Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Njega ne znam, a nju znam ukupno iz jednog filma... gde je, gle čuda, glumila zlokobnu sveštenicu egzotične religije koja nosi crveno. A i Sean Bean zagine u istom :D
pogledaj Zwartboek wub.gif
Link to comment

Najzad sam u stanju da se obratim vaskolikoj javnosti nakon tamničenja ničim izazvanog i iznesem svoj objektivan, nepristrasan, opštevažeći sud.Sigurno bih svašta rekao da mi je ban istekao ranije, odnosno tokom praćenja serije. Sada bih se zadržao na najosnovnijem, nema potrebe smarati previše.Najbazičnija stvar vezana za seriju - kakve su knjige, serija je odlična! Istina, ima razočaranja, prevashodno u epskim fajtovima kojih je trebalo biti više, ali šta da se radi, budžet i sl. o čemu se već govorilo. Za jednu brutalno dosadnu gomilu likova koji ničemu ne služe ali ginu kao snoplje i nabacanih događaja koji ne govore ni o čemu ali svaki četrdeseti je dosta važan, izvukli su dosta toga. Jedino što vredi u knjigama jeste što, kada se osvrne čovek unazad, u sećanju ostaju elementi koji govore koliko ljudi kao ljudi mogu biti surovi jedni prema drugima.Knjige, naravno, treba čitati i vrede uloženog truda. Ili ćete postati zagriženi fanovi i grickati nokte dok šetate sa jednog poglavlja na drugo bez ikakve povezanosti među njima, poput latinoameričke sapunice, ili ćete većinom biti normalni ljudi i najdalje negde do pola treće knjige skapirati da ova mini-glorifikacija britanskog divljaštva u fantasy pripovedačkom stilu i nije vredna potrošenog vremena, pošto ni najmanje ne opravdava hype, te shvatiti da ovakve stvari nisu za vas i prestati da tražite nešto čega u fantaziju jednostavno nema.That being said, serija bi mogla biti odlična. Međutim, morala bi se kratiti žestoko. Najbolje (u stvari, jedino ispravno) bi bilo kada bi sabili drugu, treću i četvrtu knjigu u jednu sezonu, ali dobro, ne treba očekivati da će se to desiti. Zaista je vrlo interesantno gledati bogalja kako upravlja kraljevstvom ili posmatrati kako zmajčići postaju nekakvi faktori...Stoga, očekujem zamor i pretvaranje u totalnu smaračinu negde na pola treće sezone, kada više neće ni biti bitno ko šta sa kim gde kad zbog čega. Šteta.

Edited by Filipenko
Link to comment

Pa znaju i oni šta ih čeka ako ostane sve na Sudaru kraljeva. Niko neće ostati da gleda treću sezonu (kada bi se svaka sezona poklapala sa jednom knjigom).

Link to comment

Eh, to naricanje nad zamišljenim akcentom fiktivnih polu-ljudi po legendi poteklih od senki imaginarnog Asshai-by-the-Shadow grada zemlje iz bajke...I ja sam ga zamišljao drugačije :P

Link to comment

WTF je Black Lorren? Neki tamo nebitni pirat? E, neka su ga kastovali, odmah mi je lakše.A plavokose Ašajke, to samo ide u prilog dugo naslućivanoj činjenici da sve to prave u neki Xena svet, da ne kažem baš Hallmark: Earthsea svet. Dobićemo token black guys kad se pojave neki Summer Islanders sa perjanicama, i dosta je...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...