi utehu zato sto je zeleo da serija bude okruglih 100.
Link to comment
Nadal se uzasno smorio zbog ovog poraza, zato nije ni bilo onog karakteristicnog grljenja posle meca. Mislim da ga je vec onaj poraz u Majamiju posteno zaboleo ali da je uspevao da prikupi nesto od "videces ti kad dodjemo na sljaku" mantre koja ga prati. Sezonu je poceo odlicno, igrao je dva jaka turnira i oba dobio, a onda je Novak prestao da se zavitlava po Beogradu dosao u Madrid i ukinuo ga i to njegovom sopstvenom igrom. Videlo se da to uopste nije lako podneo. Sad, dobra stvar kod Rafe (a losa za njegove protivnike :D ) je to sto je do sada uspevao da nervozu i popizditis posle ovakvih poraza istrese na novoj kampanji koja ga obicno vraca tamo gde je i bio, umesto da ronza po konferencijama za stampu kako mu je upao trun u oko pa je zato izgubio. Takve stvari on obicno ostavlja svojim vernim navijacima.Mozda gresim ali ja nekako imam utisak da se Rafa uopste ne oseca dobro kad je na broju jedan i da vise voli da lovi nego da bude lovljen. Nekako mi je previse melanholican i kontemplativan da bi se busao u grudi sedeci na lovorikama. I posle ovog meca je, iako jos uvek vodi sa zilion bodova na ATP listi, otpisao tu listu i objavio kako on vise nije broj 1, niti se tako oseca. U jednom trenutku sam cak pomislio da mu je proslo kroz glavu da odustane od Rima, prepusti prvo mesto i krene od Pariza u novom izdanju. To od Federera neces cuti u sledeca tri zivota. Rafa izgleda mnogo bolje funkcionise kad ima cilj pred sobom koji mora da postigne a ti ciljevi su obicno vezani za druge igrace a ne za vevericje skupljanje trofeja za GOAT riznicu, sto je kod Feda slucaj. Mozda je prosto isuvise dugo proveo na drugom mestu, ko zna?
rafa je jos u americi izjavljivao kako je novak vec previse pobegao i da je za njega on broj jedan. rece da on svake godine krece od nule i da racuna samo bodove osvojene u toj godini. nista se u tom smislu nije promenilo posle madrida. njegov problem je to sto je on i u majamiju, a pogotovo sada bio ubedjen da ce pobediti novaka. rafa je jako dugo izlazio na teren verujuci da ce ako odigra svoju igru pobediti, bez obzira na to ko se nalazi s druge strane mreze. novak mu je pokazao da to vise nije tako.
Link to comment
Beluči izgubio od nekog kvalifikanta, wtf... nije zadržao formu ni tri dana, još je gori od Džanka angry.gif
Moram da priznam da mi nije bas najjasnije sta ste od njega ocekivali. Ima bezbroj igraca koji su u stanju da naprave krace serije na jednom turniru i da odigraju fantasticno ali nema mnogo igraca koji su to u stanju da ponavljaju iz nedelje u nedelju, iz sezone u sezonu. U tenisu je jako nezahvalno na osnovu par rezultata praviti projekcije za citavu karijeru, pa cak i za jednu sezonu. Nisam jednom cuo, cak i u poslednje vreme, recimo, da je Janko bio veci talenat od Novaka ali da je ovaj drugi marljivim radom nadoknadio tu razliku i izbio u prvi plan. Da covek umre od smeha.
Link to comment
Novak je u Majamiju protiv Nadala servirao u trecem na 4:5 i 5:6, protiv Belucija je imao set i brejk manjka, protiv Nadala na sljaci u Spaniji je dopustio da ga stigne od 0:4 do 5:5 pa znamo kako se sve zavrsilo, decko se nosi i sa malo vecim bremenima nego sto je to jedna izjava.
- do ove pobede u madridu njega niko pa ni on sam nije video kao favorita protiv rafaborga na šljaci, pobede na betonu ovog proleća nisu ništa aočekivano ili aviđeno do sada, ova na šljaci daje njihovom rivalitetu drugačiju dimenziju - a mediji su gladni "senzacije" siguran sam da će ga novinari na svakom koraku na predstojećim turnirima smarati pitanjima da li očekuje da nastavi seriju pobeda protiv rafe u finalu i kada misli da će preuzeti (tj koliko dugo će držati) prvo mesto- još ako osvoji rim euforija oko njega će biti na vrhuncu pred rg- ali kao što reče njegov ćalac on je mogao da bude prvi još pre 1,5-2 godine ali on nije želeo da se to tada dogodi jer djoker tada nije bio mentalno sazreo da se duže vreme zadrži na vrhu, a sada su pred njime godine vladanja :D- sva sreća pa nema pritisak visokih očekivanja i od najrođenijih :Dali kako je to lepo rekla Billy Jean King:"Champions take chances and pressure is a privilege”
Link to comment
Moram da priznam da mi nije bas najjasnije sta ste od njega ocekivali. Ima bezbroj igraca koji su u stanju da naprave krace serije na jednom turniru i da odigraju fantasticno ali nema mnogo igraca koji su to u stanju da ponavljaju iz nedelje u nedelju, iz sezone u sezonu. U tenisu je jako nezahvalno na osnovu par rezultata praviti projekcije za citavu karijeru, pa cak i za jednu sezonu. Nisam jednom cuo, cak i u poslednje vreme, recimo, da je Janko bio veci talenat od Novaka ali da je ovaj drugi marljivim radom nadoknadio tu razliku i izbio u prvi plan. Da covek umre od smeha.
Jbg, nisam očekivao da će imati ne znam kakvu karijeru, ali da će ostati u formi od subote do utorka, to već jesam, priznajem :P
Link to comment

Komentar sa Tennis.com :lol: Posted by john smith 05/10/2011 at 12:07 PMOnly Chuck Norris comes close to beating Djokovic these days!

Link to comment
Tacno. Ono sto Viktor radi od negde kraja prosle godine je dostignuce iz snova za njegov trenutni nivo igre. Gledao sam ga juce protiv Dosadenka i po prvi put mi se ucinilo da je njegova pozicija na ATP listi vrlo realna i zasluzena. Jeste se Kolja Kamikaza na kraju samoubio u svom jedinstvenom maniru ali je Viktor sasvim cvrsto drzao mec pod kontrolom u najvecem njegovom delu. U senci ovog hajpa oko Novaka Troicki je podigao nivo svih udaraca i plana igre na prilicno visok nivo i sad je vrlo kompetitivan igrac za nivo, recimo, cetvrtfinala Mastersa. Malo srece u zrebu i par velikih pobeda za samopouzdanje i motivaciju i eto nama jos jednog strasnog igraca. Za razliku od nesrecnog Tipse koji uglavnom prdi po tviterima kako ih je sve Novak probudio iz dogmatskog dremeza ali na terenu se to uglavnom ne vidi, Viktor cuti i radi i vec je za nekoliko meseci od sebe napravio mnogo boljeg igraca nego sto je bio u ovo vreme prosle godine.Sad, postoje dobre i lose strane za Viktora zbog cinjenice da je Novak (opravdano) daleko veca teniska zvezda u Srbiji. Dobra stvar je ovo sto sam napisao u prethodnom postu, a to je da ga Novak vuce napred pokazujuci mu da su neke stvari moguce, a losa je to sto ce njegovi rezultati medijski biti podcenjivani u starom srpskom maniru - nisi prvi, odjebi. Nista sto i Novak vec nije prosao dok je stagnirao par proteklih godina. Pa, mi smo na ovom forumu cak i njega vec prezalili i poslali u penziju, to mi je jedan od najvecih fenomena koje sam ikada u zivotu procitao na nekom forumu. Ali ja sam uveren da Viktor danas ne bi bio br. 15 na svetu da nema Novaka i mislim da u nekoj vecoj slici stvari Viktor moze da bude srecan sto bas sad igra tenis. Jeste u senci ali nije u hladovini, dakle, radi i napreduje. Pitanje je cime bi se sve zadovoljio da ga toliko trkeljisu mediji po Srbiji kao sto trkeljisu Novaka.
:thumbup:
Link to comment

Soderling jedva protiv Verdaska. Spasio i nekoliko mec lopti u drugom setu. Posle se Verdasko smorio i izgubio servis u kljucnom trenutku.Marej igra treci set sa Malisejem.Njoko ce da se proseta do finala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...