Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

na vestima, bajden ne zna kako da izadje na kraj sa kinezima koji prave elvije™ za dzabe da ne preplave americko trziste, stiti domacu proizvodnju

Link to comment

Zaid Jilani objašnjava™ da se Jug nije okrenuo protiv demokrata zbog Civil Rights Act, da postoje i druge motivacije kod ruralnih glasača osim rasizma. 

 

Patološki idpol-brained Twitter mu besno kontrira, kaže ne, sve je na svetu rasizam, demokrate su protiv rasizma a južnjaci vole rasizam i eto, ćuti tu, sedi dole.

 

:jerry:

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
Posted (edited)

I dok su i zapadni politicari mali u nelagodi oko podrske Izraelu, niki hejli

 

 

 

Edited by Lezilebovich
  • -1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Tehnikalije su u pitanju, jbg. Bump-stock je dodatak koji od polu-automatskog oružja ne pravi automatsko, već koristi trzaj da ubrza poluatomatsku paljbu. I dalje se za jedan potisak na obaraču ispaljuje jedan metak, ali tom brzinom da izgleda kao rafal. Jbg, sve izraze znam na engleskom, baš je bezveze prevoditi. Uglavnom, ukoliko sam dobro razumeo, po ATF-u je jedini zabranjeni deo mehanizma tzv. "auto-sear", odnosno deo obaračkog mehanizma koji omogućava da za jedan potisak na obaraču oružje ispaljuje više metaka. Po toj definiciji, bump-stock je tek jedan od gedžeta koji se dodaju pušci, poput optičkog nišana, ili kompenzatora, skrivača plamena i slično.

 

Ono što mene fascinira je genijalnost dizajna te sprave, te trud koji je u to uložen i koji se ulaže da je ATF ne zabrani. Da su gun-freakovi pola od tog truda uložili u npr. lobiranje za bolje zdravstvo, već bi ga imali.

  • +1 1
Link to comment
On 20. 6. 2024. at 5:41, Engineer said:

Berni prolupao :D Ali eto, nekad iz USA stignu i lepe vesti

Zapravo i nije :)

 

Po običaju, kad obe partije tako složno glasaju, to znači samo jedno: puno para će se preliti iz državnog u privatne džepove, a onda će se neka crkavica vratiti i zaslužnim građanima kroz odgovarajuće PACove

 

(Pare za nuklearnu industriju + deregulacija. Šta bi tu moglo poći po zlu?)

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...