Jump to content

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper lee

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

1 Nadal, Rafael (ESP) 11,9152 Djokovic, Novak (SRB) 9,7103 Federer, Roger (SUI) 8,6904 Murray, Andy (GBR) 5,8155 Soderling, Robin (SWE) 5,2356 Ferrer, David (ESP) 4,3307 Berdych, Tomas (CZE) 3,9008 Melzer, Jurgen (AUT) 3,0559 Almagro, Nicolas (ESP) 2,73510 Monfils, Gael (FRA) 2,690 :) Nadal ne može da osvoji više poena do kraja Vimbldona, osim eventualno dodatnih 205 u Kvinsu. OTOH, Fed i Nole brane šačicu poena (mrzi me da računam, ali cenim da je negde 1000-1500) u istom periodu, i čini mi se oboje imaju šansu da uhvate Nadala čak iako ovaj odbrani sve bodove.
netačno, bodovi iz rima prošle godine su već obrisani tako da rafaborg ima priliku da osvoji još 1000 poena, do kraja W brani 5045 poena, djoker 1190, fedbot 1470- dakle ako zanemarimo Kvins, ako rafaborg uradi ono što je uradio prošle godine na kraju W imaće 12870 poena, ako bi djoker igrao finala M, R, RG i W imao bi 12140 poena, tako da tu ni eventualna titula u Kvinsu nije dovoljna da svrgne rafu pre avgusta meseca...
Link to comment
netačno, bodovi iz rima prošle godine su već obrisani tako da rafaborg ima priliku da osvoji još 1000 poena, do kraja W brani 5045 poena, djoker 1190, fedbot 1470- dakle ako zanemarimo Kvins, ako rafaborg uradi ono što je uradio prošle godine na kraju W imaće 12870 poena, ako bi djoker igrao finala M, R, RG i W imao bi 12140 poena, tako da tu ni eventualna titula u Kvinsu nije dovoljna da svrgne rafu pre avgusta meseca...
<_< Zaboravio sam Rim. Ovako je bilo kad su pre 2 godine zamenili Hamburg Madridom, pa se ti snadji u bodovima.
Link to comment
Švajcarski teniser ocenio je da Novak Đoković ima velike šanse da od Nadala preuzme čelnu poziciju svetske rang-liste (ATP)."Smatram da je Đoković sledeći prvi teniser sveta, iako počinje sezona na šljaci, koja je specijalnost Nadala", rekao je Federer.Nekada najbolji teniser sveta istakao je da Đoković ima "otvoren put ka vrhu", pre svega, zbog činjenice da "dobro igra"."Mislim da je Đokovićev uspon počeo na US openu prošle godine, iako je tada izgubio od Nadala u finalu"."Iz tog poraza je očigledno izvukao pouke, koje su mu pomogle da postane bolji igrač. To mi je postalo jasno kada me je pobedio tri puta zaredom. Za razliku od ranijih sezona, Đoković sada ne propušta šanse", objasnio je Federer.Švajcarski teniser naglasio je da će ostatak sezone na šljaci biti vrlo interesantan, pošto je to već godinama "Nadalova teritorija".U toku je turnir Masters serije u Madridu, sledi rimski Masters, pa nedelju dana po njegovom završetku Rolan Garos.(Tanjug)
Link to comment
novak neodredjeno, na momente predefanzivan
za prvi mec na ovoj nadmorskoj visini sa dosta neugodnim protivnikom - sasvim solidan mec
Igra bolje nego sto sam ocekivao. U prvom setu jedino sto nije valjalo je konverzija brejk lopti, ostalo kao po koncu.
Link to comment

Vrlo solidan mec za Novaka. Osim malog pada na pocetku drugog seta kad je morao da spasava dve brejk lopte ostalo je bilo rutinski. Ovo nije onaj isti covek iz Beograda, neverovatno je koliko mu izgleda lakne kad se makne odavde.

Link to comment
Kažem ja. Beogram (čitaj porodica) ga ubija. Baš mi žao što nisam mogao da gledam meč.
Licilo je na neke teze meceve u Americi ove godine, narocito zato sto je ova sljaka u Madridu toliko celava da brza valjda ne moze biti. Sigurno na svoje servise, gotovo stalni pritisak na servise Andersona cim mu je "uhvatio" prvi servis, mnogo strpljenja u igri i gotovo neminovan poen cim udje u zonu. Delovao je skroz stabilno i vrlo ohrabrujuce posle onog beogradskog natezanja.
Link to comment

za njegov prvi mec na turniru, a narocito posle tako malo odmora, ovo pruza razlog za zadovoljstvo. Malo je vise bezao iza osnovne linije kada nije trebalo, ali ne mozemo to uzeti kao neki pokazatelj u ovom stadijumu. Dopadaju mi se fh varijacije.Apsolutno se slazem da je oslobodjen pritisaka i to vidno. Sa onim koji se ticu streaka se izgleda iskusno nosi, da ne kazem da ih nema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...