Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pošto imam posebne potrebe, odslušah audio knjigu Igre prestola. Zanimljivo štivo, da prostite. Jedva bih čekao da pročitam/odslušam i sve ostalo, ali se suviše vezao za neke likove, a znam da će pre ili kasnije da ih neko prikolje/otruje/pojede. No, pretpostavljam da to ostaje za moje jesenje letovanje. Preleteh i preko serije. Nako, nije loše, poprilično dobro su kompresovali, vidim da su radila budžetska ograničenja, pošto se ne vide masovne bitke, a kalasar od 40k trupa nešto mnogo kratak i ide u urednoj koloni. No dobro. Ipak, mogli su dati koji minut više za dijalog Roba i majke mu kada su dogovarali strategiju za bitke sa Lanisterima, ili mi je u premotavanju to promaklo. Mislim, ja taj fantazi nikad nisam nešto voleo, no dosada čini čuda.

Link to comment
Šta je to Qarth? Jel se to spominjalo u prvoj sezoni? King s Landing je, koliko se sećam na jugu, a Dubrovnik je milion puta lepši od Malte, tako da će to biti baš lepa promena, mada, možda nepotrebna.
Qarth je jedan od vecih gradova na istocnom kontinentu, Daenerys ce provesti neko vreme tu u drugoj sezoni.Nego, umesto sto se brinete kako ce ispasti grad za koga nikog zapravo nije briga... ima vaznijih stvari oko kojih se vrijedi zabrinuti. Tullyji bi mogli biti potpuno iseceni iz druge sezone, za sada nema nikakvih vesti da su Edmure ili Hoster castovani a trebali bi biti vec u prvoj epizodi. Mozda to spada u ono kresanje troskova da bi mogli dobiti pristojan Blackwater? Edited by Calavera
Link to comment
Qarth je jedan od vecih gradova na istocnom kontinentu, Daenerys ce provesti neko vreme tu u drugoj sezoni.Nego, umesto sto se brinete kako ce ispasti grad za koga nikog zapravo nije briga... ima vaznijih stvari oko kojih se vrijedi zabrinuti. Tullyji bi mogli biti potpuno iseceni iz druge sezone, za sada nema nikakvih vesti da su Edmure ili Hoster castovani a trebali bi biti vec u prvoj epizodi. Mozda to spada u ono kresanje troskova da bi mogli dobiti pristojan Blackwater?
Ovo si mogao, komotno, da napišeš i na nečitalačkom topiku, obzirom da ne znam ko su Tullyji, neću se mnogo potresti što ih neće biti :P
Link to comment
Problem sa mojom diskusijom na ovom topiku je što sam na poslu, a na internetu imamo zabrane ko da radim u CIA, a ne u zdravstvu, pa ne mogu da uđem na HBO-ov sajt, i odmah bi znala ko je ko, a ne ovako da se brukam :lol:
Link to comment

Dok ti ne zabrane PPP, dobro je. :D Catelyn i Lysa su obe Tully, cale im je Hoster a imaju i bracu Edmurea. Stvarno, oni igraju prilicnu ulogu u trecoj knjizi, ali za drugu valjda nisu neophodni. Nece biti tolika steta ako ih iseku...

Edited by Calavera
Link to comment

Tully je jedna od krupnih porodica na Westerosu. Imaš Barateone u prestonici, Lanistere na zapadu, Starkove na severu (u koje se udala Catelyn), Arine na istoku (u koje se udala ona luda sestra), Tajrele i Martele na jugu, Grejdžoje na zapadnim ostrvima, i Talije negde u sredini. Grb im je riba:pvp20110613.pnglinkagepvp20110620.pngNe vidim kako bi mogli da ih iseku, kad se pola druge knjige dešava u njihovom gradu koji postaje Robov HQ. Kad su već castovali svakog najnebitnijeg severnjaka umotanog u krzno, mogu za taj sto da dodaju i Ketlinininog brata. (Ali da iseku Blackfisha, ne bi me uopšte iznenadilo.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
je l moze odgovor na moje infantilno pitanje?koji zamak je najjaci i najveci u svih sedam kraljevstava? harrenhal ili storm's end?
Harrenhall je najveći, a Storm's end najteži za osvojiti.
Link to comment
Ne vidim kako bi mogli da ih iseku, kad se pola druge knjige dešava u njihovom gradu koji postaje Robov HQ. Kad su već castovali svakog najnebitnijeg severnjaka umotanog u krzno, mogu za taj sto da dodaju i Ketlinininog brata. (Ali da iseku Blackfisha, ne bi me uopšte iznenadilo.)
Catelyn bi mogla odmah da produzi do Renlyja, a Robb isto da ode da se bije sa Lannisterima. Edmure ne radi nista tokom cele knjige osim sto odbija one napade na Riverrun, to se u seriji da preci u nekoliko recenica. A Blackfisha gotovo sigurno necemo videti do cetvrte sezone i onog njegovog razgovora sa Kingslejerom.
Harrenhall je najveći, a Storm's end najteži za osvojiti.
E nije, najteze je osvojiti Eyrie! Edited by Calavera
Link to comment
ja da sam princeza, zivela bih u riverrun-u. :)
Najhedonističkiji deo Westerosa je Reach, it is known. A odatle, moj izbor bi recimo bio Arbor, evt. Oldtown.
Catelyn bi mogla odmah da produzi do Renlyja, a Robb isto da ode da se bije sa Lannisterima. Edmure ne radi nista tokom cele knjige osim sto odbija one napade na Riverrun, to se u seriji da preci u nekoliko recenica. A Blackfisha gotovo sigurno necemo videti do cetvrte sezone i onog njegovog razgovora sa Kingslejerom.E nije, najteze je osvojiti Eyrie!
Eyrie je izvikan. Ako bi se Timet i Šaga odvažili...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...