Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Uf, vidim da svi hejluju scenu sa zmajevima. Treba sačekati do večeri...
Fantasy pooblika je sklona da hejluje svaku scenu sa zmajevima zato što u njoj, get this, ima zmajeva!Ovako nešto:959759477_6Cf3c-L.jpg(A samo par godina ranije bilo je ovako:)215546869_oiifJ-L-2.jpgSad sam stavio da se skida, biće do ručka valjda :jerry:
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zmajevi su do jaja. :D Fin zavrsetak, taman kako treba. Par sitnijih zamerki:1) Asha vice da Shaggyja treba u lance. Pa ako neko treba da razume njihovu prirodu onda je to ona.2) Manje bitno, ali nije pomenuto da je Daenerys ostala jalova. Nije mi jasno zasto, a verovatno ce da bude bitno u buducnosti.

Link to comment
Fantasy pooblika je sklona da hejluje svaku scenu sa zmajevima zato što u njoj, get this, ima zmajeva!
Naravno, ali u kontekstu vidljivo ograničenog budžeta, postojala je bojazan na šta će sve to ličiti. A to je verovatno ključna scena za uspeh cele serije (sa aspekta HBO-a, ali i publike in general).
Link to comment

Zmajevi izgledaju super ali sama scena mi je delovala malo antiklimakticnija nego sto je trebalo, mada je to verovatno vecim delom zato sto sam tu scenu najvise zamisljao (nekako ovako). King in the North! i ono kad Jonu recituju zakletvu Straze su mi bile malo previse melodramaticne, ali te scene su preslikane iz knjige, tako da...To su mi i jedine zamerke, inace. Moram priznati da sam uzivao u otkricu da Pycelle nije obican starac kao u knjigama (mada mozda nije ni tamo, nismo dobili njegov POV), ovakav mi se vise svidja. Ona scena pre toga kad objasnjava kurvi ko je ko u Westerosu bi mozda bila zamorna da Glover nije glumcina, pravo je uzivanje gledati ga (opet...).Sto se citave sezone tice, neka ostane zapisano da sam zadovoljen™. ^_^ Glavne zamerke: vidljiv nedostatak budzeta u nekim scenama i cinjenica da su zaobisli bitke (verovatno nije krivica serije) i neke sitnije zamerke tipa slab prosek jezovuka po epizodi (opet, nije krivica serije sto su psi odbijali saradnju), za moj ukus nedovoljno Hounda i njegovog odnosa sa Sansom, neke scene koje gotivim nisu prikazane (ipak ne dobismo Tower of Joy :() i... to je to, mislim. D&D se nisu bojali da se igraju kreativnom slobodom koju su imali, nisu se drzali knjige kao Svetog Pisma i rezultat je zabavna serija cak i za nas koji smo citali knjige. Kostimi i scenografija su odlicni, muzika pravo dobra, rezija manje-vise dostojna, citava glumacka ekipa uz nekoliko izuzetaka briljantni.8.5, mozda se popne na devetku pri ponovnim gledanjima. To me podseti, za ovih osam meseci hiatusa bi vam bilo bolje da skinete i odgledate 720p verzije epizoda, velike su samo 1.5GB a uzitak gledanja se iznimno povecava. Vini! angry.gif

Edited by Calavera
Link to comment

Meni finale odlično. Ne slažem se da je scena na lomači antiklimaktična, bolje mi je ovako da je vidimo kako trijumfalno ustaje iz pepela sa decom, nego da smo gledali baš trenutak dok se to dešava - em se ništa ne bi videlo od CGI plamenova, em bi bilo rastegnutije nego ovako kad shvatimo šta se desilo u isto vreme kad i Jorah i Dothraki. BTW ovo je prva epizoda u kojoj mi Dothraki izgledaju OK, jer sad već treba da ih bude samo dvadesetak, i treba da su jadni, odrpani, s koca i konopca... ranije su slično izgledali a trebali da predstavljaju neku hordu superzajebanih Mongola.Scene na zidu su mi isto OK, moglo je samo malo da se naglasi da je Jon u dezertaciji ostavio onaj mač što mu je Mormont poklonio. Morning after monolog i "are you a boy or are you a man" momenat je dobro ispao.Arya je slatka i sa kratkom kosom, čini mi se da će dobra biti Arry-Gendry-HotPie interakcija mada su malo previše pozirali i demonstrirali ovde na startu. Iznervirao me samo Jaquen H'gharr u kavezu ispod kapuljače, nadam se da je to samo zato što još niko nije castovan, a ne zato što treba da se ispostavi da "Its-a me, Mario Syrio!" <_<Sansin prvi fight the power trenutak je bio OK kad onako casually kaže vereniku da se ne bi bunila da joj brat donese njegovu glavu umesto vice versa. Joffrey nastavlja da demonstrira spektakularan douchebaggery, a Hound najad progovara. Good times.Jamie-Cat scena je mogla bolje, mada nije loše ni ovako. Šteta što "there are no men like me, only me" lajna prošla onako usputno. Bezveze što je ceo taj King in the North segment u mraku i u nekakvoj divljini, sagradiće valjda Riverrun u drugoj sezoni.I na Lannisterskoj strani mi se svidelo kako sve ide... Tywin se iznenada oslanja na sina patuljka i sipa mu piće, žgoljavi Lancel u Cerseinom krevetu (ne znam da li su ga prepoznali nečitaoci?), Tyrionova "my dad's such a cunt" rečenica... Varys i Littlefinger su imali bolju interakciju nego ono tragično poziranje i špijunometrija od pre par epizoda.Najbolje od svega, vitalni Pycelle koji maestralno simulira ostarelost i zanemoćalost, priceless! Ta scena kad sav srećan radi vežbe, a onda se obuče i starački poguri mi je najbolja od svih ubačenih do sada. Jedva čekam da mu Shagga odseče manhood :D

Link to comment
People complaining about a 1 year wait? Oh my sweet summer child. What do you know of waiting? Waiting is for the long night, when GRRM hides for years and children are born and live and die all before the next book comes out.moocow212 prije 10 h 354 pixel-vfl3z5WfW.gif
biggrin.gif
Link to comment
Meni finale odlično. Ne slažem se da je scena na lomači antiklimaktična, bolje mi je ovako da je vidimo kako trijumfalno ustaje iz pepela sa decom, nego da smo gledali baš trenutak dok se to dešava - em se ništa ne bi videlo od CGI plamenova, em bi bilo rastegnutije nego ovako kad shvatimo šta se desilo u isto vreme kad i Jorah i Dothraki.
Antiklimakticna svakako nije, samo sam ja u svojim mislima to bolje izrezirao. -_-
Sansin prvi fight the power trenutak je bio OK kad onako casually kaže vereniku da se ne bi bunila da joj brat donese njegovu glavu umesto vice versa. Joffrey nastavlja da demonstrira spektakularan douchebaggery, a Hound najad progovara. Good times.
Sansa mi se jako svidela ovde, onaj izmuceni izraz lica joj je bas kako treba. Do sad mi je bila samo solidna, ali sad vise nemam zamerki. :) Edited by Calavera
Link to comment

malo imađerijatumblr_ln2qv6VWsy1qb6l70o1_500.jpgtumblr_ln2qwsAu0A1qbu3nyo1_500.pngtumblr_ln2u5nAjzZ1qzny6do1_500.giftumblr_ln2qxlZvwm1qaudh5.gif

"I kept saying, 'I'm ready to set myself on fire,' but they just wouldn't let me, you know, suffer for my art," Clarke jokes. "I once got a little close to the fire but I had to retreat quite quickly when the wind changed. That happened over the course of two nights of filming. It's safe to say that it wasn't me who was on fire but they had a proper stunt double with the suit on in there."
biggrin.gif Edited by Roger Sanchez
Link to comment

izgleda da će biti prilično dosadan početak 2 sezone, odslušao sam 1/4 druge knjige gde se baca akcenat na dug put arije kući, uvode se novi likovi, upoznajemo stanisa koji nemoćno sedi u dragonstonu čekajući pravi trenutak da se uključi u borbu za tron, theon se vraća kući gde njegov ćale ima svoje planove kako da iskoristi trenutni rat za proširenje teritorije i osveti se starkovima oslobađajući sever od njihove vlasti dok se oni kolju sa lanisterima, jon za to vreme luta po zombilendu severno od zida gde nema traga ni od zombija ni od plemena divljaka, za to vreme bran se ugra u vinterfelu a deniris luta po pustoši istočnih zabiti sa šačicom svoje nekadašnje horde i 3 zmaja- prve 2-3 epizode će biti za zevanje ili će ih sabiti u 1 -1,5 ako se u nastavku knjige nešto zanimljivo dešava

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Stavljajte spoilere, for the love of God.
Link to comment

Sad kad se sve zavrsilo utisak je da je serija odlicna, narocito imajuci u vidu da je pravljena za one koji nisu citali Martinov serijal. Kasting je skoro perfektan i velika je steta sto se bezbroj odlicnih glumackih minijatura zagubilo u fanovskom "e, nijesam ga/je tako zamislja'" nabiranju noseva. Kompletna porodica Lanister je glumacki prvorazredni dozivljaj, narocito muski deo. Vec vidim da cu epizodu kad truju Dzofrija download-ovati i gledati cirka negde oko bezbroj puta, a sva je prilika da cu i Tirionovu igranku sa samostrelom gledati isto toliko puta. :D Mnogo je vec ljudi primetilo da je tehnicki najzahtevniji deo u knjigama jednostavno preskocen u nekoliko navrata i to je verovatno jedina ozbiljnija zamerka koja se ipak moze otpisati na budzet. Ostalo je, bar sto se mene tice, odlicno napravljeno.

Link to comment

Da ne cepidlacim... bio je dobar suspense za poslednju scenu. I ja je zamisljah malko dramaticnije i sporije. Falilo mi malo vise pepela nakon onolike lomace i vatre, i povrh svega, nisam znala da su Denina kosa, trepavice i obrve flameproof. Mogli su da maaalo više oprlje tu body hair i približe knjizi. Bar na dvojku, ne mora ćela.A zmajici su mi taman. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...