Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Uh kako je dobra sedma. Konačno 100% koncentrirana esencija GoTa! Nadam se da su svi neposvećeni™ izdržali ekspoziciju, i da će sada skužiti da GoT objašnjava™. Dem, oću i treću sizn!

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posipam se pepelom - nakon pročitane Oluje mačeva više je nego očigledno da su Renli i ser Loras bili kapl. :D Enivej, Oluja mačeva najbolji deo do sada. A clash of the kings malo usporen, ali ovu sam progutao bez treptanja. Ne znam da li bolja Džejmijeva priča, Tirionovo suđenje i borba, krvava svadba, priča na i oko zida, smrt Lize Erin ili ubistvo na WC šolji (možda i najjača scena u celoj epopeji do sada :Hail:). A završna scena je moguće čak i bolja od završne scene Igre prestola.Nego vidim u Gozbi za vrane sve neki novi likovi. Predah i smaranje?

Link to comment

Ti bar neces morati da cekas deset godina na novo Tyrionovo poglavlje kao neki. :DGozba je samo pola price, Ples sa zmajevima je drugi deo. Fora je u tome sto se i Gozba i Ples odvijaju u isto vreme, samo sto u jednoj knjizi imas jednu grupu likova a u drugoj drugu. Gozba se fokusira na likove iz King's Landinga, recnih zemalja, sa iron Islandsa, Dorne, Braavosa i Oldtowna. Ples ce imati severnjake, Zid i ono iza i Daenerys i sve oko nje. Dobro, Plesov timeline ce ici i malo posle Gozbe, cisto se resi pokoji cliffhanger iz iste, ali to je u sustini to. Sto se mene tice, Gozba jeste najmanje dobar deo serijala do sada, ali nikako nije los. Gledaj na nju kao na zatisje posle Oluje i verovatno neces biti razocaran.edit: GRRM opet poceo sa hintovima oko castinga. Detektivi su vec na poslu.

Edited by Calavera
Link to comment
Ne znam da li bolja Džejmijeva priča, Tirionovo suđenje i borba, krvava svadba, priča na i oko zida, smrt Lize Erin ili ubistvo na WC šolji (možda i najjača scena u celoj epopeji do sada :Hail:). A završna scena je moguće čak i bolja od završne scene Igre prestola.
Ni da pomeneš Arijin crowning moment of awesome ("is there gold in the village?") angry.gifA što se tiče epiloga, ima vrlo slična scena u Gozbi za vrane koja nije baš na kraju ali je verovatno najveći cliffhanger u knjizi. "Obešenjak" nešto kaže u poslednjem trenutku, a mi već evo 6+ godina čekamo da saznamo šta je to bilo... i ko zna kad ćemo, pošto u DWD teško da će nam se otkriti <_<
Link to comment
Ni da pomeneš Arijin crowning moment of awesome ("is there gold in the village?") angry.gifA što se tiče epiloga, ima vrlo slična scena u Gozbi za vrane koja nije baš na kraju ali je verovatno najveći cliffhanger u knjizi. "Obešenjak" nešto kaže u poslednjem trenutku, a mi već evo 6+ godina čekamo da saznamo šta je to bilo... i ko zna kad ćemo, pošto u DWD teško da će nam se otkriti <_<
Ја је заврших синоћ, нешто размишљам колико нас је дуго вукао Мартин за нос. Оно на крају као ево само што нови роман није изашао а отегло се на пар година. Добро је да је жив. ;)
Link to comment
A što se tiče epiloga, ima vrlo slična scena u Gozbi za vrane koja nije baš na kraju ali je verovatno najveći cliffhanger u knjizi. "Obešenjak" nešto kaže u poslednjem trenutku, a mi već evo 6+ godina čekamo da saznamo šta je to bilo... i ko zna kad ćemo, pošto u DWD teško da će nam se otkriti <_<
Misliš na Brienu? Nisam maštovit, ali šta očekuješ da kaže u poslednjem trenutku osim da pristane da im da Džejmija (ili neka varijacija na temu)? Nije mi to baš neki spektakularan cliffhanger. Više me zanima kako će se kraljica kučka izvući iz problema i da li će možda njeno priznanje uticati i na vladavinu njenog sina. Mlađa i lepša kraljica koja će joj sve uzeti je svakako Deni, a ne Margeri, zar ne? Osim toga, zar nije ovaj Pejt koji se na kraju obratio Semu poginuo na početku FFC?Anyway, Martin je stvarno malo smorio u FFC. Nadam se da je Gredžojevima namenio neku senzacionalnu ulogu u nastavku koja bi opravdala sve one stranice potrošene na proroka Arona i njegove utopljene bogove.Nego, slabo pišete o daljim događanjima. Mene trenutno najviše zanima gde se Tirion i Varis kriju sve vreme - ako ne bude neka spektakularna priča, biću duboko razočaran, kao i ko su tri glave zmaja - Deneris, Džon i možda Stanis (Emon reče da ima zmajeve krvi u sebi)?Mislim Deni, pišem Sansa. Edited by Ivo Petović
Link to comment
Anyway, Martin je stvarno malo smorio u FFC. Nadam se da je Gredžojevima namenio neku senzacionalnu ulogu u nastavku koja bi opravdala sve one stranice potrošene na proroka Arona i njegove utopljene bogove.Nego, slabo pišete o daljim događanjima. Mene trenutno najviše zanima gde se Tirion i Varis kriju sve vreme - ako ne bude neka spektakularna priča, biću duboko razočaran, kao i ko su tri glave zmaja - Deneris, Džon i možda Stanis (Emon reče da ima zmajeve krvi u sebi)?Mislim Deni, pišem Sansa.
Glede ovoga, pojavile su se glasine, ne znam jesu li istinite (spoiler alert - citajte na sopstvenu odgovornost ;) )

da Deni ostaje bez jednog zmaja, posto je Viktarion krenuo po nju nosecj sa sobom magicni rog koji mu je dao Vranooki i koji potcinjava volju zmaja. Sa zmajem bi Grejdzoji postali opasan takmac.

Mada se ja iskreno pitam isto pitanje samo za Martele. Ok, imali su neku svoju ulogu u 4oj knjizi, uticali na par likova, ali za celu pricu to mi deluje preterano nebitno.

Link to comment
Misliš na Brienu? Nisam maštovit, ali šta očekuješ da kaže u poslednjem trenutku osim da pristane da im da Džejmija (ili neka varijacija na temu)? Nije mi to baš neki spektakularan cliffhanger.
Wow, već si pročitao i FFC za ovih par dana?! :blink: Respect.Da, na nju mislim, a stvar je u tome da je viseći izgovorila samo jednu reč, pa se nagađa šta je to mogla da kaže što bi je spaslo. Najprozaičnije bi bilo da je rekla "Yes" ali meni je ta ideja glupa, niti bi ona prihvatila da ubije Jaimea tek tako, niti bi bilo razloga da Martin krije tu jednu reč. Lično mislim da je rekla "Ice" - pa će da objasni da mač koji joj je Kingslayer dao potekao od mača pokojnog Starka, što je uvod u priču o tome kako Sansu traži ne za Lannistere nego da je odvede negde na sever, itd. Moglo bi da upali.
Više me zanima kako će se kraljica kučka izvući iz problema i da li će možda njeno priznanje uticati i na vladavinu njenog sina. Osim toga, zar nije ovaj Pejt koji se na kraju obratio Semu poginuo na početku FFC?
Cersei će se (možda) izvući tako što će da je zastupa neko Frankeštajnovo čudovište, napravljeno od ostataka Gregora Cleganea. Pejt jeste umro, ali ga je ubio Faceless Man, verovatno onaj Aryin ortak, i zamenio ga u Citadeli. I to je odličan cliffhanger :)
ko su tri glave zmaja - Deneris, Džon i možda Stanis (Emon reče da ima zmajeve krvi u sebi)?
Ja tipujem na Dany, Jona, i Tyriona.
Link to comment
da Deni ostaje bez jednog zmaja, posto je Viktarion krenuo po nju nosecj sa sobom magicni rog koji mu je dao Vranooki i koji potcinjava volju zmaja. Sa zmajem bi Grejdzoji postali opasan takmac.
Ma gde bre, nema šanse da bi Euron dao bratu taj rog tek onako bezveze. On je krenuo da nekako dovede Dany, a zmaja mogu i posle da joj ukradu. BTW do kraja očekujem da, ako iskoriste taj rog da kontrolišu zmaja, stvar izvuče Bran kome ne gine wargovanje u jednog od zmajeva. Svi oni snovi o letenju i sl.
Link to comment
I ja sam imao takvu reakciju kad sam zavrsio sa Gozbom, posle sam proveo mesec dana kruzeci Westerosom. :D Ovo ce te zanimati: The Dragon Has Three Heads
Fino. Kakav sad Hound kao glava zmaja - zar on nije mrtav?
Wow, već si pročitao i FFC za ovih par dana?! :blink: Respect.Da, na nju mislim, a stvar je u tome da je viseći izgovorila samo jednu reč, pa se nagađa šta je to mogla da kaže što bi je spaslo. Najprozaičnije bi bilo da je rekla "Yes" ali meni je ta ideja glupa, niti bi ona prihvatila da ubije Jaimea tek tako, niti bi bilo razloga da Martin krije tu jednu reč. Lično mislim da je rekla "Ice" - pa će da objasni da mač koji joj je Kingslayer dao potekao od mača pokojnog Starka, što je uvod u priču o tome kako Sansu traži ne za Lannistere nego da je odvede negde na sever, itd. Moglo bi da upali.
Jbg, morao sam malo da žurim zbog nekog puta u inostranstvo, a nisam hteo ostanem na pola knjige. Sledi još i reread pre izlaska nove knjige.I meni je logično da vikne "Ice" i da se time izvuče, ali ne vidim kod kakvog je to spektakularnog uticaja na glavnu priču. Mislim, moguće da će da rokne Džejmija, ali meni Džejmi i onako deluje kao sledeći veliki lik koji će da padne (lakomisleni dripac, gubitak ruke, lagana katarza, spoznaja o sestri, saučesništvo u ubistvu oca...ne vidim gde on može dalje da krene tj. čini mi se da je odigrao svoju ulogu, mada Martin ume da iznenadi). Jedna od najtežih scena mi je to drugo mračno opisivanje Torosa i šervudske družine comparing sa prvim opisivanjem Berika Dondariona i plemenitih mu drugara. btw, jel beše Tom Sedmica kojeg je Džejmi startovao bio ranije s njima?A ovo sa rogom koji kontroliše zmaja mi deluje pomalo jeftino - nadam se da ima i nešto više od toga. Arjina priča takođe obećava neku posebnu ulogu u nastavku.
Link to comment

Hound nije mrtav*, ali nema šanse da će biti glava zmaja. To ljudi pokušavaju da svoje omiljene likove inkorporiraju u glavni zaplet...*U onom manastiru na ostrvu koji posete Brienne & co, se nalaze neki krupni ćopavi grobar koji voli pse, i Houndov konj. GLavni monk tvrdi da je Hound "at rest", navodno mrtav. Verujem da je tu lik tiho penzionisan, tj. da neće praviti nekakav comeback na veliku scenu.Tom o' Sevens jeste bio sa njima, a i dalje jeste. Što znači da novi gazda Riverruna može da očekuje da upozna Catelyn. Da li će Jaime najebati, kad, i kako ostaje da se vidi, ali sumnjam da će biti od strane Brienne. Nekako očekujem da on i Cersei zajedno završe karijeru.To sa kontrolom zmajeva jeste malo cheesy, ali sve u vezi sa zmajevima jeste. A kako rastu, može se očekivati da ih sve češće koristi kao deus ex machina - što onda zahteva neku protivtežu, zato je Drogon svojeglav, Euron Greyjoy može da joj ukrade nekog, možda i Bran isto, itd.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...