Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Ovo za Baratheone stoji (zaboravih da je navedeno i u appendixu), ali ja se uopšte ne sećam da se Robert ijednog trenutka pozvao na poreklo nakon pobune (a završih sa re-readom AGOT-a). Što se tiče krvi - slažem se. Sva ta silna porekla i loze mogu se srušiti u jednoj pogrešnoj odluci/lošem ratu, ali mi se čini da je po pitanju zmajeva situacija malo drugačija. Makar nam sve one priče o Egonu osvajaču, prvom DWD, zmajskim snovima, pokušajima kreiranja zmajeva, Regaru itd govore suprotno.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izasli skenovi prvih 350 stranica DWD-a. Problem je sto su jedva citljivi, onaj koji je skenirao ocito nije iskusan u tome, ali opet... prvih 350 stranica. :)PM-ujte za link.

Link to comment
Ne bas, ali na pravom si putu. :D Ako te bas zanima:

Zapravo jos nismo dobili zvanicnu potvrdu u knjigama, ali Jon je gotovo sigurno sin Rhaegara Targaryena i Lyanne Stark. Nadajmo se da ce debeli to jednom zauvek potvrditi u petoj knjizi, inace nas ceka jos 5 godina smaranja kako to MORA! biti istina po Westerosu i slicnim forumima. <_<

pa znala sam da mora biti tako nesto. pogotovo sto se ned nervirao kako su ovi pobili targarijeneve kretenski.sad kad lepo dzon snou se ozeni sa deni (jer se targarijenovi uzimaju medju sobom) bice odlicno! ima da napucaju sugave lanisterove ko carevi!

nego, jedan od strebera koga sam nalozila da cita je nemac. posto me nije bilo neko vreme na poslu kad sam se vratila on vec otisao na odmor i ja ga navatam na skajp da vidim gde je i on mi odgovori sa "gone to north". posle toga smo uzeli nesto da konstruisemo. mora da postoji paralela izmedju martinovog sveta i ovog naseg. zemlja lanisterovih mora biti amerika. mora!! ovo gde su talijevi je francuska. nema greske! za ostalo nisam sigurna. je l ima neka ozbiljnija analiza?

Link to comment

Nema ozbiljnija, ali ukratko - ceo Westeros je hipertrofirana Britanija (ledeni zid je Hadrijanov zid)... Iron Islands su kao vikinška Skandinavija samo na zapadu umesto na istoku... Dorne na jugu je Pirinejsko poluostrvo sa sve egzotičnim Mavrima, ili eventualno Bretanja. Free Cities preko mora su nekakav Mediteran. Dothraki steppes su tamo neke tatarske tajge, itd.(Amerika može da bude jedino Asshai beyond the Shadow, na dalekom zapadu/istoku :P )Inače, opisana je kolonizacija Westerosa koja zvuči 100% kao naseljavanje Britanije. Prvo su tu živeli nekakvi First Men (Kelti, Pikti, kurac, palac) koje su smenili Andali (Anglo-Saksonci itd.), kojima su posle zavladali Targaryeni (Normani), William the Conqueror = Aegon the Conqueror. Tako nešto.A rat između Starkova i Lannistera je Rat Ruža, o tome smo već ovde drvili.(Inače, jedan od Targaryenskih kraljeva je isti Henry VIII.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
(Kelti, Pikti, kurac, palac)
:lol: dobra aliteracijasto se ostaloga tice, jes', i ja se sjecam tako necega, sto da sam sam provalio iz nadasve suptilnih nagovjestaja debelog grrma, sto sa brojnih fanovskih foruma... mislim da ste propustili da pomenete samo tumacenje Highgarden (House of Tyrell) = Francuska
Link to comment

70 strana, stvarno ne mogu da pročitam. Knjige sam čitala daaavno, toliko davno da se ne sećam kad je to bilo. Pročitala sam sve delove koji su izašli kod nas, "gozba za vrane" je poslednji deo.Krivo mi je što nisam imala sa kim da podelim svoje utiske o serijalu, a sada ne mogu da se priključim diskusiji zato što sam dosta toga zaboravila. :( Da li neko zna kada će Laguna izdati Ples sa zmajevima? Sećam se, dok sam još uvek pratila Martinov sajt i na netu šta se piše vezano za knjigu, svake godine su najavljivali izlazak i nikako da izađe. Onda sam odustala.Ne znam ni šta bih radila kada ta knjiga izađe kod nas, ako bih želela da je čitam morala bih ponovo da pročitam 4 debele knjižurine, kako bih obnovila zaboravljeno gradivo. Smorim se kad pomislim na to. :wacko:

Link to comment

Ali, zašto?Ja sam isto tako pre nekoliko godina pročitao serijal, i sada, u sred ispitnih roova krenuo opet  :lol:I fino ide, prešao dva dela, još dva preostaju pre nego što krenem na narednu (dance of dragons) knjigu.Najnoviji deo izlazi za 7 dana eng izdanje, a na srpskom verovatno dogodine..

Link to comment

Zapravo jos nismo dobili zvanicnu potvrdu u knjigama, ali Jon je gotovo sigurno sin Rhaegara Targaryena i Lyanne Stark. Nadajmo se da ce debeli to jednom zauvek potvrditi u petoj knjizi, inace nas ceka jos 5 godina smaranja kako to MORA! biti istina po Westerosu i slicnim forumima. <_<

aj u 50 marki da nema sanse da ce debeli nesto da napise o tome... i da ce da nas muci i narednih 5 godina :(

Link to comment
Izasli skenovi prvih 350 stranica DWD-a. Problem je sto su jedva citljivi, onaj koji je skenirao ocito nije iskusan u tome, ali opet... prvih 350 stranica. :)PM-ujte za link.
Evo na bratski patološkom forumu neko nudi od 350 do 600, u .rtf formatu http://boards.4chan.org/lit/res/1906119 :jerry:Može da se čita i sa ovih Calaverinih fotografija gore, samo je prvih 50-ak strana malo izmuljano... a to su mahom sample chapters odavno pušteni na Martinovom sajtu. Edited by Weenie Pooh
Link to comment

nisam video sve, ali prvih 30ak sto sam video je zaista kriminalno... moram da uvecavam, radim sencenje i razna govna ne bi li sliku doveo u citljivo stanje :(mislim, veliko hvala Calaveri, ali ja bih ipak sacekao neki normalan PDF da uzmem citati :)

Link to comment
Gde si to pročitao? Na više mesta se navodi da je i Ned Stark mogao opušteno na presto nakon pobune, da je imao nekih želja za njim. Znam da je Emon u FFC napomenuo kako Stanis ima neke zmajevske krvi ili tako nekako, ali ne sećam se da je to detaljnije elaborirano.Zmajevita krv nije garancija da će neko biti otporan na vatru i kreirati zmajeve (to može samo Azor Ahai), ali mislim da je zmajevita krv preduslov da bi se ti zmajevi jahali. Nadam se GRRM neće staviti nekog random Džoru Mormonta da zajaše zmaja na kraju.Ubr, niko nije pročitao onaj objavljeni odvratni Teonov chapter u DWD? Pretpostavljam da mu je to prvi u knjizi.
Сморих се опасно када сам ишчитао.
Pa sad, ja vas upozorio. <_< Valjda ce neko prebaciti i ovo ostalo u .pdf uskoro.
Ко отвара тему на књижевности?
Link to comment

Meni je bilo lakše da čitam onih Calaverinih 300 strana u slikama nego ovih "mojih" 300 u rtf. Ovde ima smuljanog teksta na milion mesta, a pošto sam OC oko toga krenuo sam sve da ispravljam i formatiram, kvari mi ugođaj totalno <_< A tamo, malo iskvariš oči dok pročitaš, ali odmah ideš dalje.

Ко отвара тему на књижевности?
Ne sme niko, sramota nas od tamošnjih ozbiljnih čitalaca. Nego se ovde šlepamo pred TV plebsom :P
Link to comment

Ондак ћу ја као најматорији међ'посвећеницима на овом топићу.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...