Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

10 minutes ago, Roger Sanchez said:

Lakše malo s genocidom, ono, zamisli da se nešto slično događa na recimo istoku i da u tom sudjeluje recimo Rusija, i onda odvagni jel ćeš tako lako izvući tu granatu

 

Ne znam zasto ne bih, evo na primer ono u Buči je genocid i medjunarodni sud pravde radi svoj posao i naziva stvari pravim imenom.

Ako ovo što Izrael radi nije genocid, evo ti me slobodno ispravi i objasni mi šta je. Ako nije to onda ćemo preformulisati u "sponzor izraelskih fašista koji vrše ratne zločine nad civilima". S tom kvalifikacijom ne bi trebalo da imaš problem.

A prvo ti je zasmetalo što sam napisao da Bajden itekako zna da laže. Hoćeš da kažeš da to nije istina?

Edited by Meazza
Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:

Lagati da Xi nije diktator jer su imali lijepi sastanak i slat će pande je baš onako lame.

 

Biden je rekao istinu, Xi jeste diktator. Ja samo kazem da ume itekako da laze kad mu to treba. Sad nije imao razloga da to radi.

Link to comment
7 minutes ago, Roger Sanchez said:

Lagati da Xi nije diktator jer su imali lijepi sastanak i slat će pande je baš onako lame.

Xi nije diktatoriao :)

 

Ako SAD, pre svega onaj Blinen, pokusavaju da naprave nekakav dijalog sa Kinom, onda nema razloga Dzo da "kvari" pricu. Tj treba da se usaglasi sa Blinkenom. Ovako izigrava vilu Ravijojlu i razgradi ono sto Blinken napravi. 

 

Ako je brat Xi diktator, sto su se onda sastajali, ruckali i setkali po parku kao zaljubljeni, ili usrani, golubovi :D

 

Edited by x500
Link to comment
8 minutes ago, Meazza said:

ono u Buči je genocid i medjunarodni sud pravde radi svoj posao i naziva stvari pravim imenom.

Niti je itko osim Ukrajine to okarakterizirao kao genocid, kao ni cijelu agresiju, a najmanje međunarodni kazneni sud. Na malo užem planu, manje puta se bacao genocid na post u 2 godine 100% rata u Ukrajini na odgovarajućoj temi ovdje nego u mjesec i nešto dana Gaze.

Link to comment
7 minutes ago, x500 said:

Ako je brat Xi diktator, sto su se onda sastajali, ruckali i setkali po parku kao zaljubljeni, ili usrani, golubovi :D

Pa Biden je to radio u nadi da ga intelektualci kao ti i Meazza manje nazivaju warmongerom :fantom:

 

Iako im se stavovi o Tajvanu približili nisu, evo, pande dolaze, vojske opet razgovaraju. Kazaljke na doomsday clocku dalje od podneva! Što još oćete od Joea, pitam ja vas? Da se sastadne s Putinom i kaže mu da mu je slađi nego ikad?

Edited by Roger Sanchez
  • Haha 1
Link to comment

Uvijek kad se ovako podignu tenzije, ja se sjetim Donalda Mirotočivog, svijeta u kojem mirno žive svi, kao hipici

 

7.3.2019.

Quote

During Mr Obama's eight years in office, 1,878 drone strikes were carried out, according to researchers. Since Mr Trump was elected in 2016, there have been 2,243 drone strikes. The Republican president has also made some of the operations, the ones outside of war zones, more secretive. As a result, things have different today: under Mr Trump, there are more drone strikes - and less transparency.

 

Bog rata Biden:

Quote

Table-1-1.jpg

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Just now, Roger Sanchez said:

Niti je itko osim Ukrajine to okarakterizirao kao genocid, kao ni cijelu agresiju, a najmanje međunarodni kazneni sud. Na malo užem planu, manje puta se bacao genocid na post u 2 godine 100% rata u Ukrajini na odgovarajućoj temi ovdje nego u mjesec i nešto dana Gaze.

 

Ma neka bude da si sve u pravu, ako nije genocid onda nije genocid, evo verujem ti na rec. Poenta je da Bajden podrzava i stiti izraelske fasiste dok vrse ovaj masakr u Gazi, a ti mu ovde pises panegirike, ostavljas zaljubljene emođije i negodujes ako se napise bilo sta lose o njemu, cak i to da mu nije nikakav problem da slaze. 

  • +1 1
Link to comment

Rodjo, ono sto radi je kontra onoga sto radi Blinken. Kao rastimovani orkestar, ili igraju dobrog/loseg policajca.

 

Zamisli da je u vreme Kisindzera i pravljenja odnosa sa drugom Maom tadasnji SAD predesednik udarao u "talambas". 

 

Link to comment

To je vanjska politika, nobody cares, a Xi najmanje. Samo online brigada Senilni Biden, dobro zastupljena i na PPP-u, pretvara to u strašan problem. 

 

Strašan problem za Bidena je ovo

Odavde 

Link to comment
32 minutes ago, ObiW said:

To je najmanje što bi mogao da uradi. Mogao bi i koju o radjanju multipolarnog sveta.

Mogli bi da podnesu zahtev za clanstvo u BRICS, i da nastupi mir u svetu.

 

  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...