Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

sta se ceka. jel svetla ili tamna buducnost? :D 

 

kazu pensilvanija flipnuta ... jel tu sigurno >50 za demokratu

jos dve tri se vuku oko dovoljno glasova za pobedu sada (gruzija, las vegas,mozda adetolumpo i kris pol) ... koliko razumem ima nvo glasanje ako nema nitko nad 50%

citam da bi republikanci trebali da okrenu kongres, ali za sada su demokrate izgubile samo dva mesta tamo

 

Edited by cedo
Link to comment

Nije totalni ali priličan fejl republikanaca. U ovom momentu deluje da će uzeti HOR ali nema priče ni o kakvom talasu. U Senatu se čekaju Nevada, Viskonsin i Džordžija. Pitanje je šta je ostalo od glasova u Nevadi i verovatno ćemo imati drugi krug u Džordžiji. Demokratama treba jedna od ovih da bi im ostao senat. 

 

Od one 3 trke za koje sam pisao u Virdžinij, republikanci su okrenuli VA-02 ali nisu VA-07 i VA-10. Na istoku nisu okrenuli ništa, sve je ostalo demokratama, oba iz NH i oba kompetitivna iz Konektikata i Rod Ajlenda. U Ohaju, Mičigenu i Pensilvaniji sve kompetitivno uzele Demokrate. Republikanci najbolje prošli osim Floride u Njujorku čini mi se. Ostalo što su pokupili su izmenjeni distrikti. Čeka se Arizona, Kalifornija, Njujork, Kolorado, Oregon itd. 

Edited by theanswer
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Oh noes, Red Wave propo? :cry:

 

Nije loš recept za Plave™, objaviš po jedan rat za slobodu & demokratiju pred svake sledeće izbore i bog da te vidi.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Od ova preostala 4 senat mesta, izvesno je da će Republikanci dobiti Viskonsin. To je prilično zanimljivo jer pred početak ciklusa Ron Džonson je delovao kao najugroženiji incumbent Republikanac. 

 

Međutim, u ova 3 preostala, Demokrate mi deluju kao favoriti. U Arizoni imaju veliku prednost od 100k glasova i ostali su glasovi poštom koji istina kako kasnije stižu pogoduju više Republikancima ali 100k je 100k. Mislim da će Lejk da izvuče ovo protiv Hobs za Guvernera, tako da eto bar jedna pobeda za MAGA krilo partije. 

 

U Nevadi Laksalt vodi za 22000 glasova, tj u stvari kad učitaju poštu iz Klarka koja je stigla i prebrojana već do izbornog dana to je nekih 19000. E sad, ostaje pitanje glasova poštom koji tek treba da dođu jer rekao sam mogu biti poslati najkasnije sa danom izbora pa stižu do subote ali ključ je ona pošta koju su ljudi sami donosili u tzv drop boxove na izbornim mestima da ne moraju da čekaju red. Svi ti glasovi su prodemokratski. Npr u poslednjoj gomili pošte na 15k glasova, Demokrate su uzele 3k. Pitanje je koliko je ove pošte ostalo i koliko će još stići ali isto ko u AZ mi se čini da D uzimaju senat a R guvernersko mesto. 

 

Konačno, u Džordžiji će izvesno biti runoff. Vornok Demokrata bi bio priličan favorit u toj trci. 

Edited by theanswer
Link to comment
9 minutes ago, Lezilebovich said:

Da li su Trampovi puleni najvise podbacili ili su svi Trampovi :( ? 

 

Deluje da će Loren Bobert u Kolorado trećem distriktu izgubiti iako bukvalno nije bila ni na radaru da bi mogla biti u kompetitivnoj trci. Ona je teški pro Trump ali je manje bitna u velikoj šemi stvari. 

 

Generalno je bilo loše veče za Trampa. Najveću pobedu Republikanci su ostvarili na Floridi gde je De Santis dobio sa skoro 20% i to je na neki način udarac za Trampa. Tramp je gurao Oza u Pensilvaniji i Vokera u Džordžiji i deluje da će opet izgubiti oba mesta. Sa tim da je Mastriano kandidat za guvernera u PA bio još jači pro Trump i tek je on poražen. Imali su u prajmariju Mekkormika koji je jedva izgubio od Oza ali je Tramp gurao Oza a Oz je uspeo da izgubi od lika koji trenutno ne može da komunicira normalno. Generalno se Tramp držao dosta po strani i sem u poslednjih par dana kada je očekivao da će Republikanci da dobiju je pokušao da dođe i pokupi zasluge, ali... Još jednom pokazano da u lokalnim trkama kvalitet kandidata je bitan i da ne može da dođe Oz u Pensilvaniju iz jebenog Džerzija i kaže glasajte pre utakmice Stilersa a Stilersi ni ne igraju taj vikend. 

 

 

Link to comment

Sa druge strane Šon Patrik Maloni, predsednik DCCC-a odnosno čovek koji odlučuje gde pare idu za odbranu HOR-a je upravo priznao poraz u svom distriktu u Njujorku koji je dobio Bajden dvocifreno. A republikanci čitavu svoju potrebnu razliku u novom Predstsvničkom domu mogu da zahvale vrhovnom sudu države Njujork koji je opovrgao užasan demokratski gerrymandering i doneo linije po nekom spec predstavniku. Nešto što republikanski sudovi maltene nigde nisu uradili. Tako će Republikanci koji su trku za guvernera u Njujorku izgubili za samo 5% možda čak pokupiti i 5 mesta Demokratama u HOR. 

Edited by theanswer
Link to comment
19 minutes ago, vememah said:

 

 

ne razumem bas sta je ovde tvrdjenje, btw exit polls su prilicno nepouzdani da ne govorim o tome ko su "independent voters".

rep. fasisti su pukli zesce, po meni je tome najvise doprineo SCOTUS ponistavanjem Roe v. Wade.

 

 

 

 

Link to comment

Ne pratim punditry, jer me nervira, ali meni ovo nije iznenadjenje.

 

Koliko god Amerikanci bili protiv "establishmenta", jos vise su protiv "indicency", pogotovo srednja klasa i centristi. A GOP je ipak imao previse budala na mjestima kandidata. Plus su ponovili D gresku sa guranjem identity politics/abortion (samo u suprotnom pravcu) u prvi plan.


A za FL i DeSantisa je meni bilo vise nego ocigledno:

 

On 16.10.2022. at 20:42, Peter Fan said:

Ne znam ko ce od glasaca sam dobiti vece priznanje, De Santis ili demokrate, ali moram reci da sam bio pozitivno iznenadjen odgovorom svih sluzbi na uragan Ian. Ono sto sam iz prve ruke vidio (oko 20km od Ground Zero) je hvale vrijedno. Morace raspad Amerike da se odgodi do daljnjeg :-)

 

FL prolazi kroz nevidjenu ekonomsku i demografsku ekspanziju (koliko je to ekonomski, a jos vise environmentally odrzivo je druga stvar), iz ugla glasaca odigrao CV krizu fenomenalno, a odgovor na Ian mu je bio cisti 10. To je ogroman politicki kapital, koji ga moze dogurati i do predsjednicke nominacije.

 

Nego, sad me zanima da li D jos uvijek misle da je dosao kraj demokratije :tongue:

 

Link to comment
×
×
  • Create New...