Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja moram opet da pitam vas čitaoce, da li se sećate ko je početkom druge knjige naredio da se pobiju svi Robertovi bastardi? U seriji ispadne da je to Joffrey, kad sam ja to čuo pomislio sam da je tako i u knjizi, ali sad čujem neki kažu da je to tamo ipak bila Cersei :unsure:Totalno se ne sećam :(

Link to comment
Ja moram opet da pitam vas čitaoce, da li se sećate ko je početkom druge knjige naredio da se pobiju svi Robertovi bastardi? U seriji ispadne da je to Joffrey, kad sam ja to čuo pomislio sam da je tako i u knjizi, ali sad čujem neki kažu da je to tamo ipak bila Cersei :unsure:Totalno se ne sećam :(
Cersei.edit: joffrey u knizi ima IQ ~75. Edited by Lrd
Link to comment

U seriji je nekoliko godina stariji, tako da i njihova verzija ima smisla.Rejtinzi ostali gotovo isti, uprkos tome sto je druga epizoda mogla da se vidi jos od utorka.

Link to comment
Cersei.
Bedak, serija mi definitivno kvari sećanje na knjigu angry.gifTačno mi je ostalo u sećanju da ga je to Littlefinger nagovorio, tj. rekao mu gde može da nađe kopilad čije postojanje ugrožava reputaciju njegove cenjene mame...
Link to comment

Ostao sinoć do keca dok deca, gosti i ostali nisu polegali da pogledam drugu epizodu. Kakvo je bre ovo sranje, šta je ovo?Koliko su prvu sezonu napravili verno knjizi, tako su za drugu napisali scenario govnjivom motkom. Zato debeli ne može nigde da se nađe. Da sam okoreli hejter, pripretio bih ovde da ostatak sezone neću ni gledati.

Link to comment

Ali sam knjige bio pročitao i onda sezonu 1 ponovo pogledao i stojim i dalje pri tome. U prvoj sezoni su stvari koje ne mogu da prikažu prosto isekli i relativno elegantno povezali. Tipa one bitke gde je Tyrion vodio vanguard i bio ranjen. Nemam ja problem sa time što nema vremena, pa se stvari isecaju, nego što se izmišljaju neke glupave nove stvari ili rade neke gluposti tipa tog preimenovanja likova, da gledalište sa IQ-om 75 ne bi legalo uveče u krevet sa glavoboljom, jer su videli dva lika koji imaju slično ime.Dobar je bio Pyke, iako u seriji Asha izgleda kao pogrbljena čistačica iz moje firme - ali ok, to mogu da pripišem različitoj interpretaciji lika knjige (ne i onoj ćerki kapetana broda koju je Theon pumpao, koja je trebalo da bude comely i sva u sisama). Dobra je bila i scena sa Yorenom. I to brzo otkrivanje identiteta Arye Robertovom bastardu mogu u svetlu ostalih skraćivanja sasvim normalno da prihvatim. Ali...Ne mogu da shvatim forsiranje Littlefingerovog kupleraja i minutažu koju troše na nj. Kao da je to jedini set koji su napravili, pa daj da iskoriste i snime tu što više mogu. Ne znam da li se i jednom pomenulo da je Littlefinger ministar finansija - odavde ispada da je samo i isključivo da pimp.Kapiram da se zbog budžeta i pojednostavljenja stvari Stanisov dvor smanjio isključivo na Davosa i njegovog sina odnekude kao sidekicka. Ali kad je krenuo ono trpanje Stanisa i Melisandre... Gde je on nju kao sve vreme gledao u dupe i dekolte, ali je kao bio ženjen tip - sve dok mu se ona nije podmetnula kao sekretarica drugu generalnom uz ono "rodiću ti sina, kralja kokaina" pa je Stanis dobio hardon pri pomenu muškog naslednika. Ajde da i progutam to što je u knjigama bilo indikacija da Stanis tu meće, ali kakvog crnog sina?Ono kod Krastera gde Džon prati Krastera i vidi Othera još i nekako da prođe (iako su mogli da proture to šta se dešava sa dečacima kroz dijalog koji su Vrane ionako vodili oko toga kako ženi ćerke). Ali to da ga Kraster očekića još...Ima x tih sitnih novoizmišljenih stvari - da je oni to pomalo kraduckaju, pa i da zažmurim, ali mi smeta kad ih ima dosta. Te neki sukob Littlefingera i Cersei, te Varys kao preti Tyrionu (?), te Bronn kao šef City Watcha, te Joffrey naređuje ubistvo kopiladi (i još pita kevu u vezi Stanisovog letka), Old Bear preti Džonu (iako ovaj ništa nije uradio), Rakharov konj se vraća sa njegovom glavom, iako u knjizi ne gine, itd. Ajde kad su scene izmenjene u cilju pojednostavljenja, ali kad poubacuju neke nebuloza nove stvari, onda mi stvarno smeta. Naravno da to služi kao uvod u radnje koje će se rasplitati tokom narednih epizoda, ali meni smrdi, jer u prvoj sezoni to nisu morali raditi.

Link to comment

To sa Littlefingerovim kuplerajom - slažem se, preteruju. Ali sex sells, jebiga. Atraktivnije su te scene za TV nego LF i još četiri tipa kako sede za stolom i planiraju budžet za sledeću fiskalnu godinu.Za Stannisa nije ništa čudno što trpa Melisandu, radio je to i u knjigama... a "sin" koga mu obećava je ona shadow-baby koja posle ubije Renlija (i pre toga onog kaštelana Storm's Enda). Melisandra negde u knjizi kaže da senke može da rađa od kraljevog semena, mada jednom predloži Davosu da i njemu nešto tako izrodi.Za Varysovu pretnju Tyrionu si isto zaboravio, i to je iz knjige. On tamo Shae ostavi u nekoj kući u gradu, ne vodi je na dvor, ali Varys se odjednom tamo stvori nepozvan u razgovoru sa Shae kad Tyrion dođe. Sve je veiled i subtle, ali ipak mu "preti" da bi mogao da ga tuži tati, sestri, kome god zatreba. (Varys je Tyrionu ono što je Littlefinger bio Nedu Starku.)Bron kao šef straže je minorna izmena, meni sasvim prihvatljiva. Aladin Rakharo je zaginuo jer je glumac imao druge obaveze pa su morali da ga uklone; nikome neće nedostajati. Ipak, čini se da će izmeniti taj mini-plot sa gradom Qarthom - u knjizi su je oni dočekali kao da je second coming, gostili je u uvlačili joj se u dupe svi od reda... u seriji će izgleda da pokušaju da je odjebu, da je uopšte ne prime u grad. Tek kad im zapreti onim iz trailera ("when my dragons are grown... we'll burn you first") onda će je primiti. Malo glupkasto, ali šut' bolan dramat'ka.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Ali sam knjige bio pročitao i onda sezonu 1 ponovo pogledao i stojim i dalje pri tome. U prvoj sezoni su stvari koje ne mogu da prikažu prosto isekli i relativno elegantno povezali. Tipa one bitke gde je Tyrion vodio vanguard i bio ranjen. Nemam ja problem sa time što nema vremena, pa se stvari isecaju, nego što se izmišljaju neke glupave nove stvari ili rade neke gluposti tipa tog preimenovanja likova, da gledalište sa IQ-om 75 ne bi legalo uveče u krevet sa glavoboljom, jer su videli dva lika koji imaju slično ime.
Nebitno, prvi utisak ti je bila serija i to svakako ima veze.Inace, i u prvoj sezoni su promenili ime Robertu Arrynu u Ro(d)bina™ da ga publika ne bi mesala sa debelim kraljem.
Ne mogu da shvatim forsiranje Littlefingerovog kupleraja i minutažu koju troše na nj. Kao da je to jedini set koji su napravili, pa daj da iskoriste i snime tu što više mogu. Ne znam da li se i jednom pomenulo da je Littlefinger ministar finansija - odavde ispada da je samo i isključivo da pimp.
Pomenulo se vise puta, prvi put jos kad smo ga upoznali, kad je kukao da ce opet morati da zajmi kintu za turnir od Tywina. I meni je cudno sto toliko vremena posvecuju bordelu, ali cenim da to ipak ide negde, samo treba sacekati i videti gde.
Kapiram da se zbog budžeta i pojednostavljenja stvari Stanisov dvor smanjio isključivo na Davosa i njegovog sina odnekude kao sidekicka. Ali kad je krenuo ono trpanje Stanisa i Melisandre... Gde je on nju kao sve vreme gledao u dupe i dekolte, ali je kao bio ženjen tip - sve dok mu se ona nije podmetnula kao sekretarica drugu generalnom uz ono "rodiću ti sina, kralja kokaina" pa je Stanis dobio hardon pri pomenu muškog naslednika. Ajde da i progutam to što je u knjigama bilo indikacija da Stanis tu meće, ali kakvog crnog sina?
Kako kakvog?
Panting, she squatted and spread her legs. Blood ran down her thighs, black as ink. Her cry might have been agony or ecstasy or both. And Davos saw the crown of the child’s head push its way out of her. Two arms wriggled free, grasping, black fingers coiling around Melisandre’s straining thighs, pushing, until the whole of the shadow slid out into the world and rose taller than Davos, tall as the tunnel, towering above the boat. He had only an instant to look at it before it was gone, twisting between the bars of the portcullis and racing across the surface of the water, but that instant was long enough.He knew that shadow. As he knew the man who’d cast it.
Ono kod Krastera gde Džon prati Krastera i vidi Othera još i nekako da prođe (iako su mogli da proture to šta se dešava sa dečacima kroz dijalog koji su Vrane ionako vodili oko toga kako ženi ćerke). Ali to da ga Kraster očekića još...
Rekoh Viniju vec, mozda je to samo nacin da skrate pricu i odmah srede Krastera? Videcemo u sledecoj epizodi, mislim vi dignete dreku cim se nesto desi cega nije bilo u knjigama, pa ne znate sta da ocekujete. <_<
Ima x tih sitnih novoizmišljenih stvari - da je oni to pomalo kraduckaju, pa i da zažmurim, ali mi smeta kad ih ima dosta. Te neki sukob Littlefingera i Cersei, te Varys kao preti Tyrionu (?), te Bronn kao šef City Watcha, te Joffrey naređuje ubistvo kopiladi (i još pita kevu u vezi Stanisovog letka), Old Bear preti Džonu (iako ovaj ništa nije uradio), Rakharov konj se vraća sa njegovom glavom, iako u knjizi ne gine, itd. Ajde kad su scene izmenjene u cilju pojednostavljenja, ali kad poubacuju neke nebuloza nove stvari, onda mi stvarno smeta. Naravno da to služi kao uvod u radnje koje će se rasplitati tokom narednih epizoda, ali meni smrdi, jer u prvoj sezoni to nisu morali raditi.
Bolje se navikavaj, takvih promena ce biti samo vise. Prva knjiga je bila relativno straightforward materijal za adaptaciju, ove ostale knjizurine sa po par miliona stranica ce se morati seci i menjati levo i desno. Ove promene se mogu jos i lako opravdati, Bronn je sef jer nema potrebe za Gvozdensakom (:(), Rakharov glumac je nasao ulogu u nekom jebackom holivudskom filmu pa su ga otpisali, scena izmedju Varysa i Tyriona je mislim preslikana iz knjige, Joffrey je u seriji stariji i ima smisla da vrsi inicijativu na svoju ruku, itd. Jeste da za neke ne znam zasto su tu, ali nema razloga da sumnjam u autore serije kad rade u globalu odlican posao. Edited by Calavera
Link to comment

Momci, ja sam svestan da oni imaju uvek neku računicu zašto su nešto promenili. I znam da svako od vas ovde na bilo koju moju zamerku može da nađe bilo kakvo objašnjenje. Mogu i ja da nađem bar tri varijante zašto su nešto promenili. Ali to ne negira činjenicu da mi gomila izmenjenih stvari smeta. Kao da probam model cipela koje sam oduvek hteo, ali dva broja manje. Žuljaju ma kako dobro izgledale. Kapiš?

Meni je poenta ove fantazije to što su knjige dobre, ne ideja, ne setting, nego knjige odnosno radnja. Ume i matori nekad da razvuče ili izvadi zeca iz rukava, ali ima lak i pitak stil koji se brzo čita, zanimljiv je i pun detalja, kao i zaokreta i lomova spisateljskih pravila. To je ono šta je dobro - ne ono šta će scenarista da pokrpi ili smisli na licu mesta. Ako tražim da kupim Panasonic telefon, hoću Panasonic, ne Panasoanic sa odštampanim spiskom obrazloženja zašto tu fali x stvari. Naravno, sad treba da usledi priča kako sam nerealan, kako ne može to tako, kako ovo, kako ono, kako je ovo adaptacija, trte mrte. Prva sezona je svedok da je moglo.

Link to comment

ma Razzi smeta sto ima sexa, pa ne moze da gleda kad sav normalan svet, vec tek kada poleze decu, i onda sutra ode neispavan i nadrndan na posao... cus smetaju mu izmene u odnosu na knjigu a za knjigu prvi put cuo kada je pogledo prvu sezonu :D

Link to comment
Momci, ja sam svestan da oni imaju uvek neku računicu zašto su nešto promenili. I znam da svako od vas ovde na bilo koju moju zamerku može da nađe bilo kakvo objašnjenje. Mogu i ja da nađem bar tri varijante zašto su nešto promenili. Ali to ne negira činjenicu da mi gomila izmenjenih stvari smeta. Kao da probam model cipela koje sam oduvek hteo, ali dva broja manje. Žuljaju ma kako dobro izgledale. Kapiš?
Padobro™, moze i tako da se gleda, samo onda ne znam sto delis ta svoja misljenja sa nama kad nisi otvoren za diskusiju o razlozima sto su promenili ovo ili ono. Mozda da pocnes da vodis dnevnik ili nesto? :D
Meni je poenta ove fantazije to što su knjige dobre, ne ideja, ne setting, nego knjige odnosno radnja. Ume i matori nekad da razvuče ili izvadi zeca iz rukava, ali ima lak i pitak stil koji se brzo čita, zanimljiv je i pun detalja, kao i zaokreta i lomova spisateljskih pravila. To je ono šta je dobro - ne ono šta će scenarista da pokrpi ili smisli na licu mesta. Ako tražim da kupim Panasonic telefon, hoću Panasonic, ne Panasoanic sa odštampanim spiskom obrazloženja zašto tu fali x stvari. Naravno, sad treba da usledi priča kako sam nerealan, kako ne može to tako, kako ovo, kako ono, kako je ovo adaptacija, trte mrte. Prva sezona je svedok da je moglo.
Da ponovim da je prva knjiga bila laka za adaptaciju zato sto je najmanja i najfilmicnija™, a ostale knjige ce morati da skrate i izmene u pristojnoj meri. Ako ti ocekujes da oni stvarno uvedu jos milion likova u trecoj i cetvrtoj sezoni prateci Martinove spise, razocaranje ti ne gine. Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...