Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Teško je, čoveče, to uklopiti. Serija je prepuna likova, svi imaju nešto da kažu i urade i zavere a vreme je ograničeno. Samo još fali da pričaju sami sa sobom (u sebi), svako za sebe. Da ekspozicija bude još komplikovanija i još sporija!Anime mogu da priušte tridesetosekundne statične kadrove tokom kojih ide unutrašnji monolog. Igrane serije koje pokušavaju da ubudže 600 strana u 10 epizoda - ne mogu.
Možda smo se loše razumeli, nisam ni mislio da bi ovde kamera trebala trideset sekundi da prikazuje zumirane Davosove oči ili Robovu bradu, ali se moglo itekako naći mesta za situacije kada, recimo, Rob obilazi vojsku i ide njegovo razmišljanje u vidu unutrašnjeg dijaloga, koji bi povremeno bio prekidan razgovorom sa vojnicima, ili nešto u tom stilu. Dakle, nikako statično, a opet, dovoljno zanimljivo. Sa druge strane, ako je broj statista manji od 20, a sva radnja će da se odvija unutar stana ili kancelarije zidova raznih zamkova ili šatora, onda su takve stvari zaista bespotrebne. Zašto bi se veštački davala dubina nečemu što nema nikakvu aspiraciju prema dubini, već prema širini.
Link to comment
Margaery su odlicne, su dobro procenili u kom pravcu bi njen lik trebao da se razvija
Tacno tako. Anne Boleyn je prava pravcata. Mislio sam da ce razlika u godinama da smeta vise nego sto jeste, ali OK je, da ne znam da je matora ne bih provalio. Na kraju to je sporedno, bitno je da su joj uboli karakter.
Link to comment

E pa sad, ako je jedan screencap iz trailera dovoljan da znamo da li su ga uboli... <_<I meni se dopala epizoda, ali glavna pritužba ostaje - potpuno su izbacili Gregorovu ekipu iz Arijine priče! To je užasna šteta iz više razloga:Prvo, to znači da ona neće ni proći kroz najgadniji deo svog post-King's Landing iskustva... biće neka tamo služavka u Harrenhalu par epizoda, big deal. Bilo bi daleko više harrowing da je deo onih zbegova koje Gregorijanci šetaju okolo i povremeno golicaju da im odaju gde su zakopali zlato. Drugo i najbitnije, to znači da verovatno otpada moja omiljena scena u čitavom serijalu - ono kad Arya i Hound uđu u kafanu i nalete na Ticklera i još dvojicu iz Team Gregor. Tek tu IMO Arya postane diplomirani badass. Ne mogu da prežalim tu scenu :(OK, postoji mala šansa da će je ipak ubaciti (ako je uopšte spetljaju sa Houndom, a ne recimo pošalju preko mora direktno iz Harenhalla :isuse:) Ali čak i da je ubace, šta će to njoj značiti ako nikad i nije putovala sa Gregorovom ekipom? Ništa.Možda jedino ako Tickler bude neki lokalni torturista iz Harenhalla...? :unsure:

Link to comment
Možda smo se loše razumeli, nisam ni mislio da bi ovde kamera trebala trideset sekundi da prikazuje zumirane Davosove oči ili Robovu bradu, ali se moglo itekako naći mesta za situacije kada, recimo, Rob obilazi vojsku i ide njegovo razmišljanje u vidu unutrašnjeg dijaloga, koji bi povremeno bio prekidan razgovorom sa vojnicima, ili nešto u tom stilu. Dakle, nikako statično, a opet, dovoljno zanimljivo.
Znaš kako, ako uopšte ubaciš unutrašnje monologe, onda moraš da ih koristiš za ekspoziciju svakog bitnijeg lika i dešavanja oko njega. Ne možeš samo da gurneš po jedan u svakoj petoj epizodi, kad ti je zgodno, a ostali da se ipak ekspoziciraju pričanjem naglas u bordel-scenama.BTW, Robovo vojničarenje je apsolutno najnebitnije za opšti razvoj radnje. Teško da bi tu bili potrebni unutrašnji monolozi da se nešto otkrije. Pre bismo slušali šta Catelyn misli o svojoj deci dok se moli u crkvi, ili šta Jaime misli dok sedi u kavezu, ili šta Maudau avatar misli dok sedi i umire od žeđi... Ništa od toga nije baš prigodno za ekran. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
I meni se dopala epizoda, ali glavna pritužba ostaje - potpuno su izbacili Gregorovu ekipu iz Arijine priče! To je užasna šteta iz više razloga:Prvo, to znači da ona neće ni proći kroz najgadniji deo svog post-King's Landing iskustva... biće neka tamo služavka u Harrenhalu par epizoda, big deal. Bilo bi daleko više harrowing da je deo onih zbegova koje Gregorijanci šetaju okolo i povremeno golicaju da im odaju gde su zakopali zlato. Drugo i najbitnije, to znači da verovatno otpada moja omiljena scena u čitavom serijalu - ono kad Arya i Hound uđu u kafanu i nalete na Ticklera i još dvojicu iz Team Gregor. Tek tu IMO Arya postane diplomirani badass. Ne mogu da prežalim tu scenu :(
Cekaj, cekaj, sto ne bi mogli samo da prebace ta mucenja u Harrenhal i da nas tamo upoznaju sa Golicacem, Poliverom i ostalom bratijom? Evo ti najave za sledecu epizodu:
Joffrey punishes Sansa for Robb’s victories, while Tyrion and Bronn scramble to temper the king’s cruelty. Catelyn entreats Stannis and Renly to forego their ambitions and unite against the Lannisters. Dany and her exhausted khalasar arrive at the gates of Qarth, a prosperous city with strong walls and rulers who greet her outside them. Tyrion coerces a queen’s man into being his eyes and ears. Arya and Gendry are taken to Harrenhal, where their lives rest in the hands of “The Mountain,” Gregor Clegane. Davos must revert to his old ways and smuggle Melisandre into a secret cove.
Link to comment

Aha, znači biće Gregorijanaca u zamku? Odlično :)Ipak, nema šanse da to bude isto. Ono kad su na putu, stekne se utisak da su im životi apsolutno bezvredni... a u Harenhallu će svi imati neku ulogu - biće služavke, kovači, pekari, itd. Nema mnogo smisla da tu dovode seljake da ih golicaju zbog eventualnog zlata zakopanog u selu.Baš me zanima koliko će imena biti u Arijinoj recitaciji pred spavanje. U knjizi ih je bilo apsurdno mnogo, prvi put kad sam čitao nisam ni znao ko je pola tih likova (Sir... Meryn? Poliver? Raff the Sweetling? WTF?!) A teško mi je bilo i da se setim šta ima protiv Hounda (butcher's boy Micah Richards, gone but not forgotten) :D

“Weese. Dunsen, Chiswyck, Polliver, Raff the Sweetling. The Tickler and the Hound. Ser Gregor, Ser Amory, Ser Ilyn, Ser Meryn, King Joffrey, Queen Cersei.” She liked to mix up the order of the names sometimes. It helped her remember who they were and what they’d done*.*kako kome

maisie_and_isaac_on_set.gif

Link to comment

Nije bilo izblajhane, džabe je Mau ostala da džodži do 5 :lol: (Mau, je li viša ova Brijen od tebe?)Elem, kao i uvek, ima dobrih i loših stvari po mom mišljenju. Prvo likovi.Tyrion je standardno odličan. Kao i Varys - mislim da tip odrađuje stvarno odličan posao. Sa Ashom su po meni promašili casting, isto kao i sa ženom koja radi Catelyn. Ova što glumi Ashu više pripada u "This is Spinal Tap" nego ovde.Smeta mi to što menjaju likove. Ja sam samo ubogi informatičar i siguran sam da ovde ima ljudi iz branši koji su bliži dotičnoj, ali mislio sam da se kod ekranizacije ne bi trebala menjati karakterizacija. Tipa, sad kroz sve ovo kod Crastera deluje kao da su od Johna Snowa napravili potpunog idiota. Ili recimo Theon - taj u knjizi nije pokazao ni trunku nesigurnosti, manjka ambicije i krajnje zlobe kada je zabadanje noža Severu u leđa u pitanju. Ovde ispada da se njemu ništa od toga ne dopada, da ništa od toga nije njegova ideja, da nije hteo da naudi Severu (šatro piše Robu pismo) i da je sve u svemu jedan nesiguran mladić sa samo jednom karakteristikom - nesigurnošću oko njegovog prihvatanja od strane oca, sve drugo u vodu (sem seksualnog nagona sedamaestogodišnjaka). Kad smo kod scena, najbolja poslednja scena sa Yorenom je po meni trebalo da bude još bolja. S obzirom da zbog budžeta gledaju da nas liše bilo kakvog ozbiljnijeg kefanja, ovo je bila idealna prilika da se isprse - jedna omanja kula koju su uspeli da nađu (ili naprave), relativno mali broj učesnika, sve se dešava po mraku i ništa se živo ne vidi kako treba - jedino je trebalo nekoliko minuta više da odvoje (recimo od kupleraja). Martin se usro dok nije to opisao na sto strana do u najsitnija crevca i to ne bez razloga. Mogli su na prikažu kako ovi brane tu kulu, kako se ovi penju i pokušavaju da osvoje, kako se Arya prodere "Winterfell" kada je kao i ostale uzme taj battle fever pod svoje. Ovde su kao svi istrčali napolje i sve je bilo gotovo u 10 sekundi, a pritom su od celog paleža uspeli da potpale onaj jedan kavez i ništa drugo. Ništa mi drugo ne bi smetalo tu, ni što su Lommyja prevremeno skenjali, ni što su skratili to putovanje na sever petostruko. Ne bi mi smetalo ni da su izbacili Ser Amory Lorcha - od tri foraging kompanije (Cleganeovi ljudi, Bloody Mummers, Lorchovi ljudi), on je najmanje bitan. Neka je kulu osvojio i Vargo Hoat ili Gregor, samo da su to uradili jednu akcionu scenu malo bliže knjizi - sve uslov su imali ovaj put.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Znaš kako, ako uopšte ubaciš unutrašnje monologe, onda moraš da ih koristiš za ekspoziciju svakog bitnijeg lika i dešavanja oko njega. Ne možeš samo da gurneš po jedan u svakoj petoj epizodi, kad ti je zgodno, a ostali da se ipak ekspoziciraju pričanjem naglas u bordel-scenama.BTW, Robovo vojničarenje je apsolutno najnebitnije za opšti razvoj radnje. Teško da bi tu bili potrebni unutrašnji monolozi da se nešto otkrije. Pre bismo slušali šta Catelyn misli o svojoj deci dok se moli u crkvi, ili šta Jaime misli dok sedi u kavezu, ili šta Maudau avatar misli dok sedi i umire od žeđi... Ništa od toga nije baš prigodno za ekran.
Stoji sve ovo u filmskoj izvedbi, mada je i sam Martin napravio popriličan zaokret po pitanju monologa. U prvoj knjizi nismo praktično imali nikakvog monologa likova, dok je toga bilo sve više i više. Već u četvrtoj knjizi sam imao utisak da recimo Cersei ima više svog tog nekog razmišljanja, psovanja drugih likova u sebi i sl. nego teksta koji je izgovorila. To se ne da prikazati, ali se u knjigama iz toga jasno vidi koliko je tu koji lik lud.
Link to comment

Eh Kraljokolju, ne čitaš ti to baš pažljivo :P Kod Theona se itekako oseća da mu nije svejedno što je zajebao Roba i Sever. Još tu na ostrvima iz njegovih razmišljanja vidi se da je jednostavno zaglavljen - tamo ga neće, ovamo ga neće, a on bi hteo i tamo i ovamo. Posle kad napravi sranje u WF, javljaju mu se u snu svi ti koje je pobio... Theon po Martinovim standardima nikako nije čisto zao lik.Što se karakternih promena tiče, meni deluje da se to drži pod kontrolom. Pokušavaju da nam učine i Catelyn i Cersei više mamastim i prijemčivijim, šta sad, mogu to da progutam. A Jon Snow i jeste idiot u ovom delu knjige. Njega tek celo iskustvo sa Ygritte malo opameti (i to ne previše).BTW meni je baš bilo glupo u knjizi što Arya vikne "Winterfell!" iz čista mira, potpuno neshvatljivo. Sama scena u seriji mi je OK, nisam imao neku želju da gledam klince kako se šibaju sa naoružanim vojnicima i prolaze bez ogrebotine (osim onog jednog što bi da ga nose). Samo mi je žao zbog tog road tripa sa Gregorom, ali dosta sam već kukao oko toga...

Link to comment

Čitam tamo-ovamo, izgleda da nam je Yasha donela prvi globalni konsenzus po pitanju GoT castinga - apsolutno nikom se ne sviđa.tumblr_m2k60lgAha1qfv91lo8_250.gif :isuse:Malo mi dođe žao glumice, nije ona kriva što su je gurnuli u ulogu koja joj ne stoji... i skresali joj tekst do neprepoznatljivosti.

Link to comment
Nije bilo izblajhane, džabe je Mau ostala da džodži do 5 :lol: (Mau, je li viša ova Brijen od tebe?)
nije! ja sam najvisa na svetu. eno, usrani hattori me tera da se ja tako prijavim kod ace gice.nisam ostala do pet, nego sam zaspala sa upaljenim laptopom na stomaku i kad sam videla ujutro na sta lici pola poslednje stranice sto sam nakucala.. :isuse:
kako se Arya prodere "Winterfell" kada je kao i ostale uzme taj battle fever pod svoje.
meni to jedna od najboljih stvari kad ona to vikne. ko i kad tiriona spopadne battle fever kasnije..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...