Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

btw, što se tiče tog proročanstva sa Regarom - na osnovu ovog mog jednog (brzinskog) čitanja stekao sam utisak da je Regar prvo smatrao da je on PWWP, pa se smorio kad je otkrio da nije, pa je ondak verovao da je to njegov sin Egon (kao što se vidi u snu). Grešim li?
Ne grešiš, s tim što ostaje da se vidi da li je taj Aegon u stvari Jon Snow. Pošto je Rhaegar već imao jednog sina Aegona, kog su Lannisteri ubili zajedno sa majkom i sestrom, prilikom pada King's Landinga. Neki misle da je to taj Aegon iz vizije, i da on u stvari nije bio ubijen nego se tu negde mota... (npr. da je on Edric Storm, navodno Robertovo kopile broj #68 koje je Arija srela dok je bila sa Bericom i kompanijom)Okamova oštrica ipak kaže da je taj mali u viziji Jon Snow, tj. da je žena sa kojom Rhaegar priča Lyanna Stark. Dakle, Dany je Jonova strina :)
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

great bastards? ninepenny kings?zar golden company ne napreduje ka slaver's bayu. hmmmmmmmm... plots within plots
Uh, ja se stvarno nadam da neće previše bitnu ulogu dati potomcima bastarda koje je izrodio Henri Osmi Aegon the Unworthy. Već je sve prekomplikovano, samo fali da neko krene da objašnjava u sitne detalje ko je bio Blackfyre a ko Bittersteel... A pre svega, do sada je prilično jasno da krv & čast ne znače previše. Daenerys je izuzetak koji potvrđuje pravilo, Mother of Dragons, ali ostali Targaryens su uglavnom kao svi ostali, i ovakvi i onakvi, i smrde i mirišu. Nadam se da neće previše tražiti zmajeviti haplotip, jer sudeći po svemu što smo videli, on sam po sebi ne garantuje ama baš ništa. Zato Tyrion valjda i ne mora da ga ima da bi bio jedna od tri glave...
Link to comment
(npr. da je on Edric Storm, navodno Robertovo kopile broj #68 koje je Arija srela dok je bila sa Bericom i kompanijom)
Ne secam se da je Edric Storm bio sa Bericom, ikad. Otkud ti taj podatak? U pocetku se motao u Storms Endu. Kad je pao, Stanis ga je poveo na Dragonstone. Dok se razmisljao da li da ga spali ili ne, Davos ga je spasao i poslao negde preko Saladora Sana. Toliko se secam. Edited by Fins fleet
Link to comment

 

Okamova oštrica ipak kaže da je taj mali u viziji Jon Snow, tj. da je žena sa kojom Rhaegar priča Lyanna Stark. Dakle, Dany je Jonova strina :)
Valjda tetka?  :)Moraće Martin da se pozabavi raspetljavanjem tih nedoumica iz prošlosti. Detaljno.Nadam se da je negde sačuvao beleške pa da neće izmišljati u hodu.
Link to comment

Njuh mi govori da će Golden Company imati poprilično stranica u DwD. Na kraju krajeva, jedan od građanskih ratova između ovih i onih Targarjena zvao se a Dance of Dragons...

Link to comment
Njuh mi govori da će Golden Company imati poprilično stranica u DwD. Na kraju krajeva, jedan od građanskih ratova između ovih i onih Targarjena zvao se a Dance of Dragons...
To je to. Gadan neprijatelj, nešto maršira prema Mereenu, oni su odrekli poslušnost poslodavcu prvi put u povijesti. etc. etc.
Link to comment

Anne Boleyn? Pa da li su oni normalni?! Žena od 30 godina će da tvrdi da je devica, i da se uda za malog Tommena?! :isuse:Meni je ona bila odlična u Tudorima, ne bih se mnogo bunio da ovde glumi Melisandru, ali pobogu, da li su mogli da joj nađu pogrešniju ulogu od Margaery Tyrell? Ako može nju da glumi, onda može i Stannisa, što da ne...

Ne secam se da je Edric Storm bio sa Bericom, ikad. Otkud ti taj podatak? U pocetku se motao u Storms Endu. Kad je pao, Stanis ga je poveo na Dragonstone. Dok se razmisljao da li da ga spali ili ne, Davos ga je spasao i poslao negde preko Saladora Sana. Toliko se secam.
Ma pusti, lupam... ne Edric Storm nego Edric Dayne, Berikov štitonoša, naslednik Starfalla. Za njega se spekuliše da je u stvari Aegon Targaryen, Rhaegarov sin. Kako i zašto bi to bilo moguće, nemam pojma. Valjda negde Arya primeti da ima plave oči koje vuku na ljubičasto = krunski dokaz <_< Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja nijesam gled'o Tudore, ali brzi google image search mi daje nadu da moze da prodje kao mnogo mladja. A ionako su svi likovi ostareni™, eno Richard Madden je 10 godina stariji od Robba Starka. Tacno godiste je uglavnom nebitno ako glumac moze da iznese™ ulogu.Zanimljivije mi je da su za ovu ulogu nasli prilicno poznatu glumicu, verovatno im je GRRM rekao da ce postati jos bitnija u narednim knjigama. Ili se razbacuju sa budzetom. :mellow:

Edited by Calavera
Link to comment
Anne Boleyn? Pa da li su oni normalni?! Žena od 30 godina će da tvrdi da je devica, i da se uda za malog Tommena?! :isuse:Meni je ona bila odlična u Tudorima, ne bih se mnogo bunio da ovde glumi Melisandru, ali pobogu, da li su mogli da joj nađu pogrešniju ulogu od Margaery Tyrell? Ako može nju da glumi, onda može i Stannisa, što da ne...
+1. Anne za Melisandru a Catherine Howard za Margaery i bog da ih vidi. :D
Link to comment

Calavera, ne može nikako da prođe kao klinka, veruj mi. Kad upare nju i Joffreya, delovaće kao da mu je mama. Evo kako je izgledala još pre pet godina:http://www.youtube.com/watch?v=7OZ0wfxmRIUMargaery bi trebalo da je negde Sansino godište, da nije još ni "procvetala". Ja obično ne sitničarim oko castinga, ali ovo stvarno nema smisla.Možda malo prilagode ulogu, ne znam. Ona baš i nije previše bitan lik, pogotovo u drugoj knjizi, ali ako je zadrže kao nevinu & naivnu virgo intacta, stvarno će biti smešno sa ovom glumicom.

Link to comment

Evo kako izgleda sad:Tommy-Lee-Jones-and-Natalie-Dormer-in-Captain-America-The-First-Avenger.jpg(ona je ova desno)Uz dobru sminku bi mogla da izgleda kao da je u 22-23 rangu. To bi i dalje bilo prihvatljivo, zar se devojke u ta vremena (znam, izmisljeni svet <_<) nisu cuvale za prvu bracnu noc?Sto se tice prilagodjavanja u seriji, mozda je sjedine sa kraljicom od trnja... to bi moglo da prodje verovatno, mada radije ne bih da krenu tim putem.

Edited by Calavera
Link to comment

Ja samo da vam kažem da vas je čiča sve pozdravio i poručio da mu i dalje budete dobri i pametni, a on će misliti na nas...209r12b.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...