Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Evo da se i ja javim nakon konačno odgledane epizode.Prva je pa da se prašta. Najtanje su mi scene iza zida.Landscape mi nije dovoljno megalomanski, hladan i jeziv, ali možda je to samo do mene.Kraster je u najmanju ruku previše obrijan. Opet, ja možda pogrešno zamišljam sve preko zida kao bradate divljake u kožucima. Najbolja scena su mi Rob i Jamie. Wub za jezovuka.Melisandra --- paaa, 'nako. Ja svakoj veštici dajem lik Michelle Pfeiffer (oči, jagodice) pa se uvek razočaram i kod objektivno dobrog castovanja.Obećava svakako.I naravno, ko da dočeka sledeću :(

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa to, nadam se da će se novi likovi razmahati i dokazati. Za Melisadru mi ne smeta teatralnost - kod nje ne i ne treba da bude teatralnosti, nego treba da ostavlja takav utisak svojom pojavom i harizmom, da može sebi da dozvoli luksuz "govori tiho i nosi psa vatru sa sobom". Plus što bi trebalo da je ribetina i po, a ova mi na konto prve epizode deluje u najboljem slučaju kao profesorka biologije u Vranju. Da su uzeli recimo Kristinu Hendriks... :naughty:

Ne znam šta si očekivao da se desi u prvoj epizodi. Mora da se predstavi 46 novih likova, i da se podsetimo šta radi 68 starih.
Pa baš zato sam očekivao da će stare likove minimizovati (ovi preko zida piče kroz sneg, ovi drugi kroz pustinju, skrati i teraj dalje) i više vremena dati novim likovima. Kad su već bili tako lake ruke sa vremenom na početku i (po meni sasvim nepotrebno) radili rekapitulaciju prve sezone. Morali su da daju uvod u Tyrionov dolazak u King's Landing i ok, morali su da daju Brena malo da bi napravili uvod u wolf dreams, to je jasno. Ali pošto je baš problem "gde iseći (koju poruku poslati)?", to mi glede vremena više bode oči nepotrebna scena sa Littlefingerom, minutaža je otišla i na onaj Littlefingerov kupleraj.Na primer, mislio sam da će kod Dragonstonetu izbaciti skroz matorog Cressena, a da opišu Stanisa i Davosa kroz brod za lukom i skraćivanje prstiju - to je detalj koji je ključan za opis Stanisa.
Za skraćivanje iza Zida - preteruješ. Šta su preskočili, jednu posetu praznom wildling selu u kojoj se ništa nije desilo? To može na papiru, ali ne na ekranu.
Preskočili su odavanje utiska o velikoj razdaljini i mučnom putovanju po kiši sranju od vremena. Zato tolika repetitivnost u knjizi. I obišli su 6-7 sela, mogli su bar jedno da pokažu.
Meni je ta scena baš dobra. U pravu si da nema mnogo smisla da on bocka Cersei otvoreno, ali šta sad, trenutak slabosti isprovociran pominjanjem Catlyn Tully i Brandona Starka. Nije ni Littlefinger savršen. Spreman sam da progutam takve nelogičnosti ako je sa razlogom - tj. ako scena ispadne zanimljiva i all-round dobro odrađena.
Meni je to nepotrebno rasipanje ionako deficitarnog vremena, pogotovo što odaje nepotreban utisak da između njih postoji tenzija i suprotstavljanje - a svi znamo da ne postoji, da se Cersei praktično do kraja nadala da će Petyr da se vrati i preuzme ulogu gospodara novčića umesto one matore drtine koja joj stalno kašlje u ruku.
Link to comment

Pogledao sam drugu, i ne sviđa mi se nimalo :(

- Asha/Yara ne liči ni na šta (mada mi se Balon sviđa). Za Stannisa i Melisandre the jury's still out.- Neočekivano malo screen time za Tyriona, i očekivano malo za Dany.- Arya je izdržala cele tri rečenice pre nego što je odala svoj tajni identitet :isuse: - Iza Zida nepotrebno komplikuju sa Crasterom i Jonom, to je do sada najveće odstupanje od knjige. Ne znam čemu bi trebalo da služi ta scena kad Jon juri zombije po mraku da spase Crasterovu bebu, ali deluje mi krajnje glupavo.Sve u svemu, slabo.

Link to comment
- Asha/Yara ne liči ni na šta
Шта значи ово? Шта Аша кроз Јара? Није ваљда да су је покрстили?
Link to comment

Lrde, to tvoje negledanje poprima kriticne razmere. <_< Jesu je prekrstili, da bi izbegli "zabunu" Asha/Osha.Ja cekam da se pojave titlovi pa cu da pogledam na miru, kvalitet je dosta slab ali sta sad...

Edited by Calavera
Link to comment

Jesu, jesu, pisali smo o tome gore. Procenjeno je da ime Asha previše liči na ime Osha koje već ima jedan lik (ona wildlingica sa Branom). Budalaština.Nego, u ovoj drugoj epizodi se ispostavilo da onaj Tyrion-Cersei dijalog koji smo videli prošle nedelje u preview clips i nije bio o pokušaju atentata na Brana. Samo su pričali o ubijanju bastard-beba u King's Landingu, skroz sam pogrešno to protumačio :)

Link to comment
Jesu je prekrstili, da bi izbegli "zabunu" Asha/Osha.
Kakva blasfemija! Aša mi je jedan od najdražih likova i najboljih u knjizi uopšte, i sad nju pokrštavaju da se ne bi mešalo ime sa sporednim likom čija je jedina svrha u knjizi da odvede Rickona na Skagos. :isuse: E, sad mi drago što sam drkadžija i ne gledam, jer bih od ovih detalja načisto ispizdeo, pogotovo što sam za Ašu vezan i iz drugih razloga.
Jesu, jesu, pisali smo o tome gore. Procenjeno je da ime Asha previše liči na ime Osha koje već ima jedan lik (ona wildlingica sa Branom).
Ma ti će mi kažeš ko je Osha. <_< :P
Link to comment

Pa po gore napisanom vidi se da ne znaš :P Ali dobro, nije to sramota. Sramota je biti lopov, slagati, ukrasti nešto...(Osha će u seriji po svemu sudeći imati značajniju ulogu nego u knjizi. Već u prvoj sezoni je imala više teksta nego u svim knjigama zajedno.)Nego što se "Jare" tiče... najmanji problem je ime. Izgleda i glumi vrlo neubedljivo, bar za sada. Nema ništa od onog samouverenog, podrugljivog stava prema Theonu. A vizuelno mi je 100% off.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
- Asha/Yara ne liči ni na šta (mada mi se Balon sviđa).
I meni je Osha, cuj mene Osha, Asha, hm... Yara totalno cudna, niti je jebozovna niti nesto rastura u glumackom pogledu. Balon jeste odlican.
- Arya je izdržala cele tri rečenice pre nego što je odala svoj tajni identitet :isuse:
Pa dobro, Gendry ju je odmah provalio da nije boy, pa sto da ne ide do kraja? Ako mene pitas, bolje sto se odmah izlanula, to je klasicna klinacka reakcija, gorela je da nekom kaze pa je to i uradila.
- Iza Zida nepotrebno komplikuju sa Crasterom i Jonom, to je do sada najveće odstupanje od knjige. Ne znam čemu bi trebalo da služi ta scena kad Jon juri zombije po mraku da spase Crasterovu bebu, ali deluje mi krajnje glupavo.
Pa moramo nekako videti sta Craster radi sa tim bebama, a bolje da nam pokazu nego da i to saznamo kroz dijalog. Plus, cliffhanger! Ja mislim da ce Crastera roknuti sad, a pobuna ce se desiti negde drugde.- nadam se da ove scene sa Littlefingerom i Ros vode negde. Ja bih to vreme potrosio negde drugde, ali to je valjda zato sto nemam pojma sta ovi nameravaju da urade sa njom. - steta sto su isekli Gvozdensaku Jacelyna Bywatera, on mi je 1 od omiljenih nebitnih likova iz druge knjige. Verovatno se isto smesi casnom ser Cortneyju Penroseu. :(- ovaj Davos jebe kevu :Hail: neizmerno mi je drago sto su ga potrefili, i njega i Saladora Sana. Edited by Calavera
Link to comment
Pa dobro, Gendry ju je odmah provalio da nije boy, pa sto da ne ide do kraja? Ako mene pitas, bolje sto se odmah izlanula, to je klasicna klinacka reakcija, gorela je da nekom kaze pa je to i uradila.
Meni je zvučalo kao da su imali potrebu da zaboravnu publiku podsete ko je ta mala ošišana. A to je jako loš izgovor. Ipak, svidela mi se scena sa Hot Pie debeljucom i onim malim što već hoće da se preda :D
Pa moramo nekako videti sta Craster radi sa tim bebama, a bolje da nam pokazu nego da i to saznamo kroz dijalog. Plus, cliffhanger! Ja mislim da ce Crastera roknuti sad, a pobuna ce se desiti negde drugde.
Uf, stvarno se nadam da nisi u pravu. To bi značilo da će pobuna biti na Fist of First Men, i da će verovatno zameniti zombikaliptični pokolj koji bi ih previše koštao :( A ovo sa Crasterom je glupo kako god da okreneš. Zašto bi on sad ostavio Jona živog, umesto da ga jednostavno zatrpa ispod petnaest stopa čisto-belog snega kao Nick Cave svoju porodicu? U trailerima smo već videli scene gde Jon nekog ubeđuje "I know what I saw" <_<
- nadam se da ove scene sa Littlefingerom i Ros vode negde. Ja bih to vreme potrosio negde drugde, ali to je valjda zato sto nemam pojma sta ovi nameravaju da urade sa njom. - steta sto su isekli Gvozdensaku Jacelyna Bywatera, on mi je 1 od omiljenih nebitnih likova iz druge knjige. Verovatno se isto smesi casnom ser Cortneyju Penroseu. :(- ovaj Davos jebe kevu :Hail: neizmerno mi je drago sto su ga potrefili, i njega i Saladora Sana.
- Ja očekujem samo da Ros zameni Alayayayu ili kako se već zvala ona kurva koju Cersei išiba misleći da je Shae u pitanju. Stvarno su malo smorili sa tim whorehouse uglom, Littlefinger gotovo ništa ne radi na dvoru, samo upravlja svojim bordelom.- Za Bywatera i nije šteta, nema smisla da uvode novog lika za tri scene ukupno pre nego što i on zagine. A ko je Courtney Penrose se iskreno i ne sećam. Onaj što neće da preda Storm's End Stannisu?- Meni je glupo što je Davos već kao da je Desničar (s ljubavlju), sasvim je samouveren i svugde se gura uz Stannisa. Mogli su da mu daju bar mali character arc da se uzdigne od Onion Knighta do King's Handa. Saladhor jeste super, mada ga nisam tako zamišljao. Svidelo mi se kako je bogobojažljiv u pogledu kraljičinog međonužja :D
Link to comment
A ovo sa Crasterom je glupo kako god da okreneš. Zašto bi on sad ostavio Jona živog, umesto da ga jednostavno zatrpa ispod petnaest stopa čisto-belog snega kao Nick Cave svoju porodicu? U trailerima smo već videli scene gde Jon nekog ubeđuje "I know what I saw" <_<
Mislis da niko ne bi primetio njegov nestanak? Brzo bi Mormont sabrao 2 + 2 i provalio sta se tu desilo. Uostalom, videcemo sta ce se dalje desavati.
- Za Bywatera i nije šteta, nema smisla da uvode novog lika za tri scene ukupno pre nego što i on zagine. A ko je Courtney Penrose se iskreno i ne sećam. Onaj što neće da preda Storm's End Stannisu?
Vidis da znas. :D Ne bi bilo tesko ubaciti ga, novi lik koji bi se pojavio u toj 1 sceni prilikom opsade i to je to.
- Meni je glupo što je Davos već kao da je Desničar (s ljubavlju), sasvim je samouveren i svugde se gura uz Stannisa. Mogli su da mu daju bar mali character arc da se uzdigne od Onion Knighta do King's Handa. Saladhor jeste super, mada ga nisam tako zamišljao. Svidelo mi se kako je bogobojažljiv u pogledu kraljičinog međonužja :D
Davosov trejdmark je iskrenost, takav je vazda bio. Te komplekse cemo valjda videti kad bude bio u drustvu visokih ex- Renlyjevih lordova. Edited by Calavera
Link to comment

uini, molim te, nemoj da se raspravljas sa lrdom. on gleda deset razlicitih serija u svakom trenutku, pa ne moze jadan ni da ima konzistentan kriterijum.

Link to comment
Mislis da niko ne bi primetio njegov nestanak? Brzo bi Mormont sabrao 2 + 2 i provalio sta se tu desilo. Uostalom, videcemo sta ce se dalje desavati.
Pa šta ga je onda udarao u glavu ako neće da ga ubije, samo radi cliffhangera? Mogao je bar da ga pusti da otrči u šumu da ga pojedu zombiji...
Vidis da znas. :D Ne bi bilo tesko ubaciti ga, novi lik koji bi se pojavio u toj 1 sceni prilikom opsade i to je to.
Pa neko mora da drži Storm's End, i da ga Melisandrina beba asasinira. Videli smo kako je Davos negde vozi u čamcu, to će valjda biti to. Mada ne mora da znači, moguće je da sve to preskoče i da je ono veslanje bilo prilikom porođajne asasinacije Renlija. *shrug*
Link to comment

Mozda ce Renly biti u Storm's Endu? 2 muve 1 udarcem.Ovo za Crastera... nemam pojma, a i sto da nagadjam kad ce nam se samo kasti u trecoj epizodi? ^_^

Link to comment

Da budem iskren, plaši me sve ovo - u prvoj sezoni su samo na par mesta odstupili od knjige (ne računam tu ograničenja zbog budžeta kao što su dimenzije turnira), ali sad mi se čini da su počeli sve više da odstupaju. Jasno je da ne mogu zbog satnika satnice sve da stave, ali koji moj su onda pristupili snimanju takvog serijala, ako nemaju para za to? Sezona ili zavređuje više od deset epizoda da bi se smisleno pratila ili više sezona (ako već misle da se drže 10 epizoda).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...