Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Martin je zasrao ceo taj serijal samo tako. Ja sam cak batalio posle Oluje Maceva i tek sam se sad zbog serije naterao da kompletiram serijal do kraja, sto je bilo prilicno mucenje. Covek je imao sve u rukama da napravi mozda najveci F serijal u istoriji ali se zaigrao igrajuci se sa likovima kao sa sahovskim figurama. Cak je i sam na kraju poispustao konce svih linija radnje pa se u Gozbi za Vrane uglavnom ogranicio na King's Landing i prikljucene rukavce, Snezni jedva da se i pojavio, a Deneris je prosto ostavio za sledeci nastavak. Steta. Mislim da se nikad nisam navadio na neku knjigu toliko kao kad sam procitao Igru Prestola (atmosfera, likovi, zapleti, sve bolje od boljeg) ali je potom Martin ucinio sve da mi ogadi ceo serijal.Izvinjavam se posvecenim fanovima serijala. :D
Uf, đonom na koleno :PU Gozbi za Vrane se vrlo svesno ograničio na "zapadnu" polovinu likova, a sve "istočne" i "severne" (Daenerys, Tyrion, Jon Snow, Arya, Davos) je prebacio u sledeću knjigu. Nažalost je ispalo tako kako je ispalo, pa su ti prebačeni likovi ujedno i najzanimljiviji. Malo koga je bilo briga gde je besciljno jahala Brienne of Tarth, ili sa kojom se anonimnom dvorkinjom Cercei lezbionisala...Zato će u Dance with Dragons figurirati samo ti izostavljeni likovi, i sve će ponovo biti kako treba. Tišina! Hoće!
Samo da skrenem pažnju da me moj omiljeni SF prevodilac podseća da je "Gozba za Vrane" najbolji deo serijala... Samo da Harper, ja i mnogi drugi nismo to lepo čitali...Ajde...Izem ga baš... Čitaćemo još jednom pre Zmajeva, pa se možda i nama kaže samo...Dotle čitajte po malo i Nightflier komentare najnovijih epizoda serijala... Edited by dare...
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Поново ишчитах спорну страницу и јесте двосмислен, али онај искушеник није Џукац. Иначе, мени је Гозба одлична. Можда и зато што нико од Старкових не умире у овој.

Link to comment
Поново ишчитах спорну страницу и јесте двосмислен, али онај искушеник није Џукац.
Pa dobro, ti čitaj kako hoćeš i zaključuj kako hoćeš - Renly i Loras su muškarčine, Hound je mrtav, a Jon Snow je Nedov sin. Možda je i Viserys blood of the dragon, otkud znam.Samo nemoj posle da kukaš, kad se ispostavi da nije tako, što Martin nije dovoljno jasno nešto predstavio, što te tera da čitaš neke fanovske forume da bi mogao da ispratiš, itd. :fantom:
Link to comment
Pa dobro, ti čitaj kako hoćeš i zaključuj kako hoćeš - Renly i Loras su muškarčine, Hound je mrtav, a Jon Snow je Nedov sin. Možda je i Viserys blood of the dragon, otkud znam.Samo nemoj posle da kukaš, kad se ispostavi da nije tako, što Martin nije dovoljno jasno nešto predstavio, što te tera da čitaš neke fanovske forume da bi mogao da ispratiš, itd. :fantom:
Прдуцкаш Вини, Бриана би га вероватно препознала. Јесам рекао ишта у вези млађаног комаданта Страже?
Link to comment

Briana ga nikad u životu nije videla, ne znam po čemu da ga prepozna. Podrick Payne ga jeste video, ali u oklopu umesto kao zakukuljenog bogalja... plus što on teško da bi prepoznao i svoje dupe u ogledalu. Nego, na onom privjuuu gore izgleda kao da Tyrion i Bron šetaju kroz neki park u prijatnom jesenjem ambijentu. Zar ne treba te planine niz koje silaze da budu ekstremno negostoljubive i prilično hladne? :unsure:

Link to comment
Briana ga nikad u životu nije videla, ne znam po čemu da ga prepozna.
Po cemu da prepozna Hounda? Errr, stvarno to pitas? :unsure: Osim ako mu je kukuljica zaklonila celo lice, ali onda nije ni bitno ko ga je video ranije.
Link to comment

Zavisi, evo ovaj u seriji je spržen tama dovoljno da ga ne prepoznaš ako stoji pored Brona, i začešlja kosu preko te strane <_<A te isposnike u knjizi kukuljice pokrivaju kao da su nindže: Three men were waiting for them as they clambered up the broken stones that ringed the isle’s shoreline. They were clad in the brown-and-dun robes of brothers, with wide bell sleeves and pointed cowls. Two had wound lengths of wool about the lower halves of their faces as well, so all that could be seen of them were their eyes.

Link to comment
Zavisi, evo ovaj u seriji je spržen tama dovoljno da ga ne prepoznaš ako stoji pored Brona, i začešlja kosu preko te strane <_<A te isposnike u knjizi kukuljice pokrivaju kao da su nindže: Three men were waiting for them as they clambered up the broken stones that ringed the isle’s shoreline. They were clad in the brown-and-dun robes of brothers, with wide bell sleeves and pointed cowls. Two had wound lengths of wool about the lower halves of their faces as well, so all that could be seen of them were their eyes.
Е, па Вини ако тако кажеш, онда је то трапаво урађено. Џукац је лик са толико потенцијала, да заврши као узгредно поменути искушеник који не зна да удара мотиком.
Link to comment

Misliš da bi bolje ostvario svoj potencijal da je skapao pod onim drvetom pored puta? :unsure:Ovako u manastiru, bar ima mogućnost da jednog dana opet nešto bitno uradi. Kao npr. istorijska ličnost, Sveti Mojsije Crnac.stmoses.jpgEtiopijski bandit koji se silom prilika penzionisao u koptskom manastiru i posvetio se duhovnom životu. Onda kad su jednog dana, mnogo kasnije, neke njegove kolege došle da isti opljačkaju, privremeno se reaktivirao i demonstrirao da je i dalje badass. Otprilike kao Mr. Eko, samo sa manastirom umesto misterioznog ostrva :)(Ali kao što rekoh ranije, nadam se da to Houndu ne sleduje, ovakav miran kraj mi nekako leži za njega.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

I have been summoned... :)Čisto pojašnjenja radi, nisam napisao da je "Gozba" najbolji deo serijala, već najbolje napisan:"Nevoljno sam shvatio da je "Gozba za vrane" zapravo najbolje napisan deo u serijalu. Da odmah pojasnim to što hoću da kažem - nije najbolji; to mesto svakako pripada neverovatnoj "Oluji mačeva"."Ekstremno mi je drago što pratite moj blog - a i zbog toga što sam nečiji omiljeni prevodilac. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...