Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne brinite, CNN će izvestiti o svim tim stvarima... samo časkom da se postara da ima dovoljno crnih doktora za crne pacijente, latino doktora za latino pacijente, itd.

 

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Jbt kad ce iko od debilnih USA politicara da pomene probleme radnicke klase, srednjeg i nizeg sloja (svih boja i seksualnih orijentacija), rastuce nejdnakosti, vec beskrajno kenjaju o crnim/zutim/zelenim i LGBT pravima.

 

Cini mi se da je imperija u opadanju, i ovim mazu oci sirokim masama, da se ne bi pitali ko uzima lovu.

A dobro dodje i pokoji rat, da jos malo skrene paznju.

 

Edited by brusli
Link to comment

Pa da imaju rešenja koja bi mogli da ponude, verovatno bi se neko nekad i pozabavio tim pitanjima. Ko proba nešto, makar na najbazičnijem nivou ("aj da ljudi mogu da idu kod lekara o trošku države") biva dočekan na nož tako brutalno da se sam pokaje, izvini, i krene da duva u istu sviralu kao i svi ostali.

 

Dakle pošto alternativa realno ne postoji, ostaje samo beskrajno mazanje očiju i lepljenje tapeta preko pukotina u nosećim zidovima.

 

 

Link to comment

Npr za pocetak da posalju neki ultimatum poreskim rajevima, to je sasvim prakticno resenje, ako ima volje.

Mogu i da priprete nekim uvodjenjem demokratije, ako ovi krenu da vrdaju.

Da uvedu progresivni porez na bogatstvo na globalnom nivou itd.

 

Ali ne, bitnije je da kenjaju zasto crni/zuti/zeleni/LGBT nisu na prvim stranicama pretrage na instagramu.

 

Meni iskreno nije jasno kako se ljudi na Zapadu ne sablaznjavaju ovakvim stanjem stvari, otprilike kao sto je njima cudno da se vecina Srba ne sablaznjava sa Misom Vacicem i tom ekipom.

 

Edited by brusli
Link to comment

Sablažnjavaju se itekako, ali je taj neki lobi mladjarije mnogo jak (na tviteru) i sledi kenselovanje odmah. Polako se stvari menjaju.

 

Ne znam da li je došlo do tebe, ali USA je dogovorila sa većinom minimum porez na korporacije na globalnom nivou, tj da ne mogu svoju zaradu da prebacuju iz jedne države u nisko poresku. Dobar početak.

  • Haha 1
Link to comment

Suvise malo i suvise kasno...

 

Hocu reci postoji ogromna nesrazmera kojom se potenciraju neki (manji) problemi u odnosu na ovaj kljucni problem danasnjeg Zapada.

I ispiranje mozga koje je uznapredovalo.

 

Kao i da nema neke ozbiljne partije kojoj bi ovo bio kljucni deo programa.

Ebala ih demokratija gde mozes da glasas za Kurtu ili Murtu.

 

Edited by brusli
Link to comment

Dva brata, Pakistanca, su nakon vise od 20 godina istraznog zatvora na Kubi pusteni na slobodu. Samo istrazni postupak bez podizanja optuznice, sudjenja i presude.

Uhapsilo, odvelo i zatvorili, navodno sporadicno mucilo, i nakon 20 godina pustilo. Cela vest na DW.

Link to comment

To je bio zaplet u jednoj Dr. House epizodi, i ispiranje sinusa i parazit na mozgu.

 

Doduše, tamo je pacijent imao neku alatku za valjda ceđenje te mirišljave vode kojom je prao sinuse; pokupio na proputovanju kroz Treći svet i doneo u Ameriku, budala. Preko nje se zarazio, preko nje su ga naši heroji uspešno dijagnostikovali. (Spoiler alert, pre brat bratu četvrt veka je išla epizoda.)

Link to comment

Mislim da bese isti slucaj pre godinu-dve, samo je zena bila u pitanju. A ima i slucaj da je neko zapatio od plivanja po nekoj mocvari ili slicno.

Pritom, doktori uvek daju upozorenje da se nikad ne koristi cesmovaca bez prokuvavanja, to sto je vruca ne pomaze. Plus, u svakom uputstvu za te spravice pise isto to.

Link to comment
×
×
  • Create New...