Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

2 hours ago, Mel said:

Nema placenog bolovanja, ili nema bolovanja uopste as in - razbolis se od necega ne dodjes na posao i paf otkaz.

 

Ne daju im olako otkaze jer je posla previše, večito su u deficitu sa radnom snagom, ali im prosto ne plate za dane koje su odbolovali. 

 

Slobodne dane za koje se prijaviš unapred kažu da često zahtev bude odbijen - nema se kad, posao mora neko da odradi.

 

Uslovi su tako nepovoljni jer železnica odavno pokušava da svede radnu snagu na minimum radi uštede; pa posle kad ljudi neće tu da rade, ponude im jaču platu da ih namame, ali onda krenu da ih gaze ovako.

 

Moraš da si na raspolaganju 24/7, ako neko izostane pozovu te da uskočiš, što kažu da se rutinski dešava - opet, jer večito fali ljudi za toliko posla.

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Ne daju im olako otkaze jer je posla previše, večito su u deficitu sa radnom snagom, ali im prosto ne plate za dane koje su odbolovali. 

 

Slobodne dane za koje se prijaviš unapred kažu da često zahtev bude odbijen - nema se kad, posao mora neko da odradi.

 

Uslovi su tako nepovoljni jer železnica odavno pokušava da svede radnu snagu na minimum radi uštede; pa posle kad ljudi neće tu da rade, ponude im jaču platu da ih namame, ali onda krenu da ih gaze ovako.

 

Moraš da si na raspolaganju 24/7, ako neko izostane pozovu te da uskočiš, što kažu da se rutinski dešava - opet, jer večito fali ljudi za toliko posla.

 

 

Ako im odgovara taj model to je freelance manje vise, obucen u radni ugovor za regularnu firmu. Meni je jedino normalno za ovaj tip firmi imati neki overhead, a ovi rade upravo suprotno, neodgovorno ali profit. I cela Amerika onda radnike gleda besno?

  • +1 1
Link to comment

Tako nešto je pisao i Bloomberg u avgustu: 

 

Railroads Get Off Track in Obsessing About Profit Margins
The companies have angered customers and alienated workers while leaving little room for growth.

 

US freight railroads are in a bit of a predicament, and it’s not just because they are going down to the wire on labor contract negotiations with their 115,000 workers.

Large railroads, including Union Pacific Corp. and Warren Buffett’s BNSF Railway Co., have juiced their profits so high by increasing efficiency and paring their workforces over the last several years that they have boxed themselves into a corner with no catalyst to keep attracting investors. Adjusted operating margins for the five largest US railroads were 41% last year, compared with 29% 10 years ago and 15% less than a couple of decades ago. Those margins are off the charts when compared with other transportation companies, including trucking, parcel, air freight, maritime shipping, airlines, you name it.

 

Ne znam kako cela Amerika gleda radnike, ne živim tamo, ali iz medija se može zaključiti samo da ih posmatraju kao štetočine.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, 3opge said:

imas neograniceni placeni PTO?

 

Da, samo moram da ga najavim bar dve nedelje unapred i da mi odobre. 

 

Ideja je da ne bi odobrili ako neki hitan posao čeka, ali to se za ovih par godina još nije desilo.

 

Plaćaju me kalifornijski minimalac za prilično specijalizovan posao, tako da ih valjda ne košta previše moje vreme.

 

Link to comment
40 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Da, samo moram da ga najavim bar dve nedelje unapred i da mi odobre. 

 

Ideja je da ne bi odobrili ako neki hitan posao čeka, ali to se za ovih par godina još nije desilo.

 

Plaćaju me kalifornijski minimalac za prilično specijalizovan posao, tako da ih valjda ne košta previše moje vreme.

 

 

Ti si bese u nekom advertajzingu?

 

Ovaj clanak bukvalno pise ovo sto sam ja pomislila da je u pitanju, jedino je onda bizarno to gledanje na radnike kao na stetocine od strane drugih radnika. Bizarno, ne cudno, to je cesto i ovde. Ja uvek nekako mislim znam kojoj klasi pripadam, a ovi drugi valjda svi zamisljaju da su neki hoch ili sta je vec objasnjenje tog fenomena gde se ne prepoznaju u ovome i posledicno su nesolidarni.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Ne daju im olako otkaze jer je posla previše, večito su u deficitu sa radnom snagom, ali im prosto ne plate za dane koje su odbolovali. 

 

Slobodne dane za koje se prijaviš unapred kažu da često zahtev bude odbijen - nema se kad, posao mora neko da odradi.

 

Uslovi su tako nepovoljni jer železnica odavno pokušava da svede radnu snagu na minimum radi uštede; pa posle kad ljudi neće tu da rade, ponude im jaču platu da ih namame, ali onda krenu da ih gaze ovako.

 

Moraš da si na raspolaganju 24/7, ako neko izostane pozovu te da uskočiš, što kažu da se rutinski dešava - opet, jer večito fali ljudi za toliko posla.

 

 

inace revolucionarno iskustvo nas, Amerikance, uci da nista sto je public ne radi kako treba.

Tako je recimo MBTA ovde jako kilava, posluje s gubicima, kasne itd itd

stoga rado gusimo revolucije u zametku.

 

  • -1 1
Link to comment
11 minutes ago, 3opge said:

rado gusimo revolucije u zametku.

Ma da je samo revolucije i da je samo u Ameriki, nego i ako je demokratski, sta tu koji kurac ima da se bira:

patrice-lumumba.jpg

 

Aj' ne lupaj 'leba ti, radije se drzi cega se vec drzis, сочније je, zvucnije, pikantnije...;)

Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

Ma da je samo revolucije i da je samo u Ameriki, nego i ako je demokratski, sta tu koji kurac ima da se bira:

patrice-lumumba.jpg

 

Aj' ne lupaj 'leba ti, radije se drzi cega se vec drzis, сочније je, zvucnije, pikantnije...;)

 

ajd lepo odjebi sa tvojim ocinskim savetima i izvrtanjem smisla skoro svakog mog ali i tudjih postova.

pustam te nekoliko puta bez odgovora ali ne bas uvek

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Plaćaju me kalifornijski minimalac za prilično specijalizovan posao

Kukavnu američku specijalizovanu radničku klasu si ugasio :cry: u ortakluku s 220px-Caricature_of_%22Organized_Big_Bus

Link to comment
25 minutes ago, Mel said:

Ti si bese u nekom advertajzingu?

 

Ovaj clanak bukvalno pise ovo sto sam ja pomislila da je u pitanju, jedino je onda bizarno to gledanje na radnike kao na stetocine od strane drugih radnika. Bizarno, ne cudno, to je cesto i ovde. Ja uvek nekako mislim znam kojoj klasi pripadam, a ovi drugi valjda svi zamisljaju da su neki hoch ili sta je vec objasnjenje tog fenomena gde se ne prepoznaju u ovome i posledicno su nesolidarni.

 

Digitalni marketing, da. 

 

Bizarno jeste, verovatno kao posledica generacijske indoktrinacije u ideju savršene meritokratije. "Ko nema, taj sigurno ni ne zaslužuje da ima. Ja isto nemam, ali ja ću da radim i da se trudim pa ću da zaslužim i onda jednog dana... a ne kao ovi ostali, bagra neambiciozna."

 

Nije striktno američka stvar, ima svugde tog lateralnog prezira prema sebi bližnjima. Evo ova studentkinja npr.

 

qlcapxhkex3a1.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=cc334c3a7f527c3603ab97de6df5e2e1b71d5152

 

 

15 minutes ago, 3opge said:

inace revolucionarno iskustvo nas, Amerikance, uci da nista sto je public ne radi kako treba.

Tako je recimo MBTA ovde jako kilava, posluje s gubicima, kasne itd itd

stoga rado gusimo revolucije u zametku.

 

Koje revolucionarno iskustvo vas to uči, ono iz 1783? :D 

 

Ja bih pre rekao da je učenje™ palo u neko kasnije doba, ali dobro.

 

 

Link to comment
16 minutes ago, Roger Sanchez said:

Kukavnu američku specijalizovanu radničku klasu si ugasio :cry: u ortakluku s 220px-Caricature_of_%22Organized_Big_Bus

 

14 minutes ago, 3opge said:

revolucionarni lumpen-proletarijat na minimalcu

 

Ne, ne, objasnio sam pre neki dan ali ne čitate!

 

Vini Svinji™ uzme platu, i slobodne dane, i sve, a onda umesto da radi dođe na PPP ili na Tviter da se zajebava, da traći radno vreme u veseloj atmosferi & dobrom društvu. 

 

Sve ih miniram iznutra, razumete, podrivam? Pa ako me se setite na Praznik rada - setite se; ako ne - nema veze, ja sam samo radio svoju dužnost.

  • Hvala 1
Link to comment

Jebiga, ako bude dotle došlo da me američki redpilled radnici primoraju da odgovaram za svoju kolaboraciju sa mrskim vlasnikom marketinške agencije... vadiću se da sam Third-World Maoist i kao takav ne pripadam njihovoj jurisdikciji, neka rade ekstradiciju drugu Xiju pa da on vidi šta će sa mnom.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...