Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

2 hours ago, jezovuk said:

Šta biva ako odluka opstane?

Ne sme na primaries u Koloradu? Ali ako dobije na kraju primaries ukupno na nivou celih SAD, može da bude u ponudi na predsedničkim izborima i u Koloradu?

 

Ova glupost bice oborena na Supreme Court. 

Moze na balot za predsednika da se dobise ime ako nema tvog kandidata na listi. 

 

2 hours ago, 189- said:

meni nikako ne ide u glavu kako uopste moze da se kandiduje kada vec mesecima ide na sudjenja i to zbog ne malih stvari..

 

Ima pravo. 

Mora da je stariji od 35godina, da zivi u usa zadnih 14-15 godine i da je rodjen na americkom tlu. 

Link to comment
2 hours ago, 189- said:

ovo apsolutno nije odgovorilo na moje pitanje, ali hvala na pokusaju. 

 

Pa lepo ti napisah sta su requirements. Cak i da je neko u zatvoru ima prava da bude kandidat za predsednika. Ne znam sta ti nije jasno. 

A trampa mogu da impeach do mile volje. Nemaju dovoljno dokaza za bilo sta. On ovim samo dobija na popularnosti

Link to comment

Nije još osudjen ni za šta, trenutno su u toku pripreme za sudjenje za 6. januar, kradju poverljivih dokumenata pri odlasku iz Bele Kuće na federalnom nivou, i pokušaj izborne kradje u Džordžiji (čuveni snimljeni “perfect call” ajd nadji mi 11000 glasova). 

Civilno sudjenje za naduvavanje vrednosti njegovih poslova u Njujorku je pri kraju, ali tu rizikuje “samo” 250M$, razmontiranje firme i zabranu poslovanja u lokalu. 
 

Medjutim, stavka u ustavu da pobunjenici protiv USA ne mogu da bidu birani ne zahteva izričito presudu. Taj član je uveden posle gradjanskog rata da južnjaci ne bi bili birani posle poraza. 
 

Imaš recimo ovde pregled trenutne situacije. 

Edited by braca
  • Hvala 4
Link to comment

Sad lepo texas i florida da urade isto za bajdena 

 

 

Umesto da ste zabrinuti (vi, ameri) za konstantno nipodaštavanje ustava od strane demokratske elite...ogranicavanje prava gradjana po ustavu, bez obzira na politicku orijentiranost (kao i one koji ne obracaju paznju na politiku)...vas mrznja prema trampu totalno oslepela. 

Ova administracija je ravna nacističkim pogledima. Skoro preslikana i ne jebu zivu silu. Ne pljujem ovde samo demokrate vec i RINO republikance. 

 

Americki Ustav je najbolji ustav napisan na svetu. Ko ne shvata koliko je savrsen taj je idiot. 

Edited by mustang
  • Haha 4
Link to comment
×
×
  • Create New...