Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Meni se ova epizoda baš nije svidela. Milion sitnih detalja koji kvare ugođaj, i premalo redeeming features...Arya koja sa bakljom trči kroz osunčane hodnike u po bela dana...
Eh, mnogo brate sitničarite... Ja te detalje i kad primetim, ne obraćam paznju, a obaška što većinu stvari i ne registrujem...A dovoljan je samo 1 detalj da me kupi i da mi epizoda ulepša dan: :)
Syrio: What do we say to the God of death?Arya: Not today!Syrio: Go!
arya-and-needle_556x371.jpg Edited by dare...
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neću da oftopičkarim preterano, pošto ipak nisam na Znaku Sagite. :) Na normalnim forumima to se smatra nepristojnim.Samo ću kratko:Naša definicija "epske fantastike" nije istovetna definiciji koja se trenutno koristi u jeziku koji ju je iznedrio. Tekst ću pisati upravo stoga da bih pokušao da dođem do novih definicija, koje će biti primenljive i kod nas. Mi koristimo izraz "epska fantastika" kao krovni termin pod kojim je i Tolkinov "Gospodar", Džordanov "Točak vremena", Zelaznijev "Amber" i ko zna šta još, dok ih Amerikanci za sve to kao krovni izraz koriste fantasy, dok pod epic fantasy podrazumevaju jednu užu pojavu. Naravno, podžanrovi se pretapaju i na koncu nije bitno šta kom podžanru pripada, sem ako se na to ne gleda kao na čisto intelektualni diskurs. A pošto ja na to gledam tako, ne bih da se ni sa kim svađam, naročito ne sa kolegom čitaocem fantastike. :)Kad smo već kod toga, da li neko ovde prati moju temu o novim knjigama na Sagiti? Postoji li ovde tema o knjigama koje se trenutno čitaju? Imate li neke predloge o tome šta bih mogao da uvrstim na blog, ako ga već čitate?

Link to comment
Neću da oftopičkarim preterano, pošto ipak nisam na Znaku Sagite. :) Na normalnim forumima to se smatra nepristojnim.
Ako diskusija plane™, modovi ce vec splitovati temu. :)
Postoji li ovde tema o knjigama koje se trenutno čitaju?
Sta citate?
Link to comment

Možda mu je Melisandre vidjela u vatrama..Što nije bila negdje u knjizi scena da su ufatili Boška Buhu?

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Mozda. Meni bi se vise svidelo da je dobio tu poruku, bas bi se dodatno poentiralo kad Stannis, posle svega sto je Ned ucinio za njega, u prologu CoK-a kaze kako mu ovaj nije bio nikakav prijatelj. Dosta toga o Stannisovom karakteru bi saznali upravo tu.Zar su ga uhvatili? Ne secam se toga uopste...

Link to comment

Slabo se secate. Bas je Stannis bio taj koji je pokrenuo pricu o jakom semenu, pa su onda on i Arryn zajedno istrazivali. Secate se da je Gendry rekao Nedu kako su ga dvojica lordova ispitivala? Smugnuo je za Dragonstone tek kad je Arryn riknuo. Inace nije primio depesu, ako se dobro secam, presreo je Calavera/Varys/Pycelle, ne secam se ko tacno.

Link to comment

Meni dobra epizoda, zal ostaje sto su onoliko smarali u prvih 6 pa sad moraju da brzaju neke scene kojima realno vredi posvetiti vise paznje.Ona utvara mi je bila bas budjava, izgleda ko neki debeli kloshar, a ne ko undead. Rob mi je odlican, Baristan isto (steta sto je izbacen detalj kada Dzofri shizi na njega), Tirion sve bolji, Shaga je totalno drugaciji (viking?!) nego sto sam ga zamisljao, ali deluje ok, uklapa se. Fali mi Ruz Bolton, on je najjeziviji od svih severnjaka, zelim to da vidim :DSersei mi ostaje najveci promasaj, jebalo je ono mrstenje, ne znas da li pokusava da se skoncentrise da razume sta joj neko prica, ili je na klonji i upravo ishcekuje jedno "plop" . E da, i nacin na koji ce izgleda Drogo da skonca mi je malo bez veze <_<edit: i neko je bio pominjao prevod, ako je mislio na Lagunina izdanja - meni je taj prevod jako dobar. Ima propusta, da, ali neki termini, nazivi zamkova su mi sjajni - Krajoluj, Zimovrel, Zmajkamen, termin jezovuk, do naziva jezovuka (Cupavko u originalu je Shaggydog :isuse: ), itd.

Edited by goofs
Link to comment
Ona utvara mi je bila bas budjava, izgleda ko neki debeli kloshar, a ne ko undead.
Upravo. OK, razumem da nije ni mogao da izgleda kao nešto iz zombie filmova jer se zbog temperature ni ne raspada, ali ipak. Očajna scena.Speaking of, malo mi smeta kako je Sam na Zidu odmah zauzeo ulogu vrhovnog mudraca i eksperta za sve. U sourceu se još dugo potencira njegov kukavičluk i opšta nespremnost za život... ovde ispada da se savršeno uklopio, i šta god da ga pitaju "pročitao je u knjizi".
Link to comment

E, neka su to promenili. Debeljko mi je uzasno isao na kurac u knjigama, njegov POV mi je verovatno najgori posle Damphaira.

Link to comment
Shaga je totalno drugaciji (viking?!) nego sto sam ga zamisljao, ali deluje ok, uklapa se.
Shaga i njegovi me neodoljivo podsecaju na :The-Knights-Who-Say-Ni-monty-python-and-the-holy-grail-591178_1008_566.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...