Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

kak se to čita? Ćiburn?
Mislim da se čita kao "kaibɜː®n"Našao sam audiobooks za prve četiri knjige. Međutim, problem je što audio knjige čitaju različiti ljudi, a mislim da među njima ima i Amera koji pokušavaju da imitiraju britanski engleski i baš Brita (i neka crkne onaj ko je dao nekom dedici da to čita, pa ispada po izgovoru da i Bran ima 70 godina).Plus, što nisam siguran koliko su oni tada konsultovali Martina oko izgovora pojedinih imena. "Melissandre" recimo čitaju potpuno francuski, a "Brienne" ne na francuski način, nego irski. U FFC čak čitaju to sa dugim i naglašenim "i", tako da više zvuči kao zombi koji uzvikuje tupo "braaaain! braaaain!".
Erm... davno sam čitao knjigu, ali zar Tyrion ne provali tek mnogo kasnije da je Geoffrey poslao onog mongoloidnog asasina Branu? I to sa nožem koji je ukrao od tate (Roberta)? :unsure:
Provalio ga je Tirion na Džofrijevom venčanju, kad je Tajvin dao Džofriju mač (prekovani Ajs), pa mali šiljokuran njime isekao onu retku knjigu o životu četvorice kraljeva koju mu je Tirion poklonio (i još dodavao nešto tipa "As you see, I'm no stranger to Valyrian steel"). Edited by Razzmatazz
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam audiobooks pokušao da slušam, prvo DwD pa onda ostale, i nisam mogao. Taj deda što čita je Roy Dotrice u kog se fanovi serijala kunu, ali moji utisci su slični tvojim. Jedan čovek za sve glasove, kakva jeftinoća... svi ženski glasovi mu zvuče kao Mrs Doubtfire, od devojčica do baba. Užas.Za Džofrija, upravo to. Izgleda da su gurnuli taj resolution na start druge sezone da se gledaoci ne pitaju previše, tj. da ne misle da je stvarno Tyrion pokušao da ga ubije <_<

Link to comment
Ja sam audiobooks pokušao da slušam, prvo DwD pa onda ostale, i nisam mogao. Taj deda što čita je Roy Dotrice u kog se fanovi serijala kunu, ali moji utisci su slični tvojim. Jedan čovek za sve glasove, kakva jeftinoća... svi ženski glasovi mu zvuče kao Mrs Doubtfire, od devojčica do baba. Užas.Za Džofrija, upravo to. Izgleda da su gurnuli taj resolution na start druge sezone da se gledaoci ne pitaju previše, tj. da ne misle da je stvarno Tyrion pokušao da ga ubije <_<
Da, Roy Dotrice. Mnogo mi je bolji onaj John Lee.
Link to comment

Hm, pa taj lik iz Timesa ima sasvim legitimne pritužbe. Seriji nedostaje centralna ličnost od kako je Ned zglajznuo, i sigurno je dosta konfuzno pratiti pet-šest pretendenata na presto i njihove svite, plus sve usputne priče.Glupo mi je samo što takvi mudroseri obično imaju milion saveta kako da se serija svede na dobro oprobani kalup, i kako da se publici da ista bezukusna kaša na koju je navikla... da bi se gledalaštvo proširilo "beyond the Dungeons & Dragons types" :isuse: Što ljudi imaju više iskustva u medijima, to im je refleksnija reakcija protiv nečega što malo odstupa od standarda.GoT, srećom, i ne pokušava da bude serija koja može da se prati površno i sa pola mozga, pogledaš tri epizode pa dve preskočiš :jerry:

Link to comment

A matori jarac samo putuje i putuje, ko da hoće sa JMS-om da se takmiči.Trebalo bi neko u toj Britaniji da mu pusti Rains of Castamere da ga podseti na pisanje. Ako se pravi da ne razume, pitati ga šta misli o filmu Misery.Kad sam već tu, daj da okačim neku fotku:Go Team Victarion!11r802c.jpg2r586k9.jpg

She's waking up the dragon! :naughty:se1thd.jpg

Edited by Razzmatazz
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw1 molba, mada se to valjda podrazumeva: ako ste citali knjige, utiske o netom odgledanim epizodama ostavljajte ovde. Moze da vam ispadne neki spojler a i bolje je da onaj topic ostavimo samo ovima sto nisu citali, generalno me vise zanimaju njihove reakcije od Uinijevog kukanja kako trava u seriji nije dovoljno zelena. <_<
Link to comment

- prva 3 ima u spici su Lannisteri :D- Lena deluje nekako prirodnije nego prosle sezone, svidja mi se u kom pravcu ide njen lik- svidja mi se sto su preneli ova razglabanja o kometi iz knjige, cenio sam da ce to preskociti :)- nekako nisam zamisljao Stannisa i Davosa tako brze na jeziku, ali obojica + crvena vjestica deluju krajnje pristojnoSve u svemu, bolja prva epizoda nego prosle sezone (mada ne bas za mnogo). Ja sam zadovoljen™. ^_^

Link to comment

Lena razbija, u pravu si. "Power is power" je odlična scena, možda i najbolja do sada od onih koje ne postoje u knjizi.Što se komete tiče, malo mi fakey izgleda. Nisam nikad video kometu uživo, ali zamišljam to malo diskretnije. BTW i dalje ne mogu da prežalim što Osha bulazni o vezi komete i zmajeva. Kao da nije to mogao neko drugi da kaže nego wildling čije legende i cela kultura nemaju ama baš nikakve veze sa zmajevima.Grey Wind mi se jako svideo kako izgleda u onoj sceni u kavezu. Možda zato što je mrak, ali ne deluje previše CGI.Kaće sledeća?

Link to comment
Što se komete tiče, malo mi fakey izgleda. Nisam nikad video kometu uživo, ali zamišljam to malo diskretnije. BTW i dalje ne mogu da prežalim što Osha bulazni o vezi komete i zmajeva. Kao da nije to mogao neko drugi da kaže nego wildling čije legende i cela kultura nemaju ama baš nikakve veze sa zmajevima.
SVI znaju za zmajove.A ja sam vidio Hale-Bopp i mogu ti reć da komet tako izgleda.Ukratko da sumiramo, neaš pojma.
Link to comment

... reče Khal Rhaggat, krunisan zlatnom kofom :fantom: Čitao sam pre sto godina, ali kladim se da je Osha imala neku drugu teoriju o kometi. Ili ona ili Ygritte, nešto što nema veze sa zmajevima.

Link to comment

Jebeš skeletora (glup je koncept još izvorno, kod Martina) ali taj osmeh Sare Konor u poslednjem kadru... :wub: :wub: :wub:Nego, nadam se da to neposredno pre Rattleshirta nije Ygritte. Prvo zato što nosi neki komično ogroman mač, drugo zato što deluje holivudski lepo i umiveno umesto da bude neka obična neugledna divljakuša.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...