Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

5 minutes ago, Moonwalker said:

Verovatno ponajpre Florida, zeznuta joj je struktura tla. Isusene mocvare (onaj severni deo) i sundjerasto tlo. Tamo ima svacega po onim barama, a ne samo aligatrora. Pitanje sta dolazi do sistema pijace vode i kako se istim upravlja (cija nadleznost) i koje su obaveze u preciscavanju.

 

Evo nekog sajta koji govori za pojedine drzave. Ne videh da je Florida ovde.

 

State Action on Drinking Water - River Network

 

mozda je privatno kao i ona pruga u istocnoj palestini

  • Haha 1
Link to comment
27 minutes ago, cedo said:

 

mozda je privatno kao i ona pruga u istocnoj palestini

 

Pa moze da bude. Ali bistar si ti i ako nadjes vremena  gugluj i proveri ako te to interesuje.

 

Uostalom i kod nas u ex SFRJ i Evropi  imas indutrijske pruge koje nisu u sistemu drzavnih zeleznica i one ih ne odrzavaju.

 

Gde su elektrane,  aluminijumski kombinati? Ako je to bila industrijska pruga odrzava je industrija kojoj pripada. Je li tako? Jeste. Kontrolise neka inspekcija.

 

Inace na Floridi se pri Univerzitetu Florida u Gejnsvilu nalazi PURC (Public Utility Research Center) koji se bavi(o) time sta se od prirodnih monopola moze privatizovati ili podvesti pod javno-privatno. Najradije bi sve, ali jbg ne moze, skupo svima, a potrebno. Ideje posebno za/iz Juzne Amerike su bile da se snabedevanje pijacom vodom moze privatizovati (zaboravila sam vec koje zemlje, davno sam to citala).

 

 

Public Utility Research Center | UF Warrington (ufl.edu)

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

 

Pa moze da bude. Ali bistar si ti i ako nadjes vremena  gugluj i proveri ako te to interesuje.

 

Uostalom i kod nas u ex SFRJ i Evropi  imas indutrijske pruge koje nisu u sistemu drzvanih zeleznica i one ih ne odrzavaju.

 

Gde su elektrane,  aluminijumski kombinati? Ako je to bila industrijska pruga odrzava je industrija kojoj pripadaju. Je li tako? Jeste. Kontrolise neka inspekcija.

 

Inace na Floridi se pri Univerzitetu Florida u Gejnsvilu se nalazi PURC (Public Utility Research Center) koji se bavi(o) time sta se od prirodnih monopola moze privatizovati ili podvesti pod privatno. Najradije bi sve, ali jbg ne moze. Ideje posebno za Juzne Ameriku su bile da se snabedevanje pijacom vodom moze privatizovati (zaboravila sam vec koje zemlje).

 

 

Public Utility Research Center | UF Warrington (ufl.edu)

 

u principu me ne interesuje

ono sto je jasno jeste da je novac problem ... dal u drzavnom ili u privatnom

netko ga zgrce

ostaje inspekcija

Link to comment
Just now, cedo said:

 

u principu me ne interesuje

ono sto je jasno jeste da je novac problem ... dal u drzavnom ili u privatnom

netko ga zgrce

ostaje inspekcija

 

Pa sto pitas kad te u principu ne zanima :D

 

Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

 

Pa sto pitas kad te u principu ne zanima :D

 

 

a sta znam, nismo dugo pricali u nekoj opustenoj atmosferi otkako je ovo ludilo pocelo u ukrajini

 

smatram da je bolje drzati neke stvari u drzavnoj kontroli

posebno one od vitalnog znacaja za stanovnistvo

privatni kapital ce uvek prvo da gleda svoj interes, sto je i normalno

Link to comment
10 minutes ago, cedo said:

smatram da je bolje drzati neke stvari u drzavnoj kontroli

posebno one od vitalnog znacaja za stanovnistvo

privatni kapital ce uvek prvo da gleda svoj interes, sto je i normalno

 

Pa dobar deo i kod njih jeste u drzavnoj (javnoj) kontroli  ili vecinom kad su u pitanju npr elektricne mreze. I posluju kao prirodni monopoli koje kontrolisu regulatorna tela. Povezani su po interkonekcijama koje pokrivaju vise susednih drzava. Nadji sam u meri koliko te ta tema zanima.

 

Ne ocekujes valjda da federalna drzava od skoro 350 miliona ljudi na onolikom prostoru i sa svim razlicitim vremenskim uslovima na svojoj teriroriji centralizuje tako nesto na jednom mestu. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 

Pa dobar deo i kod njih jeste u drzavnoj kontroli ili vecinom kad su u pitanju elektricne mreze. I posluju kao prirodni monopoli koje kontrolisu regulatorna tela. Povezani su po interkonekcijama koje pokrivaju vise susednih drzava. Nadji u meri koliko te ta tema zanima.

 

Ne ocekujes valjda da federalna drzava od skoro 350 miliona ljudi na onolikom prostoru i sa svim razlicitim klimama centralizuje tako nesto na jednom mestu.

 

nije amerika centralizovana drzava, ima njih 50 i koliko

voda za pice ne treba da je u privatnom vlasnistvu

lecenje ne treba da je u privatnom vlasnistvu, cisto da se ne bi netko zapitao zasto sin nije majci platio osiguranje

dzaba sva velicina, to je failed state

 

  • +1 1
Link to comment

Federal Railroad Administration

 
From Wikipedia, the free encyclopedia
 
Federal Railroad Administration
Logo of the United States Federal Railroad Administration.svg
Agency overview
Formed April 1, 1967; 55 years ago
Jurisdiction United States Government
Headquarters Washington, DC
Employees 850
Annual budget $1.561 billion (2008)[1]
Agency executive
Parent agency U.S. Department of Transportation
Website railroads.dot.gov Edit this at Wikidata

The Federal Railroad Administration (FRA) is an agency in the United States Department of Transportation (DOT). The agency was created by the Department of Transportation Act of 1966.[3] The purpose of the FRA is to promulgate and enforce rail safety regulations, administer railroad assistance programs, conduct research and development in support of improved railroad safety and national rail transportation policy, provide for the rehabilitation of Northeast Corridor rail passenger service, and consolidate government support of rail transportation activities.[4]

The FRA is one of ten agencies within DOT concerned with intermodal transportation. It operates through seven divisions under the offices of the Administrator and Deputy Administrator. These divisions are: Financial Management and Administration, Chief Counsel, Civil Rights, Public Affairs, Public Engagement, Railroad Policy and Development, and Safety. It has a staff of about 850.[5]

Function[edit]

 
The FRA oversees both passenger (top) and freight (bottom) rail operations in the United States.

All passenger and freight rail travel in the United States on the national interconnected rail infrastructure is subject to regulation by the FRA. FRA regulates public and intercity rail services, but does not regulate "closed" railways that operate exclusively on private property, such as a rail system between buildings at a steel mill, nor does it regulate subways, light rail or elevated intra-city passenger rail systems that do not connect to any public rail networks.[6] Most notably, the FRA enforces safety regulations, such as speed limits and requirements for safety features such as positive train control.[7] Non-legislative recommendations for FRA policy come from the Rail Safety Advisory Committee, established in 1996,[8] though much of FRA policy is created via congressional legislation; for example, the Rail Safety Improvement Act of 2008 was an act of Congress, which the FRA enforced through a series of regulations published two years later.[9] These regulations include enforcement of positive train control and enforcement of more stringent conductor certification requirements.[10][11]

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, cedo said:

 

nije amerika centralizovana drzava, ima njih 50 i koliko

voda za pice ne treba da je u privatnom vlasnistvu

lecenje ne treba da je u privatnom vlasnistvu, cisto da se ne bi netko zapitao zasto sin nije majci platio osiguranje

dzaba sva velicina, to je failed state

 

 

Nista ti ja ne sporim, pogotovo to za pijacu vodu.  Za ostalo se pitaju Ameri sta im odgovara

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
16 hours ago, Moonwalker said:

 

Ideje posebno za/iz Juzne Amerike su bile da se snabedevanje pijacom vodom moze privatizovati (zaboravila sam vec koje zemlje, davno sam to citala).
 

Bolivija, grad je Kočabamba, krajem prošlog veka su tamo izbili sukobi sa policijom i bilo je i poginulih. Više detalja ima u jednom od najboljih dokumentarnih filmova ikad snimljenih, The Corporation.

 

Inače je juče matori Rupert priznao da su njegovi puleni svesno lagali nakon poslednjih američkih predsedničkih izbora gurajući priču riđokosog mizoginog rasističkog homofobičnog lažljivog lopovskog govedatm i njegovog advokata Đulijanija o krađi glasova - Dominion, firma koja proizvodi glasačke mašine (koliko sam razumeo ima zaposlene i u Srbiji) tuži Foks i po svemu sudeći će da dobije traženih preko milijardu dolara nadoknade (nije samo Rupert priznao da su svesno lagali, Taker Karlson je posebno živopisno objašnjavao kako im je laž sastavni deo posla).

 

SaE

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
56 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Inače je juče matori Rupert priznao da su njegovi puleni svesno lagali nakon poslednjih američkih predsedničkih izbora gurajući priču riđokosog mizoginog rasističkog homofobičnog lažljivog lopovskog govedatm i njegovog advokata Đulijanija o krađi glasova - Dominion, firma koja proizvodi glasačke mašine (koliko sam razumeo ima zaposlene i u Srbiji) tuži Foks i po svemu sudeći će da dobije traženih preko milijardu dolara nadoknade (nije samo Rupert priznao da su svesno lagali, Taker Karlson je posebno živopisno objašnjavao kako im je laž sastavni deo posla).


Odvratni su onako kolektivno i spolja i iznutra. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
×
×
  • Create New...