Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neću da oftopičkarim preterano, pošto ipak nisam na Znaku Sagite. :) Na normalnim forumima to se smatra nepristojnim.
]samo napred vec ce nas splitovati ako preteramo. odnosno ako nas calavera prijavi ;)
Naša definicija "epske fantastike" nije istovetna definiciji koja se trenutno koristi u jeziku koji ju je iznedrio. Tekst ću pisati upravo stoga da bih pokušao da dođem do novih definicija, koje će biti primenljive i kod nas. Mi koristimo izraz "epska fantastika" kao krovni termin pod kojim je i Tolkinov "Gospodar", Džordanov "Točak vremena", Zelaznijev "Amber" i ko zna šta još, dok ih Amerikanci za sve to kao krovni izraz koriste fantasy, dok pod epic fantasy podrazumevaju jednu užu pojavu. Naravno, podžanrovi se pretapaju i na koncu nije bitno šta kom podžanru pripada, sem ako se na to ne gleda kao na čisto intelektualni diskurs.
]potpuno mi je jasan tvoj problem. samo pazi izraz mac & magija se vec odomacio kod nas i koriscen je da se opisu moorcockovi uratci i roy thomasov conan u stripu. drugim recima nije ni to potpuno prazno polje.slazem se. nisam ja ABN da vodim krstaski pohod glede ispravnog tumacenja zanrovskih odrednica. neka cveta 100 cvetova. samo mi se cini da postoji tendencija da se, iz nekog razloga, na osnovu tzv. adult sadrzaja pesme izvlace iz epske fantastike. visak ili manjak naturalizma nije jedina odrednica podzanra.martinov svet je toliko bogat istorijom i ocigledno je u njegovo detaljisanje ulozen (mozemo li reci epski) napor. po meni ta zatvorenost settinga jeste takodje nesto sto ga svrstava u epic fantasy (makar vecim delom guza sedi na toj stolici).no da ne cepidlacimo vise
A pošto ja na to gledam tako, ne bih da se ni sa kim svađam, naročito ne sa kolegom čitaocem fantastike. :)Kad smo već kod toga, da li neko ovde prati moju temu o novim knjigama na Sagiti? Postoji li ovde tema o knjigama koje se trenutno čitaju? Imate li neke predloge o tome šta bih mogao da uvrstim na blog, ako ga već čitate?
uzivaj, nije ovo svadja vec razgovor. nije ovo trollhaunted ZS :D
Link to comment

Осма епизода уопште није лоша, да се ја једном сложим са Калавером. :)

Link to comment

Мартин каже да долази у Словенију, тако да би могла Лагуна да се потруди....

Link to comment

Posle reprize osme epizode:- Aryin prvi kill je bas traljavo editovan, a to je vazan trenutak za nju. Steta.- Na skupu Robbovih ljudi ima i 1 postarija zena, to bi morala biti Maege Mormont. Dojajan detalj!- Branova reakcija kad svi prasnu u smeh posto jezovuk odsece dva prsta Greatjonu. :lol:- Scena sa Tyrionom i Tywinom. Cim Tyrion pogleda u onaj krcag vina ili cega vec, Tywin mu ga odmakne taman toliko da ovaj mora da ustane na stolici da bi ga dohvatio. Ovaj se posle nekog vremena masi za njim, ali brzo odustane od te ideje i uzme ga tek kad mu Tywin okrene ledja da bi popricao sa Shaggom i njegovima. Ekonomican i savrsen prikaz njihovog odnosa.- Posto se Selmy okrene i ode, clanovi Kingsguarda vracaju maceve u korice, ali onom skroz desno treba dobrih 4-5 sekundi da ih pogodi. Nadam se da je to bila reakcija na Selmyjevu sigurnost da bi ih sve posekao da je hteo, a ne glumceva nespretnost. :D

Edited by Calavera
Link to comment

Lepo za Gđu Mormont, nisam je video, moraću ponovo da pogledam.Propustio sam i detalj sa trapavim Kingsguardom, možda je tako režiran? My money is on Boros Blount, nenadjebivi flegma vitez (do jednog trenutka). Čitao sam jednom teoriju kako je baš on Azor Ahai, the Prince That Was Promised, ili kako već :D

Link to comment

Ja ne videh Mormontovu ni iz drugog pokušaja. Mnogo bitnije - gde je Ruz Bolton? On bi već u sledećoj epizodi trebao da preuzme bitnu ulogu, a najbliže njemu što sam video je neki crni ofucani bradonja sa kapuljačom.Sa druge strane, masivni hejl za Charlesa Dancea koji jede ekran. Ne znam kako ste vi što se čitali knjige od starta zamišljali Tivina, ali meni je ovo skoro perfektan kast. Scena sa Tirionom u šatoru možda i najbolja do sada.

Link to comment

Eo Mormontice ovde, mada bih se zakleo da se mogla bolje videti u nekom drugom kadru:vlcsnap-2011-06-09-22h50m50s25.jpgBolton je ostavljen za drugu sezonu, on ionako ima malu ulogu u prvoj knjizi. Verovatno ce ga u seriji spomenuti po imenu kao vodju one diverzije na Green Forku i to je to. Rickard Karstark je bitniji zbog onoga sto ga ceka u trecoj sezoni, a njega su castovali, u paketu sa Galbartom Gloverom.

Link to comment

Sad se setih jedne stvari koja mi je i ponajvise zasmetala tokom gledanja 8. epizode, ali mi je nekako ostala u podsvesti: Gde je crna riba? :unsure:

Link to comment

Isto druga sezona, mada je moguce da ce ga ostaviti za cetvrtu (onaj razgovor sa Kingslayerom) ili ga jednostavno izignorisati™.

Link to comment

Bem li ga, pa on je prekrupna riba ovde da bi ga tek onako izostavili. Za sada je poprilicno nedefinisan lik, no ocekujem da ima neku zeznutu ulogu u nastavku serijala.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Mda, Blackfish Tully je toliko krupna riba da će ga možda skroz izbaciti bez problema. On je generaciju stariji od Catelyn (njen stric?) koja je već ohoho matorija u seriji nego što je u knjizi (kao i svi ostali). Znači Blackfish bi morao da bude deda u rangu Waldera Freya... koji izigrava izviđača za Robovu vojsku, pa posle gnjura ispod kapije Riverruna da bi izbegao Lannistere, onako all-round commando. Ne pije vodu.Još ako je tačna ona spekulacija da je i on gay (neobjašnjen razlog zbog kog se posvađao sa bratom nekad davno, odbio neku ženidbu ili šta već pa postao crna ovca riba porodice) mogu misliti na šta bi ličilo da ga ubudže u seriju. Dobio bi ukupno dve scene od kojih bi jedna morala da bude u Renly-Loras stilu :D

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Sa druge strane, masivni hejl za Charlesa Dancea koji jede ekran. Ne znam kako ste vi što se čitali knjige od starta zamišljali Tivina, ali meni je ovo skoro perfektan kast. Scena sa Tirionom u šatoru možda i najbolja do sada.
Ja sam ga zamišljao u izvođenju Patricka Stewarta, ali stvarno je odličan i ovako :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...