Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Izgleda da je holandski HBO prikazao drugu epizodu vec sinoc, evo Pykea:Pyke.jpgPredvidjam da nece trebati mnogo da se pojavi i na netu. :jerry:

Edited by Calavera
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hebem li ga, ovo mi bilo nekako prazno. Valjda je samo zagrevanje. Ili prevelika ocekivanja nakon odlicne knjige. :) Rob i kuca mu izvadili epizodu, inace pun promasaj. Florian najvece razocarenje, onaj je vise bio smotan nego pripit, ne-do-bog-pijan.Javite obavezno ako stvarno izadje druga pre vremena.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Sta ti je fanatik, pun mu promasaj a oce drugu epizodu sto pre. :D Kakve veze ima i da je bio smotan a ne pijan, kako to utice na bilo sta? Plus sto ti je najvece razocarenje lik koga u knjizi ima na 5 stranica maksimum.

Link to comment
Kakve veze ima i da je bio smotan a ne pijan, kako to utice na bilo sta?
Pa ja sam ga zamisljao pijanog, a ne smotanog. :D Kao nekog ko je mogao da postane faktor, ali se izgubio u porocima. Kao kad za 10 godina cujemo da Bane Djekic jos uvek igra u nekoj kiparskoj ligi.
Plus sto ti je najvece razocarenje lik koga u knjizi ima na 5 stranica maksimum.
Dobro, najvece razocarenje "od likova". I jedino razocarenje, posto su ostali za sada OK. Najvece razocarenje mi je sto imam utisak da se nista nije desilo.
Link to comment

Nije to nista cudno, HBO je vec postao poznat po tome sto im serije trebaju milion godina da se nesto u njima zapravo i desi. GOT je jos i ekstreman slucaj zbog ogromnog broja likova, dok vidis sta svi oni rade prodje ceo sat. :D Uostalom, citao si knjige, znas i sam da akcija dolazi tek posle.Iz sledece epizode:tumblr_m1v6g4H6nM1r9h4heo1_500.png

Edited by Calavera
Link to comment

Ma znam. I isti sam osecaj imao tokom prve sezone, ali sam im prastao jer su detalji bili odlicno odradjeni i fokusirao sam se na njih. Danas jednostavno nisam bio raspolozen za tako nesto. It`s me, not you!I jedva cekam da vidim Ashu. :wub:

Edited by Fins fleet
Link to comment

Pa i meni pomalo prazno. Bili smo svuda po malo, upoznali neke "nove" likove, ali se u principu ništa nije desilo.Za razliku od prve sezone odnosno knjige, gde nije bilo preterano odstupanja, ovde mi se čini da od početka ima vidljivog seckanja i skraćivanja radnje. Pre svega u putovanju crne bratije do Craster's Keepa, gde oni jašu kroz pola knjige, što bi trebalo da dočara kako je taj deo iza Zida u stvari jebelo golem. Ovde su se pojavili kao su samo prošli oko brda. Ista ta priča sa onim Denijevim kalasarom koji prolazi kroz pustinju. Onaj njen konj kao crkava od od iscrpljenosti, dok sami likovi jesu našminkani za iscrpljenost, ali ga ne glume. Više nekako deluju kao da su se oko trojke spustili na Slaviju da čekaju noćni za Novi Beograd, a kiosk je zatvoren. Pozitivno:- Piter Dinkliđ jebe keve; ovo je definitivno njegova sezona i jedva čekam da ga više vidim.- to što su skalirali vukove da napokon izgledaju kao direwolfs- Rob za razliku od ostalih nekako stvarno izgleda malo stariji i zreliji- nismo videli Hodora gologNegativno:- što su ubacili onu scenu sa Littlefingerom i Cersei, gde on njoj kao nešto kenja kako je znanje moć, a ona njemu preti nožekanjom. Em što nije bilo u knjizi, em što je nekonzistentno - valjda je baš on (pored Varysa) u prošloj sezoni kenjao Nedu Starku kako ga je neko ludilo nateralo da da Cersei na znanje da zna njenu tajnu. Ne znam šta su hteli tom scenom da postignu - već znamo da je on namazan i mutivoda, kao i da ona ne preza od korišćenja svoje moćiMelisandre mi bleda, Ser Dontos još bleđi, a Kraster suviše ulickan. I u knjizi mi se činilo da se Davos uvek držao negde pozadi zbog animoziteta sa drugim lordovima i vitezovima zato što je lowborn i krijumčar, a on ovde uvek u prvom planu, sedi Stanisu odmah sa desne strane itd. Mislim da, ali tek nakon Blackwatera, kad se dvorska populacija malčice proredi. Ali okej, zbog nečitajuće publike razumljivo.Eto, praštajte, ja rekoh, a vi sad kako znate i umete.

Link to comment
Pst... neće se zvati Asha nego Yara. Znam, glupo je, ali procenili su da ime previše liči na Osha :(
Jao, da. Dobro me podseti, da ne povratim posred ekrana u toku epizode.
Link to comment
- što su ubacili onu scenu sa Littlefingerom i Cersei, gde on njoj kao nešto kenja kako je znanje moć, a ona njemu preti nožekanjom. Em što nije bilo u knjizi, em što je nekonzistentno - valjda je baš on (pored Varysa) u prošloj sezoni kenjao Nedu Starku kako ga je neko ludilo nateralo da da Cersei na znanje da zna njenu tajnu. Ne znam šta su hteli tom scenom da postignu - već znamo da je on namazan i mutivoda, kao i da ona ne preza od korišćenja svoje moći
Ja kontam da je iskupljivanje za to sto su izbacili "koga ces slusati - plemica, svestenika ili bogatasa" scenu iz prve knjige, a jedna je od jacih. Iako ovo fakat jeste mnogo slabije ispalo.
Melisandre mi bleda.
Da, Melisandre. Bas neubedljivo. Davos mi je OK, pa cak i Stanis, iako mi je prva pomisao bila "pa i nije nesto celican". Kad malo bolje razmislim, njegove odluke i ne odaju odluku 100% cistog coveka.
Link to comment

Yay, braćo hejteri, hvala vam što postojite da me odmenite u ovo tzeško vreme ničim izazvane dobre volje. Ajdemo redom...

Pa i meni pomalo prazno. Bili smo svuda po malo, upoznali neke "nove" likove, ali se u principu ništa nije desilo.
Ne znam šta si očekivao da se desi u prvoj epizodi. Mora da se predstavi 46 novih likova, i da se podsetimo šta radi 68 starih.
Za razliku od prve sezone odnosno knjige, gde nije bilo preterano odstupanja, ovde mi se čini da od početka ima vidljivog seckanja i skraćivanja radnje. Pre svega u putovanju crne bratije do Craster's Keepa, gde oni jašu kroz pola knjige, što bi trebalo da dočara kako je taj deo iza Zida u stvari jebelo golem. Ovde su se pojavili kao su samo prošli oko brda. Ista ta priča sa onim Denijevim kalasarom koji prolazi kroz pustinju. Onaj njen konj kao crkava od od iscrpljenosti, dok sami likovi jesu našminkani za iscrpljenost, ali ga ne glume. Više nekako deluju kao da su se oko trojke spustili na Slaviju da čekaju noćni za Novi Beograd, a kiosk je zatvoren.
Za skraćivanje iza Zida - preteruješ. Šta su preskočili, jednu posetu praznom wildling selu u kojoj se ništa nije desilo? To može na papiru, ali ne na ekranu.Za našminkanost si u pravu, meni taj khalasar ne izgleda ništa jadnije od onog (admittedly jadnog) koji je jahao dok je Drogo bio živ. Prepolovili broj statista da reprezentuju brojčani pad od 99%. Generalno, u seriji se ponekad stvarno pretrčava preko tih scena u divljini. Moj omiljeni primer je scena Robertovog lova na vepra... ajde što je potpuno nepotrebna, ali kako su je preko kurca snimili to je strašno. I Robert i Renly i Selmy i Lancel su u sred šume obučeni isto kao što su bili u prestonoj dvorani! To je neoprostivo sloppy. Slično je, samo u manjoj meri, sa ovim dobro Dothrakijima koji kao umiru u pustinji a mahom izgledaju kao da su na putu od solarijuma do teretane <_<
Negativno:- što su ubacili onu scenu sa Littlefingerom i Cersei, gde on njoj kao nešto kenja kako je znanje moć, a ona njemu preti nožekanjom. Em što nije bilo u knjizi, em što je nekonzistentno - valjda je baš on (pored Varysa) u prošloj sezoni kenjao Nedu Starku kako ga je neko ludilo nateralo da da Cersei na znanje da zna njenu tajnu. Ne znam šta su hteli tom scenom da postignu - već znamo da je on namazan i mutivoda, kao i da ona ne preza od korišćenja svoje moći
Meni je ta scena baš dobra. U pravu si da nema mnogo smisla da on bocka Cersei otvoreno, ali šta sad, trenutak slabosti isprovociran pominjanjem Catlyn Tully i Brandona Starka. Nije ni Littlefinger savršen. Spreman sam da progutam takve nelogičnosti ako je sa razlogom - tj. ako scena ispadne zanimljiva i all-round dobro odrađena.
Melisandre mi bleda, Ser Dontos još bleđi, a Kraster suviše ulickan. I u knjizi mi se činilo da se Davos uvek držao negde pozadi zbog animoziteta sa drugim lordovima i vitezovima zato što je lowborn i krijumčar, a on ovde uvek u prvom planu, sedi Stanisu odmah sa desne strane itd. Mislim da, ali tek nakon Blackwatera, kad se dvorska populacija malčice proredi. Ali okej, zbog nečitajuće publike razumljivo.
+1 za ceo pasus. S tim što ne znam koga briga za Dontosa, već se neko žalio da mu ovaj ne valja. Valjda najnebitniji lik u seriji posle Septe Mordane.
Link to comment

Meni je crvena vjestica™ bas dobra, da je glumica preterala sa teatralnoscu izgledala bi ko da je sad ispala iz Xene. A Kraster je delovao onako kako sam ga zamisljao, to sto voli incest ne znaci da mu je kuca svinjac. Mislim, cemu sluze sve te zene ako ne da ga malo uljude i po kuci pospreme. :wicked:

Link to comment
Meni je crvena vjestica™ bas dobra, da je glumica preterala sa teatralnoscu izgledala bi ko da je sad ispala iz Xene.
Iz Melisandre treba da isijava moc. Koliko god da je teatralnosti, ne bi mogli da preteraju. Pa ona je u onoj poslednjoj sceni izgledala kao drugarica iz razreda, a ne najmocnija carobnica iz zemlje carobnjaka koja upravo izvrsava uber cool zezanciju. Koliko sam ja pateticnih reci izgovorio u prethodnom pasusu, ona je trebala dvaput pateticnije da izgleda.
Link to comment

meni melissandre previše zvuči kao baba, a ne jedna zlokobnica... jes da se mora drat ali ne paše mi taj glas i stav jednostavno. bolje da su nataliu tenu ofarbali npr.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...