Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Hm.1. Definitivno nema Riverruna, sve se dešava u nekakvim vojnim kampovima? Cheapskates. Valjda su se bar otvorili da Blackwater dobro izgleda kasnije.2. Nešto prebrzo Arya stiže u Harrenhal, u kom je iz nekog razloga Gregor in charge. Da li to znači da je i Bolton isečen iz serije skroz? Say it ain't so!3. Catelyn vs. Litttlefinger će izgleda stvarno biti u Renlijevom kampu :isuse: Ne mora obavezno da ispadne sranje, ali strepnja mi je veća od nade. Deluje mi skroz nepotrebno to suočavanje.Inače, danas sam stukao celu prvu sezonu. (Nisam mogao ništa da čitam ili radim zbog širenja zenica kod očnog, pa ceo dan samo gledam serije.)

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koliko se secam, Gregor jeste bio in charge kad je Arya dosla, Bolton je sa severnjacima stigao negde pred kraj knjige. Uostalom, Bolton je castovan, tako da...Kakav ti je utisak posle tog maratona? :D

Link to comment

Meni se čini da kad su Arya i Gendry stigli u Harrenhal, glavni je tu bio Tywin Lannister. Znaš ono kad ona planira kako da naplati tri smrti of Jaqena, pa se posle kaje što nije izabrala Tywina? Tek posle kad većina Lannistera ode usledi Weasel soup incident, pa Harrenhal preuzmu Boltonovi severnjaci. Posle kojih ga preuzme valjda Vargo Hoat, pa tek onda (mnogo kasnije) Gregorova ekipa.Nije toliko bitno, mada bi bila šteta da ne pokažu (pre-Harrenhal) road trip sa Gregorovcima, Ticklerova ispitivanja i sve ostalo što na Aryu ostavi toliki utisak.A utisak je da mi se čita sledeća knjiga više nego što mi se gleda druga sezona :)

Link to comment

Mislim da ce biti vremena da se Aryin arc dovede do mesta gde je i knjiga stala, ali neki drugi likovi nece biti te srece. Brana, recimo, sumnjam da cemo videti u vise od pola epizoda, jedino ako njegove scene ne ubace tek da ih bude...

Link to comment

Koga briga za Brana kad mu se ništa ne dešava... da ga gledamo kako sanja? Biće ga više posle kad dođe Theon.A gledaćemo ga ipak i sada, mora Osha da ga obrazuje o zmajevima :isuse:

Link to comment
Meni se čini da kad su Arya i Gendry stigli u Harrenhal, glavni je tu bio Tywin Lannister. Znaš ono kad ona planira kako da naplati tri smrti of Jaqena, pa se posle kaje što nije izabrala Tywina? Tek posle kad većina Lannistera ode usledi Weasel soup incident, pa Harrenhal preuzmu Boltonovi severnjaci. Posle kojih ga preuzme valjda Vargo Hoat, pa tek onda (mnogo kasnije) Gregorova ekipa.
Mislim da je redosled bio ovakav:- stigli su kad je Tywin bio baja u Harrenhalu- Tywin je odjahao i ostavio Amory Lorcha kao vršioca dužnosti- dešava se Weasel Soup incident i oslobađaju se severnjaci iz ćuze, Vargo tu menja stranu- stiže Roose Bolton sa svojim pešacima- družba Pere Kvržice bega prema Riverrunu- Bolton napušta Harrenhal u vreme svadbe na severu (ispraća Džejmija) i predaje ga Vargu Hoatu- Džejmi se vraća sa Steelshanksom po cicu i zatiče samo Vargovu grupicu od stotinjak sellsworda
Link to comment
Mislim da je redosled bio ovakav:- stigli su kad je Tywin bio baja u Harrenhalu- Tywin je odjahao i ostavio Amory Lorcha kao vršioca dužnosti- dešava se Weasel Soup incident i oslobađaju se severnjaci iz ćuze, Vargo tu menja stranu- stiže Roose Bolton sa svojim pešacima- družba Pere Kvržice bega prema Riverrunu- Bolton napušta Harrenhal u vreme svadbe na severu (ispraća Džejmija) i predaje ga Vargu Hoatu- Džejmi se vraća sa Steelshanksom po cicu i zatiče samo Vargovu grupicu od stotinjak sellsworda
Gregor dolazi i kasapi Varga, a onda ide u King's Landing na turnir, pa tada dolazi Jamie i stavlja one verske fanatike da stražare. Edited by Lrd
Link to comment

Što precrta crni ti? Džejmi se vratio po Brijen kad ju je vadio iz one medveđe rupe i tad su bili samo Bloody Mummers tamo, koje je ostavio Roose. PRE nego što je stigao do King's Landinga i pre nego što je ponovo otišao na sever da završi opsadu Riverruna.

Link to comment
Što precrta crni ti? Džejmi se vratio po Brijen kad ju je vadio iz one medveđe rupe i tad su bili samo Bloody Mummers tamo, koje je ostavio Roose. PRE nego što je stigao do King's Landinga i pre nego što je ponovo otišao na sever da završi opsadu Riverruna.
Pa nisi imao Gregora u tajmlajnu. Er se ja varam ili je Gregor došao i mučio Varga pre nego što je otišao da se bije sa Oberynom?
Link to comment

Pa da, nisam imao Gregora - ali on je došao nakon ovog šta sam napisao; kad je našao Varga praktično samog i onda pravio döner kebap od njega.

Link to comment

Pa da, i nije otišao na turnir nego na suđenje Tyrionu. Ali to je sve još daleko, u drugoj knjizi/sezoni Gregorijanska ekipa su tek tamo neki drumski razbojnici koji idu od sela do sela i preslišavaju ko je gde eventualno sakrio zlato.BTW pitanje je koliko će u seriji biti osećaj družbe Pere Kvržice pošto su neki od klinaca (čitaj Gendry) uveliko poodrasli. Ne mogu baš da prihvatim da onolikog vola tretiraju kao dete-zarobljenika.

Link to comment

OK, vidi se i inače da su u seriji na Martinove godine dodali barem +4 ili 5. Tipa Rickon koji ima navodno tri godine deluje kao da ima 7-8, Deni koja ima 13 u knjizi, ovde ima barem 18 (iako Emilija ima i više), Rob ni pod razno nije mogao od početka da prođe kao četrnaestogodišnjak itd.

Link to comment

Ma, 100% sam siguran da je Gregor nahranio Varga pre nego što je došao Jamie. To što sam ja 100% siguran, ne znači da sam u pravu. Nije mi knjiga pri ruci pa ću da izgoglam.

Link to comment
Ma, 100% sam siguran da je Gregor nahranio Varga pre nego što je došao Jamie. To što sam ja 100% siguran, ne znači da sam u pravu. Nije mi knjiga pri ruci pa ću da izgoglam.
Joj bre brate, tri puta je Džejmi bio došao Harrenhal. Prvi put kad su Bloody Mummers doveli njega i Brienne kao zarobljenike. Pa Bolton posle pustio Džejmija sa 200 ljudi da produže do King's Landinga. Pa Džejmi sanjao kako ga Brienne brani od Regara i ostalih King's Guardova i morao je da se vrati po nju (to je drugi ulazak u Harrenhal). I izvadio je iz rupe u koju ju je Vargo bacio nakon što mu je odgrizla uvo. I treći put kad je krenuo Džejmi na Tajdent, Gregor je već bio nahranio Varga i ostale zatvorenike Vargom, ali je bio ostavio Vargovu glavu za Džejmija.
Link to comment
Joj bre brate, tri puta je Džejmi bio došao Harrenhal. Prvi put kad su Bloody Mummers doveli njega i Brienne kao zarobljenike. Pa Bolton posle pustio Džejmija sa 200 ljudi da produže do King's Landinga. Pa Džejmi sanjao kako ga Brienne brani od Regara i ostalih King's Guardova i morao je da se vrati po nju (to je drugi ulazak u Harrenhal). I izvadio je iz rupe u koju ju je Vargo bacio nakon što mu je odgrizla uvo. I treći put kad je krenuo Džejmi na Tajdent, Gregor je već bio nahranio Varga i ostale zatvorenike Vargom, ali je bio ostavio Vargovu glavu za Džejmija.
Jeste, u pravu si, izvini. Zaboravio sam na taj međudolazak.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...