Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Vasicu, ti to preskaces moje postove? Objasnih ti zasto je ta scena tu.
Нипошто, него је Џејми Ланистер све то већ објаснио па да се не понављам.Као што реко не видим сврху те сцене. Шта се истом постигло? Успут је јако лоше глумљена.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma okej, ovo je nije knjiga, nego ekran - jasno je da će hteti da ubacuju dramatizaciju gde god mogu. Mada to ne dočarava pravu kompleksnost nekih likova i odnosa među njima.
nista, da se napravi serijal da ide po epizoda svaki dan, tako da jedna epizoda pokupi 3-4 stranice iz knjige da bi docarala kompleksnost nekih likova i odnosa medju njima. porucnice vasicu, hajd se ti preobuces u stannisa. :) :) :)
Link to comment
nista, da se napravi serijal da ide po epizoda svaki dan, tako da jedna epizoda pokupi 3-4 stranice iz knjige da bi docarala kompleksnost nekih likova i odnosa medju njima.
Tvom liku ne bi ni to pomoglo, ne znam da li postoji ijedan drugi noseći lik u serijalu koji je toliko prost i 2D. Postoje dueti u knjigama koji definišu likove i Stanis-Melisandre je jedan takav duet. Njih dvoje u knjigama maltene i da ne funkcionišu zasebno. Kada sve to ne bi bilo važno i kada gluma ne bi tražila nikakvu karakterizaciju kroz seriju od n sezona, onda su mogli da uzmu i gomilu statista i recimo Nikolu Koju da glumi Stanisa.
Link to comment
Tvom liku ne bi ni to pomoglo, ne znam da li postoji ijedan drugi noseći lik u serijalu koji je toliko prost i 2D. Postoje dueti u knjigama koji definišu likove i Stanis-Melisandre je jedan takav duet. Njih dvoje u knjigama maltene i da ne funkcionišu zasebno. Kada sve to ne bi bilo važno i kada gluma ne bi tražila nikakvu karakterizaciju kroz seriju od n sezona, onda su mogli da uzmu i gomilu statista i recimo Nikolu Koju da glumi Stanisa.
nije deni kriva sto vas je navikla u prvoj knjizi da je snadju sva sranja na svetu, pa je sad eto dosadna jer samo seta pustinjom. dosadnjakovici!
Link to comment
Нипошто, него је Џејми Ланистер све то већ објаснио па да се не понављам.Као што реко не видим сврху те сцене. Шта се истом постигло? Успут је јако лоше глумљена.
A ja sam vam objasnio™ obojici, ali evo da ponovim: pokazano nam je da se Stannis i vjestica kresu, sto je bitno znati jer baca novo svetlo na njihov odnos. Tek je druga epizoda, oboje smo ih do sada videli ukupno 10 minuta i red je da pocnemo da otkrivamo nesto o njima. Za nijanse ce biti vremena posle.A to da je lose glumljena je vec stvar ukusa. :D Edited by Calavera
Link to comment
Као што реко не видим сврху те сцене. Шта се истом постигло? Успут је јако лоше глумљена.
Joj ljudi kako kukate ni zbog čega... Scena je tu da se ne bi publika zbunjivala kad se za dve nedelje Melisandre pojavi trudna (računam da će već u sledećoj da se sretnu i ispričaju sa Renlijem, a u onoj tamo da ga eliminišu).Stannis kao Stannis, meni glumac liči a ne vidim da nešto fali u performansu. Krut i bezizražajan jeste, ali takav i treba da bude. Dovoljno upoznavanje sa likom bila je ona scena u kojoj diktira pisaru sve precizno kako da piše, da ne stavi slučajno "beloved" ispred "brother Robert", da obavezno uz Jaime Lannister ide i "Sir" i "Kingslayer"... Zbrzano je to sve sa Davosom, Stannisom, i Melisandre, ali ne vidim kako bi drugačije bilo moguće. Oni su nam u knjizi predstavljeni kroz milion unutrašnjih monologa (Davosovih), to se ne može.
Link to comment
unutrašnjih monologa
Don't get me started. Meni je recimo neshvatljivo da ovo ide bez makar jednog unutrašnjeg monologa. Itekako je moguće ubaciti tušta i tma unutrašnjih monologa u seriju kao svojevrsna intimna razmišljanja, a odlučili su da to ovde ne ide. Verovatno remeti silnu akciju koja inače pršti po ekranu <_< Zapravo, unutrašnji monolozi, recimo, u anime serijama, donose brutalno mnogo. Naravno, ovde bi verovatno bilo nasuprot velikim marketinškim istraživanjima maloletnih Amerikanaca tržišta šta ko želi da vidi...I onda su rešili da ih ama baš uopšte ne bude. Mudro. Edited by Filipenko
Link to comment

I am not questioning your honor on this topic, Sir Filip, I am denying its existence. Meni bi bilo ogavstina da cujem unutrasnji monolog u ovoj seriji. Uopste ne pristaje, ali uopste.

Link to comment

Jasno da ne pristaje, ja se ne secam koja je to valjana serija u poslednje vreme imala unutrasnje monologe. Anime je drugi medijum, to bi ovde recimo izgledalo smesno.

Link to comment
Don't get me started. Meni je recimo neshvatljivo da ovo ide bez makar jednog unutrašnjeg monologa. Itekako je moguće ubaciti tušta i tma unutrašnjih monologa u seriju kao svojevrsna intimna razmišljanja, a odlučili su da to ovde ne ide. Verovatno remeti silnu akciju koja inače pršti po ekranu <_< Zapravo, unutrašnji monolozi, recimo, u anime serijama, donose brutalno mnogo.
Teško je, čoveče, to uklopiti. Serija je prepuna likova, svi imaju nešto da kažu i urade i zavere a vreme je ograničeno. Samo još fali da pričaju sami sa sobom (u sebi), svako za sebe. Da ekspozicija bude još komplikovanija i još sporija!Anime mogu da priušte tridesetosekundne statične kadrove tokom kojih ide unutrašnji monolog. Igrane serije koje pokušavaju da ubudže 600 strana u 10 epizoda - ne mogu.
Link to comment

Apropo Stanisa i Melisandre - ima u Oluji mačeva jedan deo kad Melisandra posećuje Davosa u tamnici i agituje za casual sex rečima da su joj potrebne nove vatre za njenu magiju, jerbo su se Stanisove zagasile (ili tako nekako).Što se tiče serije - ja sam od onih koji nemaju prevelika očekivanja od iste, tako da nisam nešto spektakularno ni razočaran. Ono što se očigledni promašaji su kastinzi Aše Grejdžoj (katastrofa) i kasting Davosa naspram Stanisa, pošto mi vitez od praziluka izgleda pet puta aristokratskije od Stanisa. I da, jebali ih više Littlefingerovi bordeli.

Link to comment

Odlicna epizoda, verovatno najbolja ove sezone. U sustini mi se nista nije ucinilo lose, Asha mi se i dalje ne svidja, ali jebiga...- svidja mi se sto su smanjili broj likova, ovi sto su bili u epizodi su dobili malo prostora da disu i odmah to izgleda bolje, tj. manje razbacano - Tyrionova scena sa ovom trojicom je mnogo dobra, neizmerno sam uzivao- Brijena i Margaery su odlicne, prva izgleda 1:1 kako sam je zamisljao, a sa drugom su dobro procenili u kom pravcu bi njen lik trebao da se razvija- Yorenova smrt je referenca na Boromirov pad, jel? :D- mali detalj, ali mogli su da ubace Renlyjevog glumca na spicu, ovako pazljiviji gledaoci odmah znaju da nece jos dugo biti bitanhttp://www.youtube.com/watch?v=HC_tKUCPCR8...stavise, cenim da ce biti tu do kraja sledece epizode. :(

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...