Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Ja sam malo razmišljao poslije svoje primjedbe i doživio Benioff momenat. Ako ostatak Dany ne gori, zakaj bi joj gorjele dlačice? GRRMe, GRRme, ispravljen si! It's elementary. Lođik.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sad kad se sve zavrsilo utisak je da je serija odlicna, narocito imajuci u vidu da je pravljena za one koji nisu citali Martinov serijal. Kasting je skoro perfektan i velika je steta sto se bezbroj odlicnih glumackih minijatura zagubilo u fanovskom "e, nijesam ga/je tako zamislja'" nabiranju noseva. Kompletna porodica Lanister je glumacki prvorazredni dozivljaj, narocito muski deo. Vec vidim da cu epizodu kad truju Dzofrija download-ovati i gledati cirka negde oko bezbroj puta, a sva je prilika da cu i Tirionovu igranku sa samostrelom gledati isto toliko puta. :D Mnogo je vec ljudi primetilo da je tehnicki najzahtevniji deo u knjigama jednostavno preskocen u nekoliko navrata i to je verovatno jedina ozbiljnija zamerka koja se ipak moze otpisati na budzet. Ostalo je, bar sto se mene tice, odlicno napravljeno.
+100 На срећу па књига излази за пар недеља.
Link to comment
Arya je slatka i sa kratkom kosom, čini mi se da će dobra biti Arry-Gendry-HotPie interakcija mada su malo previše pozirali i demonstrirali ovde na startu. Iznervirao me samo Jaquen H'gharr u kavezu ispod kapuljače, nadam se da je to samo zato što još niko nije castovan, a ne zato što treba da se ispostavi da "Its-a me, Mario Syrio!" <_<
cooooovece.prvu knjigu sam citala tamo negde 2005., a ove ostale sam procitala ove godine.dok nije krenula serija, siria se nisam ni secala ko je i sta je, te ovo sto si rekao mi nikad ni na pamet nije palo.meni finale bilo odlicno, gledale sestra i ja, zadovoljne obe. super mi je ispala scena sa deneris i zmajevima. nekako je bas... lepa.
Link to comment

Ma ne obraćaj pažnju, te fanovske teorije po kojima je Syrio Forell = Jaqen H'ghar su IMO obične gluposti. Kao, obojica govore stranim naglaskom i finis su prema Ariji, case closed. <_<Ali ispisali su valjda stotine stranica na tu temu. Kao, on je poslat da ubije nekog na Zidu, pa je to sproveo u delo tako što se infiltrirao među Starkove kao učitelj mačevanja, pa onda namestio da ga Lannisteri zarobe, i da ga pošalju na Zid u kavezu... usput se maskirao, tek onako. Plan kao da su ga smislili u Crnoj Guji; neće valjda da ode direktno na Zid brodom ili nešto.

Link to comment

Dobro finale, odlična poslednja scena. Opet mi je nekako najslabiji deo priče bio Rob i Ketlin, valjda zbog toga što su polovinu celog tog zapleta otfikarili još u prošloj epizodi. Scena sa matorim gimnastičarem sjajna (možda nam nagoveštava neki obrt što s' njega tiče u novoj knjizi).Serija je od starta bila pun pogodak - uostalom, samo dve epizode su bile dovoljne da me nateraju da slistim sve četiri knjige u jednom dahu, nešto što me mrzelo da uradim još od kada sam prvi put čuo za epopeju.Glavna zamerka na seriju je to što je ograničen budžet u više navrata bio mnogo vidljiv (Dotraki, bitke, turnir - prosto je sve izgledalo jeftino). Doduše, verno prikazivanje Martinovog sveta, viđenog kroz maštu ovog posebnog čitaoca, verovatno i nije moguće u televizijskim uslovima (ostaje nam da se nadamo da će za neke, mnogo zajebanije i skuplje scene iz narednih sezona, ipak smisliti neko gledljivo rešenje).Što se tiče kastinga - meni su svi Lanisteri dojajni. Ne znam što se mnogi žale na ovog Danca, meni on bio baš onako Džejmijevast, kol'ko je to bilo moguće. Nešto lošiji kast, tj. lošija gluma - možda Ketlin (zbog godina), Sansa (sve do poslednje epizode delovala je kao neka random srednjoškolka kastovana iz klupe) i ova veštica Miri Maz Dur koja mi je delovala nekako previše opušteno...Apsolutna dominacija - Charles Dance. Njegove scene sa Tirionom su hajlajt cele sezone. Ovaj Tirionov pogled u poslednjoj epizodi, dok mu Tivin sipa vino u čašu, je bio apsolutno savršen.Za drugu sezonu - i pored toga što je Clash of the Kings duži za nekih 100-150 stranica, čini mi se da tamo ima više praznog hoda u odnosu na prvu knjigu (više Arjinih i Davosovih priča je lako merdžovati, a neke Danine i potpuno ignorisati), pa su stoga moguća i neka bolja prilagođavanja, nove scene (van knjiga) i, naravno, jedna cela epizoda za Battle of the Blackwater. Osim toga, verujem da će već početi da šaraju po knjigama i prepliću priče, kao što su ih par već ubacili u poslednju epizodu (ne verujem da će cela druga sezona proći bez Džejmija, tako da ga očekujem u čamcu negde u 8-oj epizodi).A sad bi mogli malo o Plesu sa zmajevima - vidim da je izašao i prvi review. :D

Link to comment
...i ova veštica Miri Maz Dur koja mi je delovala nekako previše opušteno...
Meni je delovala upravo onako kako treba, kao neko je izgubio volju za zivotom posle svega sto joj se desilo.
Za drugu sezonu - i pored toga što je Clash of the Kings duži za nekih 100-150 stranica, čini mi se da tamo ima više praznog hoda u odnosu na prvu knjigu (više Arjinih i Davosovih priča je lako merdžovati, a neke Danine i potpuno ignorisati), pa su stoga moguća i neka bolja prilagođavanja, nove scene (van knjiga) i, naravno, jedna cela epizoda za Battle of the Blackwater. Osim toga, verujem da će već početi da šaraju po knjigama i prepliću priče, kao što su ih par već ubacili u poslednju epizodu (ne verujem da će cela druga sezona proći bez Džejmija, tako da ga očekujem u čamcu negde u 8-oj epizodi).
Davos i Dany ce morati bili zastupljeniji nego u knjizi, Davos ima cela tri chaptera + prolog u CoK a ni Dany nije mnogo bolja. Problem je sto se kod Dany nista zanimljivo ne dogadja, ja bih prebacio i nesto iz trece knjige tako da poslednja scena sezone bude "Drogon? Dracarys." Slicno i za Kingslayera, njega bi mogli osloboditi negde u 6. ili 7. epizodi (ne pre nego sto Catelyn sazna za dogadjaje iz Winterfella), onda zavrsiti sezonu sa odsecanjem sake.
A sad bi mogli malo o Plesu sa zmajevima - vidim da je izašao i prvi review. :D
Da, isto kao Gozba, samo sa favoritima citalaca. :D Tako i treba da bude, ipak je to samo pripremanje terena pred konacne dve knjige, kao sto je GoT uradio to isto za CoK i SoS. Sve tece po 1 planu. ^_^
Link to comment
Meni je delovala upravo onako kako treba, kao neko je izgubio volju za zivotom posle svega sto joj se desilo. Davos i Dany ce morati bili zastupljeniji nego u knjizi, Davos ima cela tri chaptera + prolog u CoK a ni Dany nije mnogo bolja. Problem je sto se kod Dany nista zanimljivo ne dogadja, ja bih prebacio i nesto iz trece knjige tako da poslednja scena sezone bude "Drogon? Dracarys." Slicno i za Kingslayera, njega bi mogli osloboditi negde u 6. ili 7. epizodi (ne pre nego sto Catelyn sazna za dogadjaje iz Winterfella), onda zavrsiti sezonu sa odsecanjem sake.
Davos samo tri poglavlja? Smeo bih se zakleti da ima više. U svakom slučaju, i priča iz Kings Landinga je prilično pogodna za skraćenja i prilagođenja.
Da, isto kao Gozba, samo sa favoritima citalaca. :D Tako i treba da bude, ipak je to samo pripremanje terena pred konacne dve knjige, kao sto je GoT uradio to isto za CoK i SoS. Sve tece po 1 planu. ^_^
I naravno veliki cliffhanger na kraju. <_< Nadam se da će se bar neki veliki pomak dogoditi - tipa da Dani makar počne da pakuje kofere za Vesteros. Vidim da će se dobar broj likova tokom knjige naći sa one strane mora...
Link to comment

Aj za kraj:Casting je uvek problematican kada se ekranizuje knjiga/strip, jer svako vec ima u glavi kako neko treba da izgleda i da se ponasa, pa to treba uklopiti. Ovde su veliku vecinu likova uboli u centar. U pocetku sam se, refleksno, durio kad god bi ubacili nesto cega nema u knjizi. Ali kasnije sam uspeo da se jednostavno opustim i uzivam i tada sam otprilike shvatio kako bi sve trebalo posmatrati. Ne postoje knjige i serija, vec sveto trojstvo - prica, knjige i serija, tri odvojena entiteta. Nije serija nastala po knjizi, vec i jedno i drugo prepricavaju pricu iz razlicitih uglova, jedno dopunjujuci ono cega nema u drugom ili se samo da naslutiti. Renly-Loras scena, gimnastika i Cerseini flashbackovi sa izgubljenim detetom bas fino popunjavaju rupe iz serije. Takodje, ubaceni detalji su skroz u sprezi sa karakterom price i likova u knjizi, tako da se ne oseti da je nesto bitno promenjeno, nista ne strci. Serija je morala da ide na minimum jos 2 epizode. Razz se zalio kako je nedoreceno i totalno je u pravu. OK je to skraceno, sklopljena je opet skladna celina, ali ovako je jednostavno opseg serije smanjen. Nedostatak Sansa-Hound interackije pre ove poslednje sezone je sigurno najbitnija stvar koja je nedostajala, ali ima ti jos sitnijih stvari. Takodje, nedostaju pojedini likovi. Donal Noye, Edmure i Brynden Tully. Drogo je izgleda imao samo jednog bloodridera. Videcemo kako ce odraditi nastavak price i gde ce ih uklopiti, pre svega Tullyje. Jebale vas bitke. :P

Link to comment
http://i52.tinypic.com/2a7h2rn.jpgA man would have three names...
Što više gledam ovu sliku to me više nervira. Zašto je čovek zabrađen stoprocentno, osim ako je gubavac?! Svi su ostali u letnjim varijantama, na tri miliona stepeni, samo je ovaj eto slučajno nabacio burku. Bolje da nisu ni pokazali te likove u kavezu ako je do nedovršenog castinga <_</nerdrage
Link to comment
Serija je morala da ide na minimum jos 2 epizode. Razz se zalio kako je nedoreceno i totalno je u pravu. OK je to skraceno, sklopljena je opet skladna celina, ali ovako je jednostavno opseg serije smanjen. Nedostatak Sansa-Hound interackije pre ove poslednje sezone je sigurno najbitnija stvar koja je nedostajala, ali ima ti jos sitnijih stvari. Takodje, nedostaju pojedini likovi. Donal Noye, Edmure i Brynden Tully. Drogo je izgleda imao samo jednog bloodridera. Videcemo kako ce odraditi nastavak price i gde ce ih uklopiti, pre svega Tullyje. Jebale vas bitke. :P
Jebiga, mislim da bi i GRRM i B&B voleli da smo dobili jos 2 epizode, ali to bi zahtevalo veci budzet sa kojim su ionako bili kratki. Blackfisha ce najverovatnije izostaviti do dogadjaja iz cetvrte knjige i razgovora sa Kingslayerom. Sledece sezone ce glumacka ekipa biti jos veca nego ove, morace se poceti sa radikalnijim rezovima.
Što više gledam ovu sliku to me više nervira. Zašto je čovek zabrađen stoprocentno, osim ako je gubavac?! Svi su ostali u letnjim varijantama, na tri miliona stepeni, samo je ovaj eto slučajno nabacio burku. Bolje da nisu ni pokazali te likove u kavezu ako je do nedovršenog castinga <_</nerdrage
Padobro™, to je samo 1 lep nod fanovima knjiga. Sad mozemo da ga predstavljamo onima odande™ kao buduceg omiljenog im lika. -_-
Link to comment

U sledećoj sezoni treba da očekujemo dominaciju Tiriona, Džona, Arje i Teona. I Brena pomalo, mada sumnjam da će prikazati njegove tripove.Sukob Stanisa i Renlija se prikazuje kroz Davosa i Kejtlin. To će zasigurno podrobnije odraditi.Uglavnom, radnja je sporija u odnosu na prvu. Da nema odlaska preko Zida i Tiriona kao Desnice, ne bi bila posebno zanimljiva. Mogli bi da iskoriste sezonu više za krpljenje rupa iz prve sezone, da ljudima bude malo jasnije šta se sve izdešavalo u prošlosti.btw. pošto treba da uvedu Brijenu, mogli bi komotno da je daju liku koji je glumio Drogo-a. Samo da mu skinu šminku i navuku oklop :lol:

Edited by S.L.
Link to comment
Što se tiče kastinga - meni su svi Lanisteri dojajni. Ne znam što se mnogi žale na ovog Danca, meni on bio baš onako Džejmijevast, kol'ko je to bilo moguće. Nešto lošiji kast, tj. lošija gluma - možda Ketlin (zbog godina), Sansa (sve do poslednje epizode delovala je kao neka random srednjoškolka kastovana iz klupe) i ova veštica Miri Maz Dur koja mi je delovala nekako previše opušteno...
Ketlin je po meni izuzetan kasting samo sto to necemo videti do posle Crvene Svadbe. Njen glumacki talenat cemo tek tada videti i jedva cekam da vidimo kako ce tada izgledati. Za Dzejmija se slazem. Taj lik i u knjizi dozivljava najvece metamorfoze i lik koji ga glumi mora stedljivo i sporo da pravi promene. Ljudi cesto posmatraju likove iz knjige na osnovu iscitanog kompletnog serijala umesto da se skoncentrisu na prvu knjigu koju pokriva serija. Glumci nemaju taj "luksuz" vec moraju da razvijaju lik onako kako se on razvija i u "realnom vremenu". Isto vazi i za devojku koja glumi Sansu, prosto je takav predlozak. Njoj su cak i pokusali da daju malo vise duha nego sto ga ima u knjigama (ko zna sta nas ceka sa tim likovima u Dance with Dragons, mozda ih je Martin pustio da malo zavire kako bi likovi bili bolje zaokruzeni :D ).Interesantna je "politika stednje" HBO-a da najskuplje glumce upotrebe za likove koji se najkrace zadrzavaju u seriji. :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...