Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Jebote toliko sam nenormalan da sam morao da provalim ovamo da vidim šta će biti s dotraćimaPa ne mogu da verujem da će i kal i kalić da krepaju. A u pm! Martin je matori sadista.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa jel' ti rekao lepo S.L. da veštica oživi khala?A umiranje, nije to još ništa, hoćeš kratak spoil-spisak budućih mrtvaca za drugu sezonu? :P

Link to comment
Jebote toliko sam nenormalan da sam morao da provalim ovamo da vidim šta će biti s dotraćimaPa ne mogu da verujem da će i kal i kalić da krepaju. A u pm! Martin je matori sadista.
Only death pays 4 life, lijepo ti je rekla Miri Maaz.. tongue.gifJoš da Hail.gifHail.gif Jacka Gleesona (fenomenalno glumi mali, face, oči, glas, whimper, zloća, ma zakon), a tek Jerome Flynn... Hail.gif
Link to comment
Jebote toliko sam nenormalan da sam morao da provalim ovamo da vidim šta će biti s dotraćimaPa ne mogu da verujem da će i kal i kalić da krepaju. A u pm! Martin je matori sadista.
pa matori martin se drzi makar jednog vonegatovog pravila za pisanje prica
6. Be a sadist. No matter how sweet and innocent your leading characters, make awful things happen to them -- in order that the reader may see what they are made of.
Link to comment
Rejtinzi ostali isti, uprkos poslednjoj utakmici NBA plej-ofa. Da vidimo moze li se preko 3 miliona sledece nedelje...
Despite airing against the Tony Awards and the NBA Finals, HBO’s Game of Thrones tied its series high in the ratings Sunday night.Thrones delivered another 2.7 million for its premiere telecast, same as last week’s high, and was down just a tick overall for the night (3.4 million). Yes, it’s safe to assume that number would likely be slightly bigger if not for the stiff live competition. Given the outrage over Sunday’s Game-changing twist that left a contingent of fans threatening to quit the show, next week’s season-finale numbers should be interesting.Thrones also received some great news yesterday when it gathered several top nominations in the Television Critics Association Awards. The first-year show was nominated for best drama series, new program and program of the year.
Link to comment
Tyrionova ispovest o Tyshi
izostavili su pikantan detalj da je ćale, nakon što je preko nje protutnjala vojska, naterao i njega da je siluje.uvek se može naći zamerki, ali ovo je definivno najbolja i najvernija ekranizacija romana koju sam pogledao.
Link to comment

Primecujem dve glavne zamerke koje imas na seriju, izvesna vizuelna razocarenja i sitnija odstupanja od knjiga.- prva sezona GoT-a je kostala ~60 miliona dolara. Na sta je taj budzet tacno potrosen - ne znamo. Ono sto znamo (a mogli smo pretpostaviti i pre nego sto je serija pocela da se prikazuje) da necemo dobiti savrsen prikaz scena u kojima je potrebno ubaciti kompjutersku animaciju zato sto to kosta, a para nema jer su potrosene na bitnije stvari. Sad kad smo to utvrdili, mozemo li nastaviti sa zivotima umesto da posle svake nove epizode ponavljamo kako CGI nije dovoljno dobar? :mellow: - uzasno smaras sa ovim mikroskopskim seciranjam svake scene i poredjenjem sa istom scenom iz knjige. Serija se mora posmatrati odvojeno od knjiga ne bi li se mogla pruziti objektivna kritika, sto tebi ocigledno nikako ne uspeva. Evo ti 1 primera kako neko ko je citao knjigu ume da oceni seriju po svojim merilima. Recenzije koje se fokusiraju samo na nabrajanje razlika izmedju knjige i serije bez objasnjenja zasto je nesto izmenjeno su beskorisno fanovsko proseravanje.

Edited by Calavera
Link to comment
Primecujem dve glavne zamerke koje imas na seriju, izvesna vizuelna razocarenja i sitnija odstupanja od knjiga.- prva sezona GoT-a je kostala ~60 miliona dolara. Na sta je taj budzet tacno potrosen - ne znamo. Ono sto znamo (a mogli smo pretpostaviti i pre nego sto je serija pocela da se prikazuje) da necemo dobiti savrsen prikaz scena u kojima je potrebno ubaciti kompjutersku animaciju zato sto to kosta, a para nema jer su potrosene na bitnije stvari. Sad kad smo to utvrdili, mozemo li nastaviti sa zivotima umesto da posle svake nove epizode ponavljamo kako CGI nije dovoljno dobar? :mellow: - uzasno smaras sa ovim mikroskopskim seciranjam svake scene i poredjenjem sa istom scenom iz knjige. Serija se mora posmatrati odvojeno od knjiga ne bi li se mogla pruziti objektivna kritika, sto tebi ocigledno nikako ne uspeva. Evo ti 1 primera kako neko ko je citao knjigu ume da oceni seriju po svojim merilima. Recenzije koje se fokusiraju samo na nabrajanje razlika izmedju knjige i serije bez objasnjenja zasto je nesto izmenjeno su beskorisno fanovsko proseravanje.
da te naucim: dve ovce jedu filmsku traku. i jedna ce drugoj: knjiga je bila bolja.edit: sto ne znaci da se serija mora voleti vec samo da je drugacija zver od knjiga. za one kojima su knjige bolje mogu ih uveriti da su one i dalje sigurne na njihovim policama. Edited by kim_philby
Link to comment

Zar to ne bejahu misevi? Kako bi 1 ovca uopste stigla do filmske trake? :unsure:Za edit se slazem, naravno. Ja volim i jedno i drugo iz razlicitih razloga.

Edited by Calavera
Link to comment
Zar to ne bejahu misevi? Kako bi 1 ovca uopste stigla do filmske trake? :unsure:Za edit se slazem, naravno. Ja volim i jedno i drugo iz razlicitih razloga.
ne znam pitaj hickoka. to je njegov citat. neko mu je valjda rekao ono cuveno: knjiga je bila bolja a ovaj ga odma prozvao ovcom :D Edited by kim_philby
Link to comment

Cim sam poceo da pisem prikaze, rekao sam da sam pristrasan, i daleko od toga da tvrdim da je moj komentar objektivan, a te "sitne izmene" uglavnom i nisu katastrofalne zamerke seriji, iako cesto umeju da promene ceo ton. Velike zamerke su promene nekih likova do neprepoznatljivosti i potpunog obrtanja percepcije koje izazivaju kod gledaoca (plus sekspozicije koje su uglavnom nepotrebne, preterane i nemaju nikakvu narativnu vrednost niti veze sa karakterizacijom, nego sluze samo da budu sokantne jer je to HBO pa im se moze). Takodje ima mnogo stvari koje mi se svidjaju i koje hvalim, narocito performansi nekih glumaca (neki su mi u prvih par epizoda bili neubedljivi a gluma malko usiljena, ali su popravili utisak kada su se navikli na likove). Serija kao serija jeste dobra, ali ima neispunjenog potencijala i zabrljanih delova i ta cinjenica me boli, zato sto je moglo bolje. Zapravo, mislim da bi mi manje smetalo da su uzeli knjige kao inspiraciju i napravili nesto drugacije, svoje vidjenje, ali posto prilicno verno prate radnju, apsurdno mi je da prave neke besmislene izmene, koje ne proisticu iz budzetskih ogranicenja.Smatram da onaj prikaz za koji si dao link nije nista posebno. Niposto ne mislim da su moji prikazi kruna neke analize i dubine, no ovaj prikaz se u prilicnoj meri svodi na prepricavanje epizode i objasnjavanje citaocima necega sto bi trebalo da im bude jasno iz gledanja serije koja za jednu seriju ipak ima solidnu karakterizaciju, ali HBO to cesto radi mnogo bolje. Tako da smatram da je prikaz prilicno bez neke posebne svrhe, niti sta posebno hvali niti sta posebno kudi do poslednjeg do onog observations dela, dok mu je gornji deo teksta uglavnom praznu rekapitulaciju bez koje je mogao da prodje. Ako hoces primer dobrog prikaza onda bi to bilo ovo: http://www.aoltv.com/2011/06/13/game-of-thrones-season-1-episode-9-recap/ Maureen Ryan je kraljica.Rezija serije je uglavnom odlicna(narocito ove poslednje epizode i kljucne scene), muzika solidna, posebno se istakla u ovoj epizodi, ali mislim da je pisanje moglo biti bolje. Pricajuci sa ljudima koji nisu citali knjige, osma epizoda, koju je sam Martin pisao, u tom pogledu im se istakla i rekli su da je sve bilo na svom mestu i nije delovalo kao da ima suvisnih, dosadnih i besmislenih trenutaka (primedbe koje su i ne-fanovi serijala isticali).Tako da je moja presuda zapravo da je serija dobra za seriju (uvek moze bolje osim u slucaju previse skupih stvari) i kao sto sam i rekao da cu da radim pravio sam primedbe oko izmenjenih stvari. Kome se ne odgovara moj fanovski pristup, pa nije u obavezi da cita, i neizrecivo mi je drago sto se ovde odmah ne govori ljudima da smaraju i da se proseravaju, no bonus za iskrenost.

Link to comment
Cim sam poceo da pisem prikaze, rekao sam da sam pristrasan, i daleko od toga da tvrdim da je moj komentar objektivan, a te "sitne izmene" uglavnom i nisu katastrofalne zamerke seriji, iako cesto umeju da promene ceo ton. Velike zamerke su promene nekih likova do neprepoznatljivosti i potpunog obrtanja percepcije koje izazivaju kod gledaoca (plus sekspozicije koje su uglavnom nepotrebne, preterane i nemaju nikakvu narativnu vrednost niti veze sa karakterizacijom, nego sluze samo da budu sokantne jer je to HBO pa im se moze).
Pa o tome ti i pricam, to sto su neki likovi "neprepoznatljivi" znaci da su razocaranje? Koji su to likovi zapravo, moram priznati da nisam redovno pratio tvoje uratke?A sekspozicija uopste nije los nacin za prenosenje neophodne ekspozicije na ekran. Seksa ionako ima mnogo i u knjigama, nije to HBO ubacio iz vedra neba.
Ako hoces primer dobrog prikaza onda bi to bilo ovo: http://www.aoltv.com/2011/06/13/game-of-thrones-season-1-episode-9-recap/ Maureen Ryan je kraljica.
Mo Ryan je u istom brodu kao i ti, gleda seriju kroz prizmu knjiga. Ne cudi me sto je gotivis. :D
Link to comment

Sersej kao prvo. Treba da bude zavodljiva seksipilna kucka kojoj je stalo samo da bude na vlasti, a ne brizna majka koja hoce da obezbedi buducnost svoje dece. Time Ned koji je samo naivan i castan ispada prakticno debilcina. Seksa u knjigama ima, ali ajde molim te ubedi me kako je to sto Littlefinger, majstor mahinacija i spletki, koji prica svoju zivotnu pricu dvema kurvama pripravnicama (bar kod njega) dok se one taslace dobra sekspozicija, ili sviranje Renlijeve frulice? Nemam nista protiv seksa kada ima svrhu i kada je deo price, a ne samo nakalemljen zato sto je HBO koji voli da bude sokantan i kome se to moze. Serija zahteva drugaciji pristup, to ne dovodim u pitanje, ali i ako ignorisem znanje iz knjige neke stvari mi previse vriste, osobine nekih likova, recomo, izvestaceno su prenaglasene, narocito u dodatim scenama i da se vidi da su se scenaristi plasili da gledaoci (glupa americka publika) nece shvatiti neke stvari, pa su se ekstra potrudili da sve bude ocigledno i dodavali scene koje se prosto ne uklapaju. Od kada je serija pocela, trudio sam se da pitam za misljenje sto vise ljudi koji nisu fanovi i svi su te scene koje prate sablon: dva lika slucajno setaju ili imaju neki banalan razlog, sretnu se i popricaju o necemu i nastave dalje, bas te scene su navodili kao nesto sto im malko smeta (iako im je sve ostalo osim sekspozicije bilo odlicno).A Mo Rajan sam voleo mnogo pre ove serije, a ako se pazljivije procita tekst, vidi se da vise hvali seriju, narocito drugu polovinu. Da li je bolje od knjiga? Nije. Da li je dobra serija? Jeste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...