Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Ne, ne "svode se". Evo i eksplicitno (da predupredim sledeće pitanje) "ne, ne mora da se premesti između knjiga, nije bila poenta međuknjiška dimenzija, nego dijalog". Ako mora neka scena da se izbaci kompletno, a njen sadržaj je iole interesantan, dodaje "meso" priči, onda jedan od načina da za to saznamo jeste kroz dijalog. Ne moramo da vidimo kako Gregor fikari stopala Vargou, dovoljno je da smo za to saznali kroz izveštaj Džejmiju ili kroz razgovor za večerom na nekom od dvorova. Ne moramo da vidimo iz prve ruke kako Craster uručuje sina zlim dizelašima, mogao je to Dolorous Edd da objasni kad je već pričao šta Craster radi sa ćerkama (a Džon i eksplicitno pitao za sinove). Eto, scena isečena, ali ipak smo saznali za to. Nije moralo biti smišljano neznamšta.Ili ako se izbacuje nešto, izbaci i iseci. Kao ona bitka - nije do nje došlo, Tyrion nije bio poprilično povređen. Gotova priča. Hoćeš da prikažeš slanje Janosa Slynta na Zid, ali ne želiš da ubacuješ Bywatera, jer je relativno nebitan lik? Super, pošalji ga - može to i bez davanja te funkcije Bronnu. Izbaci i čoveka i funkciju, jer jesu nebitni, a opet nisi došao u suprotnost sa knjigom. Ja sam tu napravio razliku - kada nešto isečeš i izbaciš u odnosu na ono kad smisliš nešto drugačije.Hoćeš da se rešiš nekog lika? Rokni ga u nekoj biTci ili turniru koji su se stvarno desili u radnji, ne moraš da smišljaš saobraćajku.Hoćeš da izbaciš Edrica Storma? Super, nemoj ni da ga pomeneš i stvar rešena.
Ma daj, kao da nema dovoljno ekspozicije kroz dijaloge u seriji. Serija je vizuelni medij, u cemu je svrha ako ce likovi samo da laprdaju o tome sta se desava oko njih umesto da nam to pokazu?Evo da uzmemo ovaj tvoj primer, kakve veze ima sto su Bronnu dali Gvozdensakinu ulogu? Kad dodje Blackwater, umesto scene gde ubijaju Bywatera cemo verovatno dobiti neku gde Bronna onesveste i mozda posle isprica Tyrionu kako mu je Tywin bacio malo zlata i otpustio ga. Sve ostalo ce ostati isto kao i sto je napisano. Ako te ovako sitne promene u odnosu na knjige nerviraju, bolje kreni Lrdovim stopama i odmah odustani od serije, samo ces se nervirati bezveze.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa ja bi da oni sve to vizuelizuju, ali oni nemaju para. Ja audiobook već imam.BTW, ne nerviram se, ja mogu nešto da pohvalim ili pokudim bez vihora emocija.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Uh, rasprave o budzetu su mi presele jos prosle sezone. :( Sustina je da bi neki radije cekali sto godina na adaptaciju koja ce imati po 20 epizoda u sezoni, taman da se ubaci i najsitniji detalj iz knjige sa sve najmodernijim CGI bitkama, a meni je odlicno i ovo sto sad dobijamo. Fora je u tome sto ti drugi ni tad nece biti zadovoljni.

Edited by Calavera
Link to comment

Nego, u svetlu cinjenice da ce serija dobiti i trecu sezonu bih vas zamolio da se suzdrzite od BILO KAKVIH aluzija na red wedding na onom™ topicu. Jeste da ce ih do tad biti mozda troje-cetvoro koji nece znati sta ih ceka, ali neka! Vredece!!!

Edited by Calavera
Link to comment
Nego, u svetlu cinjenice da ce serija dobiti i trecu sezonu bih vas zamolio da se suzdrzite od BILO KAKVIH aluzija na red wedding na onom™ topicu. Jeste da ce ih do tad biti mozda troje-cetvoro koji nece znati sta ih ceka, ali neka! Vredece!!!
Zašto uopšte misliš da ćemo dobiti red wedding? Otkud znaš da ne bude spomenut u dijalogu dve littlefingerove kurve dok ih budu karali neki najamnici?
Link to comment
A još atraktivnije, da ne spominjem smislenije, imajući u vidu žanr, bi bile jebene bitke. Pa opet, njih nigde nema.
Jeftino >>> atraktivno >>> smisleno- Kućna kutija kancelarska
Link to comment
Gde mator, Oberin ima jedno 14 odraslih ćerki, sigurno i neko unuče do sada. Latino segsipil je vanvremenski.
Ee, Banderas ima preko 50, a Oberin seje decu od 15e. S obzirom da je Obara najstarija, blizu 30, Oberin onda ima 45 ili godinu, dve više. Edited by fren
Link to comment

Мени је некако ова друга зезона баш јадна. Врхунац глупости је оно Станисово таслачење Мелисандре на столу као да је преписано из Цубока или какве друге лоше копије Жике Павловића.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...