Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Jos 7 dana i nema vise. :o
Ja cu da presvisnem. Kad se ocekuje druga sezona?Mislim da nisam trepnula od pocetka do kraja epizode, a cale Lanister objasnio glumu.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

U knjizi je taj trenutak hiljadu puta efektniji, jer kad se Arya zaleti kroz gužvu da pomogne tati, zgrabi je neko i tek što ga ona prepozna, odmah krene da je skalpira: "As the blade flashed toward her face, Arya threw herself backward, kicking wildly, wrenching her head from side to side, but he had her by the hair, so strong, she could feel her scalp tearing, and on her lips the salt taste of tears." I kraj poglavlja. :ph34r:
Verovatno nisu hteli previse da mrace, a i cliffhanger bi oduzeo od reakcije na Nedovu pogibiju.
Scene bitaka su efektno izbegnute, kako i treba. Tyrionovo jahanje bi bilo tragikomično da su ga prikazali, a Whispering Wood je u offu kao što je i u knjizi. Malo je lame Robova govorancija post festum, ali šta sad.
Meni je govor bio dobar dodatak, posteno je ubio moral ljudima. Bilo bi blesavo da posle prve bitke izgleda kao da ih je hiljadu vec prevalio. :D
Ja cu da presvisnem. Kad se ocekuje druga sezona?
8 meseci do godinu dana. :(
Link to comment

Ma to je zbog ovog "VIP" u imenu teme, prosto mami ljude! Da se zovemo "Neugledna stracara #45", znas kad bi vi svratili ovamo? <_<

Link to comment

jooooooooooooooj, mrzim ovaj deo, mrzim, mrzim! ali zato cu se tako slatko nasladjivati kada se Arya bude gostila Jofreyevim crevima sve dok Cercei gleda! ako to ne napise, usro je knjigu!

Link to comment
ako narucim to ce biti za dve nedelje. ne smem ranije..
uzmes knjige, odes na godisnji, posle nedelju dana se vratis (ne)normalnom zivotu... i psujes Martina jer 5 godina kasni sa izdavanjem sledece knjige :(
Link to comment
A message on Craigslist: Two guitarists and drummer wanted to join my new Game of Thrones tribute band Shagga Likes Axes. :DMeni je Shagga hilariozan u svakom nastupu, najbolji je kad demonstrira cutting manhood off na Maester Pycellu.
Shae - akcenat, celokupna pojava. :Hail:
- What kind of accent is that?- Foreign. :lol:Shae bi trebalo da izgleda manje scheming & secretive, pošto nju Tyrion do kraja tretira kao eye cock candy. Ovako će sad svi da očekuju da ga izda svakog trenutka.
Link to comment

Najh, meni se ne svidja. Predosecao sam da bitaka nece biti, ali opet ostajem razocaran zbog uskracenog. Pri tom prva bitka jos i kako, onaj aftermath nije izgledao toliko lose, ali Rob i 13 konjanika koji izlecu iz sume, kao tek iz bitke izasli? Pri tom nigde jezovuka i nigde price o tome kakav je on faktor bio. Bez veze.Cela epizoda mi je bila dosadnjikava posto se ne desava puno toga. Pogubljenje je sjajno odradjeno, Dzofri fenomenalan i pometnja nakon njegovih reci, razularena bagra i Pejn sa Ledom, nije lose. Vamo kod Deni, opet mi deluje malo neubedljivo, samo jedan onaj divljak pizdi sto je Drogo na izdisaju, ostali su u nekom melahnolicnom fazonu (ili ih ni nema?). I kada ga Dzora ubije nigde reakcije, ni prekog pogleda, nista.To nam je sto nam je, ostaje jos jedna epizoda, nadam se dobrom djavolu kojeg ce roditi Deni, i zmajevima. A od sledece sezone se nadam puno boljem.

Link to comment

Meni odlična epizoda. Sve su savladali, dijalozi kvalitetni, vispreno, drama. I lajk it.Čak i fejkanje bitaka opraštam.OK - mala zamjerka, Dany ispada glupa, zovući vješticu koja u seriji ispada kriva za ono gnojenje, a u knjizi nije tako...

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Borba Mormonta i dotraka je preslikana. Sem što su zaboravili da mu uklone pola uveta i da mu kažu da šepa.Drinking game - kahm, proseravanje. Pa još i Šai ispade neka plemkinja sa istoka? Bezveze.Borba u šumi ni u knjizi nije prikazana. Jedino što su ok uradili je kamp Lanistera. Robova vojska od 20.000 ljudi je svedena na 20 konjanika i 20 pešadinaca. Zar je cgi toliko skup?Ali ono što nisu morali da odrade je da daju slepom meštru sataru da sitni meso pre nego što Džon dođe. To je već fail.Pun pogodak bi bio da su ubacili Bronovu dosetku kad je saznao da je Tirion u prvim redovima: "Staviti malog čoveka sa velikin štitom. Strelci će da puknu od muke." :lol:

Link to comment
Jedino što su ok uradili je kamp Lanistera. Robova vojska od 20.000 ljudi je svedena na 20 konjanika i 20 pešadinaca. Zar je cgi toliko skup?
Meni se kamp Lannistera baš ne sviđa zato što ima 15,000 identičnih crvenih šatora. Prvo, 90% vojske i ne spava pod šatorima, oni su samo za plemiće, oficire, itd. Drugo, i ti šatori koji postoje ne treba da budu identični kao da su izašli sa fabričke trake. Koncept vojske uniformnog izgleda nema nikakve veze sa tim medieval dobom.
Ali ono što nisu morali da odrade je da daju slepom meštru sataru da sitni meso pre nego što Džon dođe. To je već fail.
Mislim da u seriji Aemon nije potpuno slep, nego nešto kao ultraslabovid. Zvera on tu i tamo u sagovornike, i ne vodi ga baš svugde neko za ruku. U principu nije ni bitno.A što se ubačenih replika tiče, meni je i dalje najbolja ona iz razgovora Jona i Sama (bar mislim da je ubačena):- But I always wanted to be a ranger.- I always wanted to be a wizard.D&D classic, I'm a 12th-level paladin :D
Link to comment
OK - mala zamjerka, Dany ispada glupa, zovući vješticu koja u seriji ispada kriva za ono gnojenje, a u knjizi nije tako...
Pa dobro, možda se khal i ovde češao pa inficirao, stoka. Mada meni baš ni u knjizi nije jasno koliko je tu maegi namerno uradila a koliko je samo ispalo od sebe. Koliko se sećam, ona mu je tamo stvarno stavila neki melem na ranu, pa ga je on sam sjebao? A oživljavanje su sjebali Dany i Mormont kad su upali u šator neočekivano (i tako ubili i bebu)? U stvari, ne znam za šta je uopšte Mirri Maz Duur kriva? :unsure:
Link to comment

Ne baš. Miri je Droga zašila i stavila neki melem sa jagnjećom kožom (tako nešto). Njega je to svrbelo, pa je to bacio i premazali su ga nekim blatom. Tada se rana zagnojila.Nakon toga je Miri predložila Deneris da ožive Droga. Ali joj nije rekla (tek kasnije) da je beba bila žrtva, a ne konj. To što su upali u šator ništa ne menja, Deneris je imala probleme čim je ova krenula da baja a onda se Džora potukao sa dotrakom. Na kraju su joj rekli da je beba bila nakazna, kao neki reptil i rođena mrtva.A sama Miri je priznala posle Deneris da je namerno ubila bebu i ozivela Droga. Jer su joj dotraci uništili dotadašnji život ali je ostavili da živi, pa se ona takorći osvetila. Vratila je Drogoa da živi ali ni on više nije kakav je bio.Inače, mali osvrt. Joren nije slučajno bio na trgu. Njega je Ned zadužio da pokupi Džendrija (kraljevo kopile) i odvede na zid. To je slučajnost što je on usput pokupio i Arju.

Edited by S.L.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...