Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Sersej kao prvo. Treba da bude zavodljiva seksipilna kucka kojoj je stalo samo da bude na vlasti, a ne brizna majka koja hoce da obezbedi buducnost svoje dece.
Ovo je mnogo sumnjivo. Dok je Joffrey bio ziv, ona se itekako brinula o njemu. Tek joj je Tommen bio sredstvo da se dodje do cilja. A i nije bas smela da se razmahuje sa zavodjenjem dok su Robert i Tiwin bili tu, a Jamie imao obe ruke. Jok, Sersei mi je prikazana sasvim OK za ovaj deo price.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sersej kao prvo. Treba da bude zavodljiva seksipilna kucka kojoj je stalo samo da bude na vlasti, a ne brizna majka koja hoce da obezbedi buducnost svoje dece. Time Ned koji je samo naivan i castan ispada prakticno debilcina.
Mi je u prvoj knjizi vidimo kao zavodljivu kucku zato sto je posmatramo iz Nedovog POV-a. Niti je on pouzdan narator, niti se serija mora slepo drzati price onako kako je ispricana u knjigama, bez ubacivanja scena gde nemamo POV-a koji im je prisustvovao, ali koje jesu bitne za pricu.
Seksa u knjigama ima, ali ajde molim te ubedi me kako je to sto Littlefinger, majstor mahinacija i spletki, koji prica svoju zivotnu pricu dvema kurvama pripravnicama (bar kod njega) dok se one taslace dobra sekspozicija, ili sviranje Renlijeve frulice? Nemam nista protiv seksa kada ima svrhu i kada je deo price, a ne samo nakalemljen zato sto je HBO koji voli da bude sokantan i kome se to moze.
Ma dabome, nase knjige su iznad tih odvratnih seksualnih bahanalija. Nemoj biti toliko zadrt i uzivaj u sisama, da tu nema seksa, te scene bi se pridruzile onoj gomili u kojoj dva lika sede i pricaju. Bob zna da takvih imamo koliko hoces...Plus, GoT je dekonstrukcija klasicnog fantasyja. Sto vise seksa koji to potvrdjuje, to bolje.
Serija zahteva drugaciji pristup, to ne dovodim u pitanje, ali i ako ignorisem znanje iz knjige neke stvari mi previse vriste, osobine nekih likova, recomo, izvestaceno su prenaglasene, narocito u dodatim scenama i da se vidi da su se scenaristi plasili da gledaoci (glupa americka publika) nece shvatiti neke stvari, pa su se ekstra potrudili da sve bude ocigledno i dodavali scene koje se prosto ne uklapaju. Od kada je serija pocela, trudio sam se da pitam za misljenje sto vise ljudi koji nisu fanovi i svi su te scene koje prate sablon: dva lika slucajno setaju ili imaju neki banalan razlog, sretnu se i popricaju o necemu i nastave dalje, bas te scene su navodili kao nesto sto im malko smeta (iako im je sve ostalo osim sekspozicije bilo odlicno).
Glupi Ameri™, pa da! Daj navedi neke primere tih nebitnih ubacenih scena, ne budi lenj.
Link to comment
Mi je u prvoj knjizi vidimo kao zavodljivu kucku zato sto je posmatramo iz Nedovog POV-a. Niti je on pouzdan narator, niti se serija mora slepo drzati price onako kako je ispricana u knjigama, bez ubacivanja scena gde nemamo POV-a koji im je prisustvovao, ali koje jesu bitne za pricu. Ma dabome, nase knjige su iznad tih odvratnih seksualnih bahanalija. Nemoj biti toliko zadrt i uzivaj u sisama, da tu nema seksa, te scene bi se pridruzile onoj gomili u kojoj dva lika sede i pricaju. Bob zna da takvih imamo koliko hoces...Plus, GoT je dekonstrukcija klasicnog fantasyja. Sto vise seksa koji to potvrdjuje, to bolje.Glupi Ameri™, pa da! Daj navedi neke primere tih nebitnih ubacenih scena, ne budi lenj.
meni je pre zanimljivo saznanje da je scena seksa izmedju dva odrasla muskarca skandalozna.inace ja sam vec pisao da su scene seksa neveste bas kao i u knjigama. ipak je martin geek. pobogu taj covek voli GURPS :o
Link to comment

Ne može, kakav Purefoy. Jeste on segsi ali Martell mora da bude 1 stereotipni opasni latinski ljubavnik, u stilu mladog Banderaša.@Calavera: Za Cersei je čovek u pravu, nezavisno od perspektive ona je značajno izmenjena u odnosu na knjige i napravljena u hladniju, ozbiljniju, perfidniju igračicu. Meni se takva promena sviđa... ali razumem donekle fanove koji bi više voleli da je Cersei kartonski bad guy kakav je u knjigama, da histeriše, sikće, i razbija porcelan.[blasphemy]I kod GRRMartina ima dosta prostora za unapređivanje ponekih likova.[/blasphemy]

Link to comment
@Calavera: Za Cersei je čovek u pravu, nezavisno od perspektive ona je značajno izmenjena u odnosu na knjige i napravljena u hladniju, ozbiljniju, perfidniju igračicu. Meni se takva promena sviđa... ali razumem donekle fanove koji bi više voleli da je Cersei kartonski bad guy kakav je u knjigama, da histeriše, sikće, i razbija porcelan.
Je l' mozes da zamislis Cersei iz FFC kao takvu? Ne ide. Ali ja sam je stvarno video tako u GOT, a tacno se videlo da kako se autoriteti gube iz njenog zivota tako i ona polako postaje ono za sta je smatramo danas.
Link to comment
Je l' mozes da zamislis Cersei iz FFC kao takvu? Ne ide. Ali ja sam je stvarno video tako u GOT, a tacno se videlo da kako se autoriteti gube iz njenog zivota tako i ona polako postaje ono za sta je smatramo danas.
Pa ne znam, ako je bitno ona može do 4. knjige/sezone da postane takva. Izgubi par dasaka u glavi kad joj praktično nestane podrška u vidu oca, sina, i svetoga duha brata. Za sad je cool & regal jer joj sve ide po planu, uspela je da prejebe i pijanog muža i naivnog mu druga, blago njoj.Nedostajao mi je samo onaj njen impromptu pokušaj zavođenja Neda kad joj je saopštio da zna "tajnu". Bilo bi lepo da smo videli kako je bar nešto uhvatilo nespremnu (osim ove egzekucije na kraju 9.) pa je morala da improvizuje.
Link to comment
Je l' mozes da zamislis Cersei iz FFC kao takvu? Ne ide. Ali ja sam je stvarno video tako u GOT, a tacno se videlo da kako se autoriteti gube iz njenog zivota tako i ona polako postaje ono za sta je smatramo danas.
+1, ovako sam je i ja shvatio. A i da u knjigama nije tako (jeste), ni meni ne bi smetalo sto su joj dodali jos koju dimenziju za seriju.
Link to comment

Zaboga, kako ne bi bilo promena. Sve gde se vidi da je veca kucka su joj isekli. Ovako bez listanja mogu da se setim par primera: kada trazi kozu Lady i nudi pare za nju onome ko joj donese i u prici sa Nedom u goodswoodu gde bi ona trebalo da mu stavi ruku na koleno, gotovo zavodljivo, i ponudi mu da vlada sa njom. Secam se da je takvih primera bilo jos. Primeri ubacenih scena: Dzejmi i Dzon (Dzejmi zastaje da zajebava kopile), Sansa i septa u prestonoj dvorani, Viseris i Dorea u kadi (vecini ljudi je sa kojima sam pricao je ova seksplikacija bila nepotrena i izuzetno dosadna za gole sise), Dzori koji donosi pismo kralju i vidi Dzejmija, Teon koji izlazi iz Zimovrela samo da bi zezao Tiriona itd... Slazem se da su informacije iz ovih scena bitne i da je trebalo da se saopste gledaocu, ali to je moglo da bude uradjeno dinamicnije i smislenije, a da ne oduzme istu ili cak i manju kolicinu vremena, ali oni moraju da nam nabiju na nos da je Sansa glupaca (daleko veca glupaca nego u knjizi), da je Dzejmi arogantno kopile. A dodata scena sa gej seksom mi nije cak ni toliko smetala koliko eksplicitnost toga sto su oni gej i oni ce sada kada su sami da pricaju blago feminizirano i da budu pretvoreni u neki gej klise.

Ma dabome, nase knjige su iznad tih odvratnih seksualnih bahanalija. Nemoj biti toliko zadrt i uzivaj u sisama, da tu nema seksa, te scene bi se pridruzile onoj gomili u kojoj dva lika sede i pricaju. Bob zna da takvih imamo koliko hoces...
A sto se tice toga da se opustim i uzivam u sisama, bojim se da sam pubertet odavno prosao i dovoljno sisa u zivotu da me golotinja na svakom koraku ne raspamecuje.
Plus, GoT je dekonstrukcija klasicnog fantasyja. Sto vise seksa koji to potvrdjuje, to bolje.
Deder elaboriraj.
Link to comment
A sto se tice toga da se opustim i uzivam u sisama, bojim se da sam pubertet odavno prosao i dovoljno sisa u zivotu da me golotinja na svakom koraku ne raspamecuje.
Sta nije u redu sa tobom? :blink: Btw, ta scena gde zavodi Neda mi je i zasmetala u knjizi. Mislim, koliko glupa moras da budes pa da ne shvatis da to kod ovoga nece proci? Ako su je ublazili (ne secam se sad detalja poput ruke na kolenu), drago mi je zbog toga.
Link to comment
Primeri ubacenih scena: Dzejmi i Dzon (Dzejmi zastaje da zajebava kopile), Sansa i septa u prestonoj dvorani, Viseris i Dorea u kadi (vecini ljudi je sa kojima sam pricao je ova seksplikacija bila nepotrena i izuzetno dosadna za gole sise), Dzori koji donosi pismo kralju i vidi Dzejmija, Teon koji izlazi iz Zimovrela samo da bi zezao Tiriona itd... Slazem se da su informacije iz ovih scena bitne i da je trebalo da se saopste gledaocu, ali to je moglo da bude uradjeno dinamicnije i smislenije, a da ne oduzme istu ili cak i manju kolicinu vremena, ali oni moraju da nam nabiju na nos da je Sansa glupaca (daleko veca glupaca nego u knjizi), da je Dzejmi arogantno kopile.
Pa hajde nam reci, kako je to sve moglo dinamičnije i smislenije? Jaime i njegov 30-sekundni razgovor sa Jonom u dvorištu koji nam je ukratko objasnio kakav tretman Night's Watch ima down south... fanboys nisu vrištali "predstavite nam to dinamičnije i smislenije!" nego "neeee, naš Jaime ne bi tako zajebavao našeg Jona, u našem slash fic njihova interakcija je skroooz drugačija, ne kvarite nam vlažne snove!"Ekspozicija je neizbežna u televiziji. (A sekspozicija je varijacija na temu.) Ali ako ti misliš da bi bilo bolje da su to sve predstavili kroz flešbekove i unutrašnje monologe, eno, na podcast of ice and fire će se složiti s tobom, njihove glavne zamerke su što televizija nije magično postala isto što i knjiga <_< Meni je serija za sada sasvim OK adaptirana, sitnih zamerki imam mnogo ali sam u startu bio spreman na određenu količinu kompromisa. A to podrazumeva da ne ideš okolo i s visine dobacuješ da je sve dumbed down za glupavu američku publiku, samo da bi se osećao nadmoćno kao Čitač Knjiga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...