Jump to content

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

ubedljivo najgori masters, od improvizovanih kontejner loza, kic nakicenih zastavama i cvecem za lokalne politicare, pevaljke, fudbalere i manekenke do zavrsne mentolne manifestacije. sto je najgore, tv sexta koja je eksluzivno prenosila turnir se ekspresno iskljucila nakon zadnjeg poena na mecu i time ne samo da nije ispostovala turnir i pobednika vec i sopstvenog tenisera. blam.
Interesantno. Francuski teniski savez uvjek citirao primjer Madrida kada je pricao da treba da se RG ili premjesti ili obnovi/poveca. Kao bojali su se da izgube GS turni i da on ode u Madrid.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Za razliku od sinoć publika u Parizu bar pljeska i na tudje poene. Jeste da su često iritantni kad igraju njihovi, ali barem toliko izpoštuju protivnike, a ne ko ovi, muk na kraju.Mada je meni najjadnije bilo ono zviždanje mrežici (da se ne lažemo zviždanje je bilo za Novaka).

Link to comment
Za razliku od sinoć publika u Parizu bar pljeska i na tudje poene. Jeste da su često iritantni kad igraju njihovi, ali barem toliko izpoštuju protivnike, a ne ko ovi, muk na kraju.Mada je meni najjadnije bilo ono zviždanje mrežici (da se ne lažemo zviždanje je bilo za Novaka).
Publika u Parizu je bucna, nevaspitana i razmazena. Ovo u Madridu je cisto navijacka, gora u tom smislu nego ova gomila dece koja je kod nas gledala finale i kidala mi zivce onim piskutavim "ajmo Nole". Slabo poznaje tenis ali zna za koga treba da navija. Ne racunajuci ovu njihovu pravu i laznu elitu koja se krila iza onih odvratnih cvetnih aranzmana sve ovo ostalo je zalutalo sa fudbala.
Link to comment

Cenim da nekako ide uz tradiciju, mislim ta qrčevitost i razmaženost. Najbolji miks loženja i poštovanja prema igri i igračima, meni lično, je US open publika. Dovoljno ložnje, da ne bude drvenasto kao u Londonu, a opet vole i tudje šampione.

Link to comment
Publika u Parizu je bucna, nevaspitana i razmazena. Ovo u Madridu je cisto navijacka, gora u tom smislu nego ova gomila dece koja je kod nas gledala finale i kidala mi zivce onim piskutavim "ajmo Nole". Slabo poznaje tenis ali zna za koga treba da navija. Ne racunajuci ovu njihovu pravu i laznu elitu koja se krila iza onih odvratnih cvetnih aranzmana sve ovo ostalo je zalutalo sa fudbala.
ne znam sto bi teniska* publika trebala uopste da bude nesto bolja od bilo koje druge (pa i fudbalske) publike. ko voli i poznaje sport ce da aplaudira i onome za koga ne navija ako je odigrao dobro. onaj ko ne zna - njegov problem.*sport ko sport. neki tamo rade nesto s loptom, vrte se velike pare, potpisuju se suludi sponzorski ugovori, raja se lozi, sisate dame i osedeli politicari sede u lozama, itd.
Link to comment
Cenim da nekako ide uz tradiciju, mislim ta qrčevitost i razmaženost. Najbolji miks loženja i poštovanja prema igri i igračima, meni lično, je US open publika. Dovoljno ložnje, da ne bude drvenasto kao u Londonu, a opet vole i tudje šampione.
Po meni, bez diskusije najbolja teniska publika je, vec pogadjas, u Londonu. Tamo nekako uspevaju da sve budalastine, sranja, fudbalska navijanja i slicne stvari koje nuzno prate vrhunski tenis, pa i u domovini Kraljice Majke, ostave van kapija All England Cricket & Tennis Club-a. Iza njih mi se dopadaju publike u Down Under-u i SAD-u, minus gastarbajteri. Na vecini vaznijih teniskih turnira u Evropi finalni mecevi su jos uvek stvar prestiza i mesto da se bude vidjen. Podsecaju malo na Novogodisnji koncert u Becu.Nekad sam najvise cenio publiku na RG ali u poslednjih nekoliko godina su stvarno postali nepodnosljivi.
Link to comment
Po meni, bez diskusije najbolja teniska publika je, vec pogadjas, u Londonu. Tamo nekako uspevaju da sve budalastine, sranja, fudbalska navijanja i slicne stvari koje nuzno prate vrhunski tenis, pa i u domovini Kraljice Majke, ostave van kapija All England Cricket & Tennis Club-a.
To je do organizacije i volontera. I najgoroj seljacini je neprijantno kad na prvi ispad pridje neko od osoblja i najljubaznije te zamoli da to vise ne radis, jer to nije fer prema protivnickom igracu. Ponovi li se to opet pridju i isto tako ljubazno te zamole. Posle toga jednostavno ne mozes da budes seljak kolko god to zeleo.
Link to comment
To je do organizacije i volontera. I najgoroj seljacini je neprijantno kad na prvi ispad pridje neko od osoblja i najljubaznije te zamoli da to vise ne radis, jer to nije fer prema protivnickom igracu. Ponovi li se to opet pridju i isto tako ljubazno te zamole. Posle toga jednostavno ne mozes da budes seljak kolko god to zeleo.
Nisam znao za ovo, vrlo interesantan koncept. Trebalo bi neko da predlozi Djokovicu Stricu da sledece godine odstampa brosuru "10 do's and 10 dont's on tennis court" i razdeli posetiocima Serbia Open-a. :D
Link to comment
Nisam znao za ovo, vrlo interesantan koncept. Trebalo bi neko da predlozi Djokovicu Stricu da sledece godine odstampa brosuru "10 do's and 10 dont's on tennis court" i razdeli posetiocima Serbia Open-a. :D
Na Serbia Open je to sasvim korektno bilo reseno sa velikim brojem volontera. Kad je mojoj cerkici dosadilo da bude dobra, pomogli su nam da je smirimo do kraja gema, a onda pomogli da tiho izadjemo. Na svim terenima se postuje pravilo ulaska i izlaska samo dok igraci sede, a i generalno je publika vaspitana, ne tapse kad igrac pogresi, mada mislim da su to manje-vise ljudi koje sam i dosad vidjao na Gemaxovim celendzerima.Jedini smor su rodbina i ortaci nasih mladjih igraca koji uglavnom igraju na glavnom terenu. Dok sam gledao Miljana Zekovica, bilo je dosta aprijatno.
Link to comment

Duel mentalnih gromada Troickog i Davidenka pripao je Viktoru. Ovog Davidenka je nemoguce ne pobediti, zali Boze ovolikog talenta potrosenog na ovako malodusnog coveka.

Link to comment
To je do organizacije i volontera. I najgoroj seljacini je neprijantno kad na prvi ispad pridje neko od osoblja i najljubaznije te zamoli da to vise ne radis, jer to nije fer prema protivnickom igracu. Ponovi li se to opet pridju i isto tako ljubazno te zamole. Posle toga jednostavno ne mozes da budes seljak kolko god to zeleo.
Znaju nekad i da okasnehttp://www.youtube.com/watch?v=shBDu0Xr0N4&feature=related
Link to comment

Ana dobi prvi set protiv Petrove 6:0. Ima na ES2.Tako je i pre 7 dana u Madridu dobila prvi sa nulom, al je na kraju izgubila. :isuse:

Link to comment

U normalnoj situaciji (pre par godina :D ) kad Ana dobije prvi set sa 6:0, drugi bi bio formalnost, ali kad je i Betani prelomila prošle nedelje, nema opuštanja.Mada odlično servira.Ma daj bre, Petrova mora da je povredjena, koje prženje iz riterna :Hail:I tako i bi, predaja, osim ako nije odglumila, da ne bude totalni blam

Edited by Garnirung
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...