Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Tramp vodi protiv Bajdena, ali 2/3 anketiranih Amerikanaca ne želi ponavljanje prošlih predsedničkih izbora.

 

Quote

Donald Trump leads Democratic President Joe Biden by six percentage points in a Reuters/Ipsos poll that showed Americans are unhappy about an election rematch that came into sharper focus this week.
The nationwide poll of 1,250 U.S. adults showed Trump leading Biden 40% to 34% with the rest unsure or planning to vote for someone else or no one. The poll had a margin of error of three percentage points.
That represented a gain for Trump after a Reuters/Ipsos poll conducted earlier this month showed him and Biden tied, though a nationwide survey does not capture the subtleties of the electoral college contest that will be decided this fall in just a handful of competitive states.
As Trump handily beat his sole remaining primary challenger, Nikki Haley in New Hampshire on Tuesday, some 67% of respondents polled Monday through Wednesday said they were "tired of seeing the same candidates in presidential elections and want someone new." Still, just 18% said they would not vote if Biden and Trump were their choice.

https://www.reuters.com/world/us/americans-dismayed-by-biden-trump-2024-rematch-reutersipsos-poll-finds-2024-01-25/?utm_source=twitter&utm_medium=Social

Edited by vememah
Link to comment

Tramp po anketama ima 262 elektora od 270 potrebnih u državama u kojima ima najmanje 5 procentnih poena prednosti i pride vodi tesnije od toga u državama sa 21 elektorom.

 

Gpj7qLH.png

 

https://www.racetothewh.com/president/polls (mapa na linku je interaktivna, mogu se videti rezultati po državama pojedinačno kad se pokazivač postavi na njih)

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
On 24. 1. 2024. at 9:37, Roger Sanchez said:

Give me an r, give me an a, give me a c, give me an i, give me an s, give me a t...! 

Kaže da je pre Trumpa glasao za Obamu, mada ne isključujem da jeste rasist u nekoj meri. I mišljenja su mu toliko kontradiktorno suluda da je čitanje bilo kao čitanje dnevnika nekog ludaka.

 

Ali, priznajem mu da Jan 6 jeste bio nameštaljka. Nema šanse da policija nije imala informacije o broju ljudi, a ni da nisu mogli zaustaviti par hiljada ljudi. Smešno. Nisu čak ni koristili suzavce i druga sredstva kontrole mase...

 

Ali nevezano sa njim, Amerika ima veliki (i rastući) broj nezadovoljnih sa dvopartijskim sistemom koji na vlast uglavnom dovodi ljude koji rade u interesu sponzora svojih kampanja - velikih korporacija. I onda mi je razumljivo da zaista ista osoba može da glasa i za Obamu i za Trampa iako su dijametralno različiti - ali čini mi se da su obojica na svoj način bili malo outsideri i drugačiji od tog sistema...

Link to comment

Po kom to kriterijumu je trump protiv korporacija?

 

To se nešto stalno gura, a on i njegova administracija su uradili sve što su mogli u njihovu korist

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, Zverilla said:

Po kom to kriterijumu je trump protiv korporacija?

 

To se nešto stalno gura, a on i njegova administracija su uradili sve što su mogli u njihovu korist

Dvije velike stvari nisu:

- uvodjenje 25% carine na uvoz iz Kine je direktan udarac na profit

- preformulisanje NAFTA-e je takodje udarilo na profit, doduse uglavnom za auto-industrijske firme

 

Tu jos imas i odredjenu stigmatizaciju firmi koje posluju u insotranstvu / ondnosno sele proizvodnju. To nijedano zvucnije GOP ime nikad nije priznalo i to je (zajedno sa krtikom istog fenomena sa D strane) i definitivno unistilo free-market dogmu u javnom diskursu.

 

Doduse, ogromno snizenje poreza i deregulacija/slabljenje drzave je to fino nadoknadilo stetu iz ove dvije stavke. 

Link to comment

Ajde anti korporacie, ali meni je potpuno sumanuto da je prodata priča da je Tramp anti establišment.

 

Hej, Donald fucking Tramp je sada kao protiv establišmenta.

  • +1 3
Link to comment
25 minutes ago, Peter Fan said:

Doduse, ogromno snizenje poreza i deregulacija/slabljenje drzave je to fino nadoknadilo stetu iz ove dvije stavke. 

Iz mojih nekih kontakata s Amerima, sitnim preduzetnicima, ovo je jedan od glavnih razloga zašto podržavaju Trampa

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Zverilla said:

Po kom to kriterijumu je trump protiv korporacija?

 

To se nešto stalno gura, a on i njegova administracija su uradili sve što su mogli u njihovu korist

Ne tvrdim da jeste, ali ga ljudi tako, percipiraju, a i sam se trudi da se pokaže kao anti-establishment - što naravno jeste i anti-corporate.

 

Meni sa strane nedovoljno upoznatom deluje da je njemu stalo samo do sopstvenog dupeta - e sad da li je to bolje od establishment igrača koji brinu i za dobrobit svojih sponzora, ne bih znao reći... Da nije uz to i lud i glupak, lakše bi mi bilo što ga toliki vole...

 

 

  • +1 1
Link to comment
Quote

BREAKING: The U.S. Army has deployed armored units to Texas for "scheduled military drills," aligning with the movement of additional National Guard troops from various states dispatched to fortify Texas's border.

 

:s_c:

Link to comment
×
×
  • Create New...