Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

7 hours ago, black mirror said:

u nekom normalnom svetu privatne banke ne bi trebalo da postoje kao i privatna vojna industrija, farmaceutska industrija, privatni mediji...

 

nego uzivam da gledam da kada u kapitalizmu koriste socijalizam kao spas od sranja, kokice :happy:

 

Imaš takav "normalan svet" u tzv. Demokratskoj Narodnoj Republici Koreji (za više detalja raspitaj se kod noskich-a). Pa onda u Kubi i još par država. Veoma prosperitetna i napredna društva. 

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, x500 said:

Ovo je debela svinjarija, opet ce drzava da spasava dupeta bogatasa i menadzera koji se "kockaju". Sve to ce placati obican covek kroz inflaciju i poreze. 

Ali nije bas tako... nisu spasili ljude koji su se "kockali" (kao sto su vlasnici i investitori i menadzeri u banci),nego su spasili firme koje su parkirale novac kod njih. 
fakat jeste da je i to bogatiji deo nacije, ali oni nisu rizikovali i kockali se, nego su jednostavno stavili novac u banku.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

jednostavno stavili novac u banku

Stavljali su i drugi, nećemo reći siromasi, $ 250 000, ali ako bi im dosad paja bio duži od toga, odsjekli bi što preteže, njima, meni i tebi

 

Sad ispada da je ova risk-taking pushing the envelope kapitalna banda imala svoju omiljenu relaxed fensi kapitalističku banku (s kojom su imali i druge aranžmane kojima se ne hvale, nije im bezveze bio payroll kod njih) za koju je odmah kad je zaškripila izmišljen interventni socijalizam.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Ali nije bas tako... nisu spasili ljude koji su se "kockali" (kao sto su vlasnici i investitori i menadzeri u banci),nego su spasili firme koje su parkirale novac kod njih. 
fakat jeste da je i to bogatiji deo nacije, ali oni nisu rizikovali i kockali se, nego su jednostavno stavili novac u banku.

kako nisu spašavali menađmenttm koliko se ja sećam članovi uo velikih banaka su 2008 dobili otpremninu u iznosu od po nekoliko desetina miliona prilikom napuštanja svojih pozicija 

Link to comment
Just now, gone fishing said:

kako nisu spašavali menađmenttm koliko se ja sećam članovi uo velikih banaka su 2008 dobili otpremninu u iznosu od po nekoliko desetina miliona prilikom napuštanja svojih pozicija 

Da 2008, ali ne i kod SVB 

Link to comment
34 minutes ago, Lezilebovich said:

Da 2008, ali ne i kod SVB 

A zasto (jos uvijek) nisu privedeni pred lokalnog sudiju sa lisicama na rukama? Doticni su par nedelja i dana prije kolapsa prodalli akcije banke u vrijednosti od destetinu milona dolara, a sama banka je 8 mjeseci bila bez onog sto se zove Chief RIsk Officer. Tu ima i los menadzment, ali i privredni kriminal - ali nikom nista. 

 

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, Peter Fan said:

A zasto (jos uvijek) nisu privedeni pred lokalnog sudiju sa lisicama na rukama? Doticni su par nedelja i dana prije kolapsa prodalli akcije banke u vrijednosti od destetinu milona dolara, a sama banka je 8 mjeseci bila bez onog sto se zove Chief RIsk Officer. Tu ima i los menadzment, ali i privredni kriminal - ali nikom nista. 

 

Edit: citirao sam pogrešan post.

CRO može biti VD dok se ne nadje stalni, a može i CEO da to bude.

Edited by dragance
Link to comment
3 hours ago, SNARC said:

fake...ili bar neverovatno :)

 

Ja bih dozvole za umiranje davao tek kad se podnese obrazac xyz da je porez plaćen.

Link to comment
×
×
  • Create New...