Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

gde mogu najkrace da procitam sta ce sve da se desi? nemam sad vremena za knjige, mrzi me da cekam seriju a zanima me.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bi trebalo da kupim ebook već 12. i čitaću ADwD sa tableta, a HC bi trebalo da mi stigne tokom jula, mada sam čuo da će već 12. početi prodaja u Delfima u SKC, kao i da će biti na stotine knjiga. Videćemo.
Čeeek. Ok, 12.jul je za eng verziju, to je jasno, ali, 12. prodaja u Delfiama - hoćeš reći da će imati englesku verziju knjige na prodaju u delfi knjižari?  :o
Link to comment

Da, to se raščulo pre nekoliko dana, pa su ljudi krenuli da otkazuju svoje amazonske preorders tek onako, na poverenje :isuse:Ja skidam ebook kad se bude pojavio, papirnu kopiju nijednog dela nikad nisam kupio.

Link to comment
Da, to se raščulo pre nekoliko dana, pa su ljudi krenuli da otkazuju svoje amazonske preorders tek onako, na poverenje :isuse:Ja skidam ebook kad se bude pojavio, papirnu kopiju nijednog dela nikad nisam kupio.
Ja sam svoje meke poveze rasprodao, a sada ponovo kupujem ASOIAF, ali u tvrdom povezu. Mislim da ću možda kupovati i ostale njegove knjige u tvrdom povezu, pošto sam prošle godine kupio Warriorse. Doduše, postoji mogućnost da nešto od toga dobijem u vidu ARCa.
Link to comment

ja sam tek na pola prve knjige, ali nesto slutim da dzon snou ima targaryenske krvi po kevi. je l istina cera, kazi mi, kazi mi, pliz, pliz..

Link to comment

Ne bas, ali na pravom si putu. :D Ako te bas zanima:

Zapravo jos nismo dobili zvanicnu potvrdu u knjigama, ali Jon je gotovo sigurno sin Rhaegara Targaryena i Lyanne Stark. Nadajmo se da ce debeli to jednom zauvek potvrditi u petoj knjizi, inace nas ceka jos 5 godina smaranja kako to MORA! biti istina po Westerosu i slicnim forumima. <_<

Edited by Calavera
Link to comment

Kad već pominjemo targarjene, čini mi se da je par puta u knjigama pomenuto da i Barateoni imaju njihove krvi. Možda u tom grmu leži treća glava  :unsure:

Link to comment

Zapravo jos nismo dobili zvanicnu potvrdu u knjigama, ali Jon je gotovo sigurno sin Rhaegara Targaryena i Lyanne Stark. Nadajmo se da ce debeli to jednom zauvek potvrditi u petoj knjizi, inace nas ceka jos 5 godina smaranja kako to MORA! biti istina po Westerosu i slicnim forumima. <_<

Ne otvaraj do 12tog!

Neće. dry.gif Samo opet nešto mulja oko Harrenhalla.

Link to comment
Kad već pominjemo targarjene, čini mi se da je par puta u knjigama pomenuto da i Barateoni imaju njihove krvi. Možda u tom grmu leži treća glava  :unsure:
Pa imaju neku kap, po tom (tankom) osnovu je Robert i potraživao presto posle pobune. Ali stvarno mislim ceo taj krv & čast trip nije faktički toliko bitan u knjizi (iako mnogi likovi misle da jeste). Valjda je sam Viserys dovoljna potvrda da zmajevita krv nije garancija ama baš ničega... pa ne bi trebalo ni da je neophodna.
Link to comment
Pa imaju neku kap, po tom (tankom) osnovu je Robert i potraživao presto posle pobune.
Gde si to pročitao? Na više mesta se navodi da je i Ned Stark mogao opušteno na presto nakon pobune, da je imao nekih želja za njim. Znam da je Emon u FFC napomenuo kako Stanis ima neke zmajevske krvi ili tako nekako, ali ne sećam se da je to detaljnije elaborirano.
Ali stvarno mislim ceo taj krv & čast trip nije faktički toliko bitan u knjizi (iako mnogi likovi misle da jeste). Valjda je sam Viserys dovoljna potvrda da zmajevita krv nije garancija ama baš ničega... pa ne bi trebalo ni da je neophodna.
Zmajevita krv nije garancija da će neko biti otporan na vatru i kreirati zmajeve (to može samo Azor Ahai), ali mislim da je zmajevita krv preduslov da bi se ti zmajevi jahali. Nadam se GRRM neće staviti nekog random Džoru Mormonta da zajaše zmaja na kraju.Ubr, niko nije pročitao onaj objavljeni odvratni Teonov chapter u DWD? Pretpostavljam da mu je to prvi u knjizi. Edited by Ivo Petović
Link to comment

Iz rodoslova na kraju prve knjige:

HOUSE BARATHEONThe youngest of the Great Houses, born during the Wars of Conquest. Its founder, Orys Baratheon, was rumored to be Aegon the Dragon's bastard brother. Orys rose through the ranks to become one of Aegon's fiercest commanders. When he defeated and slew Argilac the Arrogant, the last Storm King, Aegon rewarded him with Argilac's castle, lands, and daughter. Orys took the girl to bride, and adopted the banner, honors, and words of her line. The Baratheon sigil is a crowned stag, black, on a golden field. Their words are Ours is the Fury.
Mislim da je i Ned Stark negde to rekao, kao, mogli su obojica da uzmu presto da su hteli ali pošto je Robert imao kakvu-takvu vezu preko nekog tamo čukundede, postavili su njega.A to sa zmajevitom krvlju, stvarno se nadam da nije nikakav preduslov. Kroz ceo serijal vidi se kako svi članovi plemićkih porodica očajnički drže te ideje da njihove predačke loze nešto znače, da su by default superiorniji od običnih ljudi... ali razvoj događaja ih konstantno demantuje. Nikog poreklo nije učinilo ni promil izuzetnijim, osim u njihovim glavama. In the end, Tywin Lannister did not shit gold. Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...