Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Nije, ona nema pojma ko je on.Otvoreno pitanje je da li on ima pojma da je Nečiji sin... bio bi mnogo glup ako misli da nije, i da su dva premijera i jedan kraljev brat dolazili da ga zagledaju tek onako, zato što pravi dobre šlemove.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

bome Weenie, nikako se necu sloziti sa tobom za red wedding. znao sam da ce sranja izdesavati tamo, to je bilo jasno, ali brutalnost koju Martin docarava je bila nekako Barkerovska. i taj "detalj" iako nije kljucan za knjigu, oznacava jos jedno mesto di ce jahaci apokalipse da utole svoju glad. jednostavno, mnogo stvari ide ka tome da ce mamojebci da dodju po svoje na kraju. da li kao sto ste ovde naveli, three heads has the dragon, pa ce Jon da se popisa na lobanju Waldera Freya, Tirion da se osveti tatici a onda bi za Daenerys ostao Roose Bolton :D mada mi sve nekako vuce na to da ce tamo Catelyn da ima svoj undead feast, Arya ce da se zabavlja po Kings Landingu(neka mi samo neko jos jednom spomene da ih mala nece sve pobiti i da ce Martin negde da je skrlja, glavu cu mu odseci :D), Bren ce da sredi Greyjoye, a ovo troje ce da idu iza zida i sjebavaju utvare... jebesga, koliko god da je razvio sagu, sve krece i mislim da ce se na kraju sve i zavrsiti u Zimovrelu...

Link to comment

Weenie, tako i ja cenim. Prečesto je pominjao da zmaj ima tri glave, a u knjizi se zna da je Deneris jedna, za Džona se samo nagađa (mada, ne bi me čudilo da je Regarov mali, a da je Ned lagao Roberta). Ostaje samo pitanje ko treba da predstavlja tu treća "glavu"?Inače, zanimljiv detalj, juče sam čitao glavu gde Deneris posećuje neke čarobnjake i u njihovom dvorcu gleda iluzije. Tu je ostavljeno puno sugestija o budućnosti. Jedna od njih je i Robova smrt. Deneris je u jednoj od soba videla čoveka sa glavom vuka kako umire za stolom.

Edited by S.L.
Link to comment
crvno vencanje jeste najsokantniji momenat u knjigama. prvenstveno zbog barokne brutalnosti samog dogadjaja. na primer, ja sam ocekivao nedovo gubljenje glave.

i kako ga je fenomenalno, filmski napisao. Od onog 'dancing for the nonce' i Catelyninog wtf? pa do 'regards'. Jednu stvar ne kužim, ako je Dacey 'lanky', kako joj je stala cijela sjekira u trbuv sad.gif?

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Inače, zanimljiv detalj, juče sam čitao glavu gde Deneris posećuje neke čarobnjake i u njihovom dvorcu gleda iluzije. Tu je ostavljeno puno sugestija o budućnosti. Jedna od njih je i Robova smrt. Deneris je u jednoj od soba videla čoveka sa glavom vuka kako umire za stolom.
Da, u House of the Undying ima "proročanstava" koliko hoćeš, s tim što se neka već dokazano neće ostvariti (npr. priviđa joj se i njen rahmetli sin, the Stallion Who Mounts the World. Ili bar mislim da je to tu negde.)A na temu tri glave, ova vizija je kao bitna:
The man had her brother’s hair, but he was taller, and his eyes were a dark indigo rather than lilac. “Aegon,” he said to a woman nursing a newborn babe in a great wooden bed. “What better name for a king?”“Will you make a song for him?” the woman asked.“He has a song,” the man replied. “He is the prince that was promised, and his is the song of ice and fire.” He looked up when he said it and his eyes met Dany, and it seemed as if he saw her standing there beyond the door. “There must be one more,” he said, though whether he was speaking to her or the woman in bed she could not say. “The dragon has three heads.”
Mnogi koji misle da je treća glava Tyrion, tj. da će on i Jon da prižene Daenerys, su pokušali da izmisle neke scenarije po kojima je i on Targaryen (kao, ludi Aeris opštio sa Gospođom Lannister, u inat Tywinu koji mu je tada bio Hand). Ali mislim da je to nepotrebno, tj. sumnjam da je baš neophodno da svo troje budu Targaryeni...
Link to comment
Da, u House of the Undying ima "proročanstava" koliko hoćeš, s tim što se neka već dokazano neće ostvariti (npr. priviđa joj se i njen rahmetli sin, the Stallion Who Mounts the World. Ili bar mislim da je to tu negde.)A na temu tri glave, ova vizija je kao bitna: Mnogi koji misle da je treća glava Tyrion, tj. da će on i Jon da prižene Daenerys, su pokušali da izmisle neke scenarije po kojima je i on Targaryen (kao, ludi Aeris opštio sa Gospođom Lannister, u inat Tywinu koji mu je tada bio Hand). Ali mislim da je to nepotrebno, tj. sumnjam da je baš neophodno da svo troje budu Targaryeni...
Meni, u toj kombinaciji "happy end-a" (bez obzira kol'ko bi to bilo u suprotnosti sa Martinovim stilom pisanja), najlogichnije zvuchi da se Jon Snow & Daenerys venchaju, a Tyrion zavrshi kao King's Hand...
Link to comment
Meni, u toj kombinaciji "happy end-a" (bez obzira kol'ko bi to bilo u suprotnosti sa Martinovim stilom pisanja), najlogichnije zvuchi da se Jon Snow & Daenerys venchaju, a Tyrion zavrshi kao King's Hand...
jedna stvar je sigurna, ovo se nece desiti :D mislim, nece se zavrsiti ovako, jeli :D
Link to comment
Meni, u toj kombinaciji "happy end-a" (bez obzira kol'ko bi to bilo u suprotnosti sa Martinovim stilom pisanja), najlogichnije zvuchi da se Jon Snow & Daenerys venchaju, a Tyrion zavrshi kao King's Hand...
problem sa tim scenariom je sto daeny ne moze da ima vise dece, tako da ne moze da ostavi naslednike. onda umesto hepienda imamo tragiku i obecanje narednih ratova, sto mozda i jeste u martinovom stilu :D
Link to comment
A na temu tri glave, ova vizija je kao bitna:
Ovo mu dodje proslost, a ne buducnost. Muskarac je Rhaegar, dosta mi ovaj dijalog lici na njega. Plus je bio opterecen sa pesmom leda i vatre i princem koji dolazi. Cini mi se da je on i imao tamnije oci, ne ljubicaste. Ili sam projektovao? Ostaje da se vidi jedino ko je beba.
Link to comment
Ketlin je po meni izuzetan kasting samo sto to necemo videti do posle Crvene Svadbe. Njen glumacki talenat cemo tek tada videti i jedva cekam da vidimo kako ce tada izgledati. Za Dzejmija se slazem. Taj lik i u knjizi dozivljava najvece metamorfoze i lik koji ga glumi mora stedljivo i sporo da pravi promene. Ljudi cesto posmatraju likove iz knjige na osnovu iscitanog kompletnog serijala umesto da se skoncentrisu na prvu knjigu koju pokriva serija. Glumci nemaju taj "luksuz" vec moraju da razvijaju lik onako kako se on razvija i u "realnom vremenu". Isto vazi i za devojku koja glumi Sansu, prosto je takav predlozak. Njoj su cak i pokusali da daju malo vise duha nego sto ga ima u knjigama (ko zna sta nas ceka sa tim likovima u Dance with Dragons, mozda ih je Martin pustio da malo zavire kako bi likovi bili bolje zaokruzeni :D ).
Ne znam, meni se nije dopala kako je Sansa izgledala u seriji. Za Ketlin se slažem - tačno mogu da je zamislim nakon Crvene svadbe. Kod nje primedba i nije na glumu, već pre svega na godine.
Da, u House of the Undying ima "proročanstava" koliko hoćeš, s tim što se neka već dokazano neće ostvariti (npr. priviđa joj se i njen rahmetli sin, the Stallion Who Mounts the World. Ili bar mislim da je to tu negde.)
Mislim da u Kući neumirućih nije bilo samo proročanstava, već i scena iz prošlosti. Ta sa Regarom je jedna od njih
A na temu tri glave, ova vizija je kao bitna: Mnogi koji misle da je treća glava Tyrion, tj. da će on i Jon da prižene Daenerys, su pokušali da izmisle neke scenarije po kojima je i on Targaryen (kao, ludi Aeris opštio sa Gospođom Lannister, u inat Tywinu koji mu je tada bio Hand). Ali mislim da je to nepotrebno, tj. sumnjam da je baš neophodno da svo troje budu Targaryeni...
Meni je to sa Tirionom malo nategnuto. Na osnovu svega što je napisano da se zaključiti da zmajeve mogu da jašu samo Targarjeni (tako je bilo i u prošlosti). Ako znamo da su Dani i Jon Targarjeni (btw, na onom forumu na koji me je Calavera uputio ima nekoliko stotina strana samo u teorijama o Džonovom poreklu i Regar + Liana scenariju :Hail:), realno nam nedostaje još jedan Targ. Ako se sad na neki volšeban način ispostavi da je Tirion Erisovo kopile to bi mi delovalo malo jeftino, obzirom na "kapacitet" cele priče - jeste da je Tirion interesantan i neobičan lik, jedan od tri vodeća u knjizi, ali mislim da njegova uloga mora da ima neke epske limite, da ne bude previše očigledno da tri glavna lika treba da jašu zmajeve i spasu svet. Vidim i da neki pominju kako Regarovo bebče Egon koji je i pomenut u "snu" jedno od tri glave, pošto navodno nije ubijen pre 15 godina (Calavera verovatno zna kompletno objašnjenje, pošto sam siguran da je detaljno obrazloženo na onom forumu).btw, što se tiče tog proročanstva sa Regarom - na osnovu ovog mog jednog (brzinskog) čitanja stekao sam utisak da je Regar prvo smatrao da je on PWWP, pa se smorio kad je otkrio da nije, pa je ondak verovao da je to njegov sin Egon (kao što se vidi u snu). Grešim li?
Link to comment

opet malorijevski/arturijanski zaplet. ukoliko je jon princ koji je obecan on je zacet u otmici i nasilju. bas kao sto uther pendragon obljubljuje ygrene nakon sto je usmrtio njenog muza vojvodu gorloisa.mislim zanimljive su te paralele za koje verujem da su intencionalne.

Link to comment

Poslednji osvrt na prvu sezonu, ovoga puta iz mog pera:http://nightfliersbookspace.blogspot.com/2011/06/game-of-thrones-rekapitulacija-ili-ne.htmlInače, ne smemo zaboraviti da još nismo upoznali sve Targarjene. Očekujem da će jedna od glavnih tema DwD biti potencijalni sukob dve grane te porodice.

Link to comment
btw, što se tiče tog proročanstva sa Regarom - na osnovu ovog mog jednog (brzinskog) čitanja stekao sam utisak da je Regar prvo smatrao da je on PWWP, pa se smorio kad je otkrio da nije, pa je ondak verovao da je to njegov sin Egon (kao što se vidi u snu). Grešim li?
Tako sam i ja shvatio.
Link to comment
Poslednji osvrt na prvu sezonu, ovoga puta iz mog pera:http://nightfliersbookspace.blogspot.com/2011/06/game-of-thrones-rekapitulacija-ili-ne.htmlInače, ne smemo zaboraviti da još nismo upoznali sve Targarjene. Očekujem da će jedna od glavnih tema DwD biti potencijalni sukob dve grane te porodice.
great bastards? ninepenny kings?zar golden company ne napreduje ka slaver's bayu. hmmmmmmmm... plots within plots Edited by kim_philby
Link to comment

Najtflajeru, Clash of Kings ce obuhvatiti celu knjigu, a tu i tamo cak pozajmiti i od trece (Jaime recimo ne postoji u drugoj knjizi osim one scene pred kraj, u nekom intervjuu su rekli da ce to promeniti), GRRM vec pise scenario za devetu epizodu nazvanu Blackwater. A sociva su valjda probali, ali su se glumci zalili, pa su batalili... ionako nije nesto sto je moralo biti ubaceno.Dobar ti je osvrt. :)

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...