Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Ne sme niko, sramota nas od tamošnjih ozbiljnih čitalaca. Nego se ovde šlepamo pred TV plebsom :P
Daleko od toga da sebe smatram ozbiljnim čitaocem, ali bih ipak dozvolio sebi konstataciju da je A Storm of Swords najbolja fantasy novela koju sam pročitao. Prošlo je dosta godina od kada sam poslednji put, tokom čitanja, u toliko situacija bio i bukvalno "on the edge of my seat" tokom upijanja tih hiljadu i nešto stranica. Edited by Ivo Petović
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa na knjigama vec imaju fantasy i SF teme. otkud sada snebivljivost? ja sam covek koji bi na pusto ostrvo poneo samo tolkina i biblioteku plava ptica. neka prust, selin i kafka ostanu ovde na policama.

Link to comment
pa na knjigama vec imaju fantasy i SF teme. otkud sada snebivljivost? ja sam covek koji bi na pusto ostrvo poneo samo tolkina i biblioteku plava ptica. neka prust, selin i kafka ostanu ovde na policama.
Ма млате празну сламу. Иначе друже Киме, Толкин и Плава Птица коју је уређивао г. Жика Богдановић осведочени антикомуниста, ви стварно кријете нешто у орману. ;)
Link to comment
Ма млате празну сламу. Иначе друже Киме, Толкин и Плава Птица коју је уређивао г. Жика Богдановић осведочени антикомуниста, ви стварно кријете нешто у орману. ;)
moram vam skrenuti paznju da je zika u pegazu broj sest objavio prvu marksisticku kritiku diznijevih stripova iz post karl barks ere 'kako citati paju patku' arijela dorfmana i armanda matelara. sto kaze de mestr za francuske revolucionare 'sve sto rade rade protiv sebe' tako su i antikomunisti uvodeci diskurs savremenosti radili protiv sebe. a partija im je u svojoj mudrosti to dopustila cool.gif Edited by kim_philby
Link to comment
pa na knjigama vec imaju fantasy i SF teme. otkud sada snebivljivost? ja sam covek koji bi na pusto ostrvo poneo samo tolkina i biblioteku plava ptica. neka prust, selin i kafka ostanu ovde na policama.
Ma kakva snebivljivost, šalim se. Bar sam se ja na tim SF/F topicima napreporučivao svakakvog treša... Martin je odličan, nije me nimalo sramota da ga čitam.A kad su pravi guilty pleasures u pitanju, moraću uskoro da nahvalim & nakudim Scota Bakkera, to je već nešto drugo...
Link to comment

Pa kažem, guilty pleasure. Evo sad ću da sklepam nešto, čisto da se detoksiciram malo od Martina. Inače Bakker ima blog ovde, piše tu i tamo o pisanju dosta zanimljivo i malo pretenciozno.

Prošlo je dosta godina od kada sam poslednji put, tokom čitanja, u toliko situacija bio i bukvalno "on the edge of my seat" tokom upijanja tih hiljadu i nešto stranica.
To, čovek piše vrlo televizično. Na kraju skoro svakog poglavlja cliffhanger, taman za reklame. Problem je samo što se čitalac malo zasiti pa posle nema strpljenja za sporije delove, fali mu taj edge of my seat osećaj.Evo u DWD, Tyrionov road trip na stopedesosam hiljada stranica, milion usputnih i krajnje nebitnih likova, milijardu opisa egzotične hrane... nije to to. Ako serija nekako doživi petu sezonu, izbacivaće se scene lopatom. Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Meni su FFC i DWD (koji jos nisam poceo <_<) uvod u ostatak serijala, od njih ni ne ocekujem neku zajebanu akciju. Ne moze svaka knjiga biti Oluja maceva, niko ne bi preziveo do sedme. :D

Edited by Calavera
Link to comment
moram vam skrenuti paznju da je zika u pegazu broj sest objavio prvu marksisticku kritiku diznijevih stripova iz post karl barks ere 'kako citati paju patku' arijela dorfmana i armanda matelara. sto kaze de mestr za francuske revolucionare 'sve sto rade rade protiv sebe' tako su i antikomunisti uvodeci diskurs savremenosti radili protiv sebe. a partija im je u svojoj mudrosti to dopustila cool.gif
То о г. Жики само говори као о човеку који је толерантан и демократа, а о вама да се враг. ;) Инетресатно је како само левичари својатају савременост, односно како деценијама покушавају да на исту имају једини тапију. :P
Link to comment
То о г. Жики само говори као о човеку који је толерантан и демократа, а о вама да се враг. ;) Инетресатно је како само левичари својатају савременост, односно како деценијама покушавају да на исту имају једини тапију. :P
pa kad nam je dajete u ruke! sta cemo. neki put se i ne snadjemo :Pno nije ovo tema. tyrionovi fanovi ce nas pobiti ko dzimija barku!
Link to comment
pa kad nam je dajete u ruke! sta cemo. neki put se i ne snadjemo :Pno nije ovo tema. tyrionovi fanovi ce nas pobiti ko dzimija barku!
Где дајемо, ви отимате. :D Морате друже да отворите посебну тему, има се рашта писати.
Link to comment

Malo sam listao FfC zadnjih par dana, to je jbno ubedljivo najdosadnija knjiga na svetu. Gomila dosadnih Martela, gomila dosadnih Grejdzoja, Sersei Sersei i Brijena, i jos malo Sersei. Knjigu vadi Semvel, mada je i njegov dozivljaj relativno dosadan, i Arja.Ne verujem da ce DwD biti mnooogo bolja, ali sigurno donekle hoce posto su zanimljiviji likovi tamo.Nego, zna li koliko ce trebati ovima sa bukdipozitorija da mi isporuce knjigu?

Link to comment
Ne sme niko, sramota nas od tamošnjih ozbiljnih čitalaca. Nego se ovde šlepamo pred TV plebsom :P
pa kada ne citamo vec gledamo slike :Dinace, poceo sam da citam DWD, nisam mogao da izdrzim a i nemam sta pametnije da radim na poslu :lol: i posle uvoda su me oci zabolele :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...